همه چیز درباره راههای مهاجرتی کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

 

همه چیز درباره راههای مهاجرتی کانادا و چطور ویزای کانادا بگیریم؟

 از بین کسانی که به فکر مهاجرت افتاده‌اند، کمتر کسی است که به مهاجرت به کانادا فکر نکرده باشد. گرفتن ویزای کانادا برای خیلی از افراد که دارای توانمندی و تخصص هستند و یا امکان سرمایه گذاری در کانادا دارند یک رویای دست نیافتنی نیست. شما میتوانید با بهره گیری از مشاوره‌های تخصصی در خصوص مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا راه خود را برای اقامت در کشوری پیشرفته با شاخص‌های رفاهی بالا هموار کنید.

 

به طور کلی روشهای مهاجرت به کانادا را می تواند به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد:

  1. روشهای مهاجرتی سرمایه محور مثل: استارت آپ ویزا ، کارآفرینی های استانی و فدرال، ثبت شرکت یا owner operator
  2. روشهای مهاجرتی از طریق ویزاهای موقت مثل: تحصیلی و کاری
  3. روش های مهاجرتی از طریق سیستم های امتیاز بندی اکسپرس اینتری و آریما

 

 

مهاجرت به کانادا

 

چه کسانی می‌توانند برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنند

 آیا شما می‌خواهید به‌طور دائمی در کانادا زندگی کنید مشغول به کار شوید تحصیل کنید و یا اینکه برای  یک سفر کانادا را برگزیده؟  با پاسخ دادن به چند سوال به و اختصاص دادن 10 الی 15 دقیقه وقت میتوانید از برنامه‌های متنوع مهاجرتی دولت کانادا و قوانین مربوط به آن آگاه شده و برای مهاجرت اقدام کنید. در اولین گام نیاز است به سایت  canada.ca مراجعه نمایید. این سایت مربوط به دولت کاناداست و اطلاعات لازم در خصوص روند مهاجرت و یا امکان مهاجرت به کانادا را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است البته باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشید. برای آشنایی به روند مهاجرت به کانادا نیاز است تا در قالب فرمی که در این سایت قرار داده شده، به سوالاتی در خصوص ملیت ، سن ، توانایی زبان انگلیسی ، تعداد اعضای خانواده ، تحصیلات ، تجربه کاری، درآمد و مقدار دارایی در حساب بانکی و جزئیاتی در خصوص فرصت شغلی در کانادا پاسخ دهید. در گام بعدی بر اساس پاسخ‌های شما، دولت کانادا برنامه‌هایی که برای شما امکان اقامت قانونی و مهاجرت به کانادا و یا دریافت ویزای کانادا را ممکن می‌سازد در اختیار شما قرار میدهد. اگر امکان مهاجرت قانونی به کانادا بر حسب قوانین ممکن باشد در ادامه اطلاعات جزئی‌تری در خصوص دستورالعمل ها و آنچه در ادامه کار برای دریافت ویزای کانادا لازم است انجام دهید، در اختیار شما قرار داده خواهد شد. البته چون برنامه های مهاجرتی به کانادا تقریبا دائمی می باشید، دولت کانادا به شرکتهای حقوقی، افراد و ووکلای واجد شرایط آموزشهایی می دهد که به متقاضیان مهاجرت به کانادا کمک کنند.

 

راه مهاجرت به کانادا ویزا724

 

چه مواردی برای مهاجرت به کانادا و دریافت ویزای کانادا کمک میکند؟

 هر کشوری برای رسیدگی به درخواست مهاجرت قوانین مشخصی دارد. اگر شما قصد مهاجرت به کانادا دارید نیاز است مقدمات درخواست را فراهم کنید. به عبارت دیگر ، شما نیاز دارید تا اقداماتی که باعث می‌شود در ارزیابی پرونده شما توسط دولت کانادا امتیاز بیشتری برای شما داشته باشد در پرونده خود بگنجانید. به‌طور کلی چند آیتم در بررسی پرونده شما بسیار حائز اهمیت است.

 

تسلط شما بر زبان انگلیسی:

داشتن توانایی یکی از الزامات مهم برای اخذ ویزا کانادا. معیار تسلط زبان انگلیسی آزمون IELTS  است.  برای اینکه شانس پذیرفته شدن درخواست شما وجود داشته باشد لازم است در چهار مهارت نوشتار ، شنیدار ، گفتار ، و خواندن نمره 7 را گرفته باشید. ویا با مهارت در زبان فرانسوی نمره B2 را کسب کرده باشید. البته اگر تمایل داشته باشید مراکز آموزش زبان معتبر در کانادا بسیار است که می توانید با ثبت نام در این مراکز مهارتهای لازمه را کسب نمایید.

داشتن تخصص و مهارت دانشگاهی برای مهاجرت به کانادا: 

دولت کانادا امتیاز ویژه‌ای برای کسانی که دارای تخصص و مهارت در رشته خاصی هستند قائل است. جالب است بدانید دولت کانادا برنامه مهاجرت سریع‌السیر (Express immigration)  را برای این دست افراد تدارک دیده است.  منظور است تخصص توانایی کار در رشته‌های مهندسی ، پزشکی ، حقوق و...  مطابق با تحصیلات دانشگاهی در قالب فرصت‌های شغلی موجود در کانادا می‌باشد. البته افرادی که دوره های آموزشی خود را در کانادا گذرانده اند دارای امتیازات بالاتری برای دریافت اقامت دائم کانادا هستند.

توانایی ایجاد یک کسب و کار نوآورانه (Start-up) :

 اگر شما برنامه‌ای برای راه اندازی یک فعالیت تجاری مبتکرانه  و بدیع در کانادا دارید،  دولت کانادا تسهیلات ویژه ای برای شما بر این امر تدارک دیده است. کسب و کار شما باید دارای سه ویژگی باشند تا امکان اخذ ویزا برای شما وجود داشته باشد. بدیع بودن ، قابلیت ایجاد اشتغال برای ساکنان کانادا ، قابلیت رقابت در مقیاس جهانی سه ویژگی مهمی است یک کسب و کار برای دریافت ویزای کانادا باید داشته باشد. البته موارد بسیار دیگری در این امر دخیل هستند که در این مطلب نمیگنجد.

امکانات ویژه برای هنرمندان و ورزشکاران برای مهاجرت به کانادا:

 دولت کانادا یک برنامه مهاجرتی موقت برای افرادی که تجربه فعالیت‌های فرهنگی هنری یا ورزشی داشته‌اند در نظر گرفته است. این برنامه مهاجرتی  تحت عنوان "مهاجرت به‌صورت خویش فرما" (Self-employee person) یا مهاجرت از طریق خود اشتغالی در قوانین کانادا شناخته می‌شود. طبق قوانین فرد هنرمند یا ورزشکار برای مهاجرت به کانادا باید قادر باشند تا به‌طور قابل توجهی در فرهنگ و ورزش کانادا نقش ایفا کند.

حضور یکی از بستگان در کانادا یا مهاجرت از طریق اسپانسر شیپ:

 یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا حمایت اقوام ساکن کانادا است (پدر، مادر، فرزند و همسر) فرد حامی باید دارای یکی از این شرایط باشد:  شهروند کانادا بوده و یا اقامت دائمی در کانادا داشته باشد. فرد حامی می تواند با در نظر گرفتن شرایط از افراد خانواده خود دعوت به مهاجرت به کانادا کند. البته این برنامه برای کسانی که ویزای موقت کانادا را دارن امکان پذیر نخواهد بود.

 

چطور ویزای کانادا بگیریم؟

یکی از روش هایی که برای مهاجرت به  کانادا دولت آن کشور تسهیلات درخور توجهی را برای آن در نظر گرفته است، ویزای صاحبان کسب و کارهای نوآورانه و کارآفرین است. کانادا از حضور کارآفرینانی که توانایی ایجاد شغل برای شهروندان کانادا و کمک به توسعه اقتصاد این کشور را دارند با آغوش باز استقبال می‌کند. این برنامه مهاجرتی ویزای استارت آپ ( Start-up Visa) نام دارد، و در این بخش می خواهیم شرایط و قوانین مربوط به مهاجرت به کانادا از این طریق را بررسی کنیم.

 

مهاجرت به کانادا

 

یکی از راههای مهاجرتی کانادا، مهاجرت از طریق کارآفرینی است (برنامه دریافت ویزای کانادا در قالب Start-Up )

قانون جدید ویزای استارت آپ این امکان را برای کارآفرینان هایی که متقاضی مهاجرت به کانادا و یا دریافت ویزای کانادا می باشند فراهم می‌کند تا راحت تر بتوانند پرونده خود را پیگیری کنند. ویزای استارت آپ در نوع خودش اولین ویزا در سطح جهان است که کارآفرینان مهاجر را با سازمان‌های خصوصی با تجربه کسب و کار را مرتبط می نماید تا در قالب یک فعالیت کارآفرینی نوآور اقدام به فعالیت اقتصادی کنند.

 

مهاجرت به کانادا ویزا724

 

 

 "کانادا نیاز به کارآفرینان دارد". این شعار دولت کانادا برای معرفی این نوع ویزا و ترغیب صاحبان ایده‌های نوآورانه برای مهاجرت به کانادا است. علیرغم برنامه های مهاجرتی مشابه در دیگر کشورها دولت کانادا یک برنامه موقت و یا شرطی برای کارآفرینان در نظر نگرفته است. بلکه متقاضیانی پس از گذراندن مراحل اداری و قانونی مهاجرت به کانادا در قالب ویزای کانادا به صورت استارت آپ، وارد کانادا شوند، به‌طور دائم در کانادا اقامت خواهند داشت و هیچ شرطی در موفقیت  کسب و کار آنها برای ادامه اقامتشان وجود نخواهد داشت.

 اگر در خودتان این امکان را می بینید که بتوانید یک کسب و کار اشتغال زا را در کانادا ایجاد کنید این بهترین موقعیت است تا از این طریق اقامت دائم در کانادا را نیز به دست بیاورید.

 

برای مطالعه دقیق تر دیگر روشهای مهاجرت به کانادا می توانید صفحات زیر را مطالعه نمایید:

روشهای سرمایه محور مهاجرت به کانادا

روش مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی کانادا

روش مهاجرت از طریق ویزای کاری کانادا

روش مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری

 

مهاجرت کارآفرینی ویزا724

 

 

راه هموار کارآفرینان صاحب ایده‌های نوین کسب و کار  برای مهاجرت به کانادا

دلایل زیادی وجود دارد که کانادا بهترین مکان برای راه اندازی ایده کسب و کار شماست. در زیر به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم:

رشد اقتصادی قوی: قبل از تصمیم برای مهاجرت به کانادا، جالب است بدانید، مجله Forbes در رتبه بندی خود کشور کانادا را بهترین کشور را در بین کشورهای G-20  از نظر مناسب بودن فضای کسب و کار قرار داده است. کانادا همچنین جایگاه مالی مستحکمی در بین کشورهای G-7  دارد و در بین کشورهای G-20  بهترین چشم انداز مالی را پیش روی خود دارد.

مالیات‌های پایین و هزینه پایین راه اندازی کسب و کار: کانادا برای کسب و کارهایی که در آن کشور راه اندازی می‌شوند، محیط مناسبی با مالیات و هزینه پایین ارائه می‌کند تا با استفاده از این فضا کسب و کار شما بتواند رشد کند. نرخ سراسری مالیات  برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید به‌طور قابل توجهی پایین‌تر از دیگر کشورهای گروه G-7 است. همچنین، شرکت KPMG که شاخص‌های اقتصادی کشورها را رصد می‌کند، کانادا را به‌عنوان بهترین کشور در شاخص رقابتی بودن مالیات معرفی کرده است. با توجه به این مسئله یکی از دغدغه‌های مهاجرت به کانادا برای صاحبان ایده‌های نوآورانه رفع می‌شود.

ایده آل برای تحقیقات و نوآوری: غالب محققانی که شانس دریافت ویزای کانادا داشته‌اند معتقدند، کشور کانادا محیطی جذاب برای تحقیقات و نوآوری فراهم آورده است. این محیط جذاب از دارا بودن زیرساخت تحقیق و توسعه (R&D) به‌عنوان کشوری پیشرو در سطح جهان، استعدادهای علمی و انگیزه‌های نوآوری را شامل می‌شود. همچنین طبق قوانین کانادا، ترکیبی از اعتبارات مالی فدرال و منطقه‌ای برای بازگشت بخشی از هزینه‌های تحقیق و توسعه سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته شده است. به‌طور میانگین، تا 30 درصد از هزینه‌های تحقیق و توسعه یک سرمایه گذاری در کانادا به سرمایه گذار برمی گردد.

بهترین کیفیت زندگی در کانادا: کیفیت بالای زندگی در کانادا، یک پس زمینه بسیار مثبت را برای موفقت افراد، خانواده‌ها و شرکت‌های فعال در سطح جهانی ایجاد نموده است که قصد مهاجرت به کانادا دارند. طبق آمارهای بانک جهانی در سال 2011، مردم کانادا از بالاترین کیفیت زندگی در بین کشورهای گروه G-20  برخورداری بوده‌اند. در واقع می‌توان گفت، کانادا یک میزبان ایده آل است برای نیروهای کار تحصیل کرده، انعطاف پذیر و چند فرهنگی است که قصد مهاجرت به کانادا یا دریافت ویزای کانادا را دارند.

 

 

منبع: وبسایت دولت کانادا canada.ca

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433

شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957

شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت های مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

> ویزای کانادا

> وکیل مهاجرت کانادا

مهاجرت از طریق استارتاپ

اقامت سرمایه گذاری کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.