شرایط زندگی و آب و هوای شهر ویندزور کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۱

 

 

آیا تا به حال اسم شهر ویندزور به گوش شما خورده است؟ اگر جزو مهاجرین یا مسافرین کانادایی باشید و درباره این کشور و مناطق مختلف آن یک تحقیق درست و حسابی انجام داده باشید، حتما می‌دانید که ویندزور در کجای این کشور پهناور قرار دارد.

ویندزور یکی از شهرهای کانادا و به عنوان دروازه بین‌المللی این کشور با ایالات متحده شناخته می شود. البته راه‌های هم مرز دیگری با این کشور نیز وجود دارد، اما ویندزور شلوغ‌ترین گذرگاه تجاری بین این دو منطقه محسوب می‌شود. این شهر در امتداد رود دیترویت و درست روبروی شهر دیترویت امریکا قرار دارد.

 این شهر یک جامعه جالب و جذاب از فرهنگ، تاریخ غنی، سرگرمی‌های دوست داشتنی در سطح جهانی، طبیعت فوق‌العاده، ساحل اعجاب‌آور و به طور کلی یک محیط مناسب برای گردش و مسافرت و حتی زندگی در کانادا است. زندگی در ویندزور، نیازمند یک شیوه سرزنده و البته خلاقانه است. مایل هستید این شهر را بهتر بشناسید؟ پس مطالعه این راهنما را از دست ندهید.

 

همه چیز درباره شهر ویندزور

 

معرفی شهر ویندزور

ویندزور یکی از شهرهای کانادا است که در جنوب غربی انتاریو قرار دارد. این شهری با جمعیتی بیش از 210000 نفر، یکی از شهرهای شلوغ و پرجمعیت کانادا و به عبارتی سومین شهر پرجمعیت جنوب غربی انتاریو محسوب می شود. شاید هم مرز بودن با ایالات متحده یکی از دلایل این شلوغی محسوب شود.

اگرچه این شهر از نظر اداری مستقل محسوب می شود، ولی از نظر جغرافیایی، در شهرستان اسکس قرار دارد. جالب است که بدانید، این شهر به پایتخت خودرو کانادا شهرت دارد و علت آن هم صنعت اصلی این شهر یعنی خودروسازی است.

البته نام دیگری هم برای این شهر وجود دارد و آن هم پایتخت مه دود کانادا است. علت این نامگذاری نزدیک بودن این شهر به نیروگاه‌های زغال سنگ ایالات متحده است.

این شهر هم مانند بسیاری دیگر از مناطق شلوغ کانادا، چند فرهنگی است و سکونت‌گاه افراد مهاجر از نقاط مختلف دنیا با دیدگاه‌ها، طرز فکر، زبان و فرهنگ خاص و متفاوت است.

 

آب و هوای ویندزور

آب و هوا در شهر ویندزور کانادا مرطوب است. تابستان‌ها در این شهر مانند سایر نقاط دنیا، گرم است. اما هنگام زمستان هوا سرد و یخ زده می شود. در بیشتر سال در این شهر هوا نیمه ابری است. میانگین دمای سالانه در این شهر نزدیک به 10 درجه سانتی گراد است.

این شهر به عنوان گرمترین شهر کانادا شناخته می شود. علت این مسئله هوای گرم آن در طول تابستان است. در این منطقه از کانادا می توانیم جولای را به عنوان گرمترین ماه سال و ژانویه را به عنوان سردترین ماه سال بشناسیم.

اگر تنها قصد دارید به عنوان گردشگر به این ناحیه سفر کنید، بهترین نمره بر اساس شرایط جوی بین ماه‌های جوئن و اواسط آن تا میانه‌های ماه سپتامبر به این شهر داده خواهد شد. سردترین دما ثبت شده در این منطقه حدود منفی 32 درجه سانتی گراد و گرمترین آن 40 درجه سانتی گراد بود که به ترتیب در سال‌های 1837 و 1988 در این شهر به ثبت رسید.

حدود 1 ماه در سال در این شهر کانادا شاهد رعد و برق خواهید بود. از طرفی به طور متوسط 53 روز از سال را شاهد بارش برف هستید. برخی از مواقع شرایط جوی همراه با بارش تگرگ، وزش بادهای شدید، بارندگی شدید و جاری شدن آب است. به طور کلی این شهر اولین‌های زیادی را تجربه کرده است. از جمله آن می‌ توانیم رتبه اول در حداکثر رطوبت، مه و رعد و برق در کانادا را نام ببریم.

 

مطلب پیشنهادی: شرایط زندگی شهر ویکتوریا کانادا

 

آب و هوای ویندزور

 

هزینه زندگی در شهر ویندزور

برای کسانی که قصد دارند در ویندزور زندگی یا تحصیل کنند، یکی از مهم‌ترین موارد اطلاع از هزینه‌های زندگی و اجاره مسکن در این شهر است. هزینه یک خانواده چهار نفره در این شهر بدون محاسبه اجاره بها در هر ماه حدود 2609 دلار است. این هزینه برای یک فرد مجرد در هر ماه نزدیک به 727 دلار خواهد بود.

بودجه لازم برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در ویندزور، البته در مرکز شهر، حدود 1062 دلار در هر ماه است. این میزان هزینه برای همین آپارتمان اما در خارج از مرکز شهر، حدود 893 دلار در هر ماه است. هر چند این هزینه‌ها نسبی است و می‌تواند از یک محله به محله دیگر و با توجه به سال ساخت ساختمان و امکانات آن متفاوت باشد.

اگر قصد اجاره یک آپارتمان سه خوابه در این شهر را دارید، باید حدود 1777 دلار کانادایی در هر ماه بودجه صرف کنید. این هزینه برای همین آپارتمان در حومه مرکز شهر، حدود 1587 دلار در ماه خواهد بود.

اگر قصد خرید ملک و خانه در ویندزور کانادا را دارید، باید برای هر متر مربع در مرکز این شهر حدود 3308 دلار پرداخت کنید. این هزینه برای آپارتمان‌های خارج از مرکز شهر حدود 2690 دلار کانادا است. از طرف دیگر متوسط درآمد شهروندان این نقطه از کانادا در هر ماه حدود 2377 دلار در ماه است.

 

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره زندگی در قبرس شمالی

 

هزینه زندگی در شهر ویندزور

 

تحصیل در ویندزور

آیا قصد تحصیل در شهر ویندزور کانادا را دارید؟ یا اینکه می خواهید از آینده تحصیلی فرزند خود در این شهر مطمئن شوید؟ باید بگوییم که ویندزور دارای چند دانشگاه و کالج مختلف با نام های دانشگاه ویندزور، کالج سنت کلیر، کالج علوم و فناوری بهداشت کانادا، دانشگاه ایالتی وین، کالج شغلی ویندزور، کالج یوئا، کالج بورئال و... است. در ادامه دو دانشگاه و کالج برتر این شهر را بررسی خواهیم کرد. شهریه این دانشگاه ها بر اساس رشته تحصیلی و تابعیت دانشجویان، برای دانشجویان کانادایی با دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده اند متفاوت است. 

 

1.دانشگاه ویندزور

دانشگاه ویندزور کانادا با دارا بودن رتبه 750 برترین دانشگاه های دنیا و با بیش از 50 سال تعامل علمی، یکی از مقاصد تحصیلی بسیاری از مهاجرین کانادایی محسوب می شود. این دانشگاه دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ساپورت می‌کند.

دانشگاه ویندزور دارای 9 دانشکده مختلف آموزش، هنر، مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی، حقوق، پرستاری، تحصیلات تکمیلی، دانشکده تجارت و علوم است. در حال حاضر این دانشگاه دارای 16231 دانشجو از بیشتر از 100 کشور دنیا است که از این تعداد 4135 نفر آن‌ها دانشجوی بین‌المللی و مابقی بومی کانادا هستند.

هزینه شهریه این دانشگاه بر اساس دانشجویان، تابعیت و نوع رشته می‌تواند بین 6287 تا 22000 دلار در سال متغیر باشد. اگرچه لیست رشته‌های این دانشگاه شهر ویندزور زیاد است، اما ما در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ ها اشاره می کنیم.

 • دوره ‌های کامپیوتر
 • دوره های مهندسی
 • دوره های پرستاری
 • دوره های علوم
 • دوره های بازرگانی
 • دوره های MBA و BBA
 • دوره های مدیریت بازرگانی
 • دوره های علوم انسانی

 

2.کالج سنت کلیر

کالج سنت کلیر یکی دیگر از مقاصد تحصیلی دانشجویان در ویندزور است. این کالج در سال 1967 تاسیس شد و در حال حاضر 8500 دانشجو تمام وقت و 2000 دانشجو نیمه وقت در آن مشغول به تحصیل هستند. مدارکی که در این کالج به دانشجویان اعطا می شود، شامل لیسانس، دیپلم و گواهی می شود.

شهریه پایه دانشجویان مختلف است. برای مثال دانشجویان ایالات متحده باید حدود 7176 دلار به عنوان شهریه پایه در هر سال به این کالج پرداخت کنند. این در حالی است که این شهریه برای دانشجویان بین‌المللی حدود 10855 دلار در هر سال است. اگرچه دوره‌های آموزشی در این کالج شهر ویندزور متنوع و زیاد است، اما برترین دوره‌های آن شامل موارد زیر می شود.

 • لیسانس علوم پرستاری
 • دیپلم پیشرفته انیمیشن 2D و 3D
 • دیپلم پیشرفته در فناوری معماری
 • دیپلم تجارت حسابداری
 • دیپلم پیشرفته در مدیریت بازرگانی (شاخه های مختلف امور مالی، منابع انسانی و بازاریابی)
 • دیپلم پیشرفته مهندسی عمران
 • دیپلم فنی مهندسی ساختمان

 

تحصیل در ویندزور

 

فاصله ویندزور تا تورنتو

فاصله بین ویندرز با تورنتو 332 کیلومتر یا به عبارتی 206 مایل است. این فاصله برای رانندگی با ماشین در نظر گرفته شده است. اما همین مسیر با هواپیما 332 کیلومتر خواهد بود. اگر با سرعت 70 مایل در ساعت یا معادل آن یعنی 112 کیلومتر در این زمان رانندگی کنید، مسیر ویندزور تا تورنتو را در زمان 3 ساعت و 15 دقیقه طی خواهید کرد.

 

جمع بندی

برای مهاجران کانادایی دانستن اطلاعات کافی درباره شهرهای این کشور، یکی از ضروریات است. به همین دلیل ما در این راهنما صفر تا صدی، به بررسی شهر ویندرز کانادا، جمعیت شناسی، آب و هوا، هزینه‌های زندگی، معرفی مراکز تحصیلی و حتی فاصله آن تا تورنتو پرداختیم. اگر شما هم دوست دارید به دلایل مختلف کاری، سکونت برای زندگی یا تحصیل موقت، در این شهر اقامت داشته باشید، لازم است که به طور دقیق‌تری در این باره اطلاعات لازم را کسب کنید. مشاوره گرفتن از متخصصین باتجربه ویزا724 در امر مهاجرت به کانادا، می‌تواند مسیر دریافت اقامت و تابعیت این کشور راه را برای شما هموارتر کند.

 

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


چرا ویندزور کانادا مکان خوبی برای مهاجرت است؟

این شهر هم مانند سایر نقاط کانادا از کیفیت کلی زندگی بالایی برخوردار است. متوسط دستمزد در این شهر حدود 10 دلار بیشتر از متوسط دستمزد در کل کانادا در هر ساعت است. وضعیت اشتغال، ساحلی بودن، حمل و نقل عمومی مناسب، برنامه های آموزش، سرگرمی و مراقبت از کودکان در این منطقه هم از دیگر عوامل اثرگذار بر کیفیت زندگی در آن و جذب مهاجرین است.

آیا ویندزور کانادا شهری امن برای زندگی است؟

امنیت در هر جا یک امر نسبی است. اما به طور کلی شهر ویندزور جای بسیار مناسبی برای زندگی، تربیت فرزند و گذراندن اوقات فراغت در شب است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


سورنا :

باسلام. فرصتهای شغلی برای رشته متالورژی و مواد به چه صورته؟

با درود 

توصیه می شود دوره های تحصیلی در کانادا بگذرانید  و سپس وارد بازار کار کانادا شوید.

Masoud shams :

سلام،وقت بخیر قصد ثبت نام پسرم را در کلاس اول ابتدایی در شهر ویندزور انتاربو دارم و دو هفته آینده عازم سفر تفریحی به کانادا هستم می تونم با ویزای توریستی مولتی اقدام به اخذ پذیرش و ثبت نام پسرم کنم و‌ بعد اقدام به تغییر ویزای مولتی پسرم به تحصیلی بشم؟ ممنون از پاسخگویی

ویزا ها به هم تبدیل نمی شوند؛ بلکه اگر شرایطش را داشته باشید، می توانید ویزای جدید درخواست کنید

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.