مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا راه اندازی باغ میوه


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۸/۰۶

 

 

با توجه به پتانسیل بالای آب و هوایی و منابع کانادا، صنعت کشاورزی و باغداری در این کشور بسیار رونق یافته و به یکی از پر سود ترین تجارت های کانادا بدل شده است. در این مقاله قصد داریم تا هزینه های خرید، نگه داری و لوازم مورد نیاز یک زمین را بررسی نموده و در نهایت به بررسی و بیان سود سالانه حاصل از کشاورزی شما خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید!

 

باغداری در کانادا

هنگام کاشتن یک باغ وسیع بهتر است از قبل برنامه ریزی کنید، زیرا هر تپه و دره بر رشد خوب هر درخت خاص تأثیر می گذارد. باغ خریداری شده شما تا حد زیادی تعیین می کند که چه میزان بازدهی را می توانید انتظار داشته باشید. داشتن دانش کافی در زمینه درختکاری، بیولوژی خاک و حتی آب و هوا می تواند به شما در یافتن مکان مناسب برای کاشت باغ و انتخاب میوه مناسب برای کسب بالاترین عملکرد ممکن کمک کند.

باغداری در کانادا

هزینه راه اندازی باغ میوه در کانادا

اگر کار خود را از ابتدا شروع کرده اید، به یاد داشته باشید که پنج سال هزینه های زندگی را در پیش بینی های آینده خود لحاظ کنید. در ابتدا باید زمین را خریداری کنید. یک باغ کوچک حداقل به پنج تا ده هکتار زمین نیاز دارد اما اگر می خواهید سود مناسبی داشته باشید، باید 50 تا 100 هکتار را برای کاشت در نظر بگیرید. انتظار می رود برای هر درخت 10 تا 20 دلار بپردازید و بسته به اندازه نهال ها، 100 تا 400 درخت در هر هکتار بکارید. شما باید حدود 5 دلار به ازای هر درخت در سال برای آفت کش ها، هرس و کود هزینه کنید.

 

هزینه های جاری نگهداری از باغ چقدر است؟

هزینه های باغ بر پرداخت کود، کنترل آفات و برداشت متمرکز می شود. برای حفظ سلامت و سرزندگی کل باغ، باید به طور منظم برخی از درختان خود را جایگزین کنید. حقوق و دستمزد در طول فصل برداشت نیز هزینه زیادی به حساب جاری وارد می کند.

هزینه نگهداری از باغ در کانادا

هزینه خرید یا اجاره وسایل مورد نیاز باغداری در کانادا

اکثر باغداران برای شروع به تجهیزات و مواد زیر نیاز دارند:

هزینه خرید وسایل باغ در کانادا

 

مطلب پیشنهادی : کشاورزی در کانادا

 

نمونه خرید: یک فرد معمولی که به دنبال خرید تجهیزات برای باغ است، ممکن است خریدهای زیر را انجام دهد:

باغ در کانادا

 

هزینه اجاره و یا خرید زمین در کانادا

هزینه یک باغ میوه در کانادا از 800,000 دلار شروع و به 9,588,000 دلار نیز می رسد. در ادامه به مقایسه این دو ملک می پردازیم تا به اطلاعاتی دقیق از ویژگی هایی که بر قیمت هر یک تاثیر گذاشته است، دست یابیم:

  • مورد هشتصد هزار دلاری:

شرایط خرید باغ در کانادا

  • مورد 2,200,000 دلاری:

راه اندازی باغ در کانادا

مقایسه قیمت باغ میوه در 10 شهر اصلی کانادا

در جدول زیر آمار دقیقی از ویژگی های ده شهر مهم کانادا ارائه شده و سعی کرده ایم تا مقایسه ای مطلوب میان قیمت های آن ها انجام شود:

مقایسه قیمت باغات در 10 شهر اصلی کانادا

هزینه کارگران باغ میوه و لوازم کشاورزی برای یکسال در کانادا

در لیست زیر، به عنوان مثال، تمامی هزینه های کاشت و برداشت گلابی و گیلاس ترش را برای شما بیان کرده ایم تا به دیدی کلی از هزینه های لازم برای باغ داری میوه دست یابید:

هزینه وسایل باغ در کانادا

هزینه راه اندازی باغ گیلاس در کانادا

آیا کشاورزان کانادایی نیازی به پرداخت مالیات بر املاک دارند؟

ارزیابی املاک درون باغ شما

تمام زمین های کشاورزی کانادا توسط شهرداری محلی بر اساس ارزش بهره وری آن ارزیابی می شود. وقتی نوبت به ارزیابی املاک مزرعه می رسد، فقط از فروش مشروع مزرعه به کشاورز برای تعیین ارزش فعلی مزرعه استفاده می شود. محل اقامت در زمین های کشاورزی بر اساس میزان هزینه بازسازی خانه باغ با در نظر گرفتن موقعیت، اندازه، سن و کیفیت ساخت ارزیابی می شود. اگر محل سکونت توسط شخص یا افرادی که مالکیت آن را دارند اشغال شود، یک قطعه زمین به مساحت یک هکتار به عنوان زمین کشاورزی ارزش گذاری می شود. اگر خانه به کسی غیر از صاحب مزرعه اجاره داده شود، به عنوان زمین مسکونی ارزیابی می شود. از ساختمان فرعی برای اداره مزرعه استفاده می شود. ساختمان های فرعی بر اساس طراحی آنها طبقه بندی می شوند و بر اساس استفاده طبقه بندی می شوند: انبار، سطل غلات، سیلو و غیره. همه ساختمانهای دیگر در زمین های کشاورزی بر اساس ارزش جایگزینی آنها ارزیابی می شوند و بر اساس نوع استفاده طبقه بندی می شوند: تجاری، صنعتی، مسکونی.

شرایطی خاص برای اعمال مالیات

نحوه استفاده و ارزیابی زمین های کشاورزی، خانه و ساختمان های فرعی، تاثیر زیادی در قبض مالیات بر دارایی کشاورزان خواهد داشت. به عنوان مثال، اگر از انبار برای اسکان دام ها استفاده می شود، هم از آن و هم از زمین زیر آن، مالیات گرفته می شود. اگر درآمد سالانه 33000 دلار برآورد شود، مالیات اعمال شده بر آن فقط 105 دلار خواهد بود. اگر همان انبار برای فعالیت های ارزش افزوده (تبدیل یک محصول کشاورزی خام به چیزی جدید) برای پردازش محصول تولید شده توسط کشاورز استفاده شود، مالیات انبار و زمین با نرخ صنعتی ارزیابی و دریافت می شود. 

 

سود حاصل از باغداری در کانادا

مطمئنا، در سه سال اول باغداری هیچ سودی دریافت نخواهید کرد. پس از آن، هنوز باید پرداخت تجهیزات برداشت را انجام دهید. به عنوان یک جنبه جانبی، یک باغ کوچک و سالم می تواند سالانه 10،000 دلار درآمد ایجاد کند، اما قبل از مشاهده سود باید هزینه ها را کسر کرد. هزینه های جانبی برای باغ های صنعتی که توسط ماشین آلات اداره می شوند، به نسبت باغ های سنتی بیشتر است.

5 درخت پر بازده در کانادا که با شرایط آب و هوایی آن سنخیت دارد

علی رغم منابع آب بی پایان کانادا که بسیار مناسب کشاورزی است، آب و هوای سرد آن باب میل بسیاری از درختان نیست. به همین دلیل در ادامه لیستی از پنج درختی که می توانید در کانادا کاشته و از فروش آن ها سودی عظیم به دست آورید، آورده ایم:

1.گلابی

درختان گلابی به مراقبت کمی احتیاج دارند و میوه آنها بسیار خوش طعم است. گلابی به طور کلی مشکلات آفت کمتری نسبت به سایر انواع درختان میوه دارد. رشد آن ممکن است بین 3 تا 10 سال طول بکشد، اما پس از شروع به تولید میوه، طول عمر بسیار بالایی دارد. درختان گلابی باید در اوایل بهار در منطقه ای آفتابگیر که جریان هوای مناسبی دارد کاشته شوند. با این حال، یک نکته را باید در مورد درختان گلابی در نظر گرفت این است که آنها خود گرده افشانی نمی کنند. بنابراین برای اطمینان از میوه دادن به دو کشت کننده نیاز دارید. اوج برداشت گلابی در اوایل پاییز است (از پایان ماه اوت تا اکتبر).

2.گیلاس

دو نوع اساسی از درختان گیلاس شیرین و ترش وجود دارد .درختان گیلاس به طور کلی به هرس نیاز ندارند. آلبالوها معمولاً در اواخر ژوئن یا اوایل ژوئیه می رسند. بهتر است آنها را با قیچی هرس از درخت جدا کنید، زیرا ساقه هایی که آنها را به درخت متصل می کند کمی شکننده است.

3.آلو

درختان آلو به مراقبت زیادی احتیاج ندارند و در حدی مقاوم هستند که حتی می توانند در مناطق سردتر مانند شمال انتاریو نیز زنده بمانند. 6 ساعت نورگیری آفتاب و خاک زهکشی شده با درصد رس پایین، تمام چیزی است که درخت هلو نیاز دارد. زمین هایی که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود باد کمتری در آن ها می وزد، بهترین انتخاب برای کاشت هلو هستند. فایده بزرگ درختان آلو خودبارور بودن آنهاست. بنابراین در بیشتر مواقع برای تولید میوه مجبور نیستید کاری اضافی (مانند گرد افشانی) انجام دهید اما برای سالم ماندن درختانتان باید آن هارا به طور منظم حرس کنید. آلو فصل برداشت بسیار طولانی دارد. فصل برداشت آلو از ماه مه آغاز و تا اکتبر به طول می انجامد.

4.سیب

احتمالاً بهترین درخت میوه ای که می توانید انتخاب کنید، سیب است. درخت سیب می توانند دمای سرد و گرم را به راحتی تحمل کند. و بیش از 100 گونه مختلف وجود دارد. درختان سیب می توانند در فضاهای کوچک نیز رشد کنند.و بر خلاف انواع دیگر درختان که فقط باید در بهار کاشته شوند، شما می توانید درختان سیب را در پاییز نیز بکارید. خاک نسبتاً غنی که خیلی مرطوب نیست، بهترین نوع خاک برای این درخت است. مطمئن شوید که درختان جوان را به طور منظم آبیاری می کنید تا ریشه آنها عمیق تر شوند.

 

چگونه می توان مشتری میوه در کانادا جذب نمود؟

کیفیت میوه شما بیشتر تبلیغات شما را انجام می دهد. با این حال، برای به دست آوردن نام خود در محله محلی، باید در رژه ها و نمایشگاه های کشاورزی حضور داشته باشید و حتی با فروشگاه های مواد غذایی محلی تماس بگیرید تا میوه خود را در حضور خریداران محلی به دست آورید.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و همچنین کسانیکه می خواهند با اطلاع از روش های اخذ ویزای کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری و اقامت کانادا، بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایند هستیم.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


هزینه راه اندازی باغ سیب چقدر است؟

انتظار می رود راه اندازی باغ سیب در کانادا بین  4000 تا 5000 دلار به ازای هر هکتار هزینه داشته باشد.  کندوهای زنبور عسل و نازک شدن میوه هزینه های اضافی در سال های باروری است. هزینه تبلیغات و بسته بندی، بسته به نحوه عرضه میوه در بازار متفاوت خواهد بود.

کدام درخت میوه سود خالص بیشتری به ارمغان می آورد؟

سودآورترین میوه هایی که می توانید در باغ خود بکارید، به شرح زیر است:

  • انار 13.38 دلار
  • نکتارین 8.64 دلار
  • توت فرنگی 8.13 دلار
  • هلو 7.90 دلار


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.