اقامت آمریکا از طریق ایجاد استارتاپ


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۸/۱۰

 

 

تحت قانون مهاجرت فعلی، چیزی به عنوان "ویزای استارتاپ ایالات متحده" یا "ویزای کارآفرینی ایالات متحده" وجود ندارد. کارآفرینان باید در چهارچوب موجود سیستم مهاجرت، کار کنند. دو نوع اصلی ویزا به کارآفرینان مهاجر اجازه ورود به ایالات متحده را می دهد تا کسب و کاری را راه اندازی یا اداره کنند. اینها ویزا های افراد نابغه و خاص EB-1 یا O-1 و ویزای سرمایه گذاری مهاجرت EB-5 یا E-2 هستند. در ادامه به معرفی و مقایسه هر یک می پردازیم تا بتوانید بهترین گزینه ممکن را انتخاب و عملی کنید.

استارتاپ ویزای آمریکا

تفاوت ویزای غیر مهاجرتی و اقامت دائم آمریکا

برای افرادی که می خواهند به آمریکا مهاجرت کنند دو نوع ویزا وجود دارد: ویزای غیر مهاجرتی و ویزای اقامت دائم. ویزای غیر مهاجرتی مجوز موقت برای ورود به کشور آمریکا و کار در آمریکا را می دهد. برای ادامه کار در آنجا پس از انقضای ویزای موقت، باید به طور مداوم ویزا را تمدید کنید. ویزاهای مختلف دارای بازه زمانی انقضا و قوانین تمدید متفاوت هستند. علاوه بر این، ویزای غیر مهاجرتی محدودیت هایی در مورد اینکه چه کسانی می توانند با شما به کشور بیایند و اینکه آیا حق دارند در آنجا کار کنند، دارند. نمونه هایی از ویزای غیر مهاجرتی شامل O-1،E-2 و H1-B است که در ادامه به تفصیل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

Laura Rosmarin، مشاور ارشد در Kuck Baxter Immigration LLC می گوید بزرگ ترین مشکل ویزاهای غیر مهاجرتی برای کارآفرینان این است که اعتبار آنها با موفقیت کسب و کار مرتبط است. روزمارین می‌گوید: «با ویزای غیر مهاجرتی، اگر کسب‌وکارتان شکست خورد یا تصمیم گرفتید که دیگر نمی‌خواهید کسب‌وکارتان را اداره کنید، باید به کشور مادری خود بازگردید». بنابراین، در حالی که دریافت ویزای غیر مهاجرتی به طور کلی آسان تر از ویزای اقامت دائم است، اما برای کارآفرینانی که می خواهند برای مدت طولانی در آمریکا بمانند، گزینه خوبی نیست. راه اندازی یک کسب و کار ریسک بالایی برای شکست دارد و اگر موفق نشوید، باید به ایران برگردید.

 

مطلب پیشنهادی : مقایسه سرمایه گذاری در کانادا و آمریکا

 

در مقابل، ویزای اقامت دائم به شما امکان می دهد گرین کارت دریافت کنید، بنابراین می توانید به طور نامحدود در ایالات متحده اقامت داشته باشید و کار کنید. نمونه هایی از ویزاهای اقامت دائم شامل EB-1 و EB-5 است که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. برای راه اندازی کسب و کار در ایالات متحده باید برای ویزای فردی یا شغلی درخواست دهید. مگر اینکه با یک شهروند ایالات متحده ازدواج کرده باشید که در این صورت می توانید برای گرین کارت خانواده درخواست دهید. ویزای اقامت دائم به شما این امکان را می دهد که به طور نامحدود در آمریکا بمانید و تجارت خود را اداره کنید.

ویزای کارآفرینی کانادا

ویزای توانایی فوق العاده(افراد نابغه و خاص) برای کارآفرینان

کارآفرینانی که در کشورهای بومی خود به موفقیت های بزرگی دست یافته اند یا یک ایده تجاری بسیار امیدوارکننده دارند می توانند برای ویزای توانایی فوق العاده اقدام کنند. برای تایید ویزای توانایی فوق العاده، باید به دولت ایالات متحده ثابت کنید که استعداد فوق العاده ای در تجارت یا صنعت خاص خود دارید. شاید شنیده باشید که مردم از این ویزا به عنوان " ویزای انیشتین " یا " ویزای راک استار " یاد می کنند.

 اغلب، این ویزای کارآفرینی به افراد دارای شهرت ملی مانند برندگان جایزه نوبل و جایزه پولیتزر، بازیگران هالیوود و نوازندگان برنده گرمی داده می شود. دریافت کنندگان مشهور شامل ملانیا ترامپ، روزنامه‌نگار بریتانیایی پیر مورگان و کارآفرین جاش باکلی هستند. اما افراد کمتر شناخته شده مانند نوازندگان کلارینت و برنامه ریزان رویداد نیز در دریافت این ویزاها موفق بوده اند. ویزای EB-1 و O-1 دو نوع ویزای توانایی فوق العاده هستند. O-1 یک ویزای غیر مهاجرتی است که اقامت موقت اعطا می کند. ویزای EB-1 وضعیت اقامت دائم را اعطا می کند و دارای نوار بالاتری برای صلاحیت است.

ویزای کارآفرین EB-1 آمریکا

ویزای کارآفرین EB-1 آمریکا

واجد شرایط بودن برای ویزای EB-1 چالش برانگیز است. طبق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده، شما باید بتوانید توانایی فوق العاده ای را در علوم، هنر، آموزش، تجارت یا ورزش از طریق تحسین ملی یا بین المللی پایدار نشان دهید. دستاوردهای شما باید از طریق مستندات گسترده در حوزه کاری شما شناسایی شود.

برای ارزیابی ویزای توانایی فوق العاده، USCIS از سیستم امتیازی استفاده می کند  و شما باید حداقل سه امتیاز کسب کنید. نمونه هایی برای کارآفرینان سه مورد از موارد زیر است :

   • یک شرکت رده بالا، مانند Khosla Ventures  یا Andreessen Horowitz ، در شرکت شما سرمایه گذاری کرده یا حداقل با سرمایه گذاری در آن موافقت کرده است.
   • شما در یک انکوباتور استارتاپی شناخته شده مانند Y Combinator یا Techstars پذیرفته شده اید.
   • کسب و کار شما توسط یک نشریه درجه یک مستقر در ایالات متحده یا بین المللی پوشش داده شده است.
   • شما به عنوان سخنران عمومی برای رویدادها یا کنفرانس های صنعتی با پروفایل سطح بالا قرارداد بسته اید.
   • شواهدی که نشان می دهد کسب و کار شما در حال حاضر ارزش میلیونی یا میلیارد دلاری دارد.
   • شما یک جایزه تجاری معتبر یا کمک هزینه کسب و کار کوچک، در ایالات متحده یا بین المللی دریافت کرده اید.
   • کسب و کار شما دارای حق چاپ یا حق امتیاز ارزشمندی است.

همانطور که این لیست نشان می دهد، اخذ ویزای EB-1 دشوار است. اما اگر شرکت شما پیشرو در صنعت است یا تجربه تجاری قابل توجهی دارید، پس این می تواند راهی برای اقامت دائم در ایالات متحده باشد. به خاطر داشته باشید که ویزای EB-1 بر سایر انواع ویزاها ترجیح داده می شود، به جز گرین کارت های خانوادگی.

 

مطلب پیشنهادی : ویزای کار آمریکا

 

ویزای کارآفرینی O-1 آمریکا

ویزای O-1 آمریکا مشابه ویزای EB-1 آمریکا است زیرا هر دو برای افراد با شرایط مشابهی در نظر گرفته شده است. با این حال، شرایط برای ویزای O-1 کمی ساده تر است زیرا این یک ویزای موقت و غیر مهاجرتی است. ویزای غیرمهاجرتی O-1 برای افرادی است که توانایی فوق العاده ای در علوم، هنر، آموزش، تجارت، یا دو و میدانی دارند یا دارای سابقه موفقیت های فوق العاده در صنعت سینما یا تلویزیون هستند و در سطح ملی یا بین المللی به رسمیت شناخته شده اند.

برای واجد شرایط بودن برای این ویزای کارآفرینی، همچنان باید استعدادهای خارق العاده ای را با مدارک مشابه EB-1 نشان دهید، مانند برنده شدن در یک جایزه تجاری یا دریافت پوشش رسانه ای. اگرچه ویزای O-1 یک ویزای موقت است، اما تا زمانی که کسب و کار را اداره می کنید، می توانید آن را به طور نامحدود تمدید کنید. اما اگر تجارت شما شکست بخورد یا تصمیم بگیرید که می خواهید فرصت های دیگری را دنبال کنید، دیگر نمی توانید در ایالات متحده بمانید.

این گزینه ها برای ویزای کارآفرینی در ایالات متحده ممکن است برای صاحبان مشاغلی که بسیار شناخته شده هستند یا جوایز معتبری دریافت کرده اند، مناسب باشد. اگر سرمایه گذاران سطح بالا،  قصد داشته باشند تا سرمایه ای را برای کسب و کار شما اختصاص دهند، ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای توانایی فوق العاده باشید!

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

ویزای سرمایه گذاری آمریکا برای کارآفرینان

بزرگترین مانع برای دریافت ویزای افراد نابغه و خاص در آمریکا این است که تایید ویزای شما به ارزیابی افسرUSCIS ، گذشته کارآفرینی شما و پتانسیل آینده کسب و کار شما بستگی دارد. اگر شما برای مهاجرت خود ویزای EB-1 یا O-1 را انتخاب کنید، معیارهای سنجش بسیار قابل ایراد و انتقاد خواهند بود و این امر روند پذیرش را سخت می کند. به همین دلیل برخی از کار آفرینان می توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری آمریکا مهاجرت کنند.

ویزا های سرمایه‌گذاری آمریکا، اجازه ورود به ایالات متحده را در ازای سرمایه‌گذاری پول در یک کسب‌ و کار و ایجاد شغل در ایالات متحده می دهد(کسب و کار می تواند متعلق به شما باشد). برای سرمایه گذاری در آمریکا، نیازی به پس انداز ها و سرمایه های شما وجود ندارد. تا زمانی که شرایط زیر برآورده شود، می توانید برای دریافت وام تجاری اقدام کنید:

• این وام یک وام تجاری تضمین شده است که توسط دارایی های شخصی سرمایه گذار که در ایالات متحده واقع شده است (مثلاً یک اقامتگاه شخصی در ایالات متحده) ضمانت می شود.

•  شما باید وام گیرنده اصلی باشید و ضمانت نامه شخصی وام را امضا کنید.

 

مطلب پیشنهادی : ویزای تحصیلی آمریکا

 

ویزای کارآفرینی EB-5

از بین دو ویزای کار آفرینی فرد سرمایه گذار، دریافت ویزای EB-5 چالش برانگیزتر است. سقف تعداد این ویزا 10000 عدد در سال است. بنابراین این ویزا یک برنامه بسیار منحصر به فرد است. ویزای EB-5 برای کارآفرینانی که هر دو شرایط زیر را دارند در دسترس است:

   • 1٫8 میلیون دلار یا بیشتر در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید. این رقم از 1 میلیون دلار از 21 نوامبر 2019 برای تعدیل تورم افزایش یافته است. همانطور که در بالا ذکر شده است، این پول می تواند از پس انداز خود یا وام تجاری باشد.
   • ایجاد یا حفظ 10 شغل تمام وقت دائمی برای کارگران واجد شرایط ایالات متحده.

حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز در مناطقی که از نظر اقتصادی ضعیف هستند، کمتر است که به آن مناطق اشتغال هدفمند (TEA) می‌گویند. در چنین مناطقی، حداقل سرمایه گذاری که باید انجام دهید 900,000 دلار به جای 1.8 میلیون دلار است. برای نشان دادن اینکه شرایط لازم را دارید، باید اسناد و مدارک مناسب مانند قرارداد وام تجاری، قرارداد سرمایه گذاری، طرح تجاری و کپی آگهی های استخدامی را به دولت ارائه دهید.

 

ویزای کارآفرینی E-2

برای بسیاری از صاحبان مشاغل، سرمایه گذاری 1 میلیون دلاری، مبلغ بسیار زیادی است. اگر این مورد برای شما نیز صادق است، ویزای "سرمایه گذار معاهده" E-2 ممکن است راه حل شما باشد. در این ویزا، حداقل مبلغ سرمایه گذاری مشخصی وجود ندارد. با این حال، طبق تجربه، تأیید ویزا با مبلغ کمتر از 100000 دلار دشوار است زیرا هدف از ویزای استارتاپ، ایجاد شغل در ایالات متحده است.

شار بهزادیان بنیانگذار Travtribe است، بازاری که به مسافران کمک می کند از شراکت وابسته با برندهای مسافرتی، درآمد کسب کنند. او در ایران به دنیا آمده و در دانشگاه ایالتی سانفرانسیسکو تحصیل کرده است. بهزادیان بعداً به عنوان کارآفرین در آزمایشگاه نوآوری صلح استنفورد، ایده تجاری خود را توسعه داد و با سرمایه گذاران بالقوه ملاقات کرد. بهزادیان می‌گوید: «من ویزای E-2 و سرمایه‌گذاری از یک سرمایه‌گذار فرشته گرفتم که اکنون یکی از همکاران من است. من یک مهاجر و بنیانگذار تازه کار استارت آپ بودم. اصرار کردم، شکست خوردم، اما بعد به بازی برگشتم.»

 

سایر گزینه های ویزای استارتاپی و کارآفرینی

ویزاهای توانایی فوق العاده و ویزای سرمایه گذاری آمریکا معمولا بهترین گزینه ها برای کارآفرینانی هستند که می خواهند در ایالات متحده تجارت کنند. ویزاهای کارآفرین دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در حین تحقیق با آنها برخورد کنید و می توانید با وکیل خود صحبت کنید. به عنوان مثال، ویزای H-1B یک ویزای غیر مهاجرتی است که در صنعت فناوری و سایر صنایع تخصصی محبوب است. این ویزا معمولاً به یک حامی کارفرما نیاز دارد، اما صاحبان مشاغل کوچک می توانند تحت شرایط خاصی از خود حمایت کنند. برای حمایت از خود، یک شرکت نیاز به داشتن هیئت مدیره یا سایر نهادهای حاکمیتی خارجی دارد.

 

آیا واجد شرایط ویزای کارآفرینی هستم؟

کارآفرینان مهاجری که می خواهند یک کسب و کار جدید در ایالات متحده ایجاد کنند یا تجارت خود را در آمریکا گسترش دهند، باید با یک نبرد سخت روبرو شوند. شما باید برای کسب و کار خود منابع مالی پیدا کنید، نوع مناسب ویزای کارآفرینی را انتخاب کنید، و قبل از ارائه درخواست خود به دولت، تمام مدارک خود را جمع آوری کنید.

درخواست ویزای راه اندازی یا ویزای کارآفرینی برای ایالات متحده می تواند چندین ماه و حتی سال ها طول بکشد.  مدت زمان به نوع ویزای مورد درخواست شما، دفتری که درخواست شما را رسیدگی می کند، اینکه آیا از وکیل برای ثبت درخواست خود استفاده می کنید و شرایط خاص دیگری بستگی دارد(مانند داشتن چندین شریک تجاری یا اعضای خانواده که شما را همراهی می کنند).

انواع ویزای آمریکاا

 * این داده ها بر اساس سالنامه آمار مهاجرت USCIS و زمان تخمینی پردازش پرونده است. اگر به ویزای کارآفرینی خود در سریعتر از این بازه های زمانی تخمینی نیاز دارید، پردازش سریع با هزینه اضافی در دسترس است.

بهترین راه برای موفقیت در هنگام درخواست ویزای کارآفرینی آمریکا، ارائه تمام مدارک مربوطه است. به همه چیزهایی که ممکن است یک افسر مهاجرت بخواهد در مورد کسب و کار شما ببیند، فکر کنید( مانند طرح کسب و کار، صورت های مالی، مجوزهای تجاری یا موافقت نامه های تامین مالی). حتی آگهی‌های شغلی و نامه‌هایی به کارمندان می‌توانند به مستندسازی پرونده شما کمک کنند.

اگر برای شروع یا رشد کسب و کارم به پول نیاز داشته باشم، چه می شود؟

راه اندازی یک کسب و کار در ایالات متحده می تواند پرهزینه باشد. هنگام درخواست ویزای کارآفرینی آمریکا، باید نشان دهید که منبع مالی قابل اعتمادی برای شرکت خود دارید. اگر قبلاً مقیم دائم ایالات متحده هستید، همان گزینه های وام که برای شهروندان ایالات متحده در دسترس است، عموماً برای شما نیز در دسترس است. اما اگر ویزای غیر مهاجرتی موقت دارید، دریافت وجوه سخت‌تر است. چندین گزینه تامین مالی برای کارآفرینانی که شهروند ایالات متحده نیستند وجود دارد. بهترین راه برای دریافت وام مقرون به صرفه، ایجاد اعتبار خوب است.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و همچنین کسانیکه می خواهند با اطلاع از روش های اخذ ویزای کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری و اقامت کانادا، بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایند هستیم.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


برای دریافت اقامت دائم آمریکا چقدر باید سرمایه گذاری کنم؟

حداقل مبلغ سرمایه گذاری استاندارد مورد نیاز 1 میلیون دلار و حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در منطقه اشتغال هدفمند (TEA) 500000 دلار است.

آیا می توان بدون گرین کارت در ایالات متحده یک شرکت راه اندازی کرد؟

عموماً خارجی‌ها برای داشتن یک کسب‌ و کار یا ثبت نام به‌عنوان مدیر یک شرکت آمریکایی و کسب سود از آن به شرط پرداخت مالیات، نیازی به گرین کارت ندارند.

آیا آمریکا ویزای استارتاپ دارد؟

ایالات متحده یکی از تنها کشورهای بزرگی است که فاقد ویزای استارتاپ است. اما راه های فرعی متفاوتی وجود دارد که در صورت ایجاد یک کسب و کار می توانید اقامت آمریکا را به دست آورید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.