معروفترین مراکز خرید در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۱۷

 

 

قصد دارید یک سفر به کانادا بروید و اتفاقا خیلی هم عاشق خرید کردن هستید؟ پس نباید بی خیال شناخت بهترین مراکز خرید کانادا شوید. حتی اگر گردشگر هم نباشید و جزو شهروندان کانادایی یا ساکنین موقت آن محسوب شوید، شناخت مراکز خرید مطرح در این کشور می تواند به شما هنگام رفع نیاز کمک زیادی بکند. خرید از سنترهایی که هم فال است و هم تماشا..!!

همزمان با روند رو به رشد جذب مهاجرین و گردشگران کانادایی، در طول سال ها مراکز خرید افزایش زیادی پیدا کرده اند. یک مرکز خرید، تنها برای رفع نیاز نیست. اغلب آن ها بهترین مکان ها برای گذراندن تعطیلات آخر هفته محسوب می شوند.

در اغلب مراکز خرید، کافه ها، رستوران ها، سینما، شهربازی کودکان و فعالیت های تفریحی متنوعی وجود دارد که باعث می شود یک خرید هیجان انگیز در انتظار مشتریان باشد.

از ویژگی های برجسته مراکز خرید، می توانیم به وسیع بودن، تنوع بالای محصولات، بهره مندی از محل مناسب برای استراحت پس از خرید، داشتن پارکینگ و ترکیب کردن چند فعالیت در قالب یک برنامه خرید اشاره کنیم. سراسر دنیا را که بگردید، تا دلتان بخواهد می توانید سیتی سنترهای مختلفی را مشاهده کنید. اما در اینجا قرار است به معرفی مراکز خرید کانادا بپردازیم.

 

بهترین مرکز خرید کانادا

 

بهترین مراکز خرید کانادا

هیچ می دانستید که کانادایی ها عاشق خرید کردن هستند. حتی وجود هوای سرد هم مانع خرید شهروندان این کشور نمی شود. شاید همین مسئله باعث شده است که در هر گوشه و کنار این کشور که نگاه می کنیم، شاهد تنوع زیاد مراکز خرید مختلف باشیم. پس بیایید با بهترین مراکز خرید این کشور آشنا شویم.

 

مرکز خرید تورنتو ایتون کانادا

مرکز تورنتو ایتون، یکی از جاذبه های گردشگری کانادا محسوب می شود که سالانه تعداد بسیار زیادی بازدید کننده دارد. این مرکز خرید به عنوان شلوغ ترین مرکز خرید قاره آمریکای شمالی است که از 330 غرفه فروشگاهی و رستوران مجزا تشکیل شده است.

دلیل شلوغ بودن این مرکز خرید وسعت آن و محل قرار گیری آن در شهر مونترال به دلیل موقعیت ترانزیتی آن است. شاید باورتان نشود ولی این مرکز خرید در سال 2015 بیش از 48969858 بازدید کننده داشته است.

مرکز خرید ایتون به عنوانی یکی از بهترین مراکز خرید کانادا، از قسمت شرق به خیابان یونگ، از غرب به خیابان جیمز، از شمال به خیابان یونگ و از جنوب به خیابان کوئین غربی راه دارد.

 

وست ادمونتون از بهترین مراکز خرید کانادا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، وست ادمونتون مال تا سال 2004 به عنوان بزرگترین مرکز خرید در دنیا محسوب می شد. البته هنوز که هنوزه به عنوان بزرگترین مرکز خرید قاره آمریکای شمالی به شمار می آید.

در این مرکز خرید بیش تر از 800 غرفه فروشگاهی، دو هتل اقامتی، 100 رستوران و غذاخوری و حدود 9 جاذبه گردشگری را در خود جای داده است.

این مرکز خرید که در سطح جهانی مطرح است، فروشگاه ها را به همراه برخی از خدمات و جاذبه ها با هم ترکیب کرده است و به عنوان یک مرکز کامل خرده فروشی، سرگرمی و خوشگذرانی محسوب می شود.

در اینجا می توانید از امکانات متنوع و مختلطی که برای خرید، بازی، سرگرمی و اقامت ایجاد شده اند، استفاده کنید. جالب تر از همه این موارد این است که، گفته می شود وست ادمونتون مال، مفهوم خود را از بازارهای سنتی کشور ما  گرفته است. جایی که همزمان به نیازهای مختلف مصرف کننده، در قالب یک مکان و به شکل همزمان برآورد می شد.

این مرکز خرید 5.3 میلیون فوت مربع، در حد و اندازه های یک شهر کوچک وسعت دارد. میانگین بازدید سالانه از وست ادمونتون مال، حدود 30 میلیون و 800 هزار نفر است. به همین دلیل است که از آن به عنوان یک جاذبه گردشگری آلبرتا کانادا محسوب می شود.

 

بهترین مراکز خرید کانادا، پولو پارک

 

مرکز خرید پولو پارک کانادا

مرکز خرید پولو پارک یا پارک چوگان از دیگر مال های کانادا است که بازدیدکنندگان بسیاری دارد. پارک پولو در تاریخ 20 آگوست 1959 افتتاح شد. طرح ابتدایی این پروژه شامل چندین سازه مجزا از هم بود که با یک خط موازی کل فروشگاه را به هم متصل می کرد.

در سال 1963 بود که این مرکز خرید به عنوان یکی از چند مورد مرکز خرید سرپوشیده کانادا تبدیل شد. در سال 1977 این مرکز خرید مجموعه ای از مغازه های خرده فروشی، ادارات، سالن بولینگ، سینما و حتی بانک ها را در خود جای داده بود. این مرکز خرید که در شهر وینیپگ، مانیتوبا واقع شده، دارای 205 فروشگاه است.  

 

مرکز خرید متروپلیس در متروتاون

متروپلیس در متروتاون، یکی دیگر از مراکز خرید بزرگ و شناخته شده کانادا است که حدود 35 سال پیش در تاریخ 1986 افتتاح شد. این مرکز خرید سه طبقه به عنوان سومین مرکز خرید بزرگ کانادا و اولین مرکز خرید بزرگ در بریتیش کلمبیا است.

این مرکز خرید 450 مغازه ای و خدماتی، در هر سال چیزی حدود 27 میلیون بازدیدکننده دارد. پارکینگ این مرکز خرید قابلیت پشتیبانی از 8500 دستگاه اتومبیل را داراست. این مرکز خرید که در ونکوور واقع شده است، از مرکز شهر با رانندگی کردن تنها حدود 15 دقیقه فاصله خواهد داشت.

در اینجا می توان از طریق دو روش دیگر اولی قطار و دومی اتوبوس خود را به مرکز خرید متروپلیس متروتاون رساند. ایستگاه متروتاون پذیرای اتوبوس های مختلف از سراسر شهر به سمت این مرکز خرید هستند.

 

مرکز خرید متروپلیس در متروتاون

 

مرکز خرید ریدو انتاریو

ریدو علاوه بر مرکز خرید، نام یک پل و البته نام یک خیابان در انتاریو کانادا است. خیابان ریدو، محل قرارگیری مرکز خرید ریدو، با خیابان های نیکلاس در مرکز شهر انتاریو، پل مکنزی کینگ همسایه است.

مرکز خرید ریدو نیز از آن دست مال های کانادا با حجم بازدید کننده میلیونی است. در طول یک سال به طور متوسط حدود 20 میلیون نفر از این مرکز خرید دیدن می کنند.

مجموعه ریدو که در سال 1983 افتتاح شد، از 180 مغازه خرده فروشی، یک پارک در پشت بام ساختمان و هتلی تشکیل شده است که 487 اتاق دارد.

 

شهر زیر زمینی مونترال

شهر زیرزمینی مونترال، شامل مجموعه ای از مجتمع های مختلف در مرکز شهر مونترال است که پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا است. این مجموعه که در نوع خود بی نظیر است و به عنوان یک مجموعه سرپوشیده در جهان شناخته می شود از دو طریق زیر زمین و بالای آن کل مجموعه را به هم متصل می کند.

قسمت های مختلف این شهر که اغلب در زیر زمین هستند، ولی بعضا هنگام گشتن در آن متوجه می شوید که برخی بخش هایش در بالای زمین قرار دارند، به وسیله کانال ها و تونل ها به یکدیگر متصل شده اند.

شهر زیر زمینی مونترال فراتر از اینکه یکی از بهترین مراکز خرید کانادا محسوب می شود، مثل یک شهر زیرزمینی کامل است که علاوه بر قرار دادن مغازه ها در دو سمت خود، شامل مجتمع های بزرگ اداری، مسکونی، موزه ها، دانشگاه ها، آپارتمان ها، آمفی تئاتر، هتل ها و چندین ایستگاه مترو و اتوبوس تشکیل شده است.

در این شهر زمینی می توانید همزمان خرید کنید، غذا بخورید و از قسمت های مختلف این مجموعه کامل دیدن کنید. بهترین نقطه برای صرف غذا رستوران گردان آن است که در بالای مرکز قرار گرفته و مناظر بی نظیری را برای مشتریان به تصویر می کشد.

 

شهر زیر زمینی مونترال

 

مرکز خرید اقیانوس آرام

از دیگر مرکز خریدهای مشهور کانادا، مرکز خرید پاسیفیک سنتر یا مرکز اقیانوس آرام است. این خرید مال در مرکز شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیا کانادا قرار گرفته است.

مرکز خرید اقیانوس آرام با بازدید سالانه بیش از 22 میلیون نفر در رده هفتم لیست شلوغ ترین مراکز خرید کانادا است. البته این آمار تا سال 2018 به ثبت رسیده است.

مرکز خرید پاسیفیک سنتر، با دارا بودن بیش از 100 مغازه و فروشگاه، در بین سال های 1971 تا 1973 ساخته شده است. این مجتمع 710593 فوت مربعی، سه طبقه دارد و در مرکز شهر ونکوور گرانویل واقع شده است.

 

مرکز خرید پاسیفیک مال ونکورر

شاید تصور کنید که مرکز خرید پاسیفیک، در واقع همان پاسیفیک سنتر یا مرکز خرید اقیانوس آرام در ونکوور است. اما باید عرض کنیم که پاسیفیک مال یک سنتر خرید در مارکهام انتاریو است.

این مرکز خرید هم مانند اغلب سنترهای خرید بزرگ کانادا، سه طبقه است و مساحتی حدود 270000 متر مربع دارد. تاریخ دقیق افتتاح آن بین سال های 1996 یا 1997 بود.

پاسیفیک مال به عنوان یک مرکز خرید آسیایی در مارکهام است که به عنوان بزرگترین مرکز خرید سرپوشیده آسیایی در شمال قاره آمریکا شناخته می شود. این مرکز خرید در امتداد محدوده شهر تورنتو در گوشه شمال شرقی خیابان استیلز و جاده کندی قرار دارد.

پاسیفیک مال آسیایی در مجموع بیش تر از 500 فروشگاه در اندازه های مختلف 300 تا 800 فوت مربعی دارد.

در این مرکز خرید آسیایی که بیشتر ظاهری چینی دارد و در بحبوهه مهاجرت گسترده این اقوام به کانادا ساخته شد، طیف گسترده ای از محصولات از طلا و جواهرات گرفته تا کتب، مجلات، محصولات الکترونیکی و مواد غذایی را به فروش می رساند.

نکته جالب توجه درباره این مرکز خرید، شهرت آن به فروش انواع کالاهای تقلبی و دزدی، لوازم آرایشی، عطر و ادکلن، دستگاه های الکترونیکی، پوشاک و فیلم و موسیقی است. در حال حاضر برخی از اطلاعات نشان می دهد که این مرکز خرید برای همیشه بسته شده است.

 

بهترین مراکز خرید کانادا، پاسیفیک مال

 

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به بررسی 8 مورد از بهترین مراکز خرید کانادا در شهرهای مختلف کانادا اشاره کردیم. هر یک از این مراکز خرید در نوع خود یک جاذبه گردشگری در این کشور محسوب می شوند و سالانه میلیون ها بازدید دارند. اغلب آن ها علاوه بر فروشگاه های مختلف دارای مراکز سرگرمی دیگری نیز هستند که می توانند یک روز خاطره انگیز را برای مشتریان رقم بزنند. اگر شما هم قصد رفتن به کانادا را دارید، می توانید بر حسب موقعیت مکانی خود از هر یک از این مراکز خرید دیدن کنید.

 

مهیار حلاج پور

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


بزرگترین مرکز خرید در کانادا در کجا واقع شده است؟

طبق آخرین داده های دریافتی، مرکز خرید وست ادمونتون آلبرتا بزرگترین مرکز خرید در کانادا است که مساحتی بالغ بر 3200000 فوت مربع دارد.

شلوغ ترین مرکز خرید در کانادا کدام یک از مال های این کشور است؟

مرکز تورنتو ایتون با بازدید سالانه بیش از 50 میلیون، در صدر لیست شلوغ ترین مراکز خرید کانادا قرار گرفت.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

* شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- وبسایت ویزا724

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه 10 روش اصلی مهاجرت کانادا، به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.