ویزای کار از طریق c10

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای c10

با اخذ مجوز کار C10 کانادا، علاوه بر داشتن شغلی مناسب، به اقامت دائم این کشور زیبا و پیشرفته نیز دست ‌یابید!

معرفی ویزای کار از طریق c10 کانادا

آیا می‌دانید مجوز کار C10 کانادا علاوه بر اینکه اجازه‌ی کار شما در این کشور را فراهم می‌کند، بستری را ایجاد می‌کند تا به واسطه‌ی آن بتوانید اقامت دائم یکی از بهترین و امن‌ترین کشورهای دنیا را نیز بدست آورید؟ فرصتی بی‌نظیر که مطمئنا ارزش تلاش را دارد. کشور کانادا دارای یکی از قابل اعتمادترین بازارهای بین المللی است. حتی شاخص‌های کاری و سرمایه‌گذاری به طرز شگفت‌انگیزی ‌کنترل شده و ایده‌آل هستند.

نکته مهم: این نوع ویزای کار کانادا، تجربه کار کانادایی محسوب نمی شود، یعنی با این نوع ویزا نمی توانید از طریق برنامه CEC به کانادا مهاجرت کنید، اما روشهای دیگری را برای مهاجرت به کانادا هموار می کند.

برای کسب اطلاع از راه های سرمایه گذاری در کانادا به لینک « روش‌ های سرمایه‌ گذاری در کانادا» مراجعه نمائید.
و برای اطلاع از شرایط کاری در این کشور به لینک « شرایط کار در کانادا» مراجعه نمائید.

اجازه‌ی کار C10 کانادا که با نام اجازه‌ی کار R205 نیز شناخته می‌شود، یک اجازه‌ی کار موقت است! این مجوز مسئله‌ی کار برای متخصصان خارجی که قصد فعالیت در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی این کشور را دارند، حل می‌کند. این مجوز تحت نظارت برنامه‌ی International Mobility Program طراحی شده است تا به کارفرمایان کانادایی اجازه‌ی استخدام کارکنان خارجی را بدهد. در واقع C10 ، اجازه‌ی کارِ ویژه‌ی کارفرمایان است. به این معنی که متخصصان خارجی می‌توانند از طریق این مجوز برای کارفرمایان خاصی کار کنند.

شما عزیزان به شرطی می‌توانید این مجوز را دریافت کنید که دارای شرایط مناسب برای اقدام از طریق این ویزا باشید! مانند موسس شرکت، مهاجر، پناهنده یا شهروند کانادایی(IRCC) و با قصد خود اشتغالی در کانادا. در این حالت، این مجوز می‌تواند به شما کمک کند تا فعالیت در شغلی مناسب را تجربه نمایید. لازم به ذکر است که برای اخذ این مجوز می‌بایست از طریق برنامه‌ی اکسپرس اینتری کانادا اقدام نماید. این مجوز در طی انجام فرآیند LMIA صادر می‌گردد. 

سه تایپ ویزا در این دسته بندی برنامه های IMP وجود دارد که برای مطالعه تفاوت ها و اشتراکات آنها می توانید به لینک > مقایسه C11 ،C10 و C12 < مراجعه بفرمایید.

برای کسب اطلاعات و آشنایی با مهاجرت از طریق خود اشتغالی در کانادا به لینک « مهاجرت کانادا از طریق خود اشتغالی» مراجعه نمائید.

مهاجرت کاری به کانادا

شرایط اخذ C10 کانادا و مدارک مورد نیاز

یکی از شرایطی که در زمان بررسی درخواست شما جهت کار در کانادا مورد توجه کنسولگری قرار می‌گیرد، مهارت کاری و شخصیت اجتماعی شماست. مسلما فردی که از اعتبار و مهارت کافی برخوردار باشد و در عین حال قابل اعتماد و خوش‌مشرب باشد، شانس بیشتری در اخذ این مجوز دارد. سابقه‌‌ی بی‌عیب و نقص و دستاوردهایی قابل اتکا در رشته‌ی کاری نیز می‌توانند کمک فراوانی برای شما باشند. همانند هر مجوز کاری، شما نیازمند ارائه‌ی مدارک خاصی هستید تا دولت کانادا صلاحیت شما را برای کار در این کشور مورد بررسی قرار دهد. از جمله‌ی این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پیشنهاد کاری از کارفرمایی کانادایی. 
 2. تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسوی.
 3. ارائه‌ی دیپلم، مدارک دانشگاهی و یا هر گواهی‌نامه‌ای که از سوی یک انستیتوی آکادمیک اعطا می‌گردد.
 4. داشتن تجربه‌ی کاری، حداقل به مدت 10 سال به صورت تمام وقت در حیطه کاری مربوطه.
 5. ارائه‌ی مدارک، جوایز یا امتیازنامه(حق ثبت اختراع).
 6. ارائه‌ی مدارکی حاکی از مشارکت و رسیدن به دستاوردهایی در رشته‌ی خود.
 7. ارائه‌ی مقاله یا نشریه‌ای صنعتی یا آکادمیک.
 8. بیزینس پلن(برنامه‌ریزی کاری) مشخص.
 9. سودآوری کافی در بسیاری از زمینه‌ها برای دولت کانادا.
 10. انجام اقداماتی مانند تماس‌های تجاری، پیدا کردن محلی برای اقامت و کار، خود اشتغالی و یا هر اقدامی که کنسولگری را مجاب نماید که شما واقعا برای دریافت این مجوز در حال تلاش هستید.
 11. تمکن مالی(به ازای هر نفر تقریبا 13/200 دلار است).

مجوز کار C10 کانادا

بررسی اخذ اقامت دائم از طریق دریافت C10 کانادا

جهت دریافت C10 کانادا می‌بایست مراحل خاصی را با دقت پشت سر بگذارید تا بتوانید با موفقیت این مجوز کاری را کسب نمایید. ابتدا آخرین تغییرات روند اعطای این مجوز را در سایت مهاجرت کانادا بررسی کنید. سپس به صورت آنلاین با کارفرمایان ارتباط برقرار کنید تا جاب آفر مناسبی پیدا کنید. اکنون می‌بایست فرم‌هایی که در سایت اداره‌ی مهاجرت وجود دارند را با دقت بسیار بررسی و تکمیل نمایید. فرم‌های IMM 1295 و IMM 5645 برای افرادیست که در خارج از کانادا هستند و فرم IMM 5710 مختص افرادیست که در کانادا زندگی می‌کنند. سپس درخواست خود را ثبت نموده و هزینه‌های مربوطه را پرداخت نمایید. هزینه‌ی لازم جهت ثبت درخواست، در حدود 230 دلار کانادا می‌باشد.

پروسه‌ی بررسی مدارک شما تقریبا 10 تا 20 روز طول می‌کشد. اگرچه ممکن است در برخی مواقع برای اهدای این مجوز و بررسی مدارک از سوی افسر مهاجرت، چند هفته‌ی دیگر نیز به این روند افزوده شود. اما در کل، روند اعطای مجوز بیش از این نخواهد بود. با دریافت این مجوز، اقامت موقت شما صادر می‌شود. به کمک این مجوز و پس از چند سال کار در کانادا(3 تا 5 سال)، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایید و پس از آن نیز پاسپورت کانادا را بدست آورید و از مزایای شهروندی این کشور بهره‌مند شوید. سالانه هزاران مجوز کاری از این طریق، توسط IRCC صادر می‌شود تا افراد علاقه‌مند بتوانند بدون اینکه کارفرمای خود را در روند خسته‌کننده‌ی LMIA وارد کنند، مجوز کار کانادا را بدست آورند. 

دریافت پاسپورت کانادا

سوالات متداول

در این بخش با طرح چند پرسش متداول، به برخی نکات مهم در رابطه با مجوز کار C10 کانادا اشاره خواهیم کرد:

1. منظور از مزایای مهم و قابل توجه برای کانادا چیست؟

برای دریافت مجوز c10 شما می‌بایست ثابت کنید که شغلی که در کانادا به آن مشغول خواهید شد، از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سبب رشد و پیشرفت کانادا خواهد شد. حتی اثبات این موضوع که شما می‌توانید با فعالیت خود، زمینه‌هایی برای تحقق این امر را پدید بیاورید نیز افسر اداره مهاجرت را مجاب خواهد کرد که شما فرد ایده‌‌آلی هستید. 

2. چند نمونه از فعالیت‌هایی که به توسعه و پیشرفت کانادا کمک می‌کند را نام ببرید؟

متوقف کردن کارهایی که به ضرر جوامع کاناداست، ایجاد مشاغلی برای شهروندان کانادا، سرمایه‌گذاری در مناطق دور افتاده‌ی کانادا، ترویج فرهنگ‌های مفید در کانادا، کمک به محیط زیست کانادا، مشارکت در پروژه‌های علمی یا فرهنگی و …

3. آیا به کمک مجوز کار کانادا می‌توان برای سایر افراد خانواده نیز ویزای همراه را دریافت کرد؟

در پاسخ به این پرسش باید به این نکته اشاره کنیم که شما عزیزان می‌توانید پس از دریافت مجوز C10 ، برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست ویزای همراه دهید. در این حالت، همسر و فرزندان شما نیز می‌توانند از کار و تحصیل در این کشور بهره‌مند شوند.

مزایای قابل توجه برای کانادا به چه معناست؟

اکثر متقاضیان اجازه کار در کانادا معمولاً به کارفرمای بالقوه خود نیاز دارند تا قبل از درخواست مجوز کار، ابتدا ارزیابی تأثیر بازار کار مثبت یا خنثی (“LMIA”) را دریافت کنند. متقاضیان ویزای c10 باید اطمینان حاصل کنند که با کار کردنشان، مزایای قابل توجهی برای کشور کانادا ارائه می دهند. این مورد مهم ترین شرطی است که افسران ویزای کانادا هنگام ارزیابی درخواست ها بررسی می کنند. این شرایط برای دریافت ویزای c10 به سه زیر شاخه زیر تقسیم می شود:

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای c10

مزایای اقتصادی

متقاضیان دریافت ویزای c10 باید با انجام دادن فعالیت های تجاری خود به اقتصاد کانادا کمک کنند. از جمله این اهداف می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • سرمایه گذاری در مناطق دورافتاده کانادا.
 • ورود نوآوری هایی که به نفع صنایع کانادا باشد.
 • توقف از دست دادن مشاغل مختلف در جوامع کانادایی.
 • کمک به فرصت های شغلی و آموزش برای کانادایی ها.
 • ایجاد فرصت های شغلی جدید برای شهروندان کانادایی و افراد مقیم دائم.
 • شرکت در فعالیت هایی که باعث ایجاد شغل و تشویق رشد در جوامع کانادایی می شود.

مزایای اجتماعی ورود متقاضیان دریافت ویزای c10 به کشور

برخی از مزایای اجتماعی که متقاضیان دریافت ویزای c10 باید در کانادا ارائه دهند، شامل موارد زیر است:

 • ترویج فرهنگ های خاص در جوامع کانادایی.
 • ترویج صنعت گردشگری در مناطق مختلف.
 • ترویج شمول اجتماعی در جوامع کانادایی.
 • کمک به سلامت و ایمنی شهروندان کانادایی و مقیم دائم.
 • کمک به محیط زیست از طریق توسعه یا ارائه محصولات و خدمات خاص.

مزایای فرهنگی ورود متقاضیان دریافت اجازه کار c10 به کشور.

متقاضیان مجوز کار C10 باید توانایی خود را برای کمک به فرهنگ کانادا به روش های مختلف نشان دهند. این شامل:

 • مشارکت های علمی.
 • مشارکت های صنعتی.
 • مدیر یک سازمان مشهور بودن.
 • عضویت در سازمان های فرهنگی معتبر.
 • معروف بودن در حرفه مورد تخصص خود.
 • توانایی ارزیابی کار حرفه ای یک فرد دیگر.

درخواست مشاوره رایگان

10 + 2 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *