شرایط و چگونگی دریافت پاسپورت دومینیکا


آخرین بروز رسانی : ۰۱/۰۴/۱۱

پاسپورت دوم ثبات، امنیت، آزادی و فرصت های بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد و تابعیت مضاعف از یک کشور کوچک و صلح‌آمیز، در مواقع بی‌ثباتی، آرامش ذهنی بیشتری را ایجاد می‌کند. دریافت پاسپورت دوم ممکن است فرآیندی دلهره آور به نظر برسد، اما در واقع بسیار آسان است. دریافت یک پاسپورت دیگر دشوار است؟ آیا پاسپورت دومینیکا رتبه بالایی دارد؟ مزایای اخذ شهروندی دومینیکا چیست؟ در این مطلب قصد داریم تا به پاسخی برای این پرسش ها بیابیم.

مطلب مرتبط: اقامت دبی

شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

قدرت پاسپورت دومینیکا

 • قدرت پاسپورت ملی یکی از اصلی ترین مزایای شهروندی دومینیکا است. پاسپورت دومینیکا در رتبه 32 جهان قرار دارد که نسبت به سایر پاسپورت های ملی رتبه بسیار بالایی دارد.
 • قدرت پاسپورت دومینیکا به دلیل میزان دسترسی بدون ویزا برای دارندگان آن در سطح جهانی است. پاسپورت دومینیکا به شما این امکان را می دهد که به بیش از 140 کشور و مقصد در سراسر جهان بدون ویزا یا با ویزای ورودی به راحتی وارد شوید.
 • گذرنامه دومینیکا به بسیاری از کشورهایی که تمایل به داشتن تعهدات گسترده روادید برای خارجی ها دارند، دسترسی می دهد. از این نظر، دومینیکا به دارندگان گذرنامه خود این امکان را می دهد تا وارد کشورهایی شوند که اکثر اتباع برای دسترسی به آنها نیاز به ویزا دارند. اروپا نمونه بارز این موضوع است. منطقه شینگن به طور کلی از اتباع بسیاری از کشورها می خواهد که برای ورود به هر یک از 26 کشور عضو آن ویزای شینگن دریافت کنند. با این حال، دارندگان پاسپورت دومینیکا از کلیه الزامات ویزای شینگن معاف هستند و می توانند بدون دریافت ویزا از قبل، وارد مناطق شینگن شوند.
 • دارندگان ویزای شینگن می توانند بدون نیاز به ویزا به دو کشور انگلیس و روسیه سفر کنند. هر دوی این کشورها با پاسپورت دومینیکا قابل دسترسی هستند. این واقعیت که دارنده پاسپورت دومینیکا برای ورود به هیچ یک از 26 کشور شنگن، بریتانیا یا روسیه نیازی به ویزا ندارد، قدرت پاسپورت دومینیکا را نشان می‌دهد (تعداد کمی از گذرنامه‌های جهانی این امکان را ارئه می دهند).
 • دومینیکا قرار است ارزش پاسپورت خود را در سال 2021 با معرفی گذرنامه الکترونیکی بیومتریک دومینیکا برای متقاضیان جدید افزایش دهد. این گذرنامه جدید که در جولای سال جاری راه اندازی شد، به جای نسخه قدیمی غیر بیومتریک این کشور، به سند استاندارد سفر دومینیکا تبدیل خواهد شد. از آنجایی که گذرنامه بیومتریک حاوی اطلاعات بیومتریک دارنده (مانند عکس حامل و اثر انگشت او) است، انتظار می‌رود این اقدام گذرنامه دومینیکا را که به سرعت در حال پیشرفت است، مدرن‌سازی کند و در عین حال به امنیت مرزهای این کشور کمک کند.

مزایای شهروندی دومینیکا

مزایای شهروندی دومینیکا

پاسپورت دومینیکا دارای رتبه عالی در بین دیگر پاسپورت ها است. اگر به دنبال معافیت های مالیاتی و مکانی زیبا برای زندگی یا بازنشستگی هستید، پاسپورت دومینیکا مطمئناً دارایی فوق العاده ای است. با توجه به اینکه این گذرنامه یک راه مطمئن و مقرون به صرفه برای دریافت پاسپورت دوم است، پاسپورت کشور دومینیکا به افرادی که به دنبال دریافت پاسپورت سریع و مطمئن هستند، بسیار توصیه می شود. مزایای این ویزا به شرح زیر است:

 •  
 • متقاضیان موفق شهروندی دومینیکا علاوه بر اینکه صاحب یک پاسپورت جهانی قدرتمند می شوند، جوایز مالی مربوط به شرکت آنها در برنامه CBI  را نیز تجربه خواهند کرد.
 • برخلاف بسیاری از کشورها، دومینیکا مالیاتی بر ارث، درآمد یا ثروت ندارد. وضعیت بهشت مالیاتی دومینیکا، دومین مزیت اصلی شهروندی دومینیکا است که به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا ثروت خود را در یک پس زمینه اقتصادی پایدار و امن افزایش دهند.
 • دومینیکا کشوری زیبا و امن است. کسانی که از طریق برنامه CBI به شهروندی دست می یابند، در حالی که موظف به زندگی در آنجا نیستند، می توانند به صورت نا محدود در آنجا اقامت داشته باشند.
 • در نهایت، دومینیکا شرایط دشواری برای اقامت یا تابعیت دوگانه را ندارد. به همین دلیل متقاضیان CBI دومینیکا می توانند تابعیت اصلی خود را حفظ کنند.
 • همه اعضای خانواده می توانند در عرض 3-4 ماه تابعیت دریافت کنند.
 • نیازی به اقامت شما در این کشور نیست.

برای دریافت پاسپورت نیازی به زندگی در دومینیکا نیست. شما فقط باید هزینه درخواست را بپردازید و سرمایه گذاری خود را انجام دهید. اینکه تصمیم دارید برای همیشه در این جزیره بمانید یا نه، تصمیم خودتان است. Top of Form

پاسپورت دومینیکا

شرایط و مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا

پاسپورت کشور دومینیکا به شما امکان جابجایی جهانی و سفر بدون ویزا به بیش از 130 کشور جهان را برای شما و خانواده تان می دهد. پاسپورت دومینیکا یکی از ارزان‌ترین گذرنامه‌های جهان است و می‌توان آن را به طور مؤثر از طریق پرداخت به صندوق دولتی یا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات به دست آورد. برای درخواست شهروندی دومینیکا، متقاضی اصلی باید:

 • بالای 18 سال باشد؛
 • شخصیت برجسته ای داشته باشید؛
 • در سلامت کامل باشید؛
 • سابقه کیفری نداشته باشید؛
 • یک بررسی پیشینه را بگذرانید؛
 • دانش اولیه زبان انگلیسی را داشته باشید؛

 

مطلب پیشنهادی : اقامت کانادا

 

1. دریافت پاسپورت از طریق پرداخت به صندوق دولتی

تنوع اقتصادی دومینیکا (EDF) پروژه های بخش دولتی و خصوصی در کشور را در تلاش برای افزایش توسعه ملی و حمایت از پیشرفت اجتماعی و امنیت مالی جزایر تامین مالی می کند. پروژه های بخش دولتی که برای تامین مالی توسط این صندوق شناسایی شده اند شامل بازسازی بیمارستان محلی، ساخت مدارس جدید، ساخت استادیوم ورزشی ملی، و ارتقای صنعت دریایی جزیره دومینیکا است. پروژه‌های بخش خصوصی که توسط صندوق تامین مالی می‌شوند، در درجه اول بر پیشرفت بخش‌های فناوری اطلاعات، گردشگری و کشاورزی کشور متمرکز هستند.

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری تحت این گزینه، کمک های پولی غیر قابل استرداد زیر باید به این صندوق انجام شود:

 • متقاضی مجرد: 100,000 دلار
 • متقاضی اصلی و همسر او: 150,000 دلار آمریکا
 • متقاضی اصلی، همسر و حداکثر 2 فرزند او: 175,000 دلار آمریکا
 • بستگان اضافی: 25,000 دلار به ازای هر نفر
 • خواهر و برادر واجد شرایط 18 تا 25 سال: هر کدام 50,000 دلار آمریکا

این مبالغ مشارکت به طور قابل توجهی کمتر از سایر شهروندی کشورهای سرمایه‌گذاری در منطقه با پاسپورت‌های مشابه است. برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا ارزش شگفت انگیزی را برای شرکت کنندگان خود ارائه می دهد و هیچ برنامه شهروندی سرمایه گذار معتبر دیگری چنین معیارهای سرمایه گذاری مقرون به صرفه ای را ندارد. هزینه شهروندی دومینیکا احتمالاً در سال 2021 یا 2022 به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و قیمت های کشور را با سایر برنامه های شهروندی کارائیب مطابقت می دهد.

 

مطلب پیشنهادی : وکیل استارتاپ کانادا

 

کاندیداهایی که تحت گزینه کمک مالی دولتی درخواست می کنند باید با پرداخت کل مبلغ مشخص شده توسط برنامه ظرف 30 روز پس از دریافت موافقت نامه اصولی از CBIU، موافقت کنند. پس از دریافت رسمی تاییدیه مشروط CBIU، کمک های مالی از طریق حواله سیمی به حساب سپرده دولتی تعیین شده در بانک تجاری ملی دومینیکا واریز می شود. اگر درخواست شما رد یا پس گرفته شود، کل مبلغ سپرده منهای هزینه کمی درخواست ظرف یک ماه پس از رد یا انصراف، به شما بازپرداخت می شود.

اخذ پاسپورت دومینیکا

2. پاسپورت دومینیکا با سرمایه گذاری

درخواست گذرنامه دومینیکا با سرمایه گذاری، دومین راه ارزان برای دریافت پاسپورت دوم است. شما میتوانید گذرنامه را در عرض 3 تا 4 ماه با سرمایه گذاری هایی که از 100000 دلار برای یک فرد شروع می شود، دریافت کنید. هزینه پاسپورت دومینیکا برای یک خانواده چهار نفره 200000 دلار برآورد شده است.

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری که به آن پاسپورت با سرمایه گذاری نیز گفته می شود، روند نسبتاً ساده ای دارد. پس از انتخاب گزینه سرمایه گذاری خود، یک نماینده مجاز را برای رسیدگی به درخواست خود انتخاب کنید. پس از زمان ارسال درخواست، اسناد شما معمولاً ظرف سه ماه توسط واحد شهروندی دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری (CIU) ارزیابی می شود. بررسی سوابق دقیق انجام خواهد شد و اگر CIU راضی باشد که شما شرایط را برآورده کرده اید، درخواست شما تایید می شود. پس از آن یک گواهی ثبت نام برای شما صادر می شود و می توانید برای پاسپورت اقدام کنید.

 

مطلب پیشنهادی : مشاور مهاجرت

 

3. دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در املاک

دومینیکا یکی از زیباترین جزایر در دریای کارائیب با طبیعتی کاملاً دست نخورده است. کناره‌های کوه سبز زمردی به سواحل پر شور و اقیانوس ملایم کارائیب می‌رسد. این جزیره دارای 365 رودخانه، یکی از بزرگترین "دریاچه های جوشان" فعال حرارتی در جهان، چشمه های آب گرم استثنایی، انبوهی از درختان نارگیل و گل های گرمسیری درخشان است. با کشف طبیعت شگفت انگیز پیاده روی، غواصی، تماشای پرندگان و سایر فعالیت های اکوتوریسمی که در جزیره فعال آتشفشانی ارائه می شود، تعداد گردشگرانی که هر ساله از دومینیکا بازدید می کنند نیز در حال افزایش است. با رشد صنعت گردشگری، مالکیت خارجی املاک و مستغلات در دومینیکا در چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است.

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی دومینیکن تحت گزینه سرمایه گذاری در املاک، متقاضی باید املاک و مستغلات تایید شده در این کشور را به قیمت حداقل 200000 دلار خریداری کند و مالکیت خود را حداقل برای سه سال حفظ کند. اگر متقاضی به مدت پنج سال مالکیت خود را حفظ کند، واجد شرایط فروش مجدد ملک تحت شهروندی با برنامه سرمایه گذاری است. هزینه های درخواست دولتی زیر هنگام درخواست برای برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا تحت دسته املاک و مستغلات پرداخت می شود:

 • متقاضی اصلی: 25,000 دلار
 • همسر او: 10,000 دلار آمریکا
 • خانواده حداکثر 4 نفره: 35,000 دلار آمریکا
 • خانواده حداکثر 6 نفره: 50,000 دلار آمریکا
 • خانواده 7 نفره یا بیشتر: 70,000 دلار آمریکا
 • وابستگان اضافی: هر نفر 25,000 دلار آمریکا
 • خواهر و برادر واجد شرایط 18 تا 25 ساله: هر نفر 50000 دلار آمریکا

در حال حاضر چندین پروژه املاک و مستغلات دارای مجوز برنامه شهروندی مشترک المنافع دومینیکا در حال توسعه در کشور وجود دارد. یکی از آن‌ها، هتل Cabrits Resort Kempinski  ساخته شده توسط Range Developments است که یک هتل مجلل هیجان‌انگیز با مناظر پانورامای خیره‌کننده از اقیانوس و کوه‌ها خواهد بود. یکی دیگر از توسعه‌های قابل توجه املاک و مستغلات دومینیکا، ساحل معتبر Tranquility توسط Sunstone Incorporated  است. هر دوی این پروژه ‌های مورد تایید CBIU، مالکیت کسری را ارائه می‌کنند که به طور خاص برای شهروندی توسط کاندیداهای سرمایه‌گذاری بهینه شده است.

برای اینکه به طور رسمی در یک پروژه استراحتگاه دومینیکن مطابق با مقررات CBIU شرکت کنید، می توانید 10٪ سپرده را به ملک واریز کرده و قرارداد خرید و فروش را امضا می کنید. پس از تایید اصولی شهروندی دومینیکا، هفت روز فرصت دارید تا باقی مانده سرمایه گذاری را پرداخت کنید و در آن زمان برای شما گواهی مالکیت صادر می شود. سپس این گواهی به مقامات دومینیکا ارائه می شود تا به طور رسمی نشان دهد که معیارهای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به طور کامل رعایت شده است. خرید مالکیت جزئی در یک پروژه تفریحی دومینیکا که توسط برنامه شهروندی معتبر است، سریع و آسان است.

پس از انجام محتاطانه تمام الزامات فوق، یک تبعه خارجی، واجد شرایط اخذ تابعیت کامل و قانونی دومینیکا برای خود و خانواده خود است. پس از تایید شهروندی دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری، برای متقاضیان گواهی تابعیت صادر می شود و پاسپورت جدید خود را ظرف یک هفته از طریق پیک دریافت می کنند. زمانی که یک سرمایه‌گذار شهروند دومینیکا شود، می‌تواند ملیت خود را به نسل‌های آینده خود نیز منتقل کند.

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا

 • فرم درخواست تکمیل شده (PDF)
 • دستورالعمل تکمیل فرم جدید گذرنامه (PDF)
 • هزینه های درخواست گذرنامه که باید در وزارت خزانه داری پرداخت شود (گواهی تولد و گواهی ازدواج (در صورتی که متقاضی زن متاهل باشد) باید قبل از پرداخت هزینه ها به صندوق دار در وزارت خزانه داری ارائه شود):
  • کودکان زیر 16 سال: 75.00 دلار
  • بزرگسالان (16 سال یا بیشتر): 150 دلار
  • گذرنامه های گم شده/ دزدیده شده: 500 دلار
 • رسید خزانه داری به عنوان گواهی پرداخت هزینه درخواست.
 • دو عکس جدید در اندازه گذرنامه (45 × 38 میلی متر یا 1 3/4 × 1 1/2 اینچ). عکس های پاسپورت باید مطابق با استانداردهای زیر باشد:
  • تصویر باید بین 3 تا 5 میلی‌متر از لبه بالا و چانه باید بین 10 تا 12 میلی‌متر از لبه پایین عکس باشد و باید شامل شانه فرد باشد.
  • عکس نباید در معرض یا بیش از حد نوردهی باشد .
  • رنگ پس زمینه باید سفید، خاکستری روشن، آبی روشن، قهوه ای روشن یا بژ باشد.
  • بین تصویر و پس زمینه باید تضاد وجود داشته باشد (مثلاً بدون پیراهن سفید در زمینه سفید یا پیراهن خاکستری روشن در پس زمینه خاکستری روشن و غیره).
  • بدون پیراهن با طرح های برجسته؛ بدون پیراهن نظامی یا استتار؛
  • بدون سایه یا عینک آفتابی تیره؛
  • حالت صورت باید خنثی باشد (فرد ممکن است لبخند بزند اما دهانش باز نباشد).
 • اصل و کپی شناسنامه.
 • برای متقاضیان بار اول، مصاحبه با بازرس مهاجرت، الزامی است. مصاحبه ها نیز در دفاتر کنسولگری دومینیکا برگزار می شود.
 • افرادی که از طرف متقاضی گذرنامه را دریافت می کنند باید دستور محضری کتبی (در حضور سردفتر اسناد رسمی) از متقاضی داشته باشند. این امر در صورتی اعمال می شود که شخصی از طرف متقاضی فرم درخواست را آورده باشد.
 • زمان عادی پردازش پاسپورت دو (2) هفته است. در شرایط اضطراری، به عنوان مثال، در صورت بیماری، گذرنامه ها می توانند تقریباً بلافاصله یا در عرض دو تا سه روز کاری پردازش شوند.
 • برای درخواست پاسپورت دیگر نیازی به مهر نیست.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


چگونه با 50000 دلار شهروندی دومینیکا بگیرم؟

دومینیکا قصد دارد تا طرح جدیدی را برای شهروندی معرفی کند. سرمایه گذارانی که از طرح جدید استفاده می کنند باید 50000 دلار سرمایه گذاری کنند.

چه مدت طول می کشد تا شهروندی دومینیکا را دریافت کنم؟

در حالی که دریافت پاسپورت شما ممکن است کمتر از سه ماه طول بکشد، احتمالاً می توانید انتظار داشته باشید که کل فرآیند تقریباً سه تا چهار ماه ادامه یابد. با این حال، با ویزای کارآفرینی دو سال طول می کشد تا شهروندی دریافت کنید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا724 مرکز اطلاعات و خدمات ویزا و مهاجرت

- بامجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

- با مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306

- با مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- با مجوز مشاوره املاک با لایسنس رسمی از کانادا

- با مجوز دفتر همکار از وزارت گردشگری ایران 

دفتر ایران (تهران): 

02188107146 / 02188108744 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

میدان آرژانتین خیابان بیست و یکم پلاک 5 طبقه دوم واحد 6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

همراه دفتر ایران (ایمو):

989124644197+ /989961047804+/ 989383234846+ (پاسخ‌گویی واتساپ: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

دفتر کانادا (تورنتو):

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1
Canada Toronto

16474463030+ :CALL & Whatsapp

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

دفتر امارات (دبی):

803, RIGGA AL BUTEEN BUILDING, Al Maktoum Road, Deira, Dubai- UAE
P.O.Box: 80844

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

 

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.