شرایط زندگی و آب و هوای شهر میسیساگا کانادا

یکی دیگر از شهرهای کانادا، شهر میسیساگا است. این شهر در جنوب شرقی استان انتاریو واقع شده است. میسیساگا به عنوان یکی از غول های صنعتی در حال رشد کانادا محسوب می شود که به دلایل متعددی غیر از صنعت خود نیز مشهور است. شما در این شهر شاهد 485 مایل خط ساحلی جذاب و بیش تر از 480 پارک و فضای سبز هستید که جذابیت این شهر بی نظیر را دو چندان کرده است.

جمعیت میسیساگا تا سال 2016 چیزی حدود 721599 نفر بود که طبق این سرشماری ششمسن شهر پرجمعیت کانادا تا آن زمان و سومین شهر در استان انتاریو بود. طبق این سرشماری، حدود 42 درصد از این جمیت را بومیان اروپا، 23 درصد آسیای جنوبی، بیش از 7 درصد را چینی ها و مابقی را جمعیتی متشکل از سیاه پوستان، اعراب، تبعه های آمریکای لاتین، فیلیپینی ها و… تشکیل می دهند.

 این شهر چند  فرهنگی که در کنار ساحل دریاچه انتاریو واقع شده است، از قسمت شرقی با کلان شهر تورنتو هم مرز است. در واقع شاید گفته می شود که علت اصلی رشد این شهر، به دلیل مجاورت آن با تورنتو است. بیش تر از نیمی از مردم این شهر به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند و بیش تر جمعیت آن را افراد جوان تشکیل می دهند. به طوری که در سال 2016 میانگین سنی این شهر 35 سال گزارش شد.

معرف شهر میسیساگا

معرفی جاذبه های شهر میسیساگا

برای کسانی که قصد مسافرت و گشت و گذار در میسیساگا را دارند، یکی از مهم ترین کارهای پیش رو شناخت جاذبه های گردشگری این شهر است. البته حتی مهاجران این شهر هم باید از جذابیت های این شهر خبر داشته باشند تا انتخاب بهتری را انجام دهند. هر چه نباشد، سرگرمی جز جدایی ناپذیر زندگی های امروزی است.

نزدیکی به تورنتو یکی از دلایلی است که ممکن است میسیساگا را به عنوان یک شهر گردشگری مورد توجه قرار دهد. آن هم به دلیل گردشگر پذیر بودن تورنتو آمار خیره کننده 14 میلیون مسافر تنها در یک شب است.

جاذبه های کشور کانادا برای گردشگران و مهاجران این کشور کم نیست. میسیساگا هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر اهل خرید باشید، می توانید به یکی از بهترین مراکز خرید کانادا در میسیساگا یعنی بازارSquare One بروید. در اینجا می توانید بهترین اجناس مورد نیاز خود را بخرید و از خوردن یک قهوه یا غذای لذیذ در رستوران ها و کافیشاپ های آن لذت ببرید.

از دیگر جاذبه های میسیساگا می توانیم به میدان جشن، روستای Port Credit به دلیل قرارگیری آن در خط ساحلی دریاچه انتاریو، بازدید از Streetsville، گالری هنر، پارک های مختلف، موزه بردلی، بازی گلف، شهربازی نمایشگاه فانتزی و فضای پیاده روی فوق العاده جذاب در Riverwood اشاره کنیم.

جاذبه های شهر میسیساگا

هزینه زندگی در شهر میسیساگا

اگر قصد دارید در میسیساگا ساکن شوید، تحصیل یا کار کنید، قبل از هر چیزی باید از هزینه های زندگی در این شهر آگاه باشید. هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در این شهر بدون احتساب اجاره خانه در هر ماه چیزی حدود 4136 دلار در هز ماه است. این هزینه برای یک فرد مجرد، چیزی نزدیک به 115 دلار است.

اگر قصد اجاره یک آپارتمان یک خوابه را در مرکز میسیساگا داشته باشید، باید در هر ماه 1911 دلار بودجه اختصاص دهید. این هزینه برای آپارتمان یک خوابه اطراف مرکز شهر، حدود 1651 دلار است. برای خرید خانه در میسیساگا در مرکز آن هم از نوع آپارتمانی، باید برای هر متر مربع، 7835 دلار هزینه کنید. این بودجه برای همین خانه در هر متر 1051 دلار است.

اگر دوست دارید از میانگین حقوق یک شهروند ساکن در میسسیگا باخبر شوید، باید بگوییم که این درآمد در هر ماه حدود 4447 دلار است. نرخ بهره بانکی در این شهر هم 3.26 است که می تواند برای افرادی که به دنبال وام هستند، یک کمک فوق العاده باشد.

هزینه زندگی در شهر میسیساگا

آب و هوای میسیساگا

در شهر میسیساگا کانادا، مانند اکثر نقاط این کشور آب و هوا در زمستان سرد و سخت و رو به یخبندان است. اگرچه در طول سال در این منطقه شاهد آب و هوای ابری هستیم، اما تابستان های این شهر انتاریو هم با گرما روبرو است.

دما در این نقطه از 17 درجه فارنهایت یا حدود منفی 8 درجه سانتی گراد تا 79 درجه فارنهایت یا 26 درجه سانتی گراد در طول سال و با گذر فصل های مختلف متفاوت است. اگر قرار است به عنوان گردشگر به این نقطه سفر کنید، بهترین زمان برای مسافرت به میسیساگا از اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

گرم ترین روز سال در این شهر حدود 20 جولای و سردترین روز سال محدوده 29 ژانویه است. میانگین روزهای بارندگی در هر ماه به ترتیب 10 روز در ژانویه، 8 روز در فوریه، 13 روز در مارس، 15 روز در آوریل، 17 روز در ماه مه، 16 روز در ژوئن، 17 روز در جولای، 17 روز در آگوست، 15 روز در سپتامبر، 18 روز در اکتبر، 14 روز در نوامبر، 11 روز در دسامبر است. میزان بارش برف هم با 127 میلی لیتر در ماه فوریه گزارش شده است.

آب و هوای میسیساگا

تحصیل در میسیساگای کانادا

اگر خودتان یا فرزندتان قصد ادامه تحصیل در شهر میسیساگا را دارید، بد نیست با دانشگاه های این شهر کمی آشنا شوید. هر چند که در اینجا به یک معرفی کلی بسنده می کنیم. از جمله این مراکز می توانیم دانشگاه آلگوما برامپتون، دانشگاه تورنتو میسیساگا، کالج لمبتون و کالج شریدان را نام ببریم. در ادامه دو مورد از بهترین دانشگاه های این شهر را بررسی می کنیم.

1.دانشگاه تورنتو میسیساگا

یکی از دانشگاه های میسیساگا تورنتو نام دارد. هزینه این دانشگاه هم مثل سایر کالج و دانشگاه ها به عوامل متعددی بستگی دارد. این هزینه ها بسیار متغیر است و از یک رشته به رشته دیگر متفاوت است. برای مثال علوم کامپیوتر در این دانشگاه شهریه ای معادل 6100 دلار در یک سال دارد.

 این در حالی است که برخی برنامه های مدیریت در دانشگاه تورنتو تا 15000 دلار در سال شهریه دارند. برای اطلاع درست از شهریه و گرفتن ویزا تحصیلی کانادا می توانید از مشاوران ویزا 724 کمک بگیرید. اما این دانشگاه مجموعه برنامه های آموزشی مختلفی دارد که برخی از آن ها شامل موارد زیر می شوند.

 • بیوانفورماتیک امنیت اطلاعات
 • علوم کامپیوتر
 • ارتباطات، فرهنگ و فناوری
 • ارتباطات پزشکی
 • برنامه های مربوط به تجارت
 • مدیریت منابع انسانی

2.دانشگاه آلگوما برامپتون شهر میسیساگا

دیگر دانشگاه دولتی میسیساگا، دانشگاه آلگوما است. مدارک این دانشگاه به کارشناسی و کارشناسی ارشد محدود می شوند. شما می توانید در یکی از دوره های زیر این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. اما قبل از آن بهتر است بدانید که حداکثر شهریه این دانشگاه برای دانشجویان داخلی در هر ترم تا 2932 دلار است. این در حالی است که حداکثر شهریه دانشجویان بین المللی تا 9464 دلار هم می رسد.

 • زیست شناسی
 • علوم رایانه
 • تاریخ
 • تجارت
 • روانشناسی
 • هنرهای زیبا
 • موسیقی
 • علوم سیاسی
 • جامعه شناسی
 • انگلیسی

تحصیل در میسیساگا

فاصله میسیساگا تا تورنتو

فاصله میسیساگا با تورنتو در کانادای پهناور تنها 36 مایل است که طی کردن این مسیر با اتوبوس 2 ساعت طول می کشد. همچنین می توانید برای سفر راحت تر بین این دو شهر از قطار هم استفاده کنید. بلیط اتوبوس تا 5 دلار و بلیط قطار هم با همین قیمت و حتی پایین تر حدود 7 دلار خواهد بود.

اگر بخواهید با اتومبیل شخصی این مسافت را طی کنید. تنها 20 دقیقه در راه خواهید بود. هزینه سفر با این وسیله نقلیه بین شهری یعنی تاکسی حدود 70 دلار خواهد بود.

محله های شهر میسیساگا کانادا

از هر طبقه ‌ی اجتماعی که باشید در شهر میسیساگا می توانید محله ای مناسب برای زندگی بیابید. در اینجا محله های مختلف این شهر را به شما معرفی خواهیم کرد:

 • مرکزی ترین محله شهر میسیساگا، محله اسکوئر وان که شاید بهترین محله برای مجردها باشد. اگر به تازگی مهاجرت کرده اید، این محله کاملا برای شما مناسب است. محیطی امن، هزینه های پایین و فرصت آشنایی با متخصصان از جمله مزایای این محله است. اما مزیت مهم این محله، نزدیکی آن به مرکز خرید اسکوئر وان است.
 • لوکس ترین و گران ترین محله میسیساگا، محله لورن پارک است. در اینجا می توانید مجموعه ‌ای از خانه‌ های لوکس و زیبا را ببینید. خیابان ‌های آرام، فضا بازی کودکان فوق العاده و محیطی صمیمی، این محله را به مکانی مناسب برای زندگی خانواده ‌ها تبدیل کرده است.
 • مینئولا محله ای سرسبز با درختان سر به فلک کشیده است. این محله نیز یکی از محله های لوکس و آرام میسیساگا است و مانند لورن پارک از جمله محله های گران قیمت این شهر محسوب می شود.
 • قدیمی ترین محله شهر میسیساگا، محله میدویل است. این محله، در حومه شهر قرار داشته و در مقایسه با محله‌ های لوکسی که در بالا ذکر شد، قیمت‌ های متعادل ‌تری دارد. مدارس با کیفیت، فضای آرام و خانه ‌های ارزان قیمت موجب شده است که این محله مکان مناسبی برای اقشار متوسط باشد. اما نگران نباشید شما در این محله نیز به تمام امکانات، به راحتی دسترسی خواهید داشت.

شهر میسیساگا کانادا

ایرانی های ساکن میسیساگا

شهر میسیساگا، تنوع جمعیتی بالایی دارد و اغلب ساکنان این شهر را ملیت‌های مختلف از سراسر جهان تشکیل داده است. بر اساس آخرین آمار و اطلاعات منتشر شده، حدود 23 درصد ساکنین شهر میسیساگا اتباع کشورهای آسیای جنوبی و حدود 3865 فارس زبان هستند. اغلب ایرانی ها ترجیح می دهند در تورنتو زندگی کنند. اما شرایط زندگی ایده آل و موقعیت های شغلی و سرمایه گذاری عالی، جمعیت قابل توجهی از ایرانی ها را به این شهر کشانده است.

ایرانی های ساکن میسیساگا

حرف آخر

مشاهده کردید که یکی از انتخاب های ایده‌آل پیش روی مهاجرین کانادایی شهر میسیساگا با 280 کیلومتر مربع مساحت است. از آنجایی که این شهر هم مرز تورنتو و به سرعت در حال رشد است، می تواند زمینه پیشرفت کاری بسیاری از افراد را فراهم کند. دوست دارید به شکل حرفه ای‌تر درباره این شهر و راه های مهاجرت به آن بدانید؟ پس کافیست با وکلای مهاجرتی 724 در تماس باشید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

3 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۵ دیدگاه

 1. حسین قلی پور

  با سلام و عرض تبریک
  برای تحصیل دخترم در کلاس یازدهم در کانادا بهترین تصمیم و روش چیست؟
  نزدیک به ۴ سال اقامت تفلیس و استانبول رو دارند، امکان دریافت ویزای ویزیتوری دارند تا بعد از عزیمت به کانادا در مدرسه ثبت نام کنند؟
  ممنون

  پاسخ دهید
 2. حسین پریشان

  با سلام
  من و همسر سابقم و دخترمون قصد مهاجرت به کانادا داریم آیا من میتونم به عنوان ویزای تحصیلی کارمو انجام بدم و اونها رو به عنوان همراه ببرم یا حتما باید مجدد عقد رسمی و ازدواج داشته باشیم .
  ممنون

  پاسخ دهید
 3. علی محمدی

  با درود وقت بخیر
  میخواستم بدونم تو سایت هایی مثل jobbank یه سری شغل ها هست که شرایط اپلای کردن شون اینجوریه :
  Canadian citizens and permanent or temporary residents of Canada.
  Other candidates with or without a valid Canadian work permit.
  با این شرایط با اپلای کردن برای این شغلا میشه برا گرفتن ویزا و بعد اقامت کانادا امیدوار بود ؟ سابقه کاری مورد نیاز اون شغلا رو چجوری ارائه بدیم؟
  ریسک های پیش رو چیه؟ تمکن مالی نیازه؟
  من متاهل هستم و فاقد فرزند
  تخصصم کامپیوتر و شبکه و دوربین های مداربسته شبکه هست
  ۳۶ ساله هستم
  با سپاس فراوان

  پاسخ دهید
 4. Arash

  سلام با تشکر از اطلاعاتی که دادین من می‌خواستم ببینم برای شغل بالای حالا ۴۰ سال ۴۵ سال اونجا برای شغل جوشکاری میشه جاب آفر گرفت ممنون ضمناً من به صورت ویزای دانش آموزی فرزندم دارم میام و من به صورت همراهش هستم و می‌خوام که شهر میسی ساگا انتخاب کنم فقط می‌خواستم ببینم برای کار جوشکاری اونجا برای جاب آفر گرفتن چطوره و چطوری می‌تونید کمکم کنید

  پاسخ دهید
 5. سعید پارسا

  سلام
  آیا میتونم با اخذ مجوز تحصیلی برای پسر ۱۱ ساله ام به اتفاق همسرم به میسیساگا سه نفری مهاجرت کنم و اقامت بگیرم؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *