شرایط زندگی و آب و هوای شهر ویندزور کانادا

آیا تا به حال اسم شهر ویندزور به گوش شما خورده است؟ اگر جزو مهاجرین یا مسافرین کانادایی باشید و درباره این کشور و مناطق مختلف آن یک تحقیق درست و حسابی انجام داده باشید، حتما می‌دانید که ویندزور در کجای این کشور پهناور قرار دارد.

ویندزور یکی از شهرهای کانادا و به عنوان دروازه بین‌المللی این کشور با ایالات متحده شناخته می شود. البته راه‌های هم مرز دیگری با این کشور نیز وجود دارد، اما ویندزور شلوغ‌ترین گذرگاه تجاری بین این دو منطقه محسوب می‌شود. این شهر در امتداد رود دیترویت و درست روبروی شهر دیترویت امریکا قرار دارد.

 این شهر یک جامعه جالب و جذاب از فرهنگ، تاریخ غنی، سرگرمی‌های دوست داشتنی در سطح جهانی، طبیعت فوق‌العاده، ساحل اعجاب‌آور و به طور کلی یک محیط مناسب برای گردش و مسافرت و حتی زندگی در کانادا است. زندگی در ویندزور، نیازمند یک شیوه سرزنده و البته خلاقانه است. مایل هستید این شهر را بهتر بشناسید؟ پس مطالعه این راهنما را از دست ندهید.

همه چیز درباره شهر ویندزور

معرفی شهر ویندزور

ویندزور یکی از شهرهای کانادا است که در جنوب غربی انتاریو قرار دارد. این شهری با جمعیتی بیش از 210000 نفر، یکی از شهرهای شلوغ و پرجمعیت کانادا و به عبارتی سومین شهر پرجمعیت جنوب غربی انتاریو محسوب می شود. شاید هم مرز بودن با ایالات متحده یکی از دلایل این شلوغی محسوب شود.

اگرچه این شهر از نظر اداری مستقل محسوب می شود، ولی از نظر جغرافیایی، در شهرستان اسکس قرار دارد. جالب است که بدانید، این شهر به پایتخت خودرو کانادا شهرت دارد و علت آن هم صنعت اصلی این شهر یعنی خودروسازی است.

البته نام دیگری هم برای این شهر وجود دارد و آن هم پایتخت مه دود کانادا است. علت این نامگذاری نزدیک بودن این شهر به نیروگاه‌های زغال سنگ ایالات متحده است.

این شهر هم مانند بسیاری دیگر از مناطق شلوغ کانادا، چند فرهنگی است و سکونت‌گاه افراد مهاجر از نقاط مختلف دنیا با دیدگاه‌ها، طرز فکر، زبان و فرهنگ خاص و متفاوت است.

آب و هوای ویندزور

آب و هوا در شهر ویندزور کانادا مرطوب است. تابستان‌ها در این شهر مانند سایر نقاط دنیا، گرم است. اما هنگام زمستان هوا سرد و یخ زده می شود. در بیشتر سال در این شهر هوا نیمه ابری است. میانگین دمای سالانه در این شهر نزدیک به 10 درجه سانتی گراد است.

این شهر به عنوان گرمترین شهر کانادا شناخته می شود. علت این مسئله هوای گرم آن در طول تابستان است. در این منطقه از کانادا می توانیم جولای را به عنوان گرمترین ماه سال و ژانویه را به عنوان سردترین ماه سال بشناسیم.

اگر تنها قصد دارید به عنوان گردشگر به این ناحیه سفر کنید، بهترین نمره بر اساس شرایط جوی بین ماه‌های جوئن و اواسط آن تا میانه‌های ماه سپتامبر به این شهر داده خواهد شد. سردترین دما ثبت شده در این منطقه حدود منفی 32 درجه سانتی گراد و گرمترین آن 40 درجه سانتی گراد بود که به ترتیب در سال‌های 1837 و 1988 در این شهر به ثبت رسید.

حدود 1 ماه در سال در این شهر کانادا شاهد رعد و برق خواهید بود. از طرفی به طور متوسط 53 روز از سال را شاهد بارش برف هستید. برخی از مواقع شرایط جوی همراه با بارش تگرگ، وزش بادهای شدید، بارندگی شدید و جاری شدن آب است. به طور کلی این شهر اولین‌های زیادی را تجربه کرده است. از جمله آن می‌ توانیم رتبه اول در حداکثر رطوبت، مه و رعد و برق در کانادا را نام ببریم.

مطلب پیشنهادی: شرایط زندگی شهر ویکتوریا کانادا

آب و هوای ویندزور

هزینه زندگی در شهر ویندزور

برای کسانی که قصد دارند در ویندزور زندگی یا تحصیل کنند، یکی از مهم‌ترین موارد اطلاع از هزینه‌های زندگی و اجاره مسکن در این شهر است. هزینه یک خانواده چهار نفره در این شهر بدون محاسبه اجاره بها در هر ماه حدود 2609 دلار است. این هزینه برای یک فرد مجرد در هر ماه نزدیک به 727 دلار خواهد بود.

بودجه لازم برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در ویندزور، البته در مرکز شهر، حدود 1062 دلار در هر ماه است. این میزان هزینه برای همین آپارتمان اما در خارج از مرکز شهر، حدود 893 دلار در هر ماه است. هر چند این هزینه‌ها نسبی است و می‌تواند از یک محله به محله دیگر و با توجه به سال ساخت ساختمان و امکانات آن متفاوت باشد.

اگر قصد اجاره یک آپارتمان سه خوابه در این شهر را دارید، باید حدود 1777 دلار کانادایی در هر ماه بودجه صرف کنید. این هزینه برای همین آپارتمان در حومه مرکز شهر، حدود 1587 دلار در ماه خواهد بود.

اگر قصد خرید ملک و خانه در ویندزور کانادا را دارید، باید برای هر متر مربع در مرکز این شهر حدود 3308 دلار پرداخت کنید. این هزینه برای آپارتمان‌های خارج از مرکز شهر حدود 2690 دلار کانادا است. از طرف دیگر متوسط درآمد شهروندان این نقطه از کانادا در هر ماه حدود 2377 دلار در ماه است.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره زندگی در قبرس شمالی

هزینه زندگی در شهر ویندزور

تحصیل در ویندزور

آیا قصد تحصیل در شهر ویندزور کانادا را دارید؟ یا اینکه می خواهید از آینده تحصیلی فرزند خود در این شهر مطمئن شوید؟ باید بگوییم که ویندزور دارای چند دانشگاه و کالج مختلف با نام های دانشگاه ویندزور، کالج سنت کلیر، کالج علوم و فناوری بهداشت کانادا، دانشگاه ایالتی وین، کالج شغلی ویندزور، کالج یوئا، کالج بورئال و… است. در ادامه دو دانشگاه و کالج برتر این شهر را بررسی خواهیم کرد. شهریه این دانشگاه ها بر اساس رشته تحصیلی و تابعیت دانشجویان، برای دانشجویان کانادایی با دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اند متفاوت است. 

1.دانشگاه ویندزور

دانشگاه ویندزور کانادا با دارا بودن رتبه 750 برترین دانشگاه های دنیا و با بیش از 50 سال تعامل علمی، یکی از مقاصد تحصیلی بسیاری از مهاجرین کانادایی محسوب می شود. این دانشگاه دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ساپورت می‌کند.

دانشگاه ویندزور دارای 9 دانشکده مختلف آموزش، هنر، مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی، حقوق، پرستاری، تحصیلات تکمیلی، دانشکده تجارت و علوم است. در حال حاضر این دانشگاه دارای 16231 دانشجو از بیشتر از 100 کشور دنیا است که از این تعداد 4135 نفر آن‌ها دانشجوی بین‌المللی و مابقی بومی کانادا هستند.

هزینه شهریه این دانشگاه بر اساس دانشجویان، تابعیت و نوع رشته می‌تواند بین 6287 تا 22000 دلار در سال متغیر باشد. اگرچه لیست رشته‌های این دانشگاه شهر ویندزور زیاد است، اما ما در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ ها اشاره می کنیم.

 • دوره ‌های کامپیوتر
 • دوره های مهندسی
 • دوره های پرستاری
 • دوره های علوم
 • دوره های بازرگانی
 • دوره های MBA و BBA
 • دوره های مدیریت بازرگانی
 • دوره های علوم انسانی

2.کالج سنت کلیر

کالج سنت کلیر یکی دیگر از مقاصد تحصیلی دانشجویان در ویندزور است. این کالج در سال 1967 تاسیس شد و در حال حاضر 8500 دانشجو تمام وقت و 2000 دانشجو نیمه وقت در آن مشغول به تحصیل هستند. مدارکی که در این کالج به دانشجویان اعطا می شود، شامل لیسانس، دیپلم و گواهی می شود.

شهریه پایه دانشجویان مختلف است. برای مثال دانشجویان ایالات متحده باید حدود 7176 دلار به عنوان شهریه پایه در هر سال به این کالج پرداخت کنند. این در حالی است که این شهریه برای دانشجویان بین‌المللی حدود 10855 دلار در هر سال است. اگرچه دوره‌های آموزشی در این کالج شهر ویندزور متنوع و زیاد است، اما برترین دوره‌های آن شامل موارد زیر می شود.

 • لیسانس علوم پرستاری
 • دیپلم پیشرفته انیمیشن 2D و 3D
 • دیپلم پیشرفته در فناوری معماری
 • دیپلم تجارت حسابداری
 • دیپلم پیشرفته در مدیریت بازرگانی (شاخه های مختلف امور مالی، منابع انسانی و بازاریابی)
 • دیپلم پیشرفته مهندسی عمران
 • دیپلم فنی مهندسی ساختمان

تحصیل در ویندزور

فاصله ویندزور تا تورنتو

فاصله بین ویندرز با تورنتو 332 کیلومتر یا به عبارتی 206 مایل است. این فاصله برای رانندگی با ماشین در نظر گرفته شده است. اما همین مسیر با هواپیما 332 کیلومتر خواهد بود. اگر با سرعت 70 مایل در ساعت یا معادل آن یعنی 112 کیلومتر در این زمان رانندگی کنید، مسیر ویندزور تا تورنتو را در زمان 3 ساعت و 15 دقیقه طی خواهید کرد.

مزایا زندگی در شهر ویندزور

حدود 20 درصد از جمعیت شهر ویندزور را مهاجرین تشکیل می دهند. این شهر با میانگین سنی 36 سال یکی از جوانترین شهرهای کاناداست. مزایای زندگی در این شهر عبارتند از:

 • در این شهر مشکل خاصی در رابطه با مسائل اقتصادی نخواهید داشت. به لحاظ شغلی و اقتصادی گزینه مناسبی برای مهاجرین است. نرخ بیکاری این شهر 5.6 درصد است. همچنین، هزینه های زندگی در این شهر مناسب و معقول است.
 • ویندزور، شهر پر جمعیتی نیست و در نتیجه از نظر مسکن نیز دچار مشکل نخواهید شد. خانه های متنوع و با قیمت های مختلف، انتخاب های بسیاری را در اختیار شما می گذارد.
 • یکی از شهرهای امن کانادا است. در میان تمام استان های کانادا پایین ترین آمار ارتکاب به قتل را دارد و نرخ جرم و جنایت در آن تا حد مطلوبی پایین است.
 • قطعا مجذوب طبیعت فوق العاده شهر ویندزور کانادا خواهید شد. طبیعت زیبای این شهر یکی از مزایای بزرگ آن است. تمیزی و بهداشت عمومی استاندارد آن نیز، زیبایی طبیعی این شهر را دو چندان کرده است.
 • از آنجایی که شهر ویندزور به آمریکا نزدیک است، امکانات فوق العاده ای دارد. در واقع، یک شهر آمریکایی-کانادایی به حساب می آید. اما مزیت فوق العاده این موقعیت این است که به راحتی می توانید به آمریکا رفت و آمد داشته باشید.
 • شما در شهر ویندزور حوصله تان سر نمی رود. در این شهر 209 پارک تاسیس شده است.

