رشته فیزیوتراپی یکی از رشته های محبوب در کل دنیا محسوب می شود که در رده رشته های توانبخشی قرار می گیرد. در این مقاله قرار است به معرفی رشته فیزیوتراپی در کانادا بپردازیم. کسانی که قرار است در رشته فیزیوتراپی مشغول به تحصیل شوند، در واقع می خواهند علم حرکت را مطالعه کنند. چنین افرادی یاد می گیرند که به چه شکلی علل آسیب را مشخص و اقدام به درمان آن کنند.

تمرکز کسانی که از دانشگاه های ارائه دهنده رشته فیزیوتراپی فارغ التحصیل می شوند، روی پیشگیری از وخیم تر شدن اوضاع بیمار و البته کمک به توانبخشی او است. به طور کلی چنین افرادی با درمان اجزای مختلف بدن، خصوصا ناحیه استخوان ها و مفاصل درگیر می شوند.

البته بر خلاف تصور برخی از افراد، درمان یک فیزیوتراپیست تنها به همین نواحی منتهی نمی شود، بلکه روی اجزای دیگر بدن مثل مشکلات قلبی، ریوی، مشکلات ماهیچه ای و رفع درد، تورم و خستگی نیز اثرات مثبتی دارند.

از عملکرد این رشته که بگذریم، بسیاری از افراد مایل هستند که در کشور کانادا در رشته فیزیوتراپی مشغول به تحصیل شوند. برخی امیدوار هستند بتوانند با تحصیل در رشته مورد علاقه خود اقامت دائم کانادا را بگیرند و عده ای هم می خواهند مدرک خود را از بهترین دانشگاه های کانادا دریافت کنند تا در نهایت بتوانند هنگام ورود به بازار کار بهترین عملکرد را داشته باشند. هدف هر چه که باشد، این مقاله دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

فیزیوتراپی

آینده رشته فیزیوتراپی در کانادا

فیزیوتراپی در کانادا به عنوان یک شغل پر تقاضا محسوب می شود. به همین دلیل تصور بر این است که آینده شغلی افرادی که از دانشکده های مربوطه فارغ التحصیل می شوند، خوب باشد.

شما در سراسر کانادا که بگردید، خواهید دید که همیشه برای یک فیزیوتراپیست کار هست، این مسئله خصوصا در شهرهای کوچکتر بیشتر مشاهده می شود. بنابراین اگر از کلان شهرهای کانادا دل بکنید، می توانید به شکل راحت تری در این کشور در منصب یک فیزیوتراپیست مشغول به کار شوید.

پس به طور کلی چشم انداز شغلی این رشته تحصیلی در کشور کانادا مثبت است. اما سوال اینجاست که یک فیزیوتراپیست در چه مکان هایی می تواند مشغول به کار شود؟ در یک پاسخ کلی باید بگوییم، در تمامی جاهایی که نیاز به توانبخشی احساس می شود.

با این اوصاف یک فرد فارغ التحصیل رشته فیزیوتراپی می تواند در بیمارستان ها، کلینیک ها، سازمان های ورزشی، مراکز مراقبت های بهداشتی و حتی سازمان های صنعتی مشغول به کار شود.

درآمد یک فیزیوتراپیست در کانادا چقدر است؟

رشته فیزیوتراپی در کانادا تنها یک رشته پرطرفدار نیست، بلکه از آن دست مشاغلی است که به نسبت سایر شغل ها درآمد نسبتا خوبی دارد. برای مثال اگر به آمار نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد که متوسط حقوق پایه یک فیزیوتراپیست در هر ساعت حدود 42.99 است. این رقم را در تعداد ساعات کار و روزهای سال که ضرب کنیم، متوجه می شویم که درآمد چنین شخصی در سال نزدیک به 80000 دلار است. البته برای افراد باتجربه تر این رقم می تواند خیلی بیش تر از این عدد باشد.

زمانی که متوسط درآمد یک فیزیوتراپیست را با متوسط درآمد کل یک شهروند کانادایی مقایسه می کنیم، متوجه تفاوت فاحشی خواهیم شد. متوسط حقوق در کانادا برای هر ساعت حدود 19 دلار است. این رقم در کل سال چیزی نزدیک 37000 دلار خواهد شد. تقریبا نصف حقوق یک فیزیوتراپیست..!! هر چند که حقوق افراد با تجربه به 65000 دلار در سال هم می رسد.

اما خیلی از افراد دوست دارند بدانند یک فیزیوتراپیست در کدام شهر درآمد بیشتری دارد. باید عرض کنیم که شهر ادمونتون با متوسط 51.90 دلار، تورنتو با 51.64 دلار، کلگری با 51.14 دلار، اتاوا با 44.43 دلار و شهر اسکاربو با 44 دلار در هر ساعت به ترتیب در رتبه یک تا پنج شهرهای پردرآمد برای یک فیزیوتراپیست قرار دارند.

درآمد یک فیزیوتراپیست

بهترین دانشگاه های رشته فیزیوتراپی در کانادا

از معرفی رشته فیزیوتراپی، آینده شغلی این رشته در کانادا و میزان درآمد آن که بگذریم، می رسیم به اصل ماجرا و چیزی که ما بنیان این مقاله را بر پایه آن قرار دادیم.

کانادا به دلیل تمرکز زیاد بر کیفیت دانشگاه های خود و تاکید بر جذب دانشجویان بین المللی که بعداً می توانند مهاجرت کنند، یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان است. کانادایی ها از دانشجویان بین المللی بسیار استقبال می کنند و سرمایه گذاری زیادی برای اطمینان از امنیت دانشجویان، برخورد منصفانه با آنها و لذت بردن از اقامت خود در این کشور انجام می دهند.

تحصیل در یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان در حالی که از استاندارد زندگی بالا و محیط مطالعه منعطف برخوردار است مورد توجه بسیاری از افراد نقاط مختلف کره زمین قرار گرفته است.

رشته فیزیوتراپی به طور کلی روش های درمانی را به دانشجویان آموزش می دهد که به بهبود و یا حفظ رفاه و عملکرد بدن انسان و سیستم حرکتی آن کمک می کند. رشته ای که علاقه مندان زیادی دارد. در ادامه به معرفی برترین دانشگاه های کانادا برای تدریس این رشته می پردازیم.

1.دانشگاه تورنتو

دانشگاه رتبه یک ما در معرفی بهترین مکان های آموزشی برای رشته فیزیوتراپی در کانادا، دانشگاه تورنتو است. اما خب این دانشگاه برنامه فیزیوتراپی خود را در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس ارائه می دهد.

مدرک ارشد این دانشگاه یک برنامه مطالعه و تحقیق 2 ساله است که برای افرادی مناسب خواهد بود که توانسته اند مدرک کارشناسی خود در رشته فیزیوتراپی را دریافت کنند. اگر می خواهید به شکل مستقیم با سایت این مجموعه در ارتباط باشید باید به آدرس https://utoronto.ca مراجعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه تورنتو در رشته فیزیوتراپی

در حالت عادی برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیاز به داشتن دیپلم، سطح زبان انگلیسی خوب، حداقل معدل تعیین شده از سوی دانشگاه و تسلط خوب بر دروس ریاضی و زیست شناسی است. اما همانطور که گفتیم دانشگاه تورنتو تنها در مقطع ارشد دانشجو می پذیرد که شرایط پذیرش آن به شکل زیر خواهد بود.

 • مدرک کارشناسی معتبر و مرتبط
 • دوره پیش نیاز با حداقل گذراندن موفق 70 درصد از هر دوره
 • ارائه مدرک تافل
 • تابعیت یا اقامت دائم کانادا
 • مرجع نام تحصیلی
 • مجرع نامه حرفه ای
 • تست CASPer
 • مشخصات مدیریت شده با کامپیوتر (CAP)

شهریه دانشگاه تورنتو رشته فیزیوتراپی در کانادا

هر دانشگاهی در هر کجای دنیا حتی اگر دولتی و عمومی هم باشد، یک نرخ شهریه ثابت دارد که دانشجو ملزم به پرداخت آن برای مجاز شدن حضور بر سر کلاس درس است.

بودجه ای که با عنوان شهریه به دانشجو ابلاغ می شود، به عنوان بخشی از هزینه آموزش، هزینه استفاده از کتابخانه و مواردی مثل شرکت در سازمان های دانشجویی است. این هزینه در دانشگاه تورنتو در هر سال تحصیلی حدود 10550 دلار در هر سال است.

مبلغ مورد نیاز تخمینی برای خرید کتب درسی، ابزار و کتابچه های آزمایشگاهی بین 1000 تا 2000 دلار در سال متغیر است. حدود 650 دلار برای هزینه های جانبی و حدود 110 دلار هم برای کمک های اولیه و صدور گواهینامه لازم است. این هزینه بدون در نظر گرفتن هزینه اسکان و وعده های غذایی خواهد بود.

شهریه دانشگاه تورنتو رشته فیزیوتراپی

 

2.دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از بهترین دانشگاه ها در سطح دنیا از نظر کیفیت آموزش است. این دانشگاه همچنین ارائه دهنده رشته فیزیوتراپی البته در مقطع فوق لیسانس است. این دوره یک برنامه 26 ماهه در زمینه فیزیوتراپی است که مدرک آن توسط آموزش فیزیوتراپی کانادا کاملا معتبر و مورد قبول خواهد بود.

دانشجویان رشته فیزیوتراپی در کانادا، در این دانشگاه با 45 هفته کار، وسعت حرفه ی خود را بالا می برند. همچنین در این دوره با 1080 ساعت کار بالینی، تجربه عمل خود را نیز در دانشگاه بریتیش کلمبیا افزایش خواهند داد. رویکردهای این دانشگاه برای آموزش دانشجویان خود بر پایه ابزارهای آموزشی و یادگیری شبیه سازی شده و پیشرفته با فناوری، یادگیری حرفه ای و یادگیری مبتنی بر جامعه خواهد بود.

تمامی آموزش ها زیر نظر اساتید عالی با شهرت زیاد و طبق استانداردهای بالا انجام خواهد شد. به طور کلی رویکرد آموزشی دانشگاه بریتیش کلمبیا در زمینه آموزش توانبخشی یک رویه نوآورانه است که با چشم انداز مورد انتظار و البته اهداف درسی مطابقت دارد. در صورتی که قصد دارید به شکل مستقیم با سایت این دانشگاه در ارتباط باشید، باید به آدرس https://grad.ubc.ca مراجعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا در رشته فیزیوتراپی

متقاضیان تحصیل در دوره ارشد دانشگاه بریتیش کلمبیا باید بتوانند الزامات و برنامه های خواسته شده را برآورده کنند تا مجوز تحصیل در این دانشگاه را دریافت کنند.

 • مدرک کارشناسی معتبر با 120 واحد اعتبار یا معادل آن از موسسه مورد تایید
 • مهارت زبان انگلیسی
 • کسب حداقل نمره مشخص شده در دوره های پیش نیاز
 • حداقل میانگین کلی در دوره های سطح بالا
 • سابقه کار مرتبط حداقل 70 ساعته

شهریه پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا رشته فیزیوتراپی در کانادا

زمانی که متقاضی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا هستید، باید هزینه شهریه را به علاوه هزینه درخواست آنلاین خود را پرداخت کنید. هزینه درخواست آنلاین 108 دلار برای دانشجویان داخلی و 168 دلار برای دانشجویان بین المللی خواهد بود. هزینه برنامه های تکمیلی این دانشگاه هم 120 دلار برای دانشجویان داخلی و همین میزان هزینه برای دانشجویان خارجی خواهد بود.

هزینه شهریه هر دانشجوی داخلی، دانشجویان با اقامت دائم، پناهنده و دیپلماتیک برای کل دوره 15402 دلار و هر قسط شامل 220 دلار خواهد بود. شهریه دوره کارشناسی ارشد دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان بین المللی رشته فیزیوتراپی در هر قسط 13638 دلار و هزینه کل برنامه 95469 دلار خواهد بود.

رشته فیزیوتراپی در کانادا

 

3.دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل هم سومین مورد از لیست برترین دانشگاه های تحصیل رشته فیزیوتراپی در کشور کانادا است که علاوه بر پذیرش دانشجویان کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز می کند. برای واجد شرایط بودن برای تحصیل در این دانشگاه می توان در سه زمینه کاردرمانی، فیزیوتراپی و تحصیلات تکمیلی در علوم توانبخشی مشغول به آموزش شد.

این دانشگاه دو مدرک کارشناسی فیزیوتراپی و کار درمانی را ارائه می دهد که به طور کلی دسترسی به 63 مدرک کارشناسی علوم کاربردی در هر رشته ای را فراهم می کند.

برنامه های درسی رشته فیزیوتراپی در کانادا در این دانشگاه بر پایه استدلال بالینی، توانبخشی جامعه، کار حرفه ای گروهی، تمرین مبتنی بر شواهد، اجزای ضروری برای توسعه یک تفکر انتقادی انسان دوستان و درمان گرایانه تاکید دارد.

دانشجویان پس از گذراندن موفقیت آمیز این دوره می توانند تحصیلات تکمیلی خود را به شرط دارا بودن استانداردها، ادامه دهند. برنامه ارشد دانشگاه مک گیل در زمینه فیزیوتراپی 1.5 ساله خواهد بود. در صورتی که قصد دارید به شکل مستقیم با سایت این دانشگاه در ارتباط باشید می توانید به آدرس https://mcgill.ca مراجعه کنید.

 

شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل رشته فیزیوتراپی

برای پذیرش در یک برنامه کارشناسی فیزیوتراپی در دانشگاه مک گیل، باید دارای حداقل شرایط زیر باشید:

 • ارزیابی مثبت تحصیلی (سطح تحصیلات، نمره معدل، محل تحصیلات)
 • الزامات زبان انگلیسی و زبان فرانسه
 • گواهی دیپلم
 • آشنایی به دروس مربوطه از جمله زیست، ریاضی، شیمی…

 

شهریه دانشگاه مک گیل در رشته فیزیوتراپی

هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل نسبت به بسیاری دیگر از دانشگاه های باکیفیت و سطح بالا مقرون به صرفه است. شهریه یک دانشجوی بین المللی برای گذراندن دوره کاردرمانی به صورت غیر حضوری در هر سال چیزی حدود 23464 دلار خواهد بود. اما جمع این هزینه با سایر هزینه های پیش آمده به غیر از اسکان و وعد غذایی در هر سال بیش از 26 هزار دلار خواهد بود.

یک دانشجوی کارشناسی لیسانس رشته فیزیوتراپی در کانادا در دانشگاه مک گیل ایالت کبک، به صورت غیر عملی در این دانشگاه باید در هر سال همان هزینه ای را پرداخت کند که برای رشته کار درمانی ذکر کردیم. هزینه شهریه با احتساب سایر هزینه ها که در هر سال 443 دلار، هزینه خدمات دانشجویی حدود 677 دلار، هزینه ثبت نام و هزینه عمومی اداری 372 دلار، حق کپی رایت 30 دلاری، هزینه فناوری اطلاعات 264 دلار، بیمه دندانپزشکی 150 دلاری، بیمه سلامت بین المللی 1047 دلاری به حدود 26450 دلار در هر سال می رسد.

برای تخمین دقیق هزینه ها بهتر است به طور متوسط هزینه خوابگاه یا اجاره اتاق و آپارتمان را به علاوه هزینه رفت و آمد و خورد و خوراک جمع ببندید تا هزینه کل تحصیل در کانادا در رشته فیزیوتراپی دانشگاه مک گیل مشخص شود.

رشته فیزیوتراپی

 

4.دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر هم یکی دیگر از دانشگاه های مطرح در زمینه تدریس فیزیوتراپی در کانادا است. این دانشگاه علوم بهداشت تنها یک برنامه کارشناسی ارشد فیزیوتراپی را در مدت 25 ماهه تمام وقت پشتیبانی می کند.

این دانشگاه با برنامه آموزشی خود فرصت یادگیری بسیار عالی مطابق با شرایط نوآورانه را برای تک تک دانشجویان خود فراهم می کند. دانشگاه مک مستر با دارا بودن استادان مجرب در تربیت علمای بالینی دلسوز و مراقبان بهداشت سلامت محور نقش سازنده اس دارد. اگر قصد دارید در دوره های ارشد این دانشگاه ثبت نام کنید باید شرایط حضور در این دانشگاه را دارا باشید. قبل از آن شاید بخواهید به آدرس سایت آن با دامنه https://mcmaster.ca مراجعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه مک مستر رشته فیزیوتراپی در کانادا

برای اینکه بتوانید در مقطع فوق لیسانس دانشگاه مک مستر در رشته فیزیوتراپی مشغول تحصیل شوید، باید یک سری الزامات لازم به علاوه پیش نیازها را برآورده کنید. در ادامه به معرفی این شرایط می پردازیم.

 • مدرک کارشناسی چهار ساله معتبر با حداقل 120 واحد
 • حداقل نمره مشخص شده از سوی دانشگاه
 • تسلط زبانی برای دانشجویان بین المللی
 • حداقل دوره آناتومی انسانی، دوره فیزیولوژی انسانی، دوره آمار و دوره علوم انسانی در سطوح مشخص شده

شهریه دانشگاه مک مستر در رشته فیزیوتراپی

شهریه با نرخ پایه تأیید شده توسط هیئت مدیره به ازای هر واحد که مخصوص هر دانشکده است، اخذ می شود. تعداد دوره هایی که ارائه می دهید تعداد واحدهای شما و در نتیجه میزان پرداخت شما را مشخص می کند.

برای رشته هایی که دوره کارشناسی را در دانشگاه مک مستر می گذرانند، شهریه هر سال مطابق با رشته مورد نظر تعیین خواهد شد. این شهریه برای دانشجویان داخلی بالای 5000 دلار و برای دانشجویان خارجی بالای 22000 دلار در سال تخمین زده می شود.

اما برای رشته فیزیوتراپی این دانشگاه که تنها مقطع ارشد آن در دسترس است، این هزینه برای دانشجویان داخلی بین 5957 تا 6052 دلار خواهد بود. این شهریه برای افراد متقاضی تحصیل بین المللی در دانشگاه مک مستر بین 28 تا 30 هزار دلار در سال متغیر است.

علاوه بر دانشگاه های بالا، مراکز آموزشی دیگری نیز هستند که در لیست بهترین دانشگاه های آموزش رشته فیزیوتراپی در کانادا به شمار می آیند. از جمله آن ها می توانیم به دانشگاه آلبرتا، دانشگاه دالاهو، دانشگاه کوئینز، دانشگاه وسترن، دانشگاه واترلو و دانشگاه اتاوا اشاره کنیم.

رشته فیزیوتراپی

معرفی 10 دوره آموزشی لیسانس رشته های مرتبط با فیزیوتراپی در مراکز آموزشی مختلف کانادا

اگر موارد بالا را به طور کامل مرور کرده باشید، متوجه می شوید که اغلب دانشگاه های مطرح و شناخته شده کانادا، در مقطع ارشد و دوره فوق لیسانس رشته فیزیوتراپی دانشجو می پذیرند.

شاید این سوال هم مانند بسیاری دیگر از افراد برای شما پیش بیایید که چه مراکزی در این کشور اقدام به ارائه دوره لیسانس می کنند. در ادامه به تفکیک رشته های مرتبط با فیزیوتراپی در دانشگاه های مختلف به شکل خلاصه می پردازیم و شهریه هر یک را عنوان خواهیم کرد. هر چند که این شهریه در هر سال دستخوش تغییر خواهد شد.

1.دستیار درمانگر و دستیار فیزیوتراپیست

محل آموزش: کالج هامبر

شهر آموزش: تورنتو کانادا

شهریه: 10749 دلار در سال

2.ماساژ درمانی فشرده

محل آموزش: کالج صد ساله

شهر آموزش: پیکرینگ کانادا

شهریه: 10115 دلار در سال

3.ماساژ درمانی رشته فیزیوتراپی در کانادا

محل آموزش: کالج هامبر

شهر آموزش: تورنتو، کانادا

شهریه: 10749 دلار در سال

 

4.سینتیک انسانی

محل آموزش: دانشگاه اتاوا

منطقه آموزش: اتاوا، کانادا

شهریه: 24486 دلار در سال

 

5.فیزیولوژی

محل آموزش: دانشگاه تورنتو

شهر آموزش: تورنتو کانادا

شهریه: 36085 دلار در سال

فیزیولوژی

 

6.فیزیولوژی ورزش بالینی

محل آموزش: دانشگاه بریتیش کلمبیا

شهر آموزش: کلونا، کانادا

شهریه: 27587 دلار در سال

 

7.ناتوانی و بیماری مزمن

محل آموزش: دانشگاه کارلتون

شهر آموزش: اتاوا، کانادا

شهریه: 19083 دلار در سال

 

8.جنبش شناسی رشته فیزیوتراپی در کانادا

محل آموزش: دانشگاه واترلو

شهر آموزش: واترلو، کانادا

شهریه: 27695 دلار در سال

 

9.دستیار پزشک

محل آموزش: دانشگاه تورنتو

شهر آموزش: تورنتو، کانادا

شهریه: 38611 دلار در سال     

 

10.جنبش شناسی

محل آموزش: دانشگاه لیک هد

شهر آموزش: تندر بی، کانادا

شهریه: 17437 دلار در سال

دانشگاه تورنتو

شرایط پذیرش در رشته فیزیوتراپی کانادا

در صورتیکه قصد ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی کانادا را دارید خوب است بدانید این رشته در استان های نیوفاندلند و لابرادور ارائه نمیشود. اما نیازی به نگرانی نیست، 14 دانشگاه در کانادا وجود دارند که برنامه های کارشناسی ارشد فیزیوتراپی را ارائه میدهند.

در صورتی که قصد دارید در دانشگاه دالاهو به ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی کانادا بپردازید لازم  است، مدرک کارشناسی داشته باشید. همچنین باید دوره های پیش نیاز مورد نظر را گذرانده باشید. فارغ از اینکه کدام دانشگاه را برای تحصیل برمیگزینید لازم است مدرک آیلتس آکادمیک شما مورد تایید باشد. البته امتیاز آیلتس برای پذیرش در هر دانشگاه متفاوت است. برای ادامه تحصیل در کانادا لازم است حداقل نمره شما 5.5 باشد البته این نمره برای دریافت پذیرش برخی دانشگاه ها بالاتر است. به عنوان مثال در دانشگاه مک گیل به مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 نیاز خواهید داشت.

تغییر در شرایط پذیرش

ممکن است شرایط پذیرش دانشگاه ها تغییراتی داشته باشد، به همین دلیل لازم است وب سایت دانشگاهی قصد دارید برای آن درخواست دهید را بررسی نمایید تا در جریان آخرین تغییرات قرار بگیرید. یکی دیگر از نکات قابل توجه طیف گسترده ای از شغل هایی است که به عنوان یک فیزیوتراپ میتوانید انتخاب کنید.

رشته فیزیوتراپی کانادا

موقعیت های شغلی در رشته فیزیوتراپی کانادا

پس از اتمام تحصیلات در رشته فیزیوتراپی کانادا چه موقعیت های شغلی خواهم داشت؟ به عنوان یک فیزیوتراپ میتوانید به صورت مستقیم در خانه های افراد، مراکز مراقبت اولیه و کلینیک هایی که در راستای سلامت جامعه فعالیت میکنند به کار بپردازید. تیم های جبران خسارت کارگران و کلینیک های پزشکی و ورزشی نیز میتوانند موقعیت شغلی مناسبی را برای شما ایجاد کنند.

علاوه بر این بیمارستان ها، مدارس، مراکز تفریحی و ورزشی، مراکز توانبخشی، مراکز تحقیقاتی، آژانس های ارتقای سلامت و شرکت های فناوری پیشرفته نیز به توانایی های شما به عنوان یک فیزیوتراپ نیاز خواهند داشت. دامنه شغل هایی که میتوانید برگزینید بسیار غنی است. به همین دلیل پس از اتمام تحصیلات تان در کانادا امکان دریافت پیشنهادهای شغلی متعددی را خواهید داشت. این پیشنهادهای شغلی میتوانند ضامن دریافت اقامت دائم کانادا باشند.

جمع بندی

در اینجا هر اطلاعاتی که لازم بود درباره رشته فیزیوتراپی در کانادا را بدانید با شما به اشتراک گذاشتیم. از دانشگاه های مختلف و برخی کالج های کانادا برای تدریس این رشته صحبت کردیم و میزان شهریه و شرایط پذیرش را بازگو کردیم. از این گذشته به بررسی آینده این شغل در کانادا و سطح درآمد آن نیز پرداختیم.

اگر شما هم یکی از متقاضیان مهاجرت به کانادا هستید و می خواهید با تحصیل در رشته فیزیوتراپی در این کشور شرایط را برای دریافت اقامت دائم و به تبع آن تابعیت خود فراهم کنید، بی شک نیاز به یک گروه حرفه ای باسابقه در امر مهاجرت خواهید داشت. تخصص ویزا 724 دقیقا همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

14 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۵ دیدگاه

 1. میم

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم اگه برای مقطع phdفیزیوتراپی در کانادا بورسیه بگیریم در کنارش میتونیم با هزینه ی خودمون یکی دیگه از رشته های علوم پزشکی رو هم بخونیم؟

  پاسخ دهید
 2. Suri

  من یک پسر ۱۹ ساله دارم که مدرک دیپلم تجربی را از ایران گرفته و الان در کانادا هستیم و ایشان تمایل به تحصیل در رشته فیزیوتراپی یا دستیار فیزیوتراپی در کالج هستند لطفا ما را راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 3. Suri

  من الان کانادا هستم برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی راهنمایی میخواستم

  پاسخ دهید
 4. مهرانه معارفوند

  پرستاری یا فیزیوتراپی کانادا

  پاسخ دهید
 5. ش-ا

  با سلام
  میخواستم بدونم آیا با داشتن مدرک لیسانس پرستاری میتونیم برای پذیرش در مقطع فوق لیسانسِ فیزیوتراپی اقدام کنیم یا خیر؟ ممنون

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *