با توجه به پتانسیل بالای آب و هوایی و منابع کانادا، صنعت کشاورزی و باغداری در این کشور بسیار رونق یافته و به یکی از پر سود ترین تجارت های کانادا بدل شده است. در این مقاله قصد داریم تا هزینه های خرید، نگه داری و لوازم مورد نیاز یک زمین را بررسی نموده و در نهایت به بررسی و بیان سود سالانه حاصل از کشاورزی شما خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید!

باغداری در کانادا

هنگام کاشتن یک باغ وسیع بهتر است از قبل برنامه ریزی کنید، زیرا هر تپه و دره بر رشد خوب هر درخت خاص تأثیر می گذارد. باغ خریداری شده شما تا حد زیادی تعیین می کند که چه میزان بازدهی را می توانید انتظار داشته باشید. داشتن دانش کافی در زمینه درختکاری، بیولوژی خاک و حتی آب و هوا می تواند به شما در یافتن مکان مناسب برای کاشت باغ و انتخاب میوه مناسب برای کسب بالاترین عملکرد ممکن کمک کند.

باغداری در کانادا

هزینه راه اندازی باغ میوه در کانادا

اگر کار خود را از ابتدا شروع کرده اید، به یاد داشته باشید که پنج سال هزینه های زندگی را در پیش بینی های آینده خود لحاظ کنید. در ابتدا باید زمین را خریداری کنید. یک باغ کوچک حداقل به پنج تا ده هکتار زمین نیاز دارد اما اگر می خواهید سود مناسبی داشته باشید، باید 50 تا 100 هکتار را برای کاشت در نظر بگیرید. انتظار می رود برای هر درخت 10 تا 20 دلار بپردازید و بسته به اندازه نهال ها، 100 تا 400 درخت در هر هکتار بکارید. شما باید حدود 5 دلار به ازای هر درخت در سال برای آفت کش ها، هرس و کود هزینه کنید.

هزینه های جاری نگهداری از باغ چقدر است؟

هزینه های باغ بر پرداخت کود، کنترل آفات و برداشت متمرکز می شود. برای حفظ سلامت و سرزندگی کل باغ، باید به طور منظم برخی از درختان خود را جایگزین کنید. حقوق و دستمزد در طول فصل برداشت نیز هزینه زیادی به حساب جاری وارد می کند.

هزینه نگهداری از باغ در کانادا

هزینه خرید یا اجاره وسایل مورد نیاز باغداری در کانادا

اکثر باغداران برای شروع به تجهیزات و مواد زیر نیاز دارند:

هزینه خرید وسایل باغ در کانادا

مطلب پیشنهادی : کشاورزی در کانادا

نمونه خرید: یک فرد معمولی که به دنبال خرید تجهیزات برای باغ است، ممکن است خریدهای زیر را انجام دهد:

باغ در کانادا

 

هزینه اجاره و یا خرید زمین در کانادا

هزینه یک باغ میوه در کانادا از 800,000 دلار شروع و به 9,588,000 دلار نیز می رسد. در ادامه به مقایسه این دو ملک می پردازیم تا به اطلاعاتی دقیق از ویژگی هایی که بر قیمت هر یک تاثیر گذاشته است، دست یابیم:

 • مورد هشتصد هزار دلاری:

شرایط خرید باغ در کانادا

 • مورد 2,200,000 دلاری:

راه اندازی باغ در کانادا

مقایسه قیمت باغ میوه در 10 شهر اصلی کانادا

در جدول زیر آمار دقیقی از ویژگی های ده شهر مهم کانادا ارائه شده و سعی کرده ایم تا مقایسه ای مطلوب میان قیمت های آن ها انجام شود:

مقایسه قیمت باغات در 10 شهر اصلی کانادا

هزینه کارگران باغ میوه و لوازم کشاورزی برای یکسال در کانادا

در لیست زیر، به عنوان مثال، تمامی هزینه های کاشت و برداشت گلابی و گیلاس ترش را برای شما بیان کرده ایم تا به دیدی کلی از هزینه های لازم برای باغ داری میوه دست یابید:

هزینه وسایل باغ در کانادا

هزینه راه اندازی باغ گیلاس در کانادا

آیا کشاورزان کانادایی نیازی به پرداخت مالیات بر املاک دارند؟

ارزیابی املاک درون باغ شما

تمام زمین های کشاورزی کانادا توسط شهرداری محلی بر اساس ارزش بهره وری آن ارزیابی می شود. وقتی نوبت به ارزیابی املاک مزرعه می رسد، فقط از فروش مشروع مزرعه به کشاورز برای تعیین ارزش فعلی مزرعه استفاده می شود. محل اقامت در زمین های کشاورزی بر اساس میزان هزینه بازسازی خانه باغ با در نظر گرفتن موقعیت، اندازه، سن و کیفیت ساخت ارزیابی می شود. اگر محل سکونت توسط شخص یا افرادی که مالکیت آن را دارند اشغال شود، یک قطعه زمین به مساحت یک هکتار به عنوان زمین کشاورزی ارزش گذاری می شود. اگر خانه به کسی غیر از صاحب مزرعه اجاره داده شود، به عنوان زمین مسکونی ارزیابی می شود. از ساختمان فرعی برای اداره مزرعه استفاده می شود. ساختمان های فرعی بر اساس طراحی آنها طبقه بندی می شوند و بر اساس استفاده طبقه بندی می شوند: انبار، سطل غلات، سیلو و غیره. همه ساختمانهای دیگر در زمین های کشاورزی بر اساس ارزش جایگزینی آنها ارزیابی می شوند و بر اساس نوع استفاده طبقه بندی می شوند: تجاری، صنعتی، مسکونی.

شرایطی خاص برای اعمال مالیات

نحوه استفاده و ارزیابی زمین های کشاورزی، خانه و ساختمان های فرعی، تاثیر زیادی در قبض مالیات بر دارایی کشاورزان خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر از انبار برای اسکان دام ها استفاده می شود، هم از آن و هم از زمین زیر آن، مالیات گرفته می شود. اگر درآمد سالانه 33000 دلار برآورد شود، مالیات اعمال شده بر آن فقط 105 دلار خواهد بود. اگر همان انبار برای فعالیت های ارزش افزوده (تبدیل یک محصول کشاورزی خام به چیزی جدید) برای پردازش محصول تولید شده توسط کشاورز استفاده شود، مالیات انبار و زمین با نرخ صنعتی ارزیابی و دریافت می شود. 

سود حاصل از باغداری در کانادا

مطمئنا، در سه سال اول باغداری هیچ سودی دریافت نخواهید کرد. پس از آن، هنوز باید پرداخت تجهیزات برداشت را انجام دهید. به عنوان یک جنبه جانبی، یک باغ کوچک و سالم می تواند سالانه 10،000 دلار درآمد ایجاد کند، اما قبل از مشاهده سود باید هزینه ها را کسر کرد. هزینه های جانبی برای باغ های صنعتی که توسط ماشین آلات اداره می شوند، به نسبت باغ های سنتی بیشتر است.

5 درخت پر بازده در کانادا که با شرایط آب و هوایی آن سنخیت دارد

علی رغم منابع آب بی پایان کانادا که بسیار مناسب کشاورزی است، آب و هوای سرد آن باب میل بسیاری از درختان نیست. به همین دلیل در ادامه لیستی از پنج درختی که می توانید در کانادا کاشته و از فروش آن ها سودی عظیم به دست آورید، آورده ایم:

1.گلابی

درختان گلابی به مراقبت کمی احتیاج دارند و میوه آنها بسیار خوش طعم است. گلابی به طور کلی مشکلات آفت کمتری نسبت به سایر انواع درختان میوه دارد. رشد آن ممکن است بین 3 تا 10 سال طول بکشد، اما پس از شروع به تولید میوه، طول عمر بسیار بالایی دارد. درختان گلابی باید در اوایل بهار در منطقه ای آفتابگیر که جریان هوای مناسبی دارد کاشته شوند. با این حال، یک نکته را باید در مورد درختان گلابی در نظر گرفت که آنها خود گرده افشانی نمی کنند. بنابراین برای اطمینان از میوه دادن به دو کشت کننده نیاز دارید. اوج برداشت گلابی در اوایل پاییز است (از پایان ماه اوت تا اکتبر).

2.گیلاس

دو نوع اساسی از درختان گیلاس شیرین و ترش وجود دارد .درختان گیلاس به طور کلی به هرس نیاز ندارند. آلبالوها معمولاً در اواخر ژوئن یا اوایل ژوئیه می رسند. بهتر است آنها را با قیچی هرس از درخت جدا کنید، زیرا ساقه هایی که آنها را به درخت متصل می کند کمی شکننده است.

3.آلو

درختان آلو به مراقبت زیادی احتیاج ندارند و در حدی مقاوم هستند که حتی می توانند در مناطق سردتر مانند شمال انتاریو نیز زنده بمانند. 6 ساعت نورگیری آفتاب و خاک زهکشی شده با درصد رس پایین، تمام چیزی است که درخت هلو نیاز دارد. زمین هایی که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود باد کمتری در آن ها می وزد، بهترین انتخاب برای کاشت هلو هستند. فایده بزرگ درختان آلو خودبارور بودن آنهاست. بنابراین در بیشتر مواقع برای تولید میوه مجبور نیستید کاری اضافی (مانند گرد افشانی) انجام دهید اما برای سالم ماندن درختانتان باید آن هارا به طور منظم حرس کنید. آلو فصل برداشت بسیار طولانی دارد. فصل برداشت آلو از ماه مه آغاز و تا اکتبر به طول می انجامد.

4.سیب

احتمالاً بهترین درخت میوه ای که می توانید انتخاب کنید، سیب است. درخت سیب می توانند دمای سرد و گرم را به راحتی تحمل کند. و بیش از 100 گونه مختلف وجود دارد. درختان سیب می توانند در فضاهای کوچک نیز رشد کنند.و بر خلاف انواع دیگر درختان که فقط باید در بهار کاشته شوند، شما می توانید درختان سیب را در پاییز نیز بکارید. خاک نسبتاً غنی که خیلی مرطوب نیست، بهترین نوع خاک برای این درخت است. مطمئن شوید که درختان جوان را به طور منظم آبیاری می کنید تا ریشه آنها عمیق تر شوند.

چگونه می توان مشتری میوه در کانادا جذب نمود؟

کیفیت میوه شما بیشتر تبلیغات شما را انجام می دهد. با این حال، برای به دست آوردن نام خود در محله محلی، باید در رژه ها و نمایشگاه های کشاورزی حضور داشته باشید و حتی با فروشگاه های مواد غذایی محلی تماس بگیرید تا میوه خود را در حضور خریداران محلی به دست آورید.

روش‌های مهاجرت به کانادا

همانطور که گفته شد نوع دیگری از روش‌های مهاجرت به کانادا، از طریق راه اندازی باغ میوه در کانادا است. در کنار تمام جوانبی که ذکر کردیم اعم از هزینه‌ها، پرداخت مالیات و بررسی سود راه اندازی این حرفه، سوالی که ممکن است برایتان پیش آید این است که در کدام شهرهای کانادا می‌توان باغ میوه داشت؟ و از این طریق مهاجرت به کانادا را در برنامه خود قرار دهید.

با توجه به آب و هوای سرد کانادا، باغداری در تمام شهرهای آن کار چندان آسانی نیست. بیایید نگاهی بیاندازیم به شهرهایی که پتانسیل لازم برای باغداری را دارند.

باغ میوه

 • ساسکاچوان

اگر قصد کشت گندم، جو، کتان و یونجه دارید این استان می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای مهاجرت به کانادا باشد. ساسکاچوان در استانی در شرق منیتوبا واقع شده است. در اکثر مناطق آن دشت‌هایی پوشیده از چمنزار را خواهید دید و در طرف دیگر به سمت جنوب، صخره‌های ناهموار و زیبا خود نمایی می‌کنند. به خاطر داشته باشید برای ورود به این حرفه در این منطقه باید زیر 40 سال داشته باشید.

 • آلبرتا

زمین‌های این شهر موقعیت بسیار خوبی برای کشت گندم و جو را دارند به طوری که این دو محصول بیش از 75 درصد محصولات زراعی و کشت شده منطقه را تشکیل می‌دهند. برای این منظور باید بتوانید دولت را متقاعد کنید که مهارت‌های لازم برای مدیریت یک مزرعه را دارید.

 • مانیتوبا

در مرکز کانادا، استان زیبای مانیتوبا است که بیشتر زمین‌های کشاورزی آن در جنوب استان قرار دارند. پیش از درخواست برای کشاورزی، از انواع روش‌های کشاورزی در این منطقه آگاه شوید. سپس برای مهاجرت به کانادا از طریق راه‌اندازی باغ میوه اقدام کنید.

کلام پایانی

روش مهاجرت به کانادا از طریق باغداری میوه می‌تواند یک روش خوب برای افرادی باشد که در این رشته متخصص هستند. به شرط آنکه با مشاوران متبحر ما نیز در تماس باشید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

2 + 11 =

نظرات و سوالات شما

۳ دیدگاه

 1. ارسلان دشتی

  سلام
  ۱-اگ بخوام استان کبک یا آلبرتا برای احداث باغ حداقل ۵۰هکتار زمین تهیه کنم و فعالیتم شروع کنم و این زمین دارای مستحدثات مورد نیاز باشه از قبیل سکونت خودم و انبار و … چقدر باید هزینه کنم؟لطفا بر کل خواستم هزینه بفرمایید.
  ۲- شغل و تحصیلات بنده در ایران باغداری هست و میخوام همینو کانادا ادامه بدم آیا میتونم پاسپورت دائم کانادا بر خودم و خانوادم اخذ کنم؟
  اینو در نظر بگیرید ک خودمم میخوام تو اون مزرعه زندگی کنم.

  پاسخ دهید
 2. Masud

  سلام لطفا بفرماید یک فرد ایرانی میتواند در کانادا زمین بخرد و اقامت ویا پاسپورت کانادا بگیرد ممنون

  پاسخ دهید
 3. علی احمدنژاد

  سلام و احترام
  مدیر عامل کارخانجات صنایع تبدیلی مرکبات هستم. با بیش از ۱۸سال سابقه.
  تولید کننده کنسانتره پرتقال، روغن زرد پوست پرتقال، اسانس ،آروما و خوراک دام
  تصمیم به مهاجرت گرفتم با خانواده
  ممکنه راهنمایی بفرمائید؟
  با تشکر

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *