اقامت دبی از طریق خرید ملک به شکل مختصر و مفید:

دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک رو می توان در سه دسته کلی توضیح داد:

 1. دریافت اقامت دو ساله دبی از طریق خرید ملک به مبلغ حداقل 750 هزار درهم نقدی 
 2. دریافت اقامت 5 ساله دبی از طریق خرید ملک به مبلغ حداقل 1میلیون درهم نقدی (فقط مختص به افراد بازنشسته ی بالای 65 سال)
 3. جدیدترین قانون اداره اراضی دبی: اگر ملکی بیش از دو میلیون درهم ارزش داشته باشد؛ با پرداخت هر مبلغی به عنوان پیش پرداخت می توانید اقامت ده ساله دریافت کنید، البته به شرط اینکه ملک آماده تحویل یا 50 درصد آن انجام شده باشد.

3 راه برای دریافت اقامت دبی از خرید ملک

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به دبی می توانید با دفاتر ما در تهران و دبی در تماس باشید (دفتر نمایندگی ویزا724 در دبی، دارای مجوزهای رسمی مشاور املاک و دفتر حقوقی در دبی است)

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت دبی از طریق شرکت، می توانید به لینک > ثبت شرکت و دریافت اقامت دبی مراجعه نمایید.

این روزها سرعت رشد دبی از هیچ کس پنهان نیست، خرید ملک در دبی هم سرمایه گذاری مطمئنی خواهد بود هم اینکه می توانید اقامت دبی را داشته باشید.

دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک، یکی از روش‌های نسبتاً آسان برای مهاجرت به دبی به شمار می‌آید. البته وقتی از روش‌های دریافت اقامت در کشورهای مختلف صحبت می‌شود، هر کشور شرایط و ضوابط خاص خودش را دارد. در این مقاله از ویزا 724، شما را با شرایط، مراحل و هزینه‌های دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک آشنا می کنیم. همچنین قیمت ملک در مناطق مختلف شهر دبی را برای شما آورده‌ایم.

ویدئو 1: با اقامت از طریق خرید ملک میشه در دبی بیزینس داشته باشیم؟

قیمت ملک در دبی:

به صورت کلی املاک در دبی یا پیش فروش هستند یا ساخته شده و سند آماده، املاک پیش فروش در ارزانترین حالت ممکن حدودا از 500 هزار درهم شروع می شود رو به بالا و املاک سند آماده معمولا از حداقل 800 هزار درهم شروع می شوند رو به بالا

چرا دبی را برای زندگی انتخاب کنیم؟

امارات متشکل از هفت امارت خودمختار است که در سال 1971 تحت‌الحمایه بریتانیا، استقلال یافتند. ساختار حکومتی این کشور مشابه سیستم دولتی سوئیس بوده که در آن هر امارت، یک پادشاهی مستقل در نظر گرفته می‌شود، اما در یک فدراسیون متحد قرار گرفته است. دبی و ابوظبی بزرگ‌ترین شهرهای امارات هستند که ولیعهد ابوظبی، رئیس دولت است.

اگرچه امارات قوانین سخت‌گیرانه شهروندی دارد، اما از نظر اعطای اقامت کوتاه مدت به خارجی‌ها، وضعیت بهتر است. به‌این‌ترتیب از هر 10 نفر در این کشور 9 نفر خارجی هستند. آب آشامیدنی مصرفی مردم و صنایع این کشور، از آب دریا است که از طریق تبخیر یا فیلترهای غشایی، تهیه می‌شود. واحد پول ملی امارات درهم نام دارد که نام بین‌المللی آن AED است. ارزش یک درهم امارات در برابر دلار آمریکا از سال 2002 ثابت بوده است. از آن زمان تاکنون ارزش یک درهم امارات معادل 0.27 دلار آمریکا است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری به لینک > مهاجرت به دبی مراجعه نمایید.

برای آشنایی با هزینه‌های دریافت اقامت دبی به لینک > اقامت دبی با کمترین هزینه مراجعه کنید.

شرایط دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک

ویزای اقامت دبی از طریق خرید ملک، یکی از انواع ویزاهای امارات است که یک مجوز طولانی‌مدت، برای اقامت در امارات است. این مجوز در سال 2019 به عنوان طرحی برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی که قصد خرید ملک در دبی را دارند، راه اندازی شد. در آوریل 2022، دولت با کاهش آستانه سرمایه‌گذاری و کمک‌هزینه خرید املاک در حال ساخت و استفاده از وام مسکن، وضعیت را آسان‌تر کرد. در این نوع مجوز، اعضای خانواده سرمایه‌گذاران مانند همسر و فرزندان نیز می‌توانند ویزای بلندمدت دریافت کنند.

مدت زمان لازم برای دریافت این ویزای اقامت دبی از طریق خرید ملک، حدود دو الی سه ماه و مدت اعتبار آن ده سال خواهد بود. پس از آن می‌توانند اعتبار ویزا را برای ده سال دیگر تمدید کنند. پس از تکرار این فرایندها برای دهه سوم، سرمایه‌گذار می‌تواند برای خود و خانواده‌اش درخواست شهروندی امارات دهد.

در ضمن، در قوانین جدید اقامت دبی از طریق خرید ملک، دیگر نیازی به اقامت در دبی برای دریافت این ویزا نیست. قبل از به‌روزرسانی این قانون، دارنده ویزای اقامت باید حداقل شش ماه در امارات زندگی میکرد، اما اکنون این شرط اختیاری است.

البته خرید ملک برای دریافت اقامت در امارات، شرایط خاصی دارد و تمامی سرمایه‌گذاران خارجی ملزم به رعایت آنها هستند. آنها فقط قادر به خرید منازل مسکونی می باشند. هیچ سرمایه‌گذار خارجی با خرید املاک تجاری، اقامت دبی از طریق خرید ملک را دریافت نخواهد کرد.

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک، باید 2 میلیون درهم یا 545 هزار دلار باشد. از جمله املاکی که می‌توانید برای دستیابی به ده سال اقامت بخرید، ملکی است که ساخت آن تکمیل یا در حال ساخت توسط سازنده مورد تأیید باشد.

* برای اطلاع از شرایط افتتاح حساب در دبی می توانید صفحه افتتاح حساب بانکی در دبی مطالعه بفرمایید.

برای اینکه بدانید هزینه‌های زندگی در دبی چقدر است، حتما به لینک هزینه های زندگی در دبی مراجعه کنید.

ویزای طلایی (گلدن ویزای) دبی با خرید ملک

ویزای طلایی (گلدن ویزای) دبی با خرید ملک

مراحل دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک

پس از اینکه ملک مورد نظر خود را با توجه به قوانین از طریق خرید ملک انتخاب کردید، باید مراحل زیر را برای نهایی سازی درخواست اقامت خود انجام دهید.

• ارسال درخواست به اداره املاک دبی (DLD): در مرحله اول باید درخواست ویزای خود را به همراه اصل سند ملک خریداری شده، گذرنامه، ویزای فعلی و عکس متقاضیان در سایز پاسپورت به این اداره ارسال کنید. پس از دریافت این مدارک در اداره املاک دبی، یک نامه اثبات به زبان عربی تحویل داده می شود.

• تحویل نامه DLD دفتر پلیس دبی: نامه ای را که از اداره املاک دبی تحویل گرفته‌اید را باید به ستاد پلیس تحویل دهید. در اداره پلیس باید یک نامه عدم سوء پیشینه برای خود و همراهیانتان دریافت کنید که حدود 220 درهم هزینه خواهد داشت.

• تکمیل درخواست خود در دفتر DLD: در مرحله بعدی باید درخواست خود را در دفتر DLD ارائه دهید. برای این کار باید تمامی مدارکی را که پیشتر جمع‌آوری کرده بودید، تحویل دهید. از جمله آنها می توان به کپی پاسپورت، گواهی ازدواج، نامه حسن رفتار ( عدم سوء پیشینه)، کپی از قبوض برق و آب دبی DEWA و گواهی رهن بانک در صورت وجود، اشاره کرد. در صورتی هم که وام مسکن دریافت کرده باشید، باید مدارک مربوطه را ارسال کنید.

برای مقایسه اقامت دبی از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت به لینک > مقایسه ثبت شرکت و خرید ملک در دبی مراجعه کنید.

هزینه‌های اقامت دبی از طریق خرید ملک

بر اساس نوع طرح اقامت دبی از طریق خرید ملک که انتخاب می‌کنید، ممکن است هزینه‌ها متفاوت باشند. به این ترتیب میزان هزینه‌ها را بر اساس طرح‌های ویزای 10 ساله و 2 ساله بیان کرده‌ایم.

ویزای 10 ساله : 2,000,000+ درهم

در طرح اول که به ویزای طلایی نیز مشهور است، فرایند اقامت دبی از طریق خرید ملک به این صورت است که تا 10 سال اعتبار خواهد داشت. برای دریافت این اقامت باید حداقل دو میلیون درهم یا 545 هزار دلار در املاک شهر دبی، هزینه کنید. در ضمن شما می‌توانید وام مسکن به مبلغ 50 درصد ارزش واقعی ملک را نیز دریافت کنید. سایر هزینه‌ها به شرح ذیل هستند:

 • هزینه ثبت نام 21800 دلار (160000 درهم)
 • چکاپ پزشکی 220 دلار برای هر نفر
 • بیمه درمانی 400 دلار برای هر نفر
 • ترجمه اسناد، اسناد رسمی و قانونی کنسولی 1000 دلار به‌ازای هر نفر
 • هزینه‌های دولتی برای صدور ویزا و کارت شناسایی 1043 دلار (3860 درهم) برای هر نفر

طرح ویزای 2 ساله: 750000 درهم به بالا

سرمایه‌گذاران می‌توانند برای دریافت ویزای اقامت 2ساله در امارات، ملکی را در مناطق آزاد خریداری کنند. اگر سرمایه‌گذار وام می‌گیرد، باید 50 درصد پیش‌پرداخت را داشته باشد.

مقدار سرمایه‌گذاری بستگی به تعداد مالکان دارد. برای یک سرمایه‌گذار، حداقل سرمایه‌گذاری 750000 درهم (204000 دلار) است و اگر مالکیت املاک و مستغلات برای همسران رسمی باشد، 1000000 درهم (272255 دلار) است.

قیمت چندین ملک در مناطق مختلف دبی

در اینجا با میانگین قیمت ملک در بهترین مناطق دبی، آشنا می‌شوید:

 • خلیج تجاری (بیزینس بی): 1.2 میلیون درهم
 • دبی مارینا (Dubai Marina): 2.2 میلیون درهم
 • جمیرا: 676.2 هزار درهم
 • بندر کریک دبی: درهم 1.9 میلیون درهم
 • دبی هیلز 3,360 درهم 1.8 میلیون درهم
 • جبل علی اول 2.6 میلیون درهم
 • جمیرا لیکس تاورز 963 هزار درهم
 • ارجان 607.1 هزار درهم
 • سوبا هارتلند: 3.8 میلیون درهم
 • پالم جمیرا: 1.3 میلیون درهم

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با شرایط دریافت اقامت دبی از طریق خرید ملک آشنا کردیم. در صورتی که برای پیگیری روند دریافت ویزای خود در دبی و سایر کشورها نیاز به دریافت مشاوره بیشتر دارید، می‌توانید درخواست خود را با کارشناسان ویزا 724 در میان بگذارید.

سوالات متداول

بله ویزای 10ساله خرید املاک در دبی که با دو میلیون درهم انجام می‌شود، همان ویزای طلایی دبی است.

بله. هیچ محدودیتی از نظر اعطای ویزای ده‌ساله امارات از طریق خرید ملک، وجود ندارد و ایرانی ها هم می‌توانند از مزایای این ویزا بهره‌مند شوند.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *