شرایط جوی در آلبرتا

تغییر شرایط جوی در آلبرتا چگونه است؟

آب و هوای آلبرتا از نوع قاره ای و چهار فصل است. استان آلبرتا در غرب کانادا واقع شده و از هر استان دیگری در کانادا تابش آفتاب بیشتری دارد. آلبرتا با 312 روز در سال یکی از استان هایی است که از بیشترین تعداد روزهای آفتابی در کانادا برخوردار است. یک نکته قابل توجه در زمستان، وزش نسیم گرم است که هر چند وقت یک بار می وزد. این نسیم، تعدیل کننده هوا در زمستانِ استان آلبرتا است. همچنین مولد اقتصادی در سمت جنوب غربی منطقه می باشد که به عنوان پایتخت انرژی بادی کانادا محسوب می شود. وقتی بادهای گرم و خشک شینوک که از اقیانوس آرام و از دامنه‌های شرقی کوه‌های راکی سرچشمه می گیرد، در جنوب شروع به وزیدن کند، می‌تواند در یک ساعت دما را تا 22 درجه سانتی‌گراد افزایش دهد. 

برای آشنایی با تفاوت مخارج راه های متفاوت مهاجرتی به کانادا به لینک « هزینه های مهاجرت به کانادا» مراجعه فرمائید.

آلبرتا در کانادا

برای اطلاع از شرایط آب و هوای پرنس ادوراد میتوانید به صفحه آب و هوای پرنس ادوارد مراجعه نمائید.

آب و هوای آلبرتا به طور کلی از نظر آمارهای محیط زیستی و آب و هوای کانادا رتبه اول را برای داشتن مطبوع ترین آب و هوا در کانادا دارد. با توجه به گرمای هوا، بهترین زمان برای سفر به این استان از اردیبهشت تا شهریور است. روزها در زمستان کوتاه با 7 ساعت روشنایی روز و در تابستان بسیار طولانی تا 17 ساعت روشنایی روز هستند. یعنی در ساعات تابش خورشید، بدون هیچ گونه مانعی برای دید مثل ابر یا مه، خورشید واقعاً قابل مشاهده است. در ماه دسامبر، خورشید کمترین تابش را دارد. 

در روزهای بارانی حداقل 0.1 میلی متر باران در هر متر مربع می بارد. ژوئن بیشترین بارندگی را دارد، در حالی که فوریه از کمترین بارش برخوردار است. در ماه های گرم، تقریباً در همه جا رطوبت قابل توجهی وجود دارد. در دمای 25 درجه سانتیگراد رطوبت نسبی 40 درصد می باشد. میانگین بارندگی سالانه در آلبرتا 30 تا 60 سانتی متر است. 

آب و هوای آلبرتا در فصل های بهار و تابستان چگونه است؟

ماه های بهار شامل مارس، آوریل و می، زمان هایی است که هوا گرم می شود و برف ها آب می شوند. ماه مارس اغلب آب و هوای زمستانی با دماهای سردتر دارد اما تا آوریل، برف ها آب می شوند. سپس روزها طولانی تر شده و هوا بسیار گرم تر می گردد. روزهای فصل بهار معمولاً صاف و آفتابی هستند، اگرچه دوره هایی از بارندگی وجود دارد. با پیشروی بهار، ساعات روشنایی روز به میزان قابل توجهی بیشتر می شود.

جهت اطلاع از روش های خرید کسب و کار در کانادا به لینک « خرید کسب و کار در کانادا» مراجعه فرمائید.

آب و هوای آلبرتا در تابستان‌ها به جز در سال‌های خشکسالی، گرم تر و مرطوب‌تر از دیگر فصل ها می باشد. البته برخی اوقات با طوفان‌های مخرب تگرگ و گردباد همراه است. در تابستان حداکثر دمای روز معمولاً بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد است اما می تواند در اواسط فصل تا بالای 30 درجه برسد. در تابستان، آسمان آبی و روشن و دمای هوا گرم است. این منطقه در این فصل بیشترین میزان آفتاب را در کانادا دریافت می کند. جولای آفتابی ترین ماه در منطقه آلبرتا است.

آب و هوای آلبرتا در فصل های پاییز و زمستان چگونه است؟

آب و هوای آلبرتا در ماه های پاییز شامل سپتامبر، اکتبر و نوامبر در زمان های مختلف متغیر است. دما در شروع فصل شروع به سرد شدن می کند و روزها کوتاه تر می شوند. در ماه سپتامبر، تعداد روزهای زیادی وجود خواهند داشت که دما به حدود 20 درجه سانتیگراد می رسد. در ماه نوامبر، دمای روزانه تقریباً حدود 5 درجه سانتیگراد خواهد بود. به طور کلی، در پاییز بسته به سال های متفاوت، وزش باد می تواند کمی بیشتر از تابستان و احتمالاً کمی مرطوب تر باشد.

آب و هوای آلبرتا

برای اطلاع از شرایط آب و هوای کبک میتوانید به صفحه آب و هوای کبک مراجعه نمائید.

در ماههای زمستان آب و هوای آلبرتا عمدتاً یخبندان است و دما حتی به محدوده مثبت هم نمی رسد. زمستان‌های آلبرتا خشک، آفتابی و سرد است. در فصل سرد، حداکثر دما بسیار پایین تر از صفر است. در زمستان، سردترین ماه های سال که ژانویه و فوریه می باشند، دمای هوا در روز از 5- تا 15- درجه سانتیگراد  متغیر است. برای دوره های زمانی کوتاه دمای هوا در این ماه ها می توانند تا 30- تا 40- درجه سانتیگراد کاهش پیدا کنند. حرکت بادهای گرم و خشک شینوک در دامنه های شرقی رشته کوه های راکی می توانند در عرض یک ساعت دما را از بسیار سرد به هوایی برای پوشیدن تیشرت منتقل کند. وزش این بادها زمستان ها را در این منطقه معتدل کرده و گرم ترین زمستان ها را در دشت ها ایجاد می کند. 

برای اطلاع از نحوه دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه آلبرتا کانادا به لینک « پذیرش دانشگاه آلبرتا» مراجعه نمائید.

در زمستان، پیست‌های اسکی رشته‌ کوه های راکی کانادا می‌توانند تا 9 متر برف را بین نوامبر و آوریل ببینند. ورزشکاران زمستانی از نوامبر تا مارس شرایط آب و هوایی مورد علاقه خود برای اسکی و فعالیت های زمستانی را خواهند یافت.

درخواست مشاوره رایگان

14 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *