قصد دارید یک سفر به کانادا بروید و اتفاقا خیلی هم عاشق خرید کردن هستید؟ پس نباید بی خیال شناخت بهترین مراکز خرید کانادا شوید. حتی اگر گردشگر هم نباشید و جزو شهروندان کانادایی یا ساکنین موقت آن محسوب شوید، شناخت مراکز خرید مطرح در این کشور می تواند به شما هنگام رفع نیاز کمک زیادی بکند. خرید از سنترهایی که هم فال است و هم تماشا..!!

همزمان با روند رو به رشد جذب مهاجرین و گردشگران کانادایی، در طول سال ها مراکز خرید افزایش زیادی پیدا کرده اند. یک مرکز خرید، تنها برای رفع نیاز نیست. اغلب آن ها بهترین مکان ها برای گذراندن تعطیلات آخر هفته محسوب می شوند.

در اغلب مراکز خرید، کافه ها، رستوران ها، سینما، شهربازی کودکان و فعالیت های تفریحی متنوعی وجود دارد که باعث می شود یک خرید هیجان انگیز در انتظار مشتریان باشد.

از ویژگی های برجسته مراکز خرید، می توانیم به وسیع بودن، تنوع بالای محصولات، بهره مندی از محل مناسب برای استراحت پس از خرید، داشتن پارکینگ و ترکیب کردن چند فعالیت در قالب یک برنامه خرید اشاره کنیم. سراسر دنیا را که بگردید، تا دلتان بخواهد می توانید سیتی سنترهای مختلفی را مشاهده کنید. اما در اینجا قرار است به معرفی مراکز خرید کانادا بپردازیم.

بهترین مرکز خرید کانادا

بهترین مراکز خرید کانادا

هیچ می دانستید که کانادایی ها عاشق خرید کردن هستند. حتی وجود هوای سرد هم مانع خرید شهروندان این کشور نمی شود. شاید همین مسئله باعث شده است که در هر گوشه و کنار این کشور که نگاه می کنیم، شاهد تنوع زیاد مراکز خرید مختلف باشیم. پس بیایید با بهترین مراکز خرید این کشور آشنا شویم.

مرکز خرید تورنتو ایتون کانادا

مرکز تورنتو ایتون، یکی از جاذبه های گردشگری کانادا محسوب می شود که سالانه تعداد بسیار زیادی بازدید کننده دارد. این مرکز خرید به عنوان شلوغ ترین مرکز خرید قاره آمریکای شمالی است که از 330 غرفه فروشگاهی و رستوران مجزا تشکیل شده است.

دلیل شلوغ بودن این مرکز خرید وسعت آن و محل قرار گیری آن در شهر مونترال به دلیل موقعیت ترانزیتی آن است. شاید باورتان نشود ولی این مرکز خرید در سال 2015 بیش از 48969858 بازدید کننده داشته است.

مرکز خرید ایتون به عنوانی یکی از بهترین مراکز خرید کانادا، از قسمت شرق به خیابان یونگ، از غرب به خیابان جیمز، از شمال به خیابان یونگ و از جنوب به خیابان کوئین غربی راه دارد.

وست ادمونتون از بهترین مراکز خرید کانادا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، وست ادمونتون مال تا سال 2004 به عنوان بزرگترین مرکز خرید در دنیا محسوب می شد. البته هنوز که هنوزه به عنوان بزرگترین مرکز خرید قاره آمریکای شمالی به شمار می آید.

در این مرکز خرید بیش تر از 800 غرفه فروشگاهی، دو هتل اقامتی، 100 رستوران و غذاخوری و حدود 9 جاذبه گردشگری را در خود جای داده است.

این مرکز خرید که در سطح جهانی مطرح است، فروشگاه ها را به همراه برخی از خدمات و جاذبه ها با هم ترکیب کرده است و به عنوان یک مرکز کامل خرده فروشی، سرگرمی و خوشگذرانی محسوب می شود.

در اینجا می توانید از امکانات متنوع و مختلطی که برای خرید، بازی، سرگرمی و اقامت ایجاد شده اند، استفاده کنید. جالب تر از همه این موارد این است که، گفته می شود وست ادمونتون مال، مفهوم خود را از بازارهای سنتی کشور ما  گرفته است. جایی که همزمان به نیازهای مختلف مصرف کننده، در قالب یک مکان و به شکل همزمان برآورد می شد.

این مرکز خرید 5.3 میلیون فوت مربع، در حد و اندازه های یک شهر کوچک وسعت دارد. میانگین بازدید سالانه از وست ادمونتون مال، حدود 30 میلیون و 800 هزار نفر است. به همین دلیل است که از آن به عنوان یک جاذبه گردشگری آلبرتا کانادا محسوب می شود.

بهترین مراکز خرید کانادا، پولو پارک

مرکز خرید پولو پارک کانادا

مرکز خرید پولو پارک یا پارک چوگان از دیگر مال های کانادا است که بازدیدکنندگان بسیاری دارد. پارک پولو در تاریخ 20 آگوست 1959 افتتاح شد. طرح ابتدایی این پروژه شامل چندین سازه مجزا از هم بود که با یک خط موازی کل فروشگاه را به هم متصل می کرد.

در سال 1963 بود که این مرکز خرید به عنوان یکی از چند مورد مرکز خرید سرپوشیده کانادا تبدیل شد. در سال 1977 این مرکز خرید مجموعه ای از مغازه های خرده فروشی، ادارات، سالن بولینگ، سینما و حتی بانک ها را در خود جای داده بود. این مرکز خرید که در شهر وینیپگ، مانیتوبا واقع شده، دارای 205 فروشگاه است.  

 

مرکز خرید متروپلیس در متروتاون

متروپلیس در متروتاون، یکی دیگر از مراکز خرید بزرگ و شناخته شده کانادا است که حدود 35 سال پیش در تاریخ 1986 افتتاح شد. این مرکز خرید سه طبقه به عنوان سومین مرکز خرید بزرگ کانادا و اولین مرکز خرید بزرگ در بریتیش کلمبیا است.

این مرکز خرید 450 مغازه ای و خدماتی، در هر سال چیزی حدود 27 میلیون بازدیدکننده دارد. پارکینگ این مرکز خرید قابلیت پشتیبانی از 8500 دستگاه اتومبیل را داراست. این مرکز خرید که در ونکوور واقع شده است، از مرکز شهر با رانندگی کردن تنها حدود 15 دقیقه فاصله خواهد داشت.

در اینجا می توان از طریق دو روش دیگر اولی قطار و دومی اتوبوس خود را به مرکز خرید متروپلیس متروتاون رساند. ایستگاه متروتاون پذیرای اتوبوس های مختلف از سراسر شهر به سمت این مرکز خرید هستند.

مرکز خرید متروپلیس در متروتاون

مرکز خرید ریدو انتاریو

ریدو علاوه بر مرکز خرید، نام یک پل و البته نام یک خیابان در انتاریو کانادا است. خیابان ریدو، محل قرارگیری مرکز خرید ریدو، با خیابان های نیکلاس در مرکز شهر انتاریو، پل مکنزی کینگ همسایه است.

مرکز خرید ریدو نیز از آن دست مال های کانادا با حجم بازدید کننده میلیونی است. در طول یک سال به طور متوسط حدود 20 میلیون نفر از این مرکز خرید دیدن می کنند.

مجموعه ریدو که در سال 1983 افتتاح شد، از 180 مغازه خرده فروشی، یک پارک در پشت بام ساختمان و هتلی تشکیل شده است که 487 اتاق دارد.

 

شهر زیر زمینی مونترال

شهر زیرزمینی مونترال، شامل مجموعه ای از مجتمع های مختلف در مرکز شهر مونترال است که پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا است. این مجموعه که در نوع خود بی نظیر است و به عنوان یک مجموعه سرپوشیده در جهان شناخته می شود از دو طریق زیر زمین و بالای آن کل مجموعه را به هم متصل می کند.

قسمت های مختلف این شهر که اغلب در زیر زمین هستند، ولی بعضا هنگام گشتن در آن متوجه می شوید که برخی بخش هایش در بالای زمین قرار دارند، به وسیله کانال ها و تونل ها به یکدیگر متصل شده اند.

شهر زیر زمینی مونترال فراتر از اینکه یکی از بهترین مراکز خرید کانادا محسوب می شود، مثل یک شهر زیرزمینی کامل است که علاوه بر قرار دادن مغازه ها در دو سمت خود، شامل مجتمع های بزرگ اداری، مسکونی، موزه ها، دانشگاه ها، آپارتمان ها، آمفی تئاتر، هتل ها و چندین ایستگاه مترو و اتوبوس تشکیل شده است.

در این شهر زمینی می توانید همزمان خرید کنید، غذا بخورید و از قسمت های مختلف این مجموعه کامل دیدن کنید. بهترین نقطه برای صرف غذا رستوران گردان آن است که در بالای مرکز قرار گرفته و مناظر بی نظیری را برای مشتریان به تصویر می کشد.

 

شهر زیر زمینی مونترال

مرکز خرید اقیانوس آرام

از دیگر مرکز خریدهای مشهور کانادا، مرکز خرید پاسیفیک سنتر یا مرکز اقیانوس آرام است. این خرید مال در مرکز شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیا کانادا قرار گرفته است.

مرکز خرید اقیانوس آرام با بازدید سالانه بیش از 22 میلیون نفر در رده هفتم لیست شلوغ ترین مراکز خرید کانادا است. البته این آمار تا سال 2018 به ثبت رسیده است.

مرکز خرید پاسیفیک سنتر، با دارا بودن بیش از 100 مغازه و فروشگاه، در بین سال های 1971 تا 1973 ساخته شده است. این مجتمع 710593 فوت مربعی، سه طبقه دارد و در مرکز شهر ونکوور گرانویل واقع شده است.

مرکز خرید پاسیفیک مال ونکورر

شاید تصور کنید که مرکز خرید پاسیفیک، در واقع همان پاسیفیک سنتر یا مرکز خرید اقیانوس آرام در ونکوور است. اما باید عرض کنیم که پاسیفیک مال یک سنتر خرید در مارکهام انتاریو است.

این مرکز خرید هم مانند اغلب سنترهای خرید بزرگ کانادا، سه طبقه است و مساحتی حدود 270000 متر مربع دارد. تاریخ دقیق افتتاح آن بین سال های 1996 یا 1997 بود.

پاسیفیک مال به عنوان یک مرکز خرید آسیایی در مارکهام است که به عنوان بزرگترین مرکز خرید سرپوشیده آسیایی در شمال قاره آمریکا شناخته می شود. این مرکز خرید در امتداد محدوده شهر تورنتو در گوشه شمال شرقی خیابان استیلز و جاده کندی قرار دارد.

پاسیفیک مال آسیایی در مجموع بیش تر از 500 فروشگاه در اندازه های مختلف 300 تا 800 فوت مربعی دارد.

در این مرکز خرید آسیایی که بیشتر ظاهری چینی دارد و در بحبوهه مهاجرت گسترده این اقوام به کانادا ساخته شد، طیف گسترده ای از محصولات از طلا و جواهرات گرفته تا کتب، مجلات، محصولات الکترونیکی و مواد غذایی را به فروش می رساند.

نکته جالب توجه درباره این مرکز خرید، شهرت آن به فروش انواع کالاهای تقلبی و دزدی، لوازم آرایشی، عطر و ادکلن، دستگاه های الکترونیکی، پوشاک و فیلم و موسیقی است. در حال حاضر برخی از اطلاعات نشان می دهد که این مرکز خرید برای همیشه بسته شده است.

بهترین مراکز خرید کانادا، پاسیفیک مال

ایتون در تورنتو مرکز خرید کانادا

این مرکز خرید کانادا با الگوبرداری از گالری معروف میلان ویتوریو طراحی شده است. مرکز خرید ایتون کانادا به وسیله یک طاق شیشه ای با شکوه احاطه شده است. این مرکز خرید کانادا در مرکز شهر واقع شده است. به همین دلیل دسترسی به آن بسیار ساده است و تنها به اندازه یک بلوک با ترمینال اصلی شهر فاصله دارد، همچنین دو ایستگاه مترو نزدیک به آن وجود دارد. امکاناتی همچون پارکینگ برای بازدید کنندگان از مرکز خرید ایتون فراهم گردیده است.

امکانات مرکز خرید کانادا

در قسمت بالایی این مرکز خرید کانادا 60 مجسمه فایبرگلاس با شمایل غازهای کانادایی و در اندازه واقعی آن ها توسط مایکل اسنو طراحی شده است که ظاهر زیبایی به محیط داخلی مجموعه بخشیده است.  جواهرات، لباس، رایانه و لوازم الکترونیکی از جمله اقلامی هستند که در این مجموعه ارائه میشوند. بارها، رستوران های مجلل و غذاخوری ها از جمله دیگر امکانات این مرکز خرید هستند. غذاهای هندی و تایلندی، فست فود و ساندویچ نیز در CF Toronto Eaton Centre قابل سفارش هستند. همچنین میتوانید خستگی از خرید را در کنار فواره سنتر کورت که آب را تا 26 متر بالاتر به هوا پرتاب میکند، از تن به در کنید. 

مرکز خرید کانادا

Yorkville Village

مرکز خرید کانادا در تورنتو به فروش اجسام لوکس و گران قیمت شهره هستند. اگر به دنبال کالاهای لوکس و باکیفیت هستید توصیه میکنیم سری به مرکز خرید Yorkville Village بزنید. مارک های لوکسی مثل NANNI، Valency، Freshii و Jacadi در این مجموعه یافت میشوند. این مسئله سبب شده است تا یورک ویل به یک مقصد مناسب برای گردشگرانی که محدودیت مالی ندارد تبدیل شود. علاوه بر خرید مراکزی برای سرگرمی و غذا خوردن نیز در این مجموعه وجود دارد.

این مرکز خرید کانادا در تمام روزهای هفته باز است، البته یکشنبه ها ساعت کاری آن محدود است و تنها از ساعت 12 تا 5 بعد از ظهر به ارائه خدمات میپردازد.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به بررسی 8 مورد از بهترین مراکز خرید کانادا در شهرهای مختلف کانادا اشاره کردیم. هر یک از این مراکز خرید در نوع خود یک جاذبه گردشگری در این کشور محسوب می شوند و سالانه میلیون ها بازدید دارند. اغلب آن ها علاوه بر فروشگاه های مختلف دارای مراکز سرگرمی دیگری نیز هستند که می توانند یک روز خاطره انگیز را برای مشتریان رقم بزنند. اگر شما هم قصد رفتن به کانادا را دارید، می توانید بر حسب موقعیت مکانی خود از هر یک از این مراکز خرید دیدن کنید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

3 + 15 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *