دریافت ویزای سرمایه گذاری دبی

کشور امارات به علت ذخایر نفت و گاز، تولید ناخالص داخلی بالا، جاذبه‌های گردشگری، عضویت در اوپک و … به یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا تبدیل شده است. مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های تضمین شده‌ی مهاجرتی است که موسسه‌ی مهاجرتی ویزا 724 به شما عزیزان پیشنهاد می‌کند. در ادامه به بررسی تمام روش‌های سرمایه‌گذاری خواهیم پرداخت.

ویدئو 1: نمونه اقامت های دبی که توسط ویزا724 اخیرا دریافت شده است:

 

یکی از بهترین روشهای سرمایه گذاری در دبی که از سمت تیم ویزا 724 توصیه می شود ثبت شرکت دبی و خرید ملک در دبی و دریافت اقامت دبی است.

با ثبت شرکت می توانید مراودات تجاری با بزرگترین برندهای دنیا داشته باشد و کسب درآمد کنید و در عین حال خرید ملک به صورت اقساط در دبی سرمایه گذاری با کمترین ریسک در دبی محسوب می شود.

مطالعه‌ای دقیق بر روش ‌های مهاجرت به دبی از طریق سرمایه ‌گذاری

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری یکی از جذاب‌ترین روش‌های ورود به کشور امارات متحده‌ی عربی می‌باشد. ایده‌آل بودن شاخص‌های اقتصادی، صفر بودن مالیات بر درآمد و پایین بودن نرخ بیکاری سبب شده است تا امارات متحده به مقصد تجاری بسیاری از سرمایه‌داران بین المللی تبدیل گردد. در این راستا، دولت این کشور با در نظر گرفتن راه‌های مهاجرتی خاصی، راه را برای صاحبان سرمایه هموار ساخته است. از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به انواع زیر اشاره کرد:

 1. کارآفرینی: در دبی برنامه‌ها و جوایز گوناگونی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است تا از این طریق مهاجرت آنها به امارات بیش از پیش تسهیل گردد. اعتبار ویزای کارآفرینی دبی 5 سال است و شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل، این اعتبار را مجددا تمدید نمایید.
 2. ثبت شرکت: انواع مختلفی از شرکت‌ها می‌توانند در امارات و یا در مناطق آزاد این کشور ثبت شوند. شرکت‌هایی با مسئولیت محدود، شرکت‌های مشارکتی‌، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام و … از جمله این مثال‌ها هستند. ویزایی که از طریق ثبت شرکت بدست خواهید آورد دارای اعتبار 2 ساله و قابل تمدید می‌باشد.
 3. خرید ملک: یکی از روش‌های مهاجرتی که ریسک بسیار بسیار کمی را به همراه دارد، خرید ملک در دبی می‌باشد. قیمت ملک کمی بالاست اما می‌تواند اقامت 2 ساله‌ی تمدیدپذیری را برای شما و خانواده‌ی عزیزتان فراهم کند. 
 4. خرید اوراق قرضه‌‌ی دولتی: یکی از آسان‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری که به کمک آن می‌توانید اقامت موقت امارات را برای خود، همسر و فرزندانتان بدست آورید، خرید اوراق قرضه‌ دولتی دبی می‌باشد. 
 5. ویزای خود حمایتی: ویزای خود حمایتی دبی مختص افرادی با تمکن مالی ایده‌آل می‌باشد. شما از این طریق می‌توانید اقامت 5 ساله‌ی قابل تمدید امارات را بدست آورید.

برای آشنایی با شرایط و مخارج زندگی در امارات به لینک « هزینه زندگی در دبی» مراجعه نمائید.

اقامت دبی از طریق سرمایه‌ گذاری

شرایط مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری

از جمله موضوعات حائز اهمیتی که در زمان مهاجرت بسیاری از جنبه‌های درخواست شما را تحت الشعاع قرار خواهد داد، شرایط اولیه‌ای است که هر نوع ویزا را از انواع دیگر متمایز می‌سازد. شرایطی که سبب گلچین کردن افرادِ دارای بیشترین تطابق از سایر متقاضیان می‌شود. به عنوان مثال، برای خرید ملک در دبی تنها به شرط داشتن حداقل 000/000/1 درهم تمکن مالی می‌توانید ویزای مربوطه را دریافت نمایید. جهت ثبت شرکت در دبی، می‌بایست بخشی از شرکت شما متعلق به افراد دارای تابعیت امارات باشد(البته استثناعاتی نیز در این میان وجود دارد). حداقل سرمایه‌ی مورد نیاز برای هر ثبت شرکت متفاوت است.

برای کسب اطلاع از شرایط ثبت شرکت و هزینه های آن در دبی به لینک « ثبت شرکت در امارات» مراجعه فرمائید.

در ویزای کارآفرینی دبی، بیزینس پلن شما می‌بایست خلاقانه و دارای منافع مالی قابل توجهی برای دولت امارات باشد. با کارآفرینی در مناطق آزاد، مالکیت کسب و کار به صورت 100% از آن شما خواهد بود. اما در سایر مناطق، می‌بایست به همراه یک تبعه‌ی اماراتی بیزینس خود را آغاز نمایید. حداقل سرمایه برای کارآفرینی در دبی 000/000/5 درهم است. البته این مبلغ می‌تواند در کسب و کارهای متفاوت، متغیر باشد. از شروط مهم خرید اوراق قرضه دولتی دبی این است که سن شما باید بیشتر از 21 سال باشد. در ویزای تمکن مالی دبی نیز اگر بتوانید ثابت کنید که ماهانه بیش از 000/20 درهم درآمد دارید(بدون کار کردن در دبی) و یا حداقل 000/000/1 درهم سرمایه در بانکی در امارات دارید، ویزای مربوطه به شما تعلق خواهد گرفت.

ویزای کارآفرینی دبی

مدارک مورد نیاز مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری

پس از پرداختن به قوانین مربوط به مهاجرت به دبی از طریق سرمایه‌گذاری، اکنون نوبت به این موضوع رسیده است که چگونه می‌توان برای ویزای مورد نظر درخواست داد؟ متاسفانه به علت جوسازی‌های غلط، بسیاری از افراد بر این باورند که اپلای ویزا کار بسیار دشواری است. اما اینگونه نیست! در ابتدا به وب سایت رسمی اداره مهاجرت امارات مراجعه نمایید. در بخش مربوط به ویزای مورد نظر، قوانین جاری و مدارک مورد نیاز را با دقت مطالعه نمایید. مدارک مذکور را جمع‌آوری کرده و توسط دارالترجمه‌ای معتبر به زبان عربی ترجمه نمایید. سپس مدارک را در سایت یاد شده، ثبت کنید و هزینه‌ی بررسی پرونده را نیز پرداخت نمایید. در پایان، پس از گذشت مدت زمان معینی ویزای شما صادر خواهد شد.

آدرس وب سایت اداره مهاجرت امارات:

https://www.mofaic.gov.ae/en

برای کسب اطلاع از چگونگی دریافت اقامت امارات متحده عربی به لینک « شرایط دریافت اقامت در دبی» مراجعه نمائید.

در هر یک از روش‌های سرمایه‌گذاری، با توجه به هدف اقتصادی شما، مدارک خاصی نیاز است. اما در این مدارک مشترکی نیز وجود دارد. مدارکی که در بسیاری از روش‌های سرمایه‌گذاری ممکن است از سوی کنسولگری امارات از شما خواسته شوند، عبارتند از:

 1. ترجمه‌ی مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر.
 2. گواهی تمکن مالی.
 3. گواهی عدم سابقه‌ی کیفری.
 4. بیمه‌نامه‌ی معتبر و گواهی سلامت. 
 5. انگیزه‌نامه.
 6. توصیه‌نامه.
 7. فرم‌های تکمیل شده‌ی مربوط به ویزا.
 8. 2 قطعه عکس پاسپورتی.

تاسیس شرکت در دبی

سوالات متداول

1) آیا اخذ اقامت دائم و پاسپورت از طریق ویزای سرمایه‌گذاری امارات امکان‌پذیر است؟

متاسفانه در هیچ یک از روش‌های مهاجرتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت امارات برای شما عزیزان وجود ندارد. امارات متحده‌ی عربی تنها به شما اقامت موقتی اعطا می‌کند که در صورت تمایل می‌توانید آن را تمدید نمایید. اعتبار ویزای امارات 2، 5، 10 ساله و قابل تمدید است. اما هیچ یک از آنها به اقامت دائم و نهایتا اخذ پاسپورت و تابعیت امارات منجر نخواهند شد.

ورود به کشوری ثروتمند، قوانین بسیار آسان و به دور از پیچیدگی، آزادی انتخاب محل سکونت، عدم نیاز به پرداخت گمرک در مناطق آزاد، هزینه‌های گمرکی مناسب در سایر مناطق، امکان تمدید آسان اقامت، راحت بودن اخذ ویزا برای اعضای خانواده از جمله مزایای ویزای سرمایه‌گذاری دبی می‌باشد.

تعلق نگرفتن اقامت دائم و پاسپورت امارات به سرمایه‌گذاران خارجی و همچنین عدم تعلق کامل مالکیت کسب و کار به این افراد در مناطق محلی، از جمله معایبی است که در کنار مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور به چشم می‌خورد.

درخواست مشاوره رایگان

12 + 1 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *