مدت اقامت

طبق رشته درخواستی

مدت اعتبار

طبق رشته درخواستی

مدت اخذ ویزا

طبق رشته درخواستی

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ژاپن

 

1) مدارک شناسایی شخص درخواست کننده ویزای تحصیلی ژاپن

2) مدارک تحصیلی.

3) تمکن مالی بالای 400 میلیون تومان

توضیحات :

خدمات ویزا 724 برای تحصیل در ژاپن:

1. دریافت پذیرش برای تحصیل در رشته آموزش زبان ژاپنی (28 ساعت در هفته اجاره کار خواهید داشت) – دوره دو ساله (شهریه حدود 500 میلیون تومان سالانه).

2. نوشتن استادی پلن (انگیزه نامه تحصیلی).

3. درخواست ویزای تحصیلی ژاپن.

4. شرایط سنی: فرد مجرد نهایتا 32 سال، فرد متاهل تا نهایتا 45 سال.

5. در ابتدا به صورت خانوادگی امکان اقدام وجود ندارد.

6. برای هزینه های انجام امور توسط ویزا 724 می توانید با ما در تماس باشید.

7. در حیطه بورسیه تحصیلی ژاپن فعالیتی نداریم

 چرا در ژاپن تحصیل کنیم؟ با تحصیل در ژاپن، خود را در یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان خواهید دید. توکیو با بیش از 37 میلیون نفر ساکن، پرجمعیت‌ترین منطقه در جهان است! شما می‌توانید در یکی از پنج جزیره اصلی ژاپن زندگی کنید: هوکایدو، هونشو، شیکوکو، کیوشو یا اوکیناوا.

در طول این سال‌ها، بیش از 300000 دانشجوی بین‌المللی به دلایل متعدد ژاپن را به‌عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده‌اند. با تحصیل در ژاپن، فارغ از اینکه در کدام رشته تحصیلی علاقه دارید، تجربه زندگی در سومین اقتصاد بزرگ جهان را خواهید داشت زیرا ژاپن یک قدرت مالی بزرگ است. ژاپن همه چیز را که یک دانشجوی بلندپرواز به آن احتیاج دارد تا بتواند یک تجربه تحصیلی عالی با چشم‌اندازهای شغلی امیدوارکننده را تجربه کند، دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا دریابید که چرا ژاپن مکانی عالی برای زندگی و تحصیل برای یک دانشجوی بین‌المللی است.

معرفی برترین دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی ژاپن

دولت ژاپن علاقه زیادی به جذب دانشجویان بین‌المللی دارد و هدف خود را بر این نهاده که از سال 2020، سالیانه 300000 دانشجوی خارجی در این کشور تحصیل کنند. دولت با آگاهی از اینکه هزینه زندگی و تحصیل در ژاپن در مقایسه با بسیاری از کشورها گران است، از دانشجویان خارجی حمایت مالی بیشتری ارائه کرده است. به همین دلیل بورسیه‌ها و کمک‌های تحصیلی مختلفی از طریق وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علم و فناوری (MEXT) و سازمان خدمات دانشجویی ژاپن (JASSO) در دسترس است. تقریباً 780 دانشگاه در ژاپن وجود دارد که حدود 80 درصد آنها خصوصی هستند. همچنین مدارس و کالج‌های تخصصی وجود دارند که رشته‌ها و حرفه‌های بیشتری را ارائه می‌دهند.

دانشگاه توکیو که در رتبه‌بندی جهانی، دانشگاه QS در سال 2021 در رتبه 24 جهان قرار دارد، برترین دانشگاه این کشور است. پشت سر آن، دانشگاه‌های کیوتو (رتبه 38) و مؤسسه تکنولوژی توکیو (رتبه 56) قرار دارند.

دانشگاه توکیو 

دانشگاه توکیو و یا “معبد Tōdai”، برترین دانشگاه ژاپن و دارای شهرت بسیار قوی جهانی در نظم و مقررات است. دانشگاه توکیو در  40 مورد از 48 موضوعی که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان QS قرار دارند، بسیار خوب عمل می‌کند و برای هر یک از این موضوعات در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. از نظر زبان‌های مدرن، فیزیک و نجوم، شیمی، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی در 10 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

آدرس وب سایت : https://www.u-tokyo.ac.jp/

ویزای تحصیلی ژاپن

دانشگاه کیوتو ژاپن

دانشگاه کیوتو که در شهر کیوتو، پایتخت قدیمی ژاپن قرار دارد، دومین دانشگاه برتر در این کشور است. همچنین در رتبه‌بندی موضوعات حضور قدرتمندی دارد و در 35 مورد از 48 فاکتور مورد بررسی دانشگاه‌ها، در بین بهترین‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه در 50 زمینه از جمله علوم بیولوژیکی، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، علوم مواد، زبان‌های مدرن و فیزیک و نجوم در بین 50 رشته برتر جهان قرار دارد.

 آدرس وب سایت : https://www.kyoto-u.ac.jp

دانشگاه کیوتو ژاپن

 

دانشگاه اوساکا ژاپن

دانشگاه اوساکا که در سومین شهر پرجمعیت ژاپن واقع شده است، با نام “Handai” نیز شناخته می‌شود، طبق آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های QS World، در رتبه هفتاد و دوم دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه جز 50 دانشگاه برتر در زمینه‌های تحقیقاتی زیر است: شیمی، مهندسی شیمی، فیزیک و نجوم، دندانپزشکی و علوم مواد.

دانشگاه اوساکا ژاپن

هزینه‌ها تحصیلی ژاپن

شهریه

در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی مشهور مانند ایالات متحده یا انگلستان، شهریه در ژاپن برای دانشجویان بین‌المللی که متقاضی تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند کاملاً منطقی به نظر می‌رسد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی، شهریه در ژاپن بین 20 تا 23000 دلار، برای مقطع کارشناسی ارشد در حدود 12000 دلار و برای مقطع دکتری حدود 5000 دلار در سال تحصیلی متغیر است.

علاوه بر این، به‌خاطر داشته باشید که هر درخواست دانشگاه با هزینه اپلای همراه است که بر اساس برنامه فرد و دانشگاه متفاوت است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، در پزشکی و داروسازی بسیار بیشتر است زیرا دوره مطالعه به طور قابل‌توجهی طولانی‌تر است. یکی از هزینه‌های اضافی برای هر دانشجوی بین‌المللی که در ژاپن تحصیل می‌کند، ثبت‌نام در بیمه درمانی ملی (NHI) است. بعد از اخذ ویزا/اجازه اقامت می‌توانید در نزدیک‌ترین دفتر شهرداری محلی خود در ژاپن برای بیمه ثبت‌نام کنید.

بورسیه

انواع بورسیه‌های تحصیلی ژاپنی باهدف جذب بیشتر دانشجویان برای تحصیل و سرانجام کار در ژاپن به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود. بااین‌وجود، این بورسیه‌ها کاملاً تمام شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی را تأمین نکرده و تنها بخشی از آن را جبران می‌کنند. در نتیجه وجود بودجه شخصی و ایجاد یک برنامه مالی برای تحصیل قبل از ورود، بسیار مهم است. یک کمک مهم در فرایند درخواست بورسیه تحصیلی شما سازمان خدمات دانشجویی ژاپن (JASSO) است. سازمانی که زیر نظر وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علم و فناوری ژاپن است. سازمان JASSO خدمات مرتبط با دانشجویان را ارائه می‌دهد و مسئول بورسیه‌ها، وام‌های تحصیلی و حمایت از دانشجویان بین‌المللی است. با چک کردن پلتفرم آنها می‌توانید پاسخ تمام سؤالات خود را به همراه تمام اطلاعات لازم بیابید.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی ژاپن عبارت‌اند از:

 • بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی دولت ژاپن (MEXT)
 • بورس تحصیلی Monbukagakusho برای دانشجویان بین‌المللی با بودجه خصوصی
 • کمک‌هزینه تحصیلی ژاپن برای توسعه منابع انسانی
 • برنامه بورسیه تحصیلی بانک توسعه آسیایی – ژاپن
 • بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده توسط JASSO

بورسیه تحصیلی ژاپن

هزینه‌های سکونت و زندگی

یکی از دلایل اصلی تحصیل در ژاپن، محیط امن است زیرا ژاپن یکی از امن‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود که میزان جرم و جنایت آن به میزان قابل‌توجهی پایین است. هزینه زندگی در ژاپن در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی بالا است، به‌خصوص اگر شما زندگی در پایتخت، توکیو را انتخاب کنید. بااین‌حال، همه چیز بستگی به مناطق و شیوه زندگی‌ای که شما انتخاب می‌کنید، دارد. آرام‌ترین شهرهای ژاپن شامل توکیو، اوزاکا، کیوتو، فوکوکا، ساپورو یا یوکوهاما است (شهرهایی که تمام نیازهای بودجه شما را پوشش می‌دهند).

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در تلاش برای کاهش هزینه‌های زندگی خود در ژاپن، یک گزینه عالی این است که در خوابگاه دانشگاه زندگی کنید. علی‌رغم وجود خوابگاه‌های دانشجویی توسط دولت و دانشگاه‌ها، اکثر دانشجویان بین‌المللی در اقامتگاه‌های خصوصی زندگی می‌کنند، زیرا ظرفیت خوابگاه‌های دولتی بسیار محدود است. توجه داشته باشید که در لحظه دریافت نامه پذیرش خود از دانشگاه، در خوابگاه یا خانه‌های خصوصی به دنبال گزینه اسکان باشید.

که اگر توکیو را به‌عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می‌کنید، باید خود را برای هزینه بالای اقامت آن آماده کنید. اما اگر قصد کاهش هزینه‌ها را دارید، می‌توانید با اقامت در شهرهای کوچک‌تر اقامتی مقرون‌به‌صرفه‌تر را تجربه کنید.

متوسط اجاره ماهانه یک آپارتمان یک اتاقه حدود 50-70،000 ین ژاپن (حدود 450-650 دلار آمریکا) است که همیشه وابسته به فاصله شما از مرکز شهر است. هزینه آپارتمان‌های بزرگ‌تر بسیار بیشتر است. به‌خاطر داشته باشید که آب و برق، گاز و اینترنت شامل اجاره نمی‌شود.

یکی دیگر از گزینه‌های محبوب، مهمانخانه‌های ژاپنی به نام “خانه‌های خارجی” (خانه گایجین) است. این نوع خانه‌ها انتخابی ارزان‌قیمت هستند و می‌توان آنها را برای مدت کوتاهی اجاره کرد. این گزینه می‌تواند برای شما در چند ماه اول زندگی در ژاپن، تا زمانی که خانه دائمی دانشجویی خود را پیدا نکرده‌اید، بسیار مناسب باشد.

مطلب پیشنهادی: ویزای تحصیلی کانادا

میانگین هزینه‌های زندگی در ژاپن: 

هزینه‌های زندگی در ژاپن

سیستم آموزشی ژاپن

سیستم دانشگاهی ژاپن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد. تحصیلات عالی در ژاپن توسط دانشگاه‌های خصوصی یا دولتی و کالج‌های کوچک ارائه می‌شود. وزارت آموزش و فرهنگ ژاپن (MEXT) ، مرجع دولتی مسئول آموزش، فرهنگ و مسائل زبان است. سیستم دانشگاهی ژاپن با برابری، کیفیت و عملکرد مشخص می‌شود.

سیستم دانشگاهی ژاپن از سیستم درجه‌بندی 4 مقیاس پیروی می‌کند:

 • A: yū (優) بسیار خوب (80-100)
 • B: ryō (良) خوب (70-79،99)
 • C: ka (可) میانگین، گذر (60-69،99)
 • F: fuka (不可) مردود (0-59،99)

مدرک کارشناسی

مدت تحصیل در مقطع کارشناسی (学士 گاکوشی) در ژاپن چهار سال است به جز برنامه‌های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی که تا شش سال تحصیل می‌کنند. در کالج‌ها، مدت تحصیل بسته به گروه و برنامه، دو تا سه سال است. اکثر دانشگاه‌ها و کالج‌های ژاپن سال تحصیلی خود را از آوریل شروع و تا مارس سال بعد ادامه می‌دهند. ترم اول از آوریل تا سپتامبر و نیم ترم از اکتبر تا مارس ادامه دارد. به‌خاطر داشته باشید که برخی از دانشگاه‌ها نسبت به ترمی که می‌توانند برای شروع تحصیل انتخاب کنند، به دانشجویان بین‌المللی انعطاف نشان می‌دهند. برای اعطای مدرک کارشناسی در ژاپن، باید حداقل 124 واحد گذرانده باشید.

به‌منظور واجد شرایط بودن برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، گذراندن حداقل 12 سال آموزش رسمی در کشور خود الزامی است. درصورتی‌که تحصیلات اجباری 12 ساله را تکمیل نکرده‌اید، هنوز واجد شرایط درخواست هستید، اما از شما خواسته می‌شود که در آزمون سراسری کنکور قبول شوید که صلاحیت شما را برای تحصیل در کشور تأیید می‌کند. علاوه بر این، شما باید رونوشت سوابق دبیرستان، نامه اظهارنامه شخصی و توصیه‌نامه‌ها را ارائه دهید.

به‌طورکلی، اگر لیسانس شما به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، باید مدرک مهارت خود را از طریق آزمون‌های زبانی مانند TOEFL یا IELTS ارائه دهید. اگر برنامه تحصیلی شما به زبان ژاپنی تدریس می‌شود، باید به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی مهارت زبان ژاپنی خود را از طریق آزمون‌های زیر نشان دهید:

 • آزمون برای پذیرش دانشگاه ژاپن (EJU): یک آزمون استاندارد به‌منظور اثبات تسلط به زبان ژاپنی برای افراد غیربومی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در ژاپن هستند.
 • آزمون مهارت زبان ژاپنی (JLPT): این آزمون نیز یک آزمون استاندارد است که مهارت زبان ژاپنی دانش‌آموزان غیربومی را اندازه‌گیری می‌کند.

 در حال حاضر ویزا724 فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه ندارد، مطلب زیر صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه شده است و می تواند به شما جهت دریافت ویزای تحصیلی ژاپن کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

مطالعات کارشناسی ارشد در سیستم دانشگاه ژاپن

تحصیلات تکمیلی (修士 xiūshì) در دانشگاه‌های ژاپن شامل سخنرانی، تحقیق، پروژه‌های مختلف و نگارش پایان‌نامه دانشجویی است. برای واجد شرایط بودن در مقطع کارشناسی ارشد در ژاپن، باید یک دوره کارشناسی چهارساله در زمینه تحصیل را گذرانده باشید. مدت دوره کارشناسی ارشد در ژاپن برای اکثر برنامه‌ها دو سال است و پس از اتمام 30 واحد درسی، مدرک کارشناسی ارشد به دانشجو اعطا می‌شود.

 • همان‌طور که در بالا گفته شد، بسته به زبان آموزش، باید بتوانید مهارت زبان انگلیسی یا ژاپنی خود را از طریق آزمون‌های زبان اثبات کنید. فراموش نکنید که ژاپن تعداد زیادی دوره‌های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌دهد!
 • برای پذیرش کارشناسی ارشد، باید رونوشت‌های کارشناسی خود را ارائه دهید، دو توصیه‌نامه، یک نامه بیانیه شخصی که در آن می‌توانید توضیح دهید که چرا می‌خواهید بخشی از برنامه خاص باشید و احتمالاً رزومه و تجربه کاری خود به همراه یک پیشنهاد تحقیقاتی برای پایان‌نامه

تحصیلات دکتری در ژاپن

تحصیلات دکتری در ژاپن

مدرک دکترا (博士 hakase) بالاترین سطح پیشرفت تحصیلی است و سیستم دانشگاهی ژاپن بر اساس تحقیقات باکیفیت و تکنیک‌های تدریس همراه با تکنولوژی بالا، برنامه‌های دکترا را در سطح جهانی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. مدت‌زمان تحصیل در مقطع دکترا در ژاپن به جز دکتری پزشکی، برای اکثر رشته‌ها حداقل سه سال است.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقطع دکترا در ژاپن هستند باید ابتدا تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را گذرانده باشند. بااین‌حال، نکته جالب این است که برخی از دانشگاه‌های ژاپن این فرصت را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند که بلافاصله پس از لیسانس، حتی بدون مدرک کارشناسی ارشد، برای دریافت دکترا اقدام کنند! این بدان معناست که مدت مدرک دکتری شما به‌جای آن به پنج سال افزایش می‌یابد.

 • به‌منظور پذیرش در مقطع دکتری در ژاپن، باید رونوشت‌های تحصیلی مدارک قبلی خود، مدرک زبان خارجی (انگلیسی یا ژاپنی)، توصیه‌نامه‌ها و رزومه خود را ارائه دهید.
 •  

پروسه اپلای ویزای تحصیلی ژاپن

فرایند درخواست برای دانشگاه‌های ژاپن بسیار ساده است و ما  تمام مراحل لازم را که برای اخذ پذیرش در دانشگاه ژاپنی موردنظر خود باید انجام دهید را، گردآوری کرده‌ایم. قبل از شروع درخواست خود، با مراجعه به وب‌سایت‌های رسمی دانشگاه‌هایی که بیشتر به آنها علاقه دارید، تحقیقات خود را انجام دهید، همچنین برای دریافت سؤالات و اطلاعات بیشتر با نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری ژاپن تماس بگیرید.

منطقه تحصیل خود را انتخاب کنید 

با علاقه خود درباره رشته مورد نظرتان شروع کنید. آیا به مطالعه تجارت، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر یا پزشکی علاقه دارید؟ مهم نیست که رشته مدنظر شما چیست، ژاپن طیف گسترده‌ای از مدارک شناخته شده تمامی رشته‌ها را در سطح جهانی ارائه می‌دهد. علاوه بر این، به دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه انتخابی خود دقت کنید زیرا ممکن است روند اپلای شما را تغییر دهد. شما می‌توانید برای دستیابی به لیست دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان پذیرنده دانشجو در ژاپن، به لینک https://www.ir.emb-japan.go.jp رفته و فایل موردنظر را مطالعه نمایید.

شرایط پذیرش را بررسی کنید 

بسته به هدف و سطح علمی مطالعات شما، شرایط خاصی برای پذیرش وجود دارد که باید آنها را هنگام آماده‌سازی فرایند درخواست خود برای دانشگاه‌های ژاپن به‌طورجدی در نظر بگیرید. پس از انتخاب رشته تحصیلی، در مورد دانشگاه‌هایی که نیازهای تحصیلی شما را پوشش می‌دهند تحقیق کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها تماس بگیرید. همچنین می‌توانید از وب‌سایت‌های آنها دیدن کرده و برای پرس‌وجوی بیشتر با JASSO تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی : مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

مقالات را آماده کنید

در این مرحله مراقب باشید تا بسته به دانشگاه، سطح علمی و شرایط خاص، همه اسناد لازم را جمع‌آوری کنید. مدارک رایج برای درخواست دانشگاه شامل موارد زیر است:

 • یک فرم درخواست تکمیل شده که توسط مقامات سفارت امضا شده است
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست
 • گواهینامه‌ها و مدارک تحصیلی بسته به سطح موردنظر شما
 • کپی گذرنامه
 • عکس اندازه گذرنامه
 • انگیزه نامه توصیه‌نامه

لطفاً توجه داشته باشید که هر برنامه ممکن است مدارک بیشتری بخواهد، بنابراین مطمئن شوید که فهرستی دقیق از مدارک و برنامه‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید تهیه کرده‌اید.

سفارتخانه‌ها خدمات ترجمه به زبان ژاپنی را در صورت نیاز به شما ارائه می‌دهند و علاوه بر این، فراموش نکنید که در صورت درخواست مدرک کارشناسی، باید در آزمون پذیرش دانشگاه ژاپن برای دانشجویان بین‌المللی (EJU) شرکت کنید.

درخواست خود را ارسال کنید

 شما باید درخواست خود را از طریق دانشگاهی که می‌خواهید در آن پذیرفته شوید ارسال کنید. در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارسال نامه خود، با دانشگاه‌های موردنظر خود تماس بگیرید و از هرگونه نمایندگی غیررسمی دانشگاه اجتناب کنید. هزینه اپلای را پرداخت کرده و درخواست خود را از طریق بستر دانشگاه ارسال کنید. در حین این پروسه، توجه ویژه‌ای به ددلاین‌های هر دانشگاه داشته باشید.

درخواست ویزای دانشجویی ژاپن 

پس از انجام این مراحل شما رسماً دانشجوی ژاپن هستید! هنگامی که نامه پذیرش خود را دریافت می‌کنید، وقت آن است که برای پرداخت اولین قسط شهریه خود با دانشگاه خود تماس بگیرید. در مرحله بعد، شما باید دراسرع‌وقت برای ویزای دانشجویی ژاپن اقدام کنید. برای رزرو جلسه و جمع‌آوری اسناد درخواست ویزای خود با سفارت ژاپن در کشور خود تماس بگیرید. برخلاف سفارت‌های دیگر کشورها، ژاپن به‌صورت آنلاین مدارک متقاضیان خود را دریافت نمی‌کند و باید با مراجعه حضوری به سفارت، درخواست را ثبت نمایید. هزینه اپلای ویزای دانشجویی بسته به شرایط و نوع اقامت شما متفاوت است.

درخواست ویزای دانشجویی ژاپن

 

نحوه درخواست ویزای تحصیلی ژاپن

همه دانشجویان بین‌المللی در طول اقامت تحصیلی خود در این کشور به ویزای دانشجویی ژاپن نیاز دارند. برای اخذ ویزای تحصیلی، دانشگاه پذیرنده شما باید اسپانسرتان باشد. به‌خاطر داشته باشید که در طول تحصیل مجاز به کار نیستید مگر اینکه از دانشگاه یا اداره مهاجرت اجازه بگیرید. در این صورت به شما اجازه می‌دهند تا مدت‌زمان مشخصی در هفته کار کنید. 

ویزای دانشجویی ژاپن

لحظه‌ای که نتایج پذیرش خود را از دانشگاه ژاپن دریافت می‌کنید، زمان آن است که تمام مدارک و ترجمه مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی خود را شروع کنید. روند ویزای ژاپن نسبت به سایر کشورها پیچیده‌تر است و زمان بیشتری طول می‌کشد؛ بنابراین مطمئن شوید که آمادگی و صبر لازم دارید. برای اطلاعات بیشتر، از نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری ژاپن در کشور خود دیدن کرده و یا با بازدید از وب‌سایت رسمی وزارت امور خارجه ژاپن به اطلاعات موردنظر خود دست یابید.

یکی از پیش‌نیازهای اخذ ویزای تحصیلی ژاپن، گواهینامه واجد شرایط بودن (COE) است. اخذ گواهینامه تنها اولین مرحله درخواست شما است (توجه داشته باشید که این خود ویزا نیست). مورد دوم ارائه واقعی درخواست ویزای ژاپن است که شامل اسناد دیگر نیز می‌شود. در مورد گواهی صلاحیت، این مدرسه شما است که مسئول صدور درخواست گواهینامه از طرف شما است. بااین‌حال، شما باید مدارک موردنیاز را برای آنها ارسال کنید. فرایند درخواست گواهینامه واجد شرایط بودن ژاپن می‌تواند تا سه ماه به طول انجامد.

مدارک لازم

 • فرم درخواست ویزای دانشجویی( امضا شده توسط شما و نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری ژاپن)
 • گذرنامه معتبر و کپی گذرنامه.
 • عکس‌هایی به‌اندازه گذرنامه که در سه ماه گذشته گرفته شده است.
 • گواهی صلاحیت (COE).
 • نامه پذیرش، دعوت‌نامه یا دانشگاه ژاپن پذیرش کننده (برای تعیین زمان و هدف).
 • مدارک تحصیلی یا حرفه‌ای قبلی مانند ریز نمرات و دیپلم.
 • یک نامه انگیزشی

* همه مدارک باید روی کاغذ A4 چاپ شوند. در صورت نیاز به مدارک دقیق‌تر برای درخواست ویزا از سفارت خود بپرسید و در صورت نیاز به ارائه اصلی اسناد یا کپی‌ها با آنها مشورت کنید.

اثبات تمکن مالی

شما می‌توانید این امر را با ارائه صورت‌حساب‌های بانکی یا درآمد، اثبات بورسیه تحصیلی یا نامه حمایتی از کمک‌های مالی شخص ثالث ثابت کنید (درصورتی‌که فردی در طول تحصیل از شما حمایت کند). پس از ورود به ژاپن با ویزای دانشجویی، مجوز فرود و کارت اقامت دریافت خواهید کرد. اینها اسناد بسیار مهمی هستند و در لحظه دریافت آنها هنگام ورود، دوهفته فرصت دارید تا اقامت خود را در دفاتر شهرداری محلی گزارش دهید.

تحصیل در ژاپن

کلام آخر

تحصیل در خارج از کشور و در ژاپن درهای یک زندگی دانشجویی هیجان‌انگیز با مدارک معتبر را برای شما باز می‌کند. در ژاپن می‌توانید از بین برنامه‌های متعدد کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا یکی را انتخاب کنید. اگر بتوانید مهارت زبان خود را اثبات کنید، می‌توانید به زبان انگلیسی یا حتی ژاپنی تحصیل‌کرده و از دوران تحصیل خود لذت ببرید.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 2 =

نظرات و سوالات شما

۵ دیدگاه

 1. شیرین شهرستانی

  جهت ویزای تحصیلی فرزندانم کلاسهای هفتم ودهم واینکه من بعنوان همراه میتوانم باهاشون اقدام کنم یاخیر

 2. شیرین شهرستانی

  جهت ویزای تحصیلی فرزندانم کلاسهای هفتم ودهم واینکه من بعنوان همراه میتوانم باهاشون اقدام کنم یاخیر

 3. ناهید

  درمورد کنکور ژاپن و کالج و همینطور از کی باید برای ویزا اقدام کنم و جطور میتونم وکیل داشته باشم تا مدارک یا تو طول راه کمک کنند منو و درمورد هزینه ها و پیدا کردن دانشگاه و …

 4. ناهید

  با توجه به داشتن مدرک کارشناسی رادیولوژی برای مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کاری اقدام کنم بهتره یا ویزای تحصیلی؟ و اینکه دانشگاه بورسیه ژاپن شامل چه رشته هایی میشه، ممنون

 5. ناهید

  سلام، با توجه به اینکه مدرک تحصیلیم کارشناسی رادیولوژی هست برای مهاجرت به ژاپن بهتره از طریق ویزای کاری اقدام کنم یا ویزای تحصیلی؟ و هزینه تحصیل در مقطع ارشد در کمترین حالت ممکن حدودا چقدره؟ ممنون