شرایط زندگی و آب و هوای شهر ویندزور کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۰۹

 

 

آیا تا به حال اسم شهر ویندزور به گوش شما خورده است؟ اگر جزو مهاجرین یا مسافرین کانادایی باشید و درباره این کشور و مناطق مختلف آن یک تحقیق درست و حسابی انجام داده باشید، حتما می‌دانید که ویندزور در کجای این کشور پهناور قرار دارد.

ویندزور یکی از شهرهای کانادا و به عنوان دروازه بین‌المللی این کشور با ایالات متحده شناخته می شود. البته راه‌های هم مرز دیگری با این کشور نیز وجود دارد، اما ویندزور شلوغ‌ترین گذرگاه تجاری بین این دو منطقه محسوب می‌شود. این شهر در امتداد رود دیترویت و درست روبروی شهر دیترویت امریکا قرار دارد.

 این شهر یک جامعه جالب و جذاب از فرهنگ، تاریخ غنی، سرگرمی‌های دوست داشتنی در سطح جهانی، طبیعت فوق‌العاده، ساحل اعجاب‌آور و به طور کلی یک محیط مناسب برای گردش و مسافرت و حتی زندگی در کانادا است. زندگی در ویندزور، نیازمند یک شیوه سرزنده و البته خلاقانه است. مایل هستید این شهر را بهتر بشناسید؟ پس مطالعه این راهنما را از دست ندهید.

 

همه چیز درباره شهر ویندزور

 

معرفی شهر ویندزور

ویندزور یکی از شهرهای کانادا است که در جنوب غربی انتاریو قرار دارد. این شهری با جمعیتی بیش از 210000 نفر، یکی از شهرهای شلوغ و پرجمعیت کانادا و به عبارتی سومین شهر پرجمعیت جنوب غربی انتاریو محسوب می شود. شاید هم مرز بودن با ایالات متحده یکی از دلایل این شلوغی محسوب شود.

اگرچه این شهر از نظر اداری مستقل محسوب می شود، ولی از نظر جغرافیایی، در شهرستان اسکس قرار دارد. جالب است که بدانید، این شهر به پایتخت خودرو کانادا شهرت دارد و علت آن هم صنعت اصلی این شهر یعنی خودروسازی است.

البته نام دیگری هم برای این شهر وجود دارد و آن هم پایتخت مه دود کانادا است. علت این نامگذاری نزدیک بودن این شهر به نیروگاه‌های زغال سنگ ایالات متحده است.

این شهر هم مانند بسیاری دیگر از مناطق شلوغ کانادا، چند فرهنگی است و سکونت‌گاه افراد مهاجر از نقاط مختلف دنیا با دیدگاه‌ها، طرز فکر، زبان و فرهنگ خاص و متفاوت است.

 

آب و هوای ویندزور

آب و هوا در شهر ویندزور کانادا مرطوب است. تابستان‌ها در این شهر مانند سایر نقاط دنیا، گرم است. اما هنگام زمستان هوا سرد و یخ زده می شود. در بیشتر سال در این شهر هوا نیمه ابری است. میانگین دمای سالانه در این شهر نزدیک به 10 درجه سانتی گراد است.

این شهر به عنوان گرمترین شهر کانادا شناخته می شود. علت این مسئله هوای گرم آن در طول تابستان است. در این منطقه از کانادا می توانیم جولای را به عنوان گرمترین ماه سال و ژانویه را به عنوان سردترین ماه سال بشناسیم.

اگر تنها قصد دارید به عنوان گردشگر به این ناحیه سفر کنید، بهترین نمره بر اساس شرایط جوی بین ماه‌های جوئن و اواسط آن تا میانه‌های ماه سپتامبر به این شهر داده خواهد شد. سردترین دما ثبت شده در این منطقه حدود منفی 32 درجه سانتی گراد و گرمترین آن 40 درجه سانتی گراد بود که به ترتیب در سال‌های 1837 و 1988 در این شهر به ثبت رسید.

حدود 1 ماه در سال در این شهر کانادا شاهد رعد و برق خواهید بود. از طرفی به طور متوسط 53 روز از سال را شاهد بارش برف هستید. برخی از مواقع شرایط جوی همراه با بارش تگرگ، وزش بادهای شدید، بارندگی شدید و جاری شدن آب است. به طور کلی این شهر اولین‌های زیادی را تجربه کرده است. از جمله آن می‌ توانیم رتبه اول در حداکثر رطوبت، مه و رعد و برق در کانادا را نام ببریم.

 

مطلب پیشنهادی: شرایط زندگی شهر ویکتوریا کانادا

 

آب و هوای ویندزور

 

هزینه زندگی در شهر ویندزور

برای کسانی که قصد دارند در ویندزور زندگی یا تحصیل کنند، یکی از مهم‌ترین موارد اطلاع از هزینه‌های زندگی و اجاره مسکن در این شهر است. هزینه یک خانواده چهار نفره در این شهر بدون محاسبه اجاره بها در هر ماه حدود 2609 دلار است. این هزینه برای یک فرد مجرد در هر ماه نزدیک به 727 دلار خواهد بود.

بودجه لازم برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در ویندزور، البته در مرکز شهر، حدود 1062 دلار در هر ماه است. این میزان هزینه برای همین آپارتمان اما در خارج از مرکز شهر، حدود 893 دلار در هر ماه است. هر چند این هزینه‌ها نسبی است و می‌تواند از یک محله به محله دیگر و با توجه به سال ساخت ساختمان و امکانات آن متفاوت باشد.

اگر قصد اجاره یک آپارتمان سه خوابه در این شهر را دارید، باید حدود 1777 دلار کانادایی در هر ماه بودجه صرف کنید. این هزینه برای همین آپارتمان در حومه مرکز شهر، حدود 1587 دلار در ماه خواهد بود.

اگر قصد خرید ملک و خانه در ویندزور کانادا را دارید، باید برای هر متر مربع در مرکز این شهر حدود 3308 دلار پرداخت کنید. این هزینه برای آپارتمان‌های خارج از مرکز شهر حدود 2690 دلار کانادا است. از طرف دیگر متوسط درآمد شهروندان این نقطه از کانادا در هر ماه حدود 2377 دلار در ماه است.

 

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره زندگی در قبرس شمالی

 

هزینه زندگی در شهر ویندزور

 

تحصیل در ویندزور

آیا قصد تحصیل در شهر ویندزور کانادا را دارید؟ یا اینکه می خواهید از آینده تحصیلی فرزند خود در این شهر مطمئن شوید؟ باید بگوییم که ویندزور دارای چند دانشگاه و کالج مختلف با نام های دانشگاه ویندزور، کالج سنت کلیر، کالج علوم و فناوری بهداشت کانادا، دانشگاه ایالتی وین، کالج شغلی ویندزور، کالج یوئا، کالج بورئال و... است. در ادامه دو دانشگاه و کالج برتر این شهر را بررسی خواهیم کرد. شهریه این دانشگاه ها بر اساس رشته تحصیلی و تابعیت دانشجویان، برای دانشجویان کانادایی با دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اند متفاوت است. 

 

1.دانشگاه ویندزور

دانشگاه ویندزور کانادا با دارا بودن رتبه 750 برترین دانشگاه های دنیا و با بیش از 50 سال تعامل علمی، یکی از مقاصد تحصیلی بسیاری از مهاجرین کانادایی محسوب می شود. این دانشگاه دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ساپورت می‌کند.

دانشگاه ویندزور دارای 9 دانشکده مختلف آموزش، هنر، مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی، حقوق، پرستاری، تحصیلات تکمیلی، دانشکده تجارت و علوم است. در حال حاضر این دانشگاه دارای 16231 دانشجو از بیشتر از 100 کشور دنیا است که از این تعداد 4135 نفر آن‌ها دانشجوی بین‌المللی و مابقی بومی کانادا هستند.

هزینه شهریه این دانشگاه بر اساس دانشجویان، تابعیت و نوع رشته می‌تواند بین 6287 تا 22000 دلار در سال متغیر باشد. اگرچه لیست رشته‌های این دانشگاه شهر ویندزور زیاد است، اما ما در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ ها اشاره می کنیم.

 • دوره ‌های کامپیوتر
 • دوره های مهندسی
 • دوره های پرستاری
 • دوره های علوم
 • دوره های بازرگانی
 • دوره های MBA و BBA
 • دوره های مدیریت بازرگانی
 • دوره های علوم انسانی

 

2.کالج سنت کلیر

کالج سنت کلیر یکی دیگر از مقاصد تحصیلی دانشجویان در ویندزور است. این کالج در سال 1967 تاسیس شد و در حال حاضر 8500 دانشجو تمام وقت و 2000 دانشجو نیمه وقت در آن مشغول به تحصیل هستند. مدارکی که در این کالج به دانشجویان اعطا می شود، شامل لیسانس، دیپلم و گواهی می شود.

شهریه پایه دانشجویان مختلف است. برای مثال دانشجویان ایالات متحده باید حدود 7176 دلار به عنوان شهریه پایه در هر سال به این کالج پرداخت کنند. این در حالی است که این شهریه برای دانشجویان بین‌المللی حدود 10855 دلار در هر سال است. اگرچه دوره‌های آموزشی در این کالج شهر ویندزور متنوع و زیاد است، اما برترین دوره‌های آن شامل موارد زیر می شود.

 • لیسانس علوم پرستاری
 • دیپلم پیشرفته انیمیشن 2D و 3D
 • دیپلم پیشرفته در فناوری معماری
 • دیپلم تجارت حسابداری
 • دیپلم پیشرفته در مدیریت بازرگانی (شاخه های مختلف امور مالی، منابع انسانی و بازاریابی)
 • دیپلم پیشرفته مهندسی عمران
 • دیپلم فنی مهندسی ساختمان

 

تحصیل در ویندزور

 

فاصله ویندزور تا تورنتو

فاصله بین ویندرز با تورنتو 332 کیلومتر یا به عبارتی 206 مایل است. این فاصله برای رانندگی با ماشین در نظر گرفته شده است. اما همین مسیر با هواپیما 332 کیلومتر خواهد بود. اگر با سرعت 70 مایل در ساعت یا معادل آن یعنی 112 کیلومتر در این زمان رانندگی کنید، مسیر ویندزور تا تورنتو را در زمان 3 ساعت و 15 دقیقه طی خواهید کرد.

 

جمع بندی

برای مهاجران کانادایی دانستن اطلاعات کافی درباره شهرهای این کشور، یکی از ضروریات است. به همین دلیل ما در این راهنما صفر تا صدی، به بررسی شهر ویندرز کانادا، جمعیت شناسی، آب و هوا، هزینه‌های زندگی، معرفی مراکز تحصیلی و حتی فاصله آن تا تورنتو پرداختیم. اگر شما هم دوست دارید به دلایل مختلف کاری، سکونت برای زندگی یا تحصیل موقت، در این شهر اقامت داشته باشید، لازم است که به طور دقیق‌تری در این باره اطلاعات لازم را کسب کنید. مشاوره گرفتن از متخصصین باتجربه ویزا724 در امر مهاجرت به کانادا، می‌تواند مسیر دریافت اقامت و تابعیت این کشور راه را برای شما هموارتر کند.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


چرا ویندزور کانادا مکان خوبی برای مهاجرت است؟

این شهر هم مانند سایر نقاط کانادا از کیفیت کلی زندگی بالایی برخوردار است. متوسط دستمزد در این شهر حدود 10 دلار بیشتر از متوسط دستمزد در کل کانادا در هر ساعت است. وضعیت اشتغال، ساحلی بودن، حمل و نقل عمومی مناسب، برنامه های آموزش، سرگرمی و مراقبت از کودکان در این منطقه هم از دیگر عوامل اثرگذار بر کیفیت زندگی در آن و جذب مهاجرین است.

آیا ویندزور کانادا شهری امن برای زندگی است؟

امنیت در هر جا یک امر نسبی است. اما به طور کلی شهر ویندزور جای بسیار مناسبی برای زندگی، تربیت فرزند و گذراندن اوقات فراغت در شب است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.