شهر ویندزور کانادا

آشنایی با محله های ویندزور

برای آشنایی بیشتر با بافت شهری شهر ویندزور، تعدادی از محله های آن را به شما معرفی می کنیم:

 • از مرکز شهر شروع می کنیم. قاعدتا اگر در این محله سکونت داشته باشید، به تمام بخش های شهر دسترسی راحت تری خواهید داشت.
 • محله لیتل ایتالی یکی از محله های شهر ویندزور است که اغلب خانواده‌های ایتالیایی و تجار در آن سکونت دارند. رستوران ‌ها و بوتیک‌ های این محله، مشهور است.
 • محله آپتان اوتاوا که بیشتر ساکنین آن، روسی و اوکراینی هستند. مزیت زندگی در این محله این است که به مراکز خرید بسیاری دسترسی خواهید داشت.
 • قدیمی ترین محله شهر ویندزور، محله واکر‌وایل است و بیشتر مهاجرین در این محله سکونت دارند. قرار داشتن بیمارستان ویندزور و پارک زیبای آن، موجب شده است که یکی از مناسب ترین محله های ویندزور برای زندگی باشد. بعلاوه، وجود مدارس متعدد در مقاطع تحصیلی مختلف در محله واکر‌وایل موجب شده است که بیشتر خانواده‌ ها و حتی برخی از سیاستمداران کانادایی این منطقه را برای سکونت انتخاب کنند.
 • محله بن ول، سرسبزترین محله ویندزور است. آرامش محله و وجود پارک زیبا از جمله مزیت های این محله است.
 • اغلب دانشجویان و مهاجرین در محله بریج‌ویو سکونت دارند.
 • در نهایت، محله بافتن بیچ شهر ویندزور که محله ای صنعتی است و خانه های مسکونی کمتری دارد.

محله های شهر ویندزور کانادا

جمع بندی

برای مهاجران کانادایی دانستن اطلاعات کافی درباره شهرهای این کشور، یکی از ضروریات است. به همین دلیل ما در این راهنما صفر تا صدی، به بررسی شهر ویندزور کانادا، جمعیت شناسی، آب و هوا، هزینه‌های زندگی، معرفی مراکز تحصیلی و حتی فاصله آن تا تورنتو پرداختیم. اگر شما هم دوست دارید به دلایل مختلف کاری، سکونت برای زندگی یا تحصیل موقت، در این شهر اقامت داشته باشید، لازم است که به طور دقیق‌تری در این باره اطلاعات لازم را کسب کنید. مشاوره گرفتن از متخصصین باتجربه ویزا724 در امر مهاجرت به کانادا، می‌تواند مسیر دریافت اقامت و تابعیت این کشور راه را برای شما هموارتر کند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

7 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۴ دیدگاه

 1. Masoud shams

  سلام،وقت بخیر
  قصد ثبت نام پسرم را در کلاس اول ابتدایی در شهر ویندزور انتاربو دارم و دو هفته آینده عازم سفر تفریحی به کانادا هستم
  می تونم با ویزای توریستی مولتی اقدام به اخذ پذیرش و ثبت نام پسرم کنم و‌ بعد اقدام به تغییر ویزای مولتی پسرم به تحصیلی بشم؟
  ممنون از پاسخگویی

  پاسخ دهید
 2. سورنا

  باسلام. فرصتهای شغلی برای رشته متالورژی و مواد به چه صورته؟

  پاسخ دهید
 3. شبنم

  سلام من ارشد میکرروبیولوژی هستم و سال ۱۳۹۵ فارغالتحصیل شدم ی مقاله ای اس ای دارم و داری یک‌فرزند ۴ ساله هستم میخواستم بدونم بزای تحصیل میتونم اقدام کنم؟ ایا به هر سه ما ویزا میدن؟ و همراه احازه کار داره؟

  پاسخ دهید
 4. قاسم حیدری

  باسلام
  اطلاعاتی درباره اجاره خانه در محلات نزدی دانشگاه ویندزر و رودخانه دیترویت و هزینه های زندگی و شرایط کار در شهر ویندزر استان انتاریو لازم دارم.
  آیا می توانم بلیط تهران دیترویت را بگیرم و به ویندزر بروم یا نیاز به ویزای آمریکا دارم؟
  باتشکر

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *