شرایط زندگی و آب و هوای شهر هالیفاکس کانادا

شهر هالیفاکس یکی از شهرهای کانادا است که مهاجرین برای سکونت، زندگی و کار و تحصیل آن را هدف خود قرار می‌دهند. این شهر با دارا بودن حدود 400000 نفر جمعیت، به عنوان سیزدهمین شهر بزرگ کانادا محسوب می شود. حدود 10 درصد از جمعیت کل این شهر را مهاجران تشکیل می دهند.

بیش تر از نیمی از مهاجرانی که بین سال‌های 1980 تا 2016 به این منطقه آمده‌اند، مهاجران اقتصادی، حدود 25 درصد از آن‌ها توسط خانواده و حدود 15 درصد نیز پناهندگان کانادا بودند.

به ترتیب انگلیس با داشتن بیشترین مهاجر به این منطقه  پس از آن ایالات متحده و چین از جمله سه کشوری هستند که در صدر مهاجرت به هالیفاکس کانادا قرار دارند. با ما همراه باشید تا شما را با این منطقه مهاجرپذیر بیشتر آشنا کنیم.

مهاجرت به شهر هالیفاکس کانادا

معرفی شهر هالیفاکس

هالیفاکس در قسمت شرق کانادا در استان نوا اسکوشیا که یک منطقه دریایی محسوب می شود، قرار دارد. این شهر، بزرگترین شهر شرق ایالت کبک است. نوا اسکوشیا یکی از استان های کوچک کانادا محسوب می شود که بی شباهت به خرچنگ نیست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، خرچنگ دریایی، یکی از موجودات محبوب این منطقه برای ماهیگیران محسوب می شود.

اگرچه هالیفاکس نسبت به سایر شهرهای بزرگ کانادا از جمله ونکوور و مونترال، تعداد مهاجرین کمتری دارد، اما چیزهای خیلی زیادی برای ارائه به متقاضیان اقامت و دریافت تابعیت کانادا خواهد داشت.

از آنجایی که هالیفکس در کنار اقیانوس اطلس واقع شده است، پس میزبان بندر بسیار زیبایی است که می تواند یکی از جاذبه های فوق العاده برای هر منطقه ای محسوب شود.

به طور کل استان نوا اسکوشیا به دلیل زیبایی خاص خود شهرت پیدا کرده است. از مناظر اقیانوسی گرفته تا چشم‌انداز هایی از دریاچه‌ها، کوه‌های برتون و طبیعت بکر و بی نظیر که می تواند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند.

معرفی شهر هالیفاکس

هزینه زندگی در هالیفاکس کانادا

هزینه زندگی در شهر هالیفاکس به طور معمول نسبت به شهرهای بزرگ مونترال، تورنتو یا ونکوور ارزان تر است. برای مثال هزینه لازم برای زندگی یک خانواده چهارنفره بدون احتساب اجاره خانه در هر ماه حدود 3477 دلار کانادا خواهد بود.

این هزینه برای یک فرد مجرد در هر ماه کمتر از 1000 دلار و حدود 960 دلار است. اگر قصد داشته باشید که یک آپارتمان یک خوابه را در مرکز هالیفاکس اجاره کنید، باید به طور متوسط در هر ماه چیزی حدود 1403 دلار پرداخت کنید.

این بودجه برای اجاره بها همین آپارتمان در مناطق غیر از مرکز، حدود 982 دلار در ماه است. اما برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز باید بیش از این‌ها پول پرداخت کنید. هر ماه اجاره خانه‌ای با این مشخصات در مرکز شهر حدود 2300 دلار کانادا و همین منزل در محدوده اطراف داخل شهر حدود 1624 دلار است.

اگر قصد خرید خانه را دارید، باید برای هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر، حدود 4617 دلار و برای همین اندازه در خارج از مرکز 3058 دلار هزینه کنید. ناگفته نماند که متوسط حقوق ماهانه هر شهروند کانادایی در این شهر با احتساب کسر مالیات، حدود 3442 دلار در ماه است.

 

آب و هوای شهر هالیفاکس

به دلیل قرارگیری هالیفاکس در سواحل اقیانوس اطلس، در این شهر شاهد زمستان‌های سردتر از خیلی از شهرهای کانادا و تابستان های خنک تر هستیم. البته ناگفته نماند که تابستان‌های این شهر کوتاه است.

یکی از ویژگی های بارز این شهر که به طور معمول در آن دیده می شود، وجود آب و هوای آشفته و متغیر در طول سال است. می خواهید درباره میزان بارش برف در این نقطه از کانادا بیشتر بدانید؟ باید بگوییم که تنها حدود 85 روز از هر سال در هالیفاکس عمق برف در این منطقه بیشتر از 1 سانتی متر است. این یعنی تعداد روزهای برفی بیش از این است.

از آنجایی که هالیفاکس در منطق مه آلود نوا اسکوشیا قرار دارد، پس به طور معمول در این شهر آفتاب کمتر دیده می شود. شما برای زندگی در این منطقه در هر سال تنها 100 روز را در هوای مه آلود سپری خواهید کرد.

آب و هوای شهر هالیفاکس

تحصیل در هالیفاکس

برای ادامه تحصیل در کانادا، گزینه های متعددی پیش رو دارید. شما می توانید در یکی از دانشگاه های این شهر مشغول به تحصیل شوید. از جمله آن ها، دانشگاه دالاهو، دانشگاه سنت مری، کالج جامعه نوا اسکوشیا، دانشگاه مونت سنت وینسنت، دانشگاه NSCAD، کالج دانشگاه کینگ و دانشکده الهیات اقیانوس اطلس است. برای آشنایی بهتر شما دو مورد از معروف‌ترین دانشگاه های شهر هالیفاکس را بررسی می کنیم.

 

1.دانشگاه دالاهو

دانشگاه دالاهو یکی از بهترین دانشگاه های شناخته شده کانادا است. علت این انتخاب کیفیت بالا آموزش و تدریس عالی به همراه فرصت‌های بیشمار آموزش و پژوهش است. این دانشگاه رتبه 272 دانشگاه های برتر جهان را به خود اختصاص داده است.

کل دانشجویان بین المللی این دانشگاه به 5536 نفر می رسد. از ویژگی های برجسته این دانشگاه می توانیم به وجود یک کتابخانه با بیش تر از 1 میلیون کتاب و 40000 مجله اشاره کنیم. دوره های آموزش در این دانشگاه شامل لیسانس و ارشد، متنوع است که از جمله مهم ترین آن ها می توانیم موارد زیر را نام ببریم.

 • دوره های علوم
 • دوره های کامپیوتر
 • دوره های بازرگانی
 • دروه های علوم انسانی
 • دوره کشاورزی

شهریه این دانشگاه در شهر هالیفاکس، با توجه به عوامل متعددی تعیین می شود. برای مثال تابعیت، وضعیت زمان تحصیل و بر اساس هر برنامه و دوره این هزینه متفاوت است. اما به طور کلی محدوده شهریه بین 9901 دلار تا 34308 دلار است.

2.دانشگاه سنت مری

سنت مری هم دیگر دانشگاه و البته موسسه عمومی هالیفاکس است که حدود 7000 دانشجو از 115 کشور دنیا دارد. این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد به دانشجویان خود مدرک اعطا می کند. البته مدارک دیگری مثل دیپلم و گواهینامه نیز برای گذران برخی دوره ها به متقاضیان تحصیل در سنت مری اعطا می شود. از برخی از رشته های این دانشگاه می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 • هنرهای لیبرال
 • تجارت و حسابداری
 • علوم
 • مهندسی و مطالعات محیط زیست

دانشگاه سنت مری رتبه 1645 دانشگاه های برتر دنیا را به خود اختصاص داده است. اگرچه شهریه این دانشگاه با توجه به دوره متفاوت است، اما به طور متوسط این بودجه بین 1906 تا 2115 دلار در سال تعیین شده است.

تحصیل در شهر هالیفاکس کانادا

هزینه اجاره خانه در هالیفاکس

همانطور که در قسمت بررسی هزینه های زندگی در شهر هالیفاکس اشاره کردیم، اجاره بها خانه در این شهر نسبت به بسیاری از مناطق کانادا، مقرون به صرفه است.

اما اگر قصد خرید خانه در این شهر را دارید باید از طریق بازار داغ املاک و مستغلات، وارد تحقیق و معامله شوید. بر اساس یک گزارش که در سال 2019 در این منطقه تهیه شد، متوسط هزینه برای خرید خانه در این منطقه حدود 320000 دلار کانادا است.

این گزارش بر اساس میانگین قیمت 2000 خانه در این منطقه تهیه شده است. هر چند که این قیمت شاید کمی گران به نظر برسد، اما کافیست آن را با سایر کلان شهرهای کانادا مقایسه کنید تا متوجه هزینه مناسب آن شوید.

اگر بودجه اجاره کردن یا خرید خانه در این شهر را نداشته باشید، کافیست در مناطق حومه هالیفاکس، مثل شهرها یا روستاهای نزدیک را انتخاب کنید. در سایر مناطق استان نوا اسکوشیا، قیمت مسکن و اجاره بها پائین است.

فاصله شهر هالیفاکس تا مونترال

یکی از جاذبه های دوست داشتنی هالیفاکس، پیاده روی در کنار سواحل این شهر است. رفتن به جشنواره هالیفاکس باسکر، کلاس های موسیقی، استفاده از انواع رستوران ها، بارها و کافه ها از دیگر جاذبه های این شهر خارق العاده است.

اگر می خواهید از فاصله این شهر با مونترال باخبر شوید، باید بگوییم که این فاصله حدود 12 ساعت خواهد بود. البته برای رفتن به تورنتو از خود مونترال آن هم با اتومبیل شخصی، باید 6 ساعت دیگر هم رانندگی کنید.

برخی از افراد که برای رسیدن به جاه طلبی های خود و برای داشتن درآمد بیشتر در هالیفاکس ساکن می شوند، مجبور هستند که سخت به دنبال کار مورد نظر خود باشند. اما برای یک سبک زندگی آرام، این شهر و کل استان نوا اسکوشیا پیدا کردن یک کار راحت برای داشتن یک زندگی بی دغدغه چندان سخت نیست است.

شهر هالیفاکس از مونترال چقدر فاصله دارد

بهترین و بدترین مناطق برای زندگی در شهر هالیفاکس

احتمالا شهر هالیفاکس یکی از زیباترین شهرهایی باشد که تا به حال دیده اید. حتی در مرکز شهر و در بندر هالیفاکس، می توانید وال ‌ها یا فوک ‌های دریایی را ببینید. بر اساس اطلاعات Statistics Canada، این شهر یکی از امن ترین شهرهای کانادا است به طوری که نرخ جرم و جنایت در این شهر نه تنها از میانگین کشوری کمتر است بلکه از متوسط جرم و جنایت استان نوا اسکوشیا، هم پایین تر است. از جمله بهترین مناطق این شهر، عبارتند از:

 • مرکز هالیفاکس Downtown Halifax
 • مرکز دارتموث Downtown Dartmouth

اما اگر به عنوان یک دانشجو در شهر هالیفاکس به دنبال خانه باشید، بهتر است در مناطق زیر جستجو کنید:

 • نورث اند North End
 • ساوث اند South End
 • وست اند West End

هزینه پایین اجاره خانه، محیط آرام و به دور از شلوغی و قرار داشتن دو دانشگاه معروف شهر هالیفاکس (دانشگاه دالهوزی و دانشگاه سنت ماری) در این مناطق از جمله دلایلی هستند که موجب شده است بگوییم این مناطق برای دانشجویان بهترین انتخاب است.

اما از جمله مناطق شهر هالیفاکس که به عقیده ما باید از آنها دوری کنید، عبارتند از:

 • سکویل Sackville
 • گاتیگن
 • اسپری فیلد
 • هالیفیلد پارک و نورث دارتموث

اما، دلایل ما برای دوری کردن از این مناطق نا امن بودن منطقه، سیستم حمل و نقل بد و کمبود آپارتمان برای اجاره است.

بهترین مناطق شهر هالیفاکس

بازار کار در استان نوا اسکوشیا

در واقع، یکی از اصلی ترین مشکلات زندگی در شهر هالیفاکس که ممکن است شما را از زندگی در این شهر منصرف کند، بازار کار آن است. فرصت ‌ها و موقعیت های شغلی در این شهر محدود هستند و به سختی می‌توانید شغل ثابتی بیابید. البته کارهای فصلی در این شهر وجود دارند اما در این مشاغل نیز نمی توانید به راحتی مشغول شوید. واقعیت این است که تقاضای کار در میان ساکنین این شهر بسیار زیاد است. میانگین درآمد سالانه افراد در این شهر چیزی در حدود 55 هزار دلار است.

واقعیت این است که اغلب افرادی که در شهر هالیفاکس و به طور کلی استان نوا اسکوشیا زندگی می کنند، یا دانشجو هستند و یا بازنشسته! حداقل دستمزد در این استان در سال 2022، حدود 13.35 دلار بوده که در مقایسه با حداقل دستمزد در کانادا، بسیار پایین تر می ‌باشد. اما از آنجایی که هزینه های زندگی در این شهر بسیار پایین است، کارفرماها بهانه ای یافته اند و به ندرت برای کارمندان شان، افزایش حقوق در نظر می گیرند.

درآمد در شهر هالیفاکس

جمع بندی

در این مطلب شهر هالیفاکس کانادا را به طور کامل بررسی کردیم. از معرفی این شهر سخن گفتیم و درباره هزینه های زندگی و خرید و اجاره مسکن، شرایط تحصیل و آب و هوا در این شهر کانادا صحبت کردیم. در صورت بروز هر گونه سوال درباره این شهر و مهاجرت به هالیفاکس می توانید از طریق مشاورین ویزا 724 درخواست خود را با ما در میان بگذارید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

15 + 6 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

 1. علی

  سلام
  من برای ادامه تحصیل همسرم یکی از گزینه هام شهر halifax است. رشته خودم برق -قدرت است. میخواستم بدون وضعیت کار در این شهر برای رشته من چطور است؟ چون پارامتر اصلی برای انتخاب شهر برای ادامه تحصیل خانومم شرایط کار برای من است.

  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 2. ازاده

  با سلام….می خواستم بدونم آیا اقامت موقت در شهر هالیفکس سریعتر وراحتتر به اقامت دایم می رسد تا شهر تورنتو ..برای افرادی که امتیاز کافی رو در اکسپرس انتری در شهر تورنتو ندارند؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *