مدت اقامت

طبق رشته درخواستی

مدت اعتبار

طبق رشته درخواستی

مدت اخذ ویزا

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای انگلیس تحصیلی

اگر از آن دسته افرادی هستید که شرایط تحصیل در انگلیس را دارید، باید برای ارائه درخواست خود به سفارت این کشور و دریافت ویزای تحصیلی، اسناد و مدارک مورد نیاز را بدون هیچگونه کم و کاستی تهیه کنید. از جمله مدارکی که برای دریافت این ویزا نیاز دارید، گزینه های زیر خواهند بود. البته قبل از آن باید این نکته را یادآور شویم که اسناد و مدارک اضافی با توجه به نوع ویزای تحصیلی نیز لازم است که در ادامه مطلب آن ها را بررسی خواهیم کرد.

 • اصل پاسپورت
 • دو قطه عکس
 • ترجمه شناسنامه
 • مدارک شغلی
 • سند ملکی
 • پرینت 6 ماهه حساب بانکی
 • تمکن مالی به لاتین
 • مدارک تحصیلی با ریز نمرات
 • مدرک زبان معتبر UKVI یا آیلتس

شرایط تحصیل در انگلیس:

تحصیل در انگلیس به دلیل دانشگاه های سطح بالای این کشور و البته کیفیت مطلوب زندگی در آن، به رویای بسیاری از افراد تبدیل شده است. متقاضیانی هم هستند که به منظور دریافت اقامت این کشور پس از تحصیل، قصد دارند در انگلیس ادامه تحصیل دهند. اما دریافت ویزای تحصیلی انگلیس یک پروسه زمان بر است که نیاز به تایید افسران ویزا و البته مهم تر از آن، کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی خبره دارد. در این مقاله قرار است درباره تمامی مواردی صحبت کنیم که شما به عنوان یک متقاضی تحصیل در بریتانیا، به آن ها نیاز خواهید داشت.

شرایط تحصیل در انگلیس، راه های اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، چگونگی تأثیر ویزای تحصیلی بر اخذ ویزای کاری انگلستان و اقامت دائم کشور انگلستان، وکیل مهاجرت  برای دریافت اقامت انگلستان و معرفی دانشگاه های معتبر کشور انگلیس برای تحصیل در مقاطع مختلف به علاوه رشته ها، شرایط پذیرش و شهریه هر یک از آن ها، از جمله مواردی است که در این مطلب به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دوره های لیسانس در انگلیس معمولا سه ساله بوده و دوره های فوق لیسانس 1ساله هستند.

برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادابه نمره آیلتس 5 به بالا نیاز دارید.

تمکن مالی ترجیحا از بانکهای خصوصی و مانده حساب به مبلغ 300 میلیون تومان به مدت 28 روز در حساب بانکی.

بعد از فارغ التحصیلی اجاره جستجوی کار به مدت 18 ماه دریافت خواهید کرد و بعد از آن می توانید وارد پروسه اقامت دائم انگلیس شوید

محدودیت سنی ندارد اما توصیه می شود نهایتا تا 45 سال اقدام نمایید.

هزینه های ویزای تحصیلی انگلیس

انتخاب رشته، انتخاب مرکز آموزشی در انگستان و درخواست ویزای تحصیلی به صورت تخصصی و با توجه به شرایط و علایق متقاضی انجام می شود.

هزینه دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی انگلیس: 

نرخ متقاضی:  2700 پوند

کمیسیون همکار: از 4% تا (بسته به تعداد معرفی در ماه، متغییر است)

هزینه ویزای کار همسر شخص متقاضی ویزای تحصیلی: 

نرخ متقاضی:  700 پوند

هزینه ویزای انگلیس هر فرزند زیر 18 سال:

نرخ متقاضی:  700 پوند

هزینه دولتی درخواست ویزای تحصیلی انگلستان در هر دو نوع برای هر شخص 328 پوند می باشد. این هزینه برای همراهان ویزای جنرال (همسر، پارتنر و فرزندان زیر 18 سال) همین مقدار است. والدین شخصی که ویزای chihd tire 4 را دارد می توانند درخواست ویزای Parent of a tier4 4 (child) visa را بدهند. هزینه درخواست این ویزا 405 پوند می باشد.

هر فرد متقاضی ویزا باید مبلغی را تحت عنوان healthcare surcharge پرداخت کند که مقدار آن برای هر فرد محصل سالیانه 150 پوند است. این مقدار برای هر همراه هم 150 پوند در سال می باشد، که باید برای تمام سال های تحصیل یک جا پرداخت شود. رسید پرداخت این مبلغ باید به باقی مدارک برای درخواست ویزا الصاق شود.

شخص متقاضی ویزا باید نشان دهد که تمکن مالی برای پوشش دادن هزینه های تحصیلی و زندگی خود را دارد. شخص باید مبلغی را در حسابی به نام خود، والدین یا سرپرستان واریز کند. این مبلغ با توجه به شرایط فرد متفاوت است. همچنین این مبلغ باید برای یک دوره 28 روزه و به صورت متوالی در حساب باشد که این دوره نباید قبل از 31 روز قبل از درخواست متقاضی پایان یافته باشد.

این مبلغ شامل هزینه تحصیل و زندگی فرد است. این هزینه با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه یا مدرسه و رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه زندگی با توجه به این که فرد در چه شهری سکونت دارد، متغیر است. برای فردی که قرار است در لندن تحصیل کند این هزینه ماهیانه 1265 پوند و برای باقی شهرها 1015 پوند است که باید هزینه 9 ماه در حساب بانکی شخص باشد. به طور مثال شخصی که برای دانشگاهی در شهر منچستر پذیرش گرفته است، باید علاوه بر هزینه یک سال تحصیل اش مبلغ 9135 پوند در حساب بانکی اش داشته باشد. برای هر همراه شخص متقاضی ویزای جنرال این مبالغ برای شهر لندن ماهیانه 845 پوند و برای باقی شهرها ماهیانه 680 پوند خواهد بود.

برای اطلاع دقیق تر هزینه های تحصیل در این کشور می توانید به لینک > هزینه تحصیل در انگلیس < مراجعه بفرمایید.

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

متقاضی می تواند از 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اش در انگلستان درخواست ویزا بدهد. ویزاهای تحصیلی انگلستان با نام tier 4 visa student شناخته می شوند و به دو گروه تقسیم می شوند. برای افراد 4 تا 17 ساله که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند ویزای child tire 4 ، برای افراد بالای 17سال general tier4 صادر می شود. اسناد اختصاصی هر یک از این دو نوع ویزای تحصیلی، شامل موارد زیر می شود.

Tier 4 (child) visa

1-نامه پذیرش مدرسه

1-نامه پذیرش مدرسه

3-تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

4-شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد.

Tier 4 (general) student visa

1-نامه پذیرش تحصیلی از مراکز آموزشی انگلیس

2-تسلط بر مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی

3-تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد (این مقدار بنا بر شرایط هر فرد متغیر است)

4-شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد.

موارد مهم هنگام دریافت ویزای تحصیلی انگلیس

اگر شخص درخواست ویزای child tier 4 را دارد، حساب بانکی که باید به سفارت اعلام کند، می تواند به نام خودش یا والینش (سرپرست) باشد. اما اگر شخص درخواست ویزای tier 4 generaرا دارد و می خواهد از تمکن مالی والدینش (سرپرست) استفاده کند، باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهد:

 • شناسنامه
 • گواهی فرزندخواندگی
 • یک سند دادگاهی که در آن نام سرپرستان قید شده باشد
 • علاوه بر این نامه ای دال بر رضایت والدین (سرپرست) برای استفاده از این پول نیز باید ارائه شود.

اگر شخص نشان دهد که هزینه تحصیل یا قسمتی از آن را پرداخت کرده است، مبلغ پرداخت شده از مبلغی که به عنوان هزینه تحصیل در حساب شخص باید واریز شود کم می شود. همچنین اگر محل اقامت شخص خوابگاه های دانشجویی است، متقاضی می تواند با پرداخت حداکثر 1265 پوند به خوابگاه این مبلغ را از کل هزینه ی زندگی ( 9 ماه) که باید در حسابش نشان دهد، کم کند. در مورد مثال قبل، اگر شخص 1265 پوند به خوابگاه خود بپردازد مبلغ مورد نیاز به 7870 پوند کاهش می یابد.

برای اشخاص زیر 12 سال والدین می توانند درخواست ویزای Parent of a tier 4 (child) visa را بدهند. آنها باید:

 • از تمکن مالی کافی برخوردار باشند.
 • نشان دهند که کار و زندگی اصلی شان خارج از انگلستان است.
 • نشان دهند که با پایان یافتن مدت ویزا انگلستان را ترک می کنند.
 • توانایی پرداخت هزینه های خروج خود را داشته باشند.
 • فرزند آنها باید زیر 12 سال باشد، در حال تحصیل و یا در شرف شروع به تحصیل در یکی از مدارس انگلستان باشد و دارای ویزای child tier 4 باشد.

نکته مهم: ویزای Parent of a tier 4 (child) visa برای اولین بار به مدت 6 تا 12 ماه صادر می شود و هر بار امکان تمدید 12 ماهه آن تا وقتی که فرزند محصل به 12 سال تمام برسد وجود دارد.

معرفی انواع مدارس انگلیس

تحصیل در انگلستان در سنین 5 تا 16 سالگی برای دانش آموزان اجباری است. سال تحصیلی در انگلستان هر ساله از سپتامبر شروع شده و تا جولای ادامه دارد و هر سال تحصیلی به سه ترم تقسیم میشود.

ترم پائیزه: (که از اوائل سپتامبر شروع میشود و تا اواسط دسامبر ادامه دارد)

ترم بهاره: (که از ابتدای ژانویه شروع شده و تا اواسط یا اواخر ماه مارچ ادامه دارد)

ترم تابستانی: (از اوائل یا اواسط ماه آوریل شروع میشود و تا اواسط ماه جولای ادامه دارد. )

مدارس دولتی انگلستان:

هزینه مدارس دولتی در انگلستان رایگان میباشد و توسط دولت پرداخت میشود و تنها دانش آموزان بریتانیایی و منطقه اقتصاد اروپایی میتوانند از این مدارس استفاده کنند این مدارس توسط مسئولین محلی اداره میشوند.که در اصلاح به این مدارس Grant Maintained Schools نامیده میشوند. بنابراین در مدارس دولتی تحصیل برای دانش آموزان رایگان است.

اما در مدارس شبانه روزی در انگلستان که خصوصی هستند که هزینه های مدارس خصوصی توسط والدین دانش آموزان پرداخت میشود.

مدارس شبانه روزی در انگلستان، خصوصی یا Boarding Schools

اما در مدارس شبانه روزی در انگلستان که خصوصی هستند، هزینه های مدارس خصوصی توسط والدین دانش آموزان پرداخت  می شود. در مدارس خصوصی دانش آموزان می توانند در مدارس زندگی کنند. چون این دانش آموزان به صورت شبانه روزی در مدرسه حضور دارند و به عبارتی در همانجا زندگی می کنند، امکانات فوق برنامه مختلفی مثل؛ شطرنج، موسیقی، ورزش از جمله فوتبال، تنیس و حتی اسب سواری و صخره نوردی و شنا نیز برای آن ها محیا است.

تمامی مدارس خصوصی دارای بخش ویژه زبان انگلیسی به نام EFL)English as a Foreign Language) هستند که اختصاصا به دانش آموزان خارجی در ترم اول با توجه به نیازهای آنها در زمینه آموزش زبان انگلیسی مساعدت های لازم را دارند.

هزینه تحصیلی در مدارس خصوصی شبانه روزی که اصطلاحا (Boarding Fee) نام دارد، شامل هزینه تحصیل و هزینه زندگی در خوابگاه های مدارس است که بایستی به صورت کامل قبل از شروع هر ترم پرداخته شود. این مبلغ شامل خوابگاه، سه وعده غذای روزانه و هزینه تحصیل است که می تواند از 20000 پوند تا 30000 پوند در سال و بسته به مدرسه متغیر باشد.

ویزای گاردین انگلستان

برخی از افراد می خواهند فرزندانشان در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان تحصیل کند. راه تحصیل این کودکان در مدارس شبانه روزی کشورهای انگلیس باز است. برای این دانش آموزان ویزایی ارائه می دهند که طبق این ویزا این امکان وجود دارد که پدر یا مادر دانش آموز همراه فرزندشان به این کشورها مهاجرت کنند. به ویزایی را که پدر و مادر دانش آموز برای مهاجرت و همراهی با فرزندشان دریافت می کنند، ویزای گاردین (قیم) می گویند.

در واقع این ویزای گاردین مجوزی است برای ورود والدینی که فرزندان آنها در مدارس شبانه روزی کشورهای انگلیس مشغول به تحصیل هستند. این ویزا بهترین نوع ویزا برای والدینی است که می خواهند فرزندشان در مدارس پیشرفته مشغول به تحصیل شود و جدا از آنها زندگی نکند. از طریق ویزای گاردین والدین دانش آموزان می توانند به همراه فرزندشان مهاجرت کرده و فرزندشان را در مدارس شبانه روزی مورد نظرشان ثبت نام کنند. در چنین شرایطی این دانش آموزان در کنار والدین خود دوره تحصیل در این مدارس شبانه روزی را می گذرانند و خانواده ها نگرانی دوری فرزندانشان را ندارند.

البته بر اساس این ویزای گاردین یکی از والدین (پدر یا مادر) می توانند به عنوان سرپرست همراه فرزندشان مهاجرت کنند و از طریق همین ویزای گاردین اقامت انگلیس را بگیرند. طبق ویزای گاردین در صورت پذیرش ویزا دانش آموزش توسط افسر مهاجرت، به دنبال آن هم به والدین دانش آموز می توانند ویزا خود را دریافت کنند. در این شرایط امکان رد ویزای گاردین برای والدین بسیار کم خواهد بود.

هرکدام از والدین که همراه دانش آموز مهاجرت کنند، حق کار فول تایم دارند و می توانند بخش عمده ای از هزینه های زندگیشان را از همین طریق بدست بیاورند. این والدین علاوه بر حق کار فول تایم، با ویزای گاردین می توانند ادامه تحصیل هم بدهند.

نحوه دریافت ویزا گاردین

گاردینی که به همراه دانش آموز به عنوان سرپرست مهاجرت می کند، می تواند پدر یا مادر باشد. اگر پدر دانش آموز همراه دانش آموز باشد، می تواند برای مادر دعوت نامه بفرستد که طبق ویزای گاردین برای مادر دانش آموز هم یک ویزای 6 ماهه صادر می شود و در طول این 6 ماه مادر دانش آموز می تواند به انگلیس رفت و آمد داشته باشد. البته اگر چنانچه والدین دانش آموز بنا بر دلایل و مشکلات و مشغله کاری نتواند همراه فرزندشان مهاجرت کنند، می توانند شخصی که مورد اعتماد آنها است را به عنوان سرپرست دانش آموز معرفی کنند.

این سرپرست می تواند همراه دانش آموز به کشور انگلیس مهاجرت کرده و از فرزندشان مراقبت کند. البته شخص مورد نظر باید دارای شرایط خاصی برای دریافت این ویزا باشد. از جمله بالای 21 سال سن داشته باشد و توان مالی جهت پرداخت هزینه های مربوط به دانش آموز را داشته و بتواند امکاناتی را جهت زندگی دانش آموز فراهم آورد.

مدت زمان ویزای گاردین متناسب با مدت تحصیل دانش آموز در آن کشور است. سرپرستی که همراه دانش آموز به عنوان گاردین مهاجرت کرده است، نیازمند نمره زبان (آیلتس ) نیست و همچنین برای خود دانش آموز هم در بدو ورود داشتن نمره زبان (آیلتس ) لازم نیست؛ زیرا بعد از ورود به کشور انگلیس، آموزش هایی برای تقویت و یادگیری زبان دانش آموز به او ارائه می شود.

البته والدین حتما مجبور نیستند فرزندشان را به مدارس شبانه روزی بفرستند. آن ها می توانند فرزندشان را نزد خودشان در خانه ای که زندگی می کنند، نگه دارند و فقط از مدارس آن استفاده نمایند. اما باید شهریه این خوابگاه های شبانه روزی را چه دانش آموز درآن باشد چه نباشد، پرداخت کنند.

نکات مهم هنگام دریافت ویزای گاردین

دانش آموز بعد از اتمام تحصیل در این مدارس شبانه روزی می تواند در همان کشور ادامه تحصیل بدهد و وارد بهترین دانشگاه های انگلیس شود. متقاضی بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی و پیدا کردن کار و پرداخت مالیات می تواند اقامت دائم بریتانیا را بدست آورد.

هم چنین والدین این دانش آموز بعد از اتمام مدت زمان ویزای آنها می توانند در کنار فرزندشان ادامه تحصیل بدهند یا کار پیدا کنند. والدین می توانند ویزای گاردین خود راتبدیل به ویزای تحصیلی یا کاری نمایند و اقامت دائم انگلیس را بدست آورند.

گفتیم که در کشور انگلستان معمولا برای دانش آموزان زیر 12 سال ویزای گاردین صادر می شود. ویزای گاردین یک ویزای امتیازی است. (P.b.s) برای اخذ ویزای گاردین 30 امتیاز لازم است.

هزینه مدرسