ویزای توریستی تایلند

قیمت : طبق درخواست

رزرو وقت مشاوره

ویزای توریستی تایلند

نوع ویزا : ویزای توریستی

کشور : تایلند

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک :

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای گردشگری تایلند

برای دریافت ویزای توریستی تایلند باید یک سری اسناد خاص را جمع آوری کنید و هنگام درخواست خود آن ها را به سفارت تحویل دهید. نکته مورد توجه این است که اگر نمی خواهید درخواست شما با جواب منفی مواجه شود، باید در ارائه اسناد صداقت داشته باشید و همه چیز را آنطور که نیاز است ارائه دهید. درخواست های ناکامل و اسناد ناقص می توانند موجب رد درخواست و عدم استرداد هزینه پرداختی برای دریافت ویزا شود. از جمله این اسناد موارد زیر خواهد بود.
•    پاسپورت مسافرتی دارای حداقل 6 ماه اعتبار و حداقل یک صفحه خالی
•    اثبات برنامه سفر
•    ارائه دو عکس رنگی از گذرنامه جدید، با پس زمینه سفید، سایز دو اینچ در دو اینچ، بدون عینک، بدون لبخند، سالم و بدون خط خوردگی یا جای منگنه
•    اثبات بیمه درمانی
•    فرم درخواست ویزا که به طور کامل پر شده باشد
•    ارائه بلیط رفت و برگشت 
•    اثبات توانایی مالی برای ساپورت سفر 
•    ارائه اعلامیه سلامت تا زمان بیماری کویید برای دریافت ویزای تایلند توریستی
•    اثبات محل اقامت در تایلند با ارائه اسناد یا آدرس و رزورو مربوط به آن
علاوه بر این موارد کنسولگری تایلند با توجه به موقعیت و شرایط شما ممکن است از شما اسناد بیشتری را درخواست کنند. ضمن نیاز به مدارک بالا، افرادی که زیر 20 سال سن دارند باید مدارک زیر برای ارائه دهند.
•    کپی محضری از شناسنامه
•    کپی محضری از سند ازدواج پدر و مادر (اگر حضانت با یکی از این والدین است کپی محضری حکم دادگاه کفایت می کند)
•    کپی از گذرنامه والدین
•    ارائه رضایت نامه والدین به شکل محضری با اصل امضا
کلیه مدارک که به زبان انگلیسی نیستند باید به این زبان ترجمه شوند.

توضیحات :

امروز قصد داریم درباره ویزای توریستی تایلند با شما صحبت کنیم. حتما بارها و بارها درباره تایلند این کشور جنوب شرقی آسیا به عنوان مقصد گردشگری محبوب ایرانیان شنیده اید. تایلند در سال های نه چندان دور با نام سیام شناخته می شد. یکی از ویژگی های فوق العاده تایلند که موجب جذب گردشگران می شود، غذاهای تایلندی است.
در اینجا می توانید انواع عطر و طعم های مختلف را با ادویه های متنوع تجربه کنید. برخی اعتقاد دارند سبک های غذایی موجود در تایلند آنقدر جذاب است که لذت خوردن برخی از غذاها را در جای دیگری از دنیا نمی توانید پیدا کنید. شاید بهترین قسمت ماجرا غرفه های ارزان قیمت غذا کنار خیابان است که بخشی از فرهنگ تایلندی محسوب می شود.
برای کسانی که به آفتاب گرفتن لب ساحل و جذب نور خورشید علاقه دارند تایلند جای مناسبی است. همچنین قدم زدن روی شن های گرم این سواحل این کشور و شنا در دریا هم می تواند در این نقطه جذابیت های خود را داشته باشد. از دیگر پارامترهای مناسب بودن این کشور برای مسافرت، مردم همیشه خندان آن ها است که به مهربانی و خونگرمی شهرت دارند. 

حیات وحش تایلند، بوداها و معابد، جنگل ها، فرهنگ غنی و مهم تر از هر چیز دیگری ارزان بودن این کشور باعث شده است که تایلند یک کشور فوق العاده برای سفر محسوب شود. با ما همراه باشید تا درباره چگونگی دریافت ویزای گردشگری این کشور با شما صحبت کنیم.
 

ویزای توریستی تایلند

شرایط دریافت ویزای توریستی تایلند

وقتی قرار است تنها برای بازدید از تایلند یا بر روی روشنگری شخصی کار کنید، به عنوان یک توریست شناخته می شود و باید برای ویزای گردشگری این کشور درخواست دهید. گردشگران این کشور مجاز به تجارت یا کار در تایلند نیستند. ویزای توریستی مجوز ورود و به عنوان یک امضا برای تایید حضور شما در این کشور است. این ویزا به شما اجازه می دهد تا طی مدت زمان خاصی از این کشور دیدن کنید. این نوع ویزا را باید از کنسولگری تایلند در کشور درخواست کنید و پس از آن مهری است که در فرودگاه این کشور روی پاسپورت شما مهر می شود.
در دنیا تبعه های برخی از کشورها به دلیل توافقاتی که از قبل با کشور مقصد دارند، نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت. نمونه بارز آن کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این کار باعث معافیت ویزا می شود.
اما ایرانیان برای سفر به تایلند در این دسته جای ندارند. برای درخواست ویزا باید یک سری شرایط را داشته باشیم تا مورد پذیرش افسران ویزا قرار بگیریم. برای مثال اثبات شرایط مالی، دارا بودن سن قانونی یا داشتن نامه رضایت والدین اثبات سفر از جمله این شرایط است.

 

 در حال حاضر ویزا724 فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه ندارد، مطلب زیر صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه شده است و می تواند به شما جهت دریافت ویزای توریستی تایلند کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

 

ویزای گردشگری تایلند

تمکن مالی مورد نیاز هنگام دریافت ویزای توریستی تایلند

تمکن مالی یکی از شرایطی است که هنگام سفر به تایلند و البته قبل از آن هنگام گرفتن هر یک از انواع ویزای تایلند چه توریستی و چه کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و غیره باید از آن برخوردار باشید. 
از سال 2019 به این سمت، تمام افراد خارجی که به قصد بازدید و گردشگری به تایلند مسافرت می کنند، باید از حداقل موجودی 10 هزار باتی برخوردار باشند.
به طور کلی هزینه های سفر به تایلند نسبت به بسیار از کشورها مناسب است. اما برای دریافت ویزای این کشور بسته به نوع ویزا باید از تمکن مالی خاصی برخوردار باشید. این مبلغ تنها برای اطمینان از توانایی مالی شما هنگام سفر به این کشور از شما خواسته می شود.
برای ویزاهای مختلف این کشور باید مبالغ جداگانه ای را در حساب خود داشته باشید. برای مثال ویزای ترانزیت این کشور حدود 10 هزار بات و برای خانواده 20 هزار بات نیاز به انباشت سرمایه دارد. این در حالی است که برای دریافت ویزا هنگام ورود برای هر مسافر 10 و برای خانواده 20 هزار بات هزینه دارد. اگر قصد دارید ویزای غیر مهاجرتی این کشور را دریافت کنید باید به صورت شخصی 20 هزار و به صورت خانوادگی تا 40 هزار بات تمکن مالی را اثبات کنید.
در نهایت اگر قصد دارید ویزای توریستی تایلند را دریافت کنید، باید از توانایی مالی 20 هزار باتی به صورت تک نفره و 40 هزار باتی به صورت خانوادگی بهره مند باشید.

 

مطلب پیشنهادی: مهاجرت به کانادا

هزینه ویزای توریستی تایلند

هزینه دریافت ویزای توریستی تایلند

هزینه دریافت ویزا در هر کشوری متفاوت است. برای مثال برای کشورهای اتحادیه اروپا، یا آمریکای شمالی مثل ایالات متحده و کانادا که اغلب گردشگر پذیر و مهاجرپذیر هستند، این مبلغ به مراتب بیشتر خواهد بود.
اما از آنجایی که کلا سفر به تایلند مقرون به صرفه تر از این کشورها است، معمولا هزینه دریافتی هم کمتر خواهد بود. از طرف دیگر هزینه دریافت ویزای این کشور با توجه به نوع ویزا هم متفاوت خواهد بود. مبلغی که همانطور که گفتیم در صورت رد درخواست ویزای شما از سمت کنسولگری قابل باز پس گیری نخواهد بود. در ادامه لیست هزینه های مربوط به انواع ویزا تایلند خصوصا نوع گردشگری را برای شما بازگو خواهیم کرد.

 • ویزای درمان پزشکی 40 دلار آمریکا برای 3 ماه
 • ویزای توریستی METV 200 دلار آمریکا برای 6 ماه
 • ویزای تایلند توریستی TR 40 دلار آمریکا برای 3 ماه
 • ویزای توریستی ویژه STV 80 دلار آمریکا برای 3 ماه
 • ویزای  ترانزیت / ورزش / ویزای خدمه 35 دلار آمریکا برای 3 ماه
 • ویزای خانواده تایلندی یا بازنشستگی کوتاه مدت 80 دلار آمریکا 3 ماه و 200 دلار آمریکا 1 سال
 • ویزای بازنشستگی طولانی 400 دلار برای 5 سال با قابلیت تمدید
 • ویزا داوطلب 80 دلار آمریکا برای 3 ماه
 • ویزای کار با مجوز 80 دلار آمریکا برای 3 ماه
 • ویزای بیزینس 80 دلار برای 3 ماه و 200 دلار برای 1 سال
 • ویزای مذهبی 80 دلار برای 3 ماه
 • ویزای رسانه 80 دلار 3 ماه و 200 دلار برای 1 سال
 • ویزای دانش آموزی 80 دلار برای 3 ماه و 200 دلار برای 1 سال

نحوه درخواست ویزای تایلند توریستی

نحوه درخواست ویزای توریستی تایلند

برای دریافت ویزای تایلند برای مقاصد گوناگون باید به شکل شخصی اقدام به دریافت ویزا کرد، اما در مواقعی که قصد دارید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید، می توانید از طریق آژانس های مسافرتی اقدام به دریافت این ویزا کنید. البته می توانید این کار را از طریق یک کارگزار هم انجام دهید، اما در هر صورت خودتان نمی توانید برای دریافت ویزای گردشگری اقدام کنید.
سفارت تایلند در تهران قرار دارد، اما از آنجایی که برای این کار نیازی به حضور شما نیست، بنابراین نمی توان ویزای توریستی را از طریق سفارت تهیه کرد. بناربراین از در هر آژانسی که تور تایلند را درخواست کنید، خود آژانس کارهای مربوط به ویزای شما را انجام خواهد داد.

 

عوامل موثر بر ریجکتی ویزای تایلند

دلایل متعددی می توانند باعث ریجکت ویزای تایلند شوند. برای مثال اگر شخصی گذرنامه ای داشته باشد که تاریخ آن گذشته باشد، با رد درخواست مواجه خواهد شد.
برخی از افراد هم هستند که گروه ویزای خود را اشتباه انتخاب می کنند. برای برخی از ویزاها نیاز به دعوت نامه دارید. برای مثال اگر به قصد سفر گردشگری قصد دارید به تایلند بروید، باید با ارائه اطلاعات سفر خود از جمله محل هتل و رزرو بلیط این قصد را اثبات کنید. 
یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث ریجکت ویزای تایلند توریستی یا دیگر انواع ویزا این کشور شود، عدم ثبات اقتصادی است. شما هر نوع ویزایی را که درخواست دهید، با توجه به نوع آن باید مانده حساب کافی برای تامین هزینه های سفر خود داشته باشید. این مقدار پول ثابت اطمینان از اینکه شما در تایلند از نظر مالی به مشکل نمی خورید را تضمین می کند.
در برخی از مواقع هم ویزاها به این دلیل رد می شوند که اداره مهاجرت تایلند و افسران ویزا نمی توانند از عدم بازگشت شما از تایلند به کشور اصلی مطمئن باشند. برای اینکه به چنین مشکلی برنخورید، بهتر است اسنادی را ارائه دهید که به عنوان دلایل قوی برای بازگشت شما به کشور محسوب شود. 
همچنین اگر در بازدید های قبلی بیش از حد انتظار اقامت داشته اید یا شرایطی که از شما خواسته شده است را نقض کنید هم ممکن است با رد درخواست مواجه شوید. مشکل در پر کردن فرم درخواست هم می تواند منجر به ریجکت درخواست شما شود.

ویزای توریستی تایلند

جمع بندی

تایلند یکی از کشورهای توریست پذیر است که سالانه تعداد زیادی مسافر خارجی از سراسر دنیا به خود جذب می کند. سواحل جذاب، طبیعت بکر، جنگل و حیات وحش فوق العاده، فرهنگ جالب توجه، غذای خوشمزه ، متنوع و ارزان همگی از جمله عواملی هستند که باعث ترغیب مردم به سفر به این کشور می شود. برای بسیاری از افرادی که برای بار اول قصد سفر به این کشور را دارند، آشنایی با مراحل ویزای تایلند توریستی می تواند کمی چالش برانگیز باشد. به همین علت ما در اینجا تمامی نکاتی که لازم بود یک گردشگر برای دریافت ویزای گردشگری این کشور رعایت را ذکر کردیم. شما درباره سفر به تایلند چه نظری دارید؟ با به اشتراک گذاشتن نظرات خود با ما در ارتباط باشید.
 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کانادا بدون شینگن

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

وکیل مهاجرت

اطلاعات تکمیلی

قیمت

طبق درخواست

مدت اقامت

60 روز

مدت اعتبار

3 ماه

مدت اخذ ویزا

5 روز کاری


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)سوالات متداول


ویزای توریستی تایلند چه مدت اعتبار دارد؟

پس از دریافت ویزای توریستی تایلند، شما ظرف مدت 3 ماه از تاریخی که صادر شده است، از آن استفاده کنید. با این ویزا می توانید تا 2 ماه در تایلند بمانید و البته در برخی مواقع با موافقت افسر ویزا شاید بتوانید این زمان را تا یک ماه دیگر تمدید کنید.

ارزان ترین ماه برای سفر به تایلند چه زمانی است؟

اگر دوست دارید با هزینه مقرون به صرفه تری به تایلند سفر کنید، می توانید در ماه سپتامبر به این کشور بروید که نسبت به سایر زمان ها هزینه سفر کمتری بپردازید.

میانگین هزینه سفر به تایلند چقدر است؟

برای سفر به تایلند می توانید میانگین 100 دلار در روز را در نظر بگیرید. این شامل غذا، اسکان، حمل و نقل و گردش می شود. به طور کلی میانگین هزینه سفر هر نفر در این کشور در طول یک هفته حدود 310 دلار خواهد بود.


مطالب پیشنهادی


ویزای توریستی هند
ویزای توریستی هند
ویزای توریستی قرقیزستان
ویزای توریستی قرقیزستان
ویزای توریستی مکزیک
ویزای توریستی مکزیک
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.