ویزای کار از طریق c12 کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای c12

اگر قصد تاسیس شرکت در کشور کانادا را دارید، مجوز C12 کانادا بهترین گزینه‌ایست که علاوه بر دریافت ویزای کاری، امکان اخذ پاسپورت کانادا را نیز فراهم می‌کند!

معرفی ویزای کار از طریق c12 کانادا

ویزای C12 برنامه مهاجرت ICT هم خوانده می شود.

یکی از بهترین مجوز‌های کاری تاسیس شرکت، ثبت برند و یا کارهایی از این قبیل، اخذ مجوز C12 کانادا یا R205(a) است. به واسطه‌ی این مجوز حتی می‌توانید انتقالات درون شرکتی نیز انجام دهید. طبقه‌بندی مجوز‌های فعالیت برای شرکت‌های بین المللی به صورت موقت برای اهداف خاص، کارفرمایان را به کانادا انتقال می‌دهد. این مجوز‌ها با هدف اداره‌ی موثر، گسترش مهارت شهروندان کانادا و بهبود رقابت‌ها میان مارکت‌های مختلف صورت می‌گیرد. این انتقالات با تکیه بر قوانین مهاجرت و حمایت از پناهندگان انجام می‌گیرد. قراردادهایی که فی مابین افراد منعقد می‌شود براساس قوانین و توافق‌نامه‌های بین المللی تبیین می‌گردد.

سه تایپ ویزا در این دسته بندی برنامه های IMP وجود دارد که برای مطالعه تفاوت ها و اشتراکات آنها می توانید به لینک > مقایسه C11 ،C10 و C12 < مراجعه بفرمایید.

برای انتقال درون شرکتی نیاز است تا از LMIA و تحت بند R205(a) (کد C12 کانادا) مجوزی دریافت نمایید. این روند برای اقتصاد کشور کانادا مزایای زیادی را به همراه دارد. از این رو اتباع خارجی که از کشورهای تابع توافق‌نامه‌ی GATS هستند، باید از این طریق اقدام نماید. اگر قصد خرید و یا ادغام شرکت خود با یکی از شرکت‌های کانادایی را دارید، دیگر نیازی نیست یک سال در شرکت‌ مورد نظر کار کرده باشید. شما می‌توانید یک سال از 3 سال اخیر را در یکی از شرکت‌های وابسته کار کنید تا مالک جدیدی همان وظایف را برعهده بگیرد. 

نکته مهم: این نوع ویزای کار کانادا، تجربه کار کانادایی محسوب نمی شود، یعنی با این نوع ویزا نمی توانید از طریق برنامه CEC به کانادا مهاجرت کنید، اما روشهای دیگری را برای مهاجرت به کانادا هموار می کند.

اگرچه انتظار می‌رود با دریافت این مجوز در یکی از مشاغل مورد نظر شروع به کار کنید، اما الزاما نیازی نیست که در این منصب حضور داشته باشید. اگر منصبی در شرکت کانادایی بر عهده نگیرید، افسر اداره مهاجرت در نظر خواهد گرفت که آیا می‌توان درخواست شما را به عنوان ویزیتور تجاری طبقه‌بندی کرد یا خیر. مجوز‌های C12 به دو صورت کوتاه مدت(یک ساله) و بلند مدت(بیشتر از یک سال) صادر می‌شود. این طبقه‌بندی بر حسب نوع فعالیت و میزان تخصص مورد نیاز برای فعالیت‌های شرکت است.

مهاجرت کاری به کانادا

شرایط اخذ مجوز C12 کانادا و مدارک مورد نیاز

برای افرادی که قصد دارند از طریق مجوز C12 کانادا و به صورت استارت‌آپ، فعالیت خود را آغاز نمایند، قوانین خاصی وجود دارد. به عنوان مثال، این شرکت‌ها می‌بایست یک مکان مشخص و تخصص‌یافته برای عملیات‌هایی که در کانادا انجام می‌شوند، در نظر بگیرند. البته مدیر اجرایی می‌تواند تا زمانی که یک مکان دقیق برای شرکت خریداری می‌شود از آدرس مشاور خود استفاده نماید. شرکت شما باید دارای برنامه‌های واقع‌گرایانه باشد. همچنین علاوه بر توانایی مالی برای شروع کار، توانایی پرداخت غرامت‌های احتمالی به کارکنان را نیز داشته باشد. علاوه بر آن، مدیران شایسته‌ای برنامه‌های کاربردی شرکت شما را دنبال نمایند.

برای آشنایی با کسب و کار های استارت آپ در کانادا به لینک « ویزای استارت آپ کانادا» مراجعه نمائید.

برای مستندسازی شرکت خود در کانادا می‌بایست مدارک زیر را ارائه دهید:

 1. تاییدیه‌ای مبنی بر اینکه شما(تبعه‌ی خارجی) توسط یکی از شرکت‌های چند ملیتی کانادا استخدام شده‌اید و این شرکت، تابع یا شعبه‌ای از شرکت مورد نظر شماست.
 2. مدرکی حاکی از کار تمام وقت در شرکت مذکور به مدت یک سال از سه سال اخیر.
 3. مطرح کردن موقعیت شغلی یا ظرفیت مدیریتی خود که شامل دانش، تخصص، پست و عنوان شما در سازمان مورد نظر است.
 4. ارائه‌ی مدارکی که دانش تخصصی شما را در رابطه با این پست ثابت کند.
 5. تدوین شرح حالی از شغل کنونی شما در شرکت کانادایی.
 6. مشخص کردن مدت زمان اقامت.
 7. شرح رابطه میان شرکت کانادایی و شرکت مورد نظر شما(برای مجاب کردن افسر اداره مهاجرت).
 8. رزومه‌ی تحصیلی، کاری، گواهی‌نامه‌ها، دستاوردها و …
 9. توصیه‌نامه.
 10. بیزینس پلن مشخص.

برای اطلاع از نحوه ی نوشتن رزومه برای مهاجرت به کانادا به لینک « رزومه برای مهاجرت به کانادا» مراجعه نمائید.
برای کسب اطلاع از اینکه بیزینس پلن چیست و چه ویژگی های دارد به لینک « بیزینس پلن حرفه ایی» مراجعه نمائید.

مجوز C12 کانادا

امکان اخذ اقامت دائم از طریق C12 کانادا

از جمله مهمترین موضوعاتی که در رابطه با مجوز C12 کانادا به آن اشاره کردیم، بحث تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های جاری شرکت است. توجه داشته باشید که هر شرکت با توجه به عنوانی که دارد، به هزینه‌های متفاوتی جهت صدور مجوز نیاز دارد. به عنوان مثال، هزینه‌های مربوط به شرکت‌هایی با مالکیت انفرادی، بسیار پایین‌تر از انواع دیگر می‌باشد. همچنین اعتبار مجوز صادر شده برای این شرکت‌ها، تنها 5 سال است. به علت وجود تنوع در این شرکت‌ها، پیشنهاد می‌کنیم به مقاله‌ای که در رابطه با انواع شرکت‌های کانادایی تهیه کرده‌ایم، مراجعه نمایید. از این طریق، اطلاعات اختصاصی‌تری در رابطه با شرکت مورد نظر خود بدست خواهید آورد.

در پایان نیز به بیان یک موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت می‌پردازیم. اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا! مطمئنا شما نیز به عنوان هر سرمایه‌گذار دیگری که در کشور‌های خارجی سرمایه‌گذاری می‌کند، توقع دارید علاوه بر سوددهی، بتوانید از امکانات، امنیت و رفاه اقتصادی و اجتماعی کانادا بهره‌مند شوید. به همین علت باید به این نکته اشاره کنیم که با ثبت شرکت در کانادا، علاوه بر اینکه می‌توانید اقامت دائم کانادا را بدست آورید، پس از چند سال، تابعیت و شهروندی کانادا نیز به شما تعلق می‌گیرد. با داشتن پاسپورت کانادا نیز از تمامی حقوق شهروندی این کشور بهره‌مند خواهید شد. برای اطلاع از هزینه‌های جدید مهاجرت، به سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا مراجعه نمایید.

بررسی جامع در رابطه با مجوز C12

سوالات متداول

1. چه افرادی ‌باید برای دریافت ویزای کاری کانادا، حداقل یک سال را در شرکت‌های وابسته کار کنند؟

اتباع خارجی(افراد غیر کانادایی) که هدف کاری آنها زیر مجموعه‌ی کد معافیت T24 و یا دانش تخصصی کد C12 است حتما باید این سابقه‌ی کاری را پشت سر بگذارند.

2. مجوز C12 تا چند سال اعتبار دارد؟

این مجوز حداکثر 5 تا 7 سال اعتبار دارد. اگرچه زمان مستندی که می‌توانید در طی اعتبار مجوز خود به کار نکردن در داخل یا خارج از کانادا بپردازید( زمان بازپس‌گیری) به شما این اجازه را می‌دهد تا به مدت 5 تا 7 سال به صورت حضوری در کانادا کار کنید. به عنوان مثال اگر یک مدیر انتقالی درون شرکتی دارای 12 ماه اجازه‌ی کار در ایالات متحده آمریکا باشد و تنها 2 ماه را حضور داشته باشد، زمان بازپس‌گیری وی 8 ماه در نظر گرفته می‌شود.

3. بعد از این دوره‌ی 5 تا 7 ساله‌ی اعتبارِ مجوز باید چکار کرد؟

پس از این دوره، شما می‌بایست به مدت یک سال به صورت تمام وقت در شرکت خارج از کانادا کار کنید. این شرایط در NAFTA و تمام درخواست‌های انتقالی بین شرکتی وجود دارد.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای انتقال اولیه کسب و کار شما به کانادا.

دولت کانادا حداقل مبلغ سرمایه گذاری را برای شرکت هایی که درخواست ویزای c12 دارند، تعیین نمی کند. البته، لازم به ذکر است که شرکت ها باید سرمایه لازم برای پشتیبانی از کسب و کار خود در کانادا را داشته باشند.

شرکت ها باید بتوانند فروش ناخالص بیش از 250,000 دلار در سال داشته باشند. همچنین دسترسی به وجوه نقد حداقل 100,000 دلاری را برای پوشش هزینه های عملیاتی سال اول داشته باشند. علاوه بر سرمایه اولیه مورد نیاز برای فعالیت سال اول، متقاضیان باید نشان دهند که اگر تا پایان سال سود نداشته باشند، به مبلغ کافی برای حمایت از کسب و کار خود در کانادا دسترسی دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای C12

مزایای ویزای C12

در اینجا به بررسی مزایای درخواست ویزای C12 می پردازیم:

 • گزینه ای برای اقامت دائم کانادا.
 • بدون نیاز به حضور فیزیکی در کانادا.
 • حداقل سرمایه تعیین نشده است.
 • می توانید خانواده خود را با خود به کانادا بیاورید.
 • سرعت بالای فرایند بررسی درخواست ها.
 • گزینه ای برای انتقال کارمندان کلیدی از شرکت اصلی.
 • آموزش رایگان برای کودکان در مدارس دولتی کانادا.

مراحل دریافت ویزای C12

اگر قرار بر ثبت اولین درخواست شما برای ویزای C12 باشد، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله 1: شرکت خود را در کانادا به عنوان شرکت مادر، شرکت تابعه یا وابسته به شرکت اصلی خود به ثبت برسانید.
 • مرحله 2: یک طرح تجاری تهیه کنید که فعالیت تجاری پیشنهادی، نحوه برنامه ریزی و تحقیقات بازار برای اجرای یک عملیات سودآور در کانادا را مشخص می کند.
 • مرحله 3: تمام مدارک مورد نیاز (شواهد سرمایه گذاری، اساسنامه، صورتحساب بانکی و غیره) را جمع آوری نمایید.
 • مرحله 4: درخواست ویزای c12 خود را ارسال نموده و منتظر پاسخ باشید.

توجه به این نکته مهم است که این فرآیند درخواست ویزای c12 بسته به ملیت متقاضی بسیار متفاوت است. برخی از کشورها از داشتن توافقنامه هایی با کانادا سود می برند. در نتیجه به شهروندان آنها اجازه می دهند تا سفر مهاجرتی آسانتری داشته باشند.

درخواست مشاوره رایگان

5 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *