آب و هوا در واترلو کانادا

شرایط جوی واترلو در چه طبقه بندی قرار می گیرد؟

آب و هوای واترلو از نوع قاره ای مرطوب است که دارای تابستان های گرم می باشد. طبق طبقه بندی آب و هوایی بدان معناست که تفاوت‌ آب و هوایی فصلی زیادی بین تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد وجود دارد. واترلو یکی از شهرهای استان انتاریو کانادا است که در  جنوب غربی آن واقع شده است. در واترلو تابستان ها گرم، زمستان ها یخبندان و برفی همراه با باد و در تمام طول سال نیمه ابری است. دما به طور معمول در طول سال، از 10.5-درجه سانتیگراد تا حدود 26 درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت به زیر 20- درجه سانتیگراد یا بالای 30.5 درجه سانتیگراد می رسد.بر اساس امتیاز گردشگری منطبق بر شرایط آب و هوای کانادا، بهترین زمان از سال برای بازدید از واترلو برای فعالیت‌های هوای گرم از اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

برای دسترسی به اطلاعات لازم درباره خرید خانه و هزینه آن در نواحی مختلف کانادا به لینک « خرید خانه در شهرهای کانادا» مراجعه فرمائید.

واترلو در انتاریو کانادا

مطلب پیشنهادی: آب و هوای نیوفاندلند

فصل گرم به مدت 3.7 ماه، از 26 می تا 18 سپتامبر، با میانگین دمای روزانه بالای 20 درجه سانتیگراد ادامه دارد. گرم ترین ماه سال در واترلو جولای است که میانگین دمای آن 25.5 درجه سانتیگراد و مینیمم آن حدود 14.5 درجه سانتیگراد است.فصل سرد به مدت 3.3 ماه، از 2 دسامبر تا 13 مارس، با میانگین دمای روزانه بالای 37 درجه فارنهایت ادامه دارد. سردترین ماه سال در واترلو ژانویه است که میانگین مینیمم آن 9.5- درجه سانتیگراد و حداکثر آن 2.7 درجه سانتیگراد است.

میزان دما و بارش واترلو در فصل های بهار و تابستان چگونه است؟

آب و هوای واترلو در بهار خنک و سرد است. دمای بالای روزانه از 0.5 درجه سانتیگراد به 21.11 درجه سانتیگراد افزایش می یابد و به ندرت به زیر 6.6- درجه سانتیگراد یا بیش از 25.5 درجه سانتیگراد می رسد. واترلو در بهار کاهش ابر را تجربه می کند، به طوری که که آسمان ابری یا نیمه ابری است و از 61٪ به 49٪ کاهش می یابد. میانگین بارندگی 31 روزه در طول بهار در واترلو رو به افزایش است. فصل را با 1.5 سانتیمتر شروع می کند، در حالی که به ندرت از 3.5 سانتیمتر بیشتر می شود و فصل را با کمتر از 6 سانتیمتر پایان می دهد.

برای آشنایی با چگونگی پذیرش و مخارج آن در دانشگاه واترلو به لینک « پذیرش دانشگاه واترلو» مراجعه نمائید.

آب و هوای واترلو در تابستان گرم و مرطوب است. دمای بالای روزانه از 21.1 درجه سانتیگراد به 23.3 درجه سانتیگراد افزایش می یابد و به ندرت به زیر 15.5 درجه سانتیگراد یا بیش از 30.5 درجه سانتیگراد می رسد. گرم ترین روز سال و بالاترین میانگین دمای روزانه 26.1 درجه سانتیگراد در 20 جولای است. پوشش ابر در تابستان در واترلو کاهش می یابد، درصد ابری بودن آسمان از 49٪ به 35٪ کاهش می یابد. کمترین احتمال ابری  34 درصد در 20 آگوست است. میانگین بارندگی 31 روزه در طول تابستان در واترلو به طور میانگین ثابت است و در کل حدود 5.5 سانتیمتر باقی می ماند. به طوری که به ندرت از 10.0 سانتیمتر تجاوز می کند یا به زیر 2 سانتیمتر می رسد.

آب و هوای واترلو در پاییز و زمستان چگونه است؟

آب و هوای واترلو در پاییز روبه سردی می رود. دمای بالای روزانه از 23.3 درجه سانتیگراد به 3.3 درجه سانتیگراد کاهش می یابد و به ندرت به زیر 3.3- درجه سانتیگراد یا بیش از 27.7 درجه سانتیگراد می رسد. پاییز در واترلو افزایش ابر را تجربه می کند، به طوری که آسمان ابری یا کاملا ابری است و از 35٪ به 61٪ افزایش می یابد. میانگین بارندگی 31 روزه در طول پاییز در واترلو رو به کاهش می رود. فصل را با 5.5 سانتیمتر شروع می کند و با 3 سانتیمتر پایان می دهد.

برای آشنایی با فرصت های بیزینس در استان انتاریو و شهرهای مختلف آن در کانادا به لینک « سرمایه گذاری در انتاریو» مراجعه نمائید.

آب و هوای واترلو در زمستان سرد است. دمای بالای روزانه از 2.7 درجه سانتیگراد به صفر درجه سانتیگراد کاهش می یابد. در حالی که کمترین میانگین روزانه دما از 13.3- درجه به 7.7- درجه سانتیگراد می رسد. در 29 ژانویه، سردترین روز سال، دمای واترلو از 1.5- درجه سانتیگراد تا 3.3- درجه سانتیگراد متغیر است. میانگین بارندگی 31 روزه در طول زمستان در واترلو رو به کاهش میرود. فصل را با 3 سانتیمتر شروع می کند و با 1.5 سانتیمتر پایان می دهد. میانگین بارش برف در طول زمستان در واترلو روبه افزایش می رود. فصل را با 8.25 سانتیمتر شروع می کند و با حدود 13 سانتیمتر پایان می دهد.

مطلب پیشنهادی : آب و هوای نوا اسکوشیا

تغییرات آب و هوای واترلودرخواست مشاوره رایگان

6 + 2 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *