فاند تحصیلی کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۹/۱۱

آموزش دریافت فاند تحصیلی کانادا

کانادا خانه برخی از بهترین مدارس و دانشگاه های جهان است. بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان، تحصیل در کانادا را فرصتی برای کسب تحصیلات در سطح جهانی با هزینه کمتری در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا یا استرالیا می دانند. یک محیط چندفرهنگی رو به رشد و پتانسیل درخواست برای اقامت دائم پس از اتمام تحصیلات، دلایل خوبی برای ورود به کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی است. با این حال، نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که با وجود شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی، تحصیلات بین المللی می تواند گران باشد. بنابراین، دریافت یک فاند تحصیلی می تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم به توضیح این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید!

 

آموزش رایگان دریافت فاند تحصیلی در کانادا و وام دانشجویی 

دریافت بورسیه یا فاند تحصیلی در کانادا به راحتی به دست نمی آید اما غیر ممکن هم نیست.

فاند تحصیلی

 

چگونه به عنوان یک دانشجوی تازه وارد در کانادا، هزینه تحصیل خود را تامین کنیم؟

خبر خوب این است که دانشجویان بین المللی که به کمک مالی نیاز دارند، بیش از چند گزینه برای بررسی و درخواست پیش روی خود دارند. اول از همه، باید هزینه تحصیل خود را تخمین بزنید. از ماشین حساب بودجه دانش آموزی RBC استفاده کنید تا دریابید چقدر پول برای گذراندن سال تحصیلی نیاز دارید. علاوه بر این، می توانید وب سایت دولت کانادا را برای اثبات حمایت مالی مورد نیاز به عنوان بخشی از درخواست مجوز دانشجویی خود بررسی کنید.

 

 

 

کمک مالی برای دانشجویان بین المللی در کانادا

1. وام های دانشجویی در کانادا 

برای دریافت مجوز تحصیل برای کانادا، متقاضیان باید وجوهی را نشان دهند که هزینه تحصیل به اضافه هزینه های زندگی در کانادا را پوشش می دهد. وام های دانشجویی نوعی وام است که به طور خاص برای کمک به دانشجویان در پرداخت هزینه های تحصیلات پس از متوسطه از جمله هزینه های تحصیل، کتاب و لوازم و هزینه های مسکن طراحی شده است. پولی که به‌عنوان وام دانشجویی قرض می‌شود باید در مقطعی در آینده (اغلب پس از اتمام تحصیل) با بهره بازپرداخت شود.

وام های دانشجویی را می توان از طریق برنامه کمک مالی دانشجویی کانادا (CSFAP) یا یک بانک خصوصی دریافت کرد:

وام دانشجویی از طرف بانک: وام‌های دانشجویی می‌توانند توسط بانک‌ها یا RBC ارائه شوند و برخلاف برنامه کمک مالی دانشجویی کانادا، وام‌های بانکی به دریافت‌کنندگان خانواده‌های با درآمد متوسط یا کم محدود نمی‌شود. وام های دانشجویی از بانک ها باید در مدت زمان معینی بازپرداخت شوند.
برنامه کمک مالی دانشجویی کانادا: برنامه کمک مالی دانشجویی کانادا توسط یک نهاد فدرال فراهم می شود که شامل وام و کمک های بدون بازگشت به دانشجویان مقیم دائم یا شهروند کانادا است. این وام ها با مشارکت استان ها و مناطق ارائه می شود و برای دانشجویان تمام وقت و پاره وقت از خانواده های با درآمد متوسط یا کم در دسترس است.


2. کمک هزینه تحصیلی موسسات (Scholarships or grants)

کمک های مالی، اشکالی از حمایت مالی هستند که توسط موسسات، سازمان ها، دولت ها یا افراد برای کمک به دانشجویان بین المللی برای تامین مالی تحصیلشان ارائه می شود. طیف گسترده ای از بورسیه ها و کمک های مالی برای دانشجویان در کانادا در دسترس است. بورسیه ها و کمک های مالی نیازی به بازپرداخت ندارند و می توانند یک بار پرداخت شوند یا به صورت پرداخت های سالانه و مکرر در طول دوره تحصیلات پس از دبیرستان شما ادامه داشته باشند. مقامات یا دستاوردهای علمی در ورزش، بشردوستی یا هنر، موارد و فاکتور های مهمی در دریافت بورسیه ها و کمک های مالی به حساب می آیند. گاهی اوقات، برای تمدید بورس تحصیلی یا دریافت سالانه آن، باید شرایط خاصی (مانند معدل) رعایت شود.

بورسیه‌ها و کمک‌های مالی می‌توانند از منابع مختلفی دریافت شوند، از جمله خود مؤسسات تحصیلات تکمیلی، بنیادهای غیرانتفاعی، سازمان‌های اجتماعی، ارگان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی. بسیار مهم است که در مورد همه این گزینه ها قبل از تاریخ شروع برنامه ریزی شده خود تحقیق کنید تا دریابید که برای کدام بورس تحصیلی و کمک هزینه می توانید درخواست دهید تا زمان کافی برای آماده سازی درخواست خود داشته باشید. دو منبع خوب برای این اطلاعات Studentawards.ca و Scholarshipscanada.com هستند. RBC نیز چندین بورسیه برای دانشجویان در کانادا ارائه می دهد.

 

نکات مهم:

بورسیه ها یا کمک های مالی معمولاً برای دستاوردهای برجسته علمی یا فوق برنامه، تجربه داوطلبانه، دستاوردهای حرفه ای اعطا می شود و ممکن است توسط حوزه های تحقیقاتی خاص، به ویژه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اعطا شود.
شما نیازی به بازپرداخت بورسیه یا کمک هزینه ندارید.
معمولاً باید برای دریافت بورسیه ها، درخواست ارسال کنید. اما گاهی اوقات، بر اساس معیارهای خاص، ممکن است به طور خودکار به افرادی که واجد شرایط هستند، داد شود. این نوع بورسیه به عنوان بورسیه ورودی شناخته می شود. بسیاری از دانشگاه های کانادا به ارائه بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی معروف هستند، بنابراین حتماً وب سایت کالج های مورد علاقه خود را بررسی کنید.
روند درخواست برای هر بورسیه یا کمک هزینه، ممکن است متفاوت باشد.


3. بورسیه دانشگاه ها (Bursaries)

بورسیه ها نوعی کمک مالی هستند که توسط دانشگاه ها و کالج ها برای دانشجویان بین المللی در کانادا ارائه می شود. بورسیه ها بیشتر بر اساس نیاز مالی به دانشجویان داده می شوند. این نوع از بورسیه معمولا به صورت یکجا پرداخت می شوند، نیازی به بازپرداخت ندارند و توسط بنیادهای غیرانتفاعی یا شرکت های خصوصی ارائه می شوند. بسیار مهم است که خیلی زودتر از تاریخ شروع ثبت نام در مورد بورسیه ها تحقیق کنید تا زمان کافی برای درخواست آنها داشته باشید.

نکات کلیدی دریافت بورسیه دانشگاهی:

معمولاً دانجشویان ملزم به ارائه درخواست برای این بورسیه ها هستند و ممکن است مجبور باشند اطلاعاتی در مورد درآمد خود یا درآمد والدین خود ارائه دهند تا وضعیت مالی خود را ثابت کنند.
نیازی به بازپرداخت این بورسیه وجود ندارد.
اطلاعات مربوط به بورسیه ها معمولاً در وب سایت های هر مدرسه یا دانشگاه موجود است.
به طور معمول، شما باید به عنوان یک دانشجو در آن موسسه آموزشی ثبت نام کنید تا برای دریافت بورسیه اقدام کنید. زیرا هدف اصلی ارائه بورسیه، تکمیل منابع اولیه بودجه دانشجویان است.


5. کمک های مالی از موسسات آموزشی فردی (Financial aid from individual educational institutions)

بسیاری از دانشگاه ها و کالج های کانادا گزینه های کمک مالی جداگانه ای برای دانشجویان بین المللی دارند که مستقیماً از طریق وب سایت آنها ارائه می شود. می‌توانید جزئیات را در وب‌سایت‌های هر دانشگاه بررسی کنید یا برای اطلاعات بیشتر در مورد گزینه‌های موجود و فرآیند درخواست، با آن موسسه تماس بگیرید.

فاند کانادا

 

چه مراکزی در کانادا فاند تحصیلی ارائه می دهند؟

بورسیه های دولتی برای تحصیل در کانادا
•     کمک هزینه تحصیلی پسادکتری Banting: این بورسیه به دانشجویان بین المللی که تحصیلات تکمیلی را در زمینه علوم طبیعی و اجتماعی یا تحقیقات بهداشتی انجام می دهند، ارائه می شود.
•    بورسیه های تحصیلات تکمیلی کانادا (کارشناسی ارشد): بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان کانادایی که در مقطع کارشناسی ارشد یا  دکترا در یک دانشگاه CGS-M در کانادا ثبت نام کرده اند. 
•    جوایز تحقیقاتی IDRC: این بورسیه برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه برای اخذ مدرک تحقیقاتی در سطح کارشناسی ارشد یا دکترا در یک دانشگاه معتبر کانادایی اعطا می شود.
•    بورسیه های تحصیلات تکمیلی NSERC: این بورسیه ها، کمک هزینه ها و جوایز دولتی برای دانشجویان برجسته ای که در رشته علوم طبیعی یا مهندسی در یک دانشگاه معتبر کانادا تحصیل می کنند، در دسترس است. 
•    برنامه بورسیه تحصیلی سازمان ایالات آمریکا (OAS): بورسیه های دولتی کانادا از سازمان کشورهای آمریکایی (OAS)، برای دانشجویان فارغ التحصیل از هر کشور عضو OAS (از جمله کشورهای منتخب در آمریکای لاتین و جزایر کارائیب) ارائه می شود.
•    برنامه بورسیه تحصیلی Vanier Canada Graduate Scholarships: این بورسیه برای دانشجویان دکترا در سطح بین المللی، برای تحصیل در دانشگاه های تابع این طرح، در دسترس است.
بورسیه های غیر دولتی برای تحصیل در کانادا
•    صندوق زیست محیطی Anne Vallee: بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که در سطح دکترا تحقیقات حیوانی را در دانشگاه معتبر کانادا در کبک یا بریتیش کلمبیا انجام می دهند.
•    بورسیه امنیت و حریم خصوصی Surfshark: یک جایزه 2000 دلاری برای دانشجویانی که در حال حاضر در کانادا یا مقصد تحصیلی دیگری به تحصیل در دبیرستان، کارشناسی یا کارشناسی ارشد مشغول اند، در دسترس است. برای درخواست باید یک مقاله ارسال کنید. دریافت این بورس تحصیلی برای همه ملیت ها آزاد است. 
•    بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی ترودو: بنیاد ترودو تعدادی بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا ارائه می دهد که در موسسات منتخب در کانادا مشغول به تحصیل هستند.
بورسیه های تحصیلی دانشگاهی     
•    جوایز دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین المللی: بورسیه تحصیلی در کانادا در دانشگاه کارلتون، برای همه دانشجویان فارغ التحصیل قابل دریافت است و برای استفاده از آن نخست باید درخواست دهید.
•    جوایز بین المللی مقطع کارشناسی دانشگاه کنکوردیا: بورسیه های مختلف برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا در دانشگاه کنکوردیا در مونترال، که برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی آزاد است.
•    بورسیه های دانشگاه دالاهو: بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان داخلی یا بین المللی در تمام سطوح که در دانشگاه دالاهو در هالیفاکس تحصیل می کنند، در دسترس است.
•    بورسیه های تحصیلی Fairleigh Dickinson برای دانشجویان بین المللی: این بورسیه برای دانشجویان بین المللی در تمام سطوح که در دانشگاه Fairleigh Dickinson، در ونکوور، تحصیل می کنند، در دسترس است.
•    بورسیه های تحصیلی HEC Montréal
•    بورسیه های دانشجویی بین المللی در کالج هامبر کانادا: طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی کانادا برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در این کالج ارائه می شود.
•    بورسیه های بین المللی دانشگاه کوئینز: تعدادی بورسیه برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه کوئینز در کینگستون و انتاریو. برخی از جوایز فقط برای دانشجویان هند، پاکستان و ایالات متحده آزاد است.
•    دانشگاه کوئست کانادا: بورسیه های تحصیلی از 2000 دلار کانادا تا شهریه کامل برای تحصیل در دانشگاه کوئست کانادا در دسترس است که همه دانشجویان بین المللی واجد شرایط دریافت آن هستند.
•    جایزه  International Leader of Tomorrowدانشگاه بریتیش کلمبیا: بورسیه های تحصیلی کانادا برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور، برای دانشجویان مقطع کارشناسی که مهارت های رهبری و پیشرفت تحصیلی استثنایی را از خود نشان می دهند، در دسترس است.
•    بورسیه های تحصیلات تکمیلی بریتیش کلمبیا
•    بورسیه های بین المللی دانشگاه آلبرتا: طیف وسیعی از گزینه های بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه آلبرتا وجود دارد.
•    بورسیه های بین المللی دانشگاه کلگری: مبلغ آن از 500 دلار کانادا تا 60000 دلار کانادا متغیر است.
•    دانشگاه مانیتوبا: بورسیه تحصیلی در کانادا در دانشگاه مانیتوبا، برای دانشجویان بین المللی تحصیلات تکمیلی در دسترس است. 
•    جوایز دانشجویان بین المللی دانشگاه ساسکاچوان: این بورسیه برای مقاطع کارشناسی ارائه می دهد.
•    بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو در انتاریو: این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان داخلی و بین المللی تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو است.
•    تامین مالی دانشجویان بین المللی دانشگاه واترلو: انواع بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی که در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه واترلو شرکت می کنند، ارائه می شود.
•    کمک های مالی و جوایز دانشگاه سایمون فریزر: مجموعه ای از بورسیه ها و سایر فرصت های مالی برای دانشجویان داخلی و بین المللی که در حال حاضر در حال تحصیل یا برنامه ریزی برای تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر هستند.
•    بورسیه های ورودی ریاست بین المللی دانشگاه وسترن: بورسیه های مختلف کانادا به دانشجویان بین المللی که در دانشگاه وسترن تحصیل می کنند، ارائه می شود.
    بورسیه دانشگاه یورک: دانشگاه یورک تعدادی بورسیه بین المللی به دانشجویان مقطع کارشناسی برای تحصیل در تورنتو ارائه می دهد.
بورسیه کانادا

نکات مهم برای افزایش شانس دریافت فاند تحصیلی در کانادا

بسیاری از بورسیه ها نیاز به نمرات خوب دارند، اما برخی از آنها اینطور نیستند. دانشجویان می‌توانند از طریق مشارکت در مدرسه، فعالیت‌های فوق برنامه و بیانیه شخصی خود، توجه تصمیم گیرندگان را به خود جلب کنند. هر دانشجویی که درخواست می دهد، شانس معقولی برای دریافت بورسیه تحصیلی دارد، اما اگر نکات زیر را دنبال کنید، نسبت به همسالان خود برتری داشته و شانس بسیار بیشتری برای برنده شدن یکی (یا بیشتر) از این کمک های مالی برای تحصیل خود، کسب خواهید کرد:
•    سعی کنید به تمام سوالات ارائه شده در فرم درخواست برای بورسیه ها، پاسخ دهید. دانشجویان اغلب بخش "اختیاری" را نادیده می گیرند و دقیقا همین موارد پیش پا افتاده است که شانس متقاضی را برای گرفتن بورسیه افزایش می دهد. این قسمت ها به شما فضای اضافی برای صحبت بیشتر در مورد شما و علایقتان می دهد. این بخش فضایی را برای نشان دادن پیشینه شخصی، سرگرمی ها و مشارکت در فعالیت ها در اختیار شما قرار می دهد. از این رو، مطمئن شوید که بخش "اختیاری" را نیز کامل کرده اید و مانند بقیه آنها، صمیمانه به آن پاسخ داده اید.
•    در حالی که تحقیقات آنلاین ممکن است اطلاعات و جزئیات ضروری در مورد در دسترس بودن بورسیه ها را در اختیار شما قرار دهد، توصیه می شود به صورت آفلاین نیز جستجو کنید. شما می توانید برای برخی از کتاب های هر نویسنده مشهوری که دانش عمیقی در مورد بورسیه دارد، جستجو کنید. 
•    در مورد تمام بورسیه هایی که واجد شرایط آنها هستید، تحقیق کنید و درخواست دهید. با این حال، درخواست کورکورانه برای همه بورسیه های موجود ممکن است شما را مستقیماً رد کند. بنابراین، فقط برای مواردی که با رزومه شما مطابقت دارند درخواست ارسال کنید. این موضوع شانس شما را برای گرفتن بورسیه افزایش می دهد.
•    اگر واجد شرایط دریافت هر بورسیه تحصیلی کوچکی هستید، برای آن درخواست دهید. حتی اگر مقدار مبلغ آن ممکن است کمتر از آنچه شما انتظار دارید باشد، اما به هر حال کمک کننده است. 
•    در تمام مدارک خود حرفه ای باشید و در هنگام درخواست بورسیه از صمیم قلب تشکر کنید. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که ارائه دهندگان بورس تحصیلی، شبکه های اجتماعی شما را چک کنند. بنابراین، توصیه می شود تمام حساب های خود را تا حد امکان حرفه ای طراحی نموده و به نمایش بگذارید. آنها همیشه مراقب هرگونه خطر یا ریسک احتمالی هستند. بنابراین، مطمئن شوید که پروفایل های فیسبوک، لینکدین و غیره خود را به روز نگه داشته و یک آدرس ایمیل حرفه ای و یک تصویر مناسب داشته باشید. 
بورسیه

کلیشه های دریافت فاند تحصیلی در کانادا را کنار بگذارید

گرفتن فاند تحصیلی سخت است اما غیرممکن نیست. افرادی که تئوری های نادرست در مورد بورسیه ها دارند، اغلب از دریافت بورسیه تحصیلی مناسب غافل می شوند. از این رو، حذف این کلیشه ها و درخواست بورسیه تحصیلی با ذهنی روشن و آرام، بسیار مهم است.
1.    سال آخر بهترین زمان برای شروع جستجوی فاند تحصیلی است: اینطور نیست، اگر در سال آخر هستید، باید قبل از شروع سال آخر تحقیق در مورد بورسیه را شروع می کردید. این عمل، یک تمرین خوب است که از قبل شروع به تحقیق در مورد این نکات کنید و یک پایگاه داده شخصی برای خود جمع آوری کنید. همچنین می‌توانید این جزئیات را به ‌روزرسانی کنید تا تغییراتی را که بین ورودی ‌ها اتفاق می‌ افتد، بررسی کنید. نگه داشتن سوابق به شما کمک می کند تا با توجه به درصد اعطای آن، تجزیه و تحلیل کنید که برای کدام بورسیه باید درخواست دهید.
2.    فقط ورزشکاران و افرادی با رزومه های بسیار پر بار می توانند فاند تحصیلی دریافت کنند: هرکسی که در مورد بورسیه تحصیلی تحقیق کرده باشد می داند که این درست نیست. حتی با پیشینه تحصیلی متوسط، فرد می تواند بسته به نیاز خود، شرکت در فعالیت های فوق برنامه، فعالیت های داوطلبانه و غیره واجد شرایط دریافت بورسیه باشد.
3.    مقاله بورسیه شما باید بسیار واضح و گویا باشد: این کاملاً درست نیست. در حالی که مقاله شما باید به زبان روان و بدون اشتباهات گرامری باشد، همیشه توصیه می شود از واژگان خود استفاده کنید. مقاله شما باید بتواند احساسات شما را به راحتی به خوانندگان منتقل کند. زبان مقاله باید قانع کننده و خوانا باشد. اگرچه به نظر می رسد استفاده از کلمات شیوا باعث می شود که یک مقاله یا نوشته خوب به نظر برسد، اما خواننده ممکن است خواندن آن را لذت بخش و پر مفهوم نداند. بنابراین، همیشه سعی کنید از کلمات خود استفاده کنید و اگر احساس می کنید به کمک نیاز دارید، با متخصصان مشورت کنید. 
4.    جوایز بورسیه های کوچک ارزش تلاش را ندارند: این کاملاً اشتباه است. هر مقدار بورسیه دریافت شود مبلغ خوبی است. تصور کنید برنده 5-6 بورسیه تحصیلی به ارزش 1000 دلار شده اید. احتمالاً می توانید شهریه سال اول خود را پرداخت کنید. 
5.    بورس تحصیلی فقط به اقلیت ها یا متقاضیانی با توانایی مالی پایین اعطا می شود: این موضوع یک باور نادرست است. با تحقیق کامل در مورد انواع بورسیه ها، متوجه خواهید شد که بورسیه های مختلف معیارهای متفاوتی دارند. بورسیه هایی برای موسیقی، هنر، رقص، خدمات اجتماعی، خدمات داوطلبانه، ورزش، دانشگاهیان و بسیاری موارد دیگر وجود دارد. شما فقط باید مورد مناسب را با توجه به رزومه خود انتخاب کنید و به بهترین ها امیدوار باشید. 
6.    رقابت زیاد، گرفتن بورسیه تحصیلی را غیرممکن می کند: تسلیم شدن بدون تلاش کردن، هرگز یک گزینه مناسب نیست. درست است که رقابت سخت است، اما هرگز نباید از آن عقب نشینی کنید. دریافت یک بورسیه به مشخصات کلی و برنامه کاربردی شما و کمی شانس بستگی دارد. قبل از مهلت مقرر درخواست دهید تا شانس خود را افزایش دهید و تا جایی که می توانید برای بورسیه های تحصیلی مرتبط با رزومه خود درخواست دهید.
فاند کانادا

 

سوالات متداول
چه مقدار پول برای تحصیل در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی نیاز دارم؟

این موضوع بسته به رشته، مقطع و دانشگاه شما بسیار متفاوت است. با این حال، برای ارائه یک تخمین تقریبی، 20000 تا 30000 دلار کانادا در سال برای هزینه های تحصیل به اضافه 15000 دلار کانادا برای هزینه های زندگی و سایر هزینه ها تخمین زده می شود. در حالی که این عدد ممکن است برای اکثر افراد چندان مقرون به صرفه به نظر نرسد، اما به طور قابل توجهی ارزان تر از برخی از مقاصد تحصیلی محبوب تر است! 


دانشجویان بین المللی چگونه می توانند هزینه دانشگاه در کانادا را پرداخت کنند؟
اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان به پس انداز شخصی خود و کمک خانواده خود متکی هستند. طیف وسیعی از بورسیه ها از طریق دانشگاه شما یا از طرف حامیان مالی مستقل وجود دارد. می توانید لیست های بورسیه تحصیلی را جستجو کنید تا ببینید کدام آنها برای شما مناسب است. اما اگر مخارج باقی مانده دارید و به بودجه بیشتری نیاز دارید، دریافت وام دانشجویی ممکن است بهترین گزینه باشد.
 

معرفی برخی از کامل‌ترین انواع فاند تحصیلی کانادا

علاوه بر برخی انواع فاند تحصیلی کانادا که در مقاله‌ی اصلی به آنها اشاره کردیم، برخی کمک هزینه‌های مالی هستند که با نام فول فاند شهرت دارند. فول فاندی که به شما اعطا می‌شود، می‌تواند کل هزینه‌های تحصیل را تامین کند. این فاندها حتی هزینه‌ی تحقیقات در پروژه‌های خاص و در برخی مواقع نیز هزینه‌های زندگی ماهانه شما را پوشش می‌دهند. از جمله  فول‌ فاندهای معروف این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • BANTING POSTDOCTORAL FELLOWSHIPS.
 • TRUDEAU SCHOLARSHIPS.
 • VANIER CANADA GRADUATE SCHOLARSHIPS.
 • SFU CANADA GRADUATE AND UNDERGRADUATE ENTRANCE SCHOLARSHIPS.
 • LORAN SCHOLARS FOUNDATION.
 • UDEM EXEMPTION SCHOLARSHIP.
 • INTERNATIONAL MAJOR ENTRANCE SCHOLARSHIP.
 • SCHULICH LEADER SCHOLARSHIPS.
 • MCCALL MACBAIN SCHOLARSHIPS.
 • SCHOLARSHIPS CITIZEN OF THE WORLD EXCELLENCE.
 • LEADERSHIP SCHOLARSHIPS.
 • CONCORDIA INTERNATIONAL AWARD OF EXCELLENCE.
 • WESTERN’S ADMISSION SCHOLARSHIP PROGRAM.
 • MEDICINE DENTISTRY SCHULICH SCHOLARSHIPS.
 • CHANCELLOR THIRSK CHANCELLOR’S SCHOLARSHIP.
 • UOTTAWA PRESIDENT SCHOLARSHIP.
 • PRESIDENT’S INTERNATIONAL DISTINCTION SCHOLARSHIP.
 • INTERNATIONAL MAJOR ENTRANCE SCHOLARSHIP.
 • CONCORDIA UNIVERSITY ENTRANCE SCHOLARSHIP.
 • ALVIN AND LYDIA GRUNERT ENTRANCE SCHOLARSHIP.

 

فاند تحصیلی کانادا

 

سوالات متداول در رابطه با فاند تحصیلی کانادا

برخی از سوالات رایج فاند تحصیلی کانادا در رابطه با عبارتند از:

 • میزان مبلغی که برای فول فاند داده می‌شود به چه عواملی بستگی دارد؟ به طور کلی میزان فاند به معدل، اختراعات، مقالات علمی و یا تابعیت شما بستگی دارد.
 • چند نمونه فول فاند غیر دولتی کانادا را نام ببرید؟ فاندهایی وجود دارد که توسط موسسات و سازمان‌های خصوصی به دانشجویان واجد الشرایط داده می‌شود و عبارتند از بورسیه صندوق اکولوژیکی آنه والی، بورس تحصیلی یادبود کانادا، بورسیه تحصیلی امنیتی سرف شارک و بورسیه‌ها و فلوشیپ‌های ترودو.
 • آیا می‌توان برای مقطع کارشناسی نیز بورسیه تحصیلی گرفت؟ بله. البته به شرط داشتن آیلتس حداقل 5/6، معدل بالای 16 و رزومه‌ی قوی.
 • دریافت فول فاند متاثر از چه عامل فرعی می‌باشد؟ گرفتن نمره‌ی بالا در مصاحبه ورودی و یا آزمون بورسیه‌ای دانشگاه.

 

ویزا 724، در کنار مجموعه شرکتهای حقوقی مهاجرتی، کاریابی بین المللی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق و تجربه و سابقه 10 ساله در بیش از 1000 پرونده موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام کلیه امور مهاجرتی را ارائه می کند. در صورتی که قصد مهاجرت دارید؛ برای انتخاب بهترین راه مهاجرت با ما در تماس باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت مهاجرتی ما

 


سوالات متداول


آیا دانشجویان بین المللی می توانند برای وام های دانشجویی در کانادا اقدام کنند؟

بله، اگرچه گزینه های تامین مالی برای دانشجویان بین المللی نسبت به دانشجویان داخلی محدودتر است، اما وام های دانشجویی خصوصی نیز برای این دانشجویان در دسترس است. 

فاند تحصیلی در کانادا چقدر شانس دارد؟

دریافت فاند یا بورسیه تحصیلی از مراکز آموزشی کانادا دشوار است؛ اما غیر ممکن نیست و نیاز به تلاش فراوان دارد. البته اگر بتوانید به صورت آزاد وارد کانادا شوید، شانس دریافت اسکالرشیب در سالها آینده تحصیل را خواهید داشت.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Mehrdad :

سلام من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته فیزیوتراپی در مجارستان هستم. معدل ترم و ریزنمرات خوب هست سوالم اینه آیا میتونم برای ارشد برای کانادا اقدام کنم و فاند بگیرم؟ ممنون

با درود 

دریافت فاند در مقطع ارشد خیلی راحت نیست، شانس فاند بیشتر در مقطع دکتری ست.

ehsan :

سلام من سال دیگه کنکور دارم میخوام بدونم با کار کردن توی کانادا میش هزینه های دانشگاه رو در آورد (کار دانشجویی) حتی اگه بشه فاند گرفت ممنون میشم برای رشته مهندسی شهر هم برام فرقی نداره و دانشگاه

با درود 

اگر موفق بشوید فول فاند دریافت کنید بله، اما در غیر این  صورت با کار کردن دانشجویی هزینه ها را کاور نمی کنید

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.