شرایط زندگی و آب و هوای شهر میسیساگا کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۱۰

 

 

یکی دیگر از شهرهای کانادا، شهر میسیساگا است. این شهر در جنوب شرقی استان انتاریو واقع شده است. میسیساگا به عنوان یکی از غول های صنعتی در حال رشد کانادا محسوب می شود که به دلایل متعددی غیر از صنعت خود نیز مشهور است. شما در این شهر شاهد 485 مایل خط ساحلی جذاب و بیش تر از 480 پارک و فضای سبز هستید که جذابیت این شهر بی نظیر را دو چندان کرده است.

جمعیت میسیساگا تا سال 2016 چیزی حدود 721599 نفر بود که طبق این سرشماری ششمسن شهر پرجمعیت کانادا تا آن زمان و سومین شهر در استان انتاریو بود. طبق این سرشماری، حدود 42 درصد از این جمیت را بومیان اروپا، 23 درصد آسیای جنوبی، بیش از 7 درصد را چینی ها و مابقی را جمعیتی متشکل از سیاه پوستان، اعراب، تبعه های آمریکای لاتین، فیلیپینی ها و... تشکیل می دهند.

 این شهر چند  فرهنگی که در کنار ساحل دریاچه انتاریو واقع شده است، از قسمت شرقی با کلان شهر تورنتو هم مرز است. در واقع شاید گفته می شود که علت اصلی رشد این شهر، به دلیل مجاورت آن با تورنتو است. بیش تر از نیمی از مردم این شهر به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند و بیش تر جمعیت آن را افراد جوان تشکیل می دهند. به طوری که در سال 2016 میانگین سنی این شهر 35 سال گزارش شد.

 

معرف شهر میسیساگا

 

معرفی جاذبه های شهر میسیساگا

برای کسانی که قصد مسافرت و گشت و گذار در میسیساگا را دارند، یکی از مهم ترین کارهای پیش رو شناخت جاذبه های گردشگری این شهر است. البته حتی مهاجران این شهر هم باید از جذابیت های این شهر خبرداشت باشند تا انتخاب بهتری را انجام دهند. هر چه نباشد، سرگرمی جز جدایی ناپذیر زندگی های امروزی است.

نزدیکی به تورنتو یکی از دلایلی است که ممکن است میسیساگا را به عنوان یک شهر گردشگری مورد توجه قرار دهد. آن هم به دلیل گردشگر پذیر بودن تورنتو آمار خیره کننده 14 میلیون مسافر تنها در یک شب است.

جاذبه های کشور کانادا برای گردشگرین و مهاجرن این کشور کم نیست. میسیساگا هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر اهل خرید باشید، می توانید به یکی از بهترین مراکز خرید کانادا در میسیساگا یعنی بازارSquare One بروید. در اینجا می توانید بهترین اجناس مورد نیاز خود را بخرید و از خوردن یک قهوه یا غذای لذیذ در رستوران ها و کافیشاپ های آن لذت ببرید.

از دیگر جاذبه های میسیساگا می توانیم به میدان جشن، روستای Port Credit به دلیل قرارگیری آن در خط ساحلی دریاچه انتاریو، بازدید از Streetsville، گالری هنر، پارک های مختلف، موزه بردلی، بازی گلف، شهربازی نمایشگاه فانتزی و فضای پیاده روی فوق العاده جذاب در Riverwood اشاره کنیم.

 

جاذبه های شهر میسیساگا

 

هزینه زندگی در شهر میسیساگا

اگر قصد دارید در میسیساگا ساکن شوید، تحصیل یا کار کنید، قبل از هر چیزی باید از هزینه های زندگی در این شهر آگاه باشید. هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در این شهر بدون احتساب اجاره خانه در هر ماه چیزی حدود 4136 دلار در هز ماه است. این هزینه برای یک فرد مجرد، چیزی نزدیک به 115 دلار است.

اگر قصد اجاره یک آپارتمان یک خوابه را در مرکز میسیساگا داشته باشید، باید در هر ماه 1911 دلار بودجه اختصاص دهید. این هزینه برای آپارتمان یک خوابه اطراف مرکز شهر، حدود 1651 دلار است. برای خرید خانه در میسیساگا در مرکز آن هم از نوع آپارتمانی، باید برای هر متر مربع، 7835 دلار هزینه کنید. این بودجه برای همین خانه در هر متر 1051 دلار است.

اگر دوست دارید از میانگین حقوق یک شهروند ساکن در میسسیگا باخبر شوید، باید بگوییم که این درآمد در هر ماه حدود 4447 دلار است. نرخ بهره بانکی در این شهر هم 3.26 است که می تواند برای افرادی که به دنبال وام هستند، یک کمک فوق العاده باشد.

 

هزینه زندگی در شهر میسیساگا

 

آب و هوای میسیساگا

در شهر میسیساگا کانادا، مانند اکثر نقاط این کشور آب و هوا در زمستان سرد و سخت و رو به یخبندان است. اگرچه در طول سال در این منطقه شاهد آب و هوای ابری هستیم، اما تابستان های این شهر انتاریو هم با گرما روبرو است.

دما در این نقطه از 17 درجه فارنهایت یا حدود منفی 8 درجه سانتی گراد تا 79 درجه فارنهایت یا 26 درجه سانتی گراد در طول سال و با گذر فصل های مختلف متفاوت است. اگر قرار است به عنوان گردشگر به این نقطه سفر کنید، بهترین زمان برای مسافرت به میسیساگا از اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

گرم ترین روز سال در این شهر حدود 20 جولای و سردترین روز سال محدوده 29 ژانویه است. میانگین روزهای بارندگی در هر ماه به ترتیب 10 روز در ژانویه، 8 روز در فوریه، 13 روز در مارس، 15 روز در آوریل، 17 روز در ماه مه، 16 روز در ژوئن، 17 روز در جولای، 17 روز در آگوست، 15 روز در سپتامبر، 18 روز در اکتبر، 14 روز در نوامبر، 11 روز در دسامبر است. میزان بارش برف هم با 127 میلی لیتر در ماه فوریه گزارش شده است.

 

آب و هوای میسیساگا

 

تحصیل در میسیساگای کانادا

اگر خودتان یا فرزندتان قصد ادامه تحصیل در شهر میسیساگا را دارید، بد نیست با دانشگاه های این شهر کمی آشنا شوید. هر چند که در اینجا به یک معرفی کلی بسنده می کنیم. از جمله این مراکز می توانیم دانشگاه آلگوما برامپتون، دانشگاه تورنتو میسیساگا، کالج لمبتون و کالج شریدان را نام ببریم. در ادامه دو مورد از بهترین دانشگاه های این شهر را بررسی می کنیم.

 

1.دانشگاه تورنتو میسیساگا

یکی از دانشگاه های میسیساگا تورنتو نام دارد. هزینه این دانشگاه هم مثل سایر کالج و دانشگاه ها به عوامل متعددی بستگی دارد. این هزینه ها بسیار متغیر است و از یک رشته به رشته دیگر متفاوت است. برای مثال علوم کامپیوتر در این دانشگاه شهریه ای معادل 6100 دلار در یک سال دارد.

 این در حالی است که برخی برنامه های مدیریت در دانشگاه تورنتو تا 15000 دلار در سال شهریه دارند. برای اطلاع درست از شهریه و گرفتن ویزا تحصیلی کانادا می توانید از مشاوران ویزا 724 کمک بگیرید. اما این دانشگاه مجموعه برنامه های آموزشی مختلفی دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر می شوند.

 • بیوانفورماتیک امنیت اطلاعات
 • علوم کامپیوتر
 • ارتباطات، فرهنگ و فناوری
 • ارتباطات پزشکی
 • برنامه های مربوط به تجارت
 • مدیریت منابع انسانی

 

2.دانشگاه آلگوما برامپتون شهر میسیساگا

دیگر دانشگاه دولتی میسیساگا، دانشگاه آلگوما است. مدارک این دانشگاه به کارشناسی و کارشناسی ارشد محدود می شوند. شما می توانید در یکی از دوره های زیر این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. اما قبل از آن بهتر است بدانید که حداکثر شهریه این دانشگاه برای دانشجویان داخلی در هر ترم تا 2932 دلار است. این در حالی است که حداکثر شهریه دانشجویان بین المللی تا 9464 دلار هم می رسد.

 • زیست شناسی
 • علوم رایانه
 • تاریخ
 • تجارت
 • روانشناسی
 • هنرهای زیبا
 • موسیقی
 • علوم سیاسی
 • جامعه شناسی
 • انگلیسی

 

تحصیل در میسیساگا

 

فاصله میسیساگا تا تورنتو

فاصلیه میسیساگا با تورنتو در کانادای پهناور تنها 36 مایل است که طی کردن این مسیر با اتوبوس 2 ساعت طول می کشد. همچنین می توانید برای سفر راحت تر بین این دو شهر از قطار هم استفاده کنید. بلیط اتوبوس تا 5 دلار و بلیط قطار هم با همین قیمت و حتی پایین تر حدود 7 دلار خواهد بود.

اگر بخواهید با اتومبیل شخصی این مسافت را طی کنید. تنها 20 دقیقه در راه خواهید بود. هزینه سفر با این وسیله نقلیه بین شهری یعنی تاکسی حدود 70 دلار خواهد بود.

 

حرف آخر

مشاهده کردید که یکی از انتخاب های ایده‌آل پیش روی مهاجرین کانادایی شهر میسیساگا با 280 کیلومتر مربع مساحت است. از آنجایی که این شهر هم مرز تورنتو و به سرعت در حال رشد است، می تواند زمینه پیشرفت کاری بسیاری از افراد را فراهم کند. دوست دارید به شکل حرفه ای‌تر درباره این شهر و راه های مهاجرت به آن بدانید؟ پس کافیست با وکلای مهاجرتی 724 در تماس باشید.

 

مهیار حلاج پور

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


آیا شهر میسیساگا برای مهاجرت مناسب است؟

این شهر یکی از ایده‌آل ترین انتخاب ها برای مهاجرت به کانادا است. چند فرهنگی بودن، بهبود برنامه های مهاجرت درون استانی انتاریو و تاثیر آن بر میسیساگا، رشد صنعتی این شهر، نزدیکی به تورنتو و بهره مندی از دانشگاه های باکیفیت، از جمله ویژگی هایی است که باعث می شود هر کسی مایل باشد در این شهر زندگی کند.

آیا شهر میسیساگا در کانادا امنیت کافی برای زندگی را دارد؟

از لحاظ امنیت، شهر میسیساگا چندین سال پیاپی به عنوان امن ترین شهر کانادا شناخته شده است. بنابراین میسیساگا برای کسانی که امنیت شهر اولویت اصلی آنان در مهاجرت محسوب می شود، می تواند بهترین انتخاب باشد.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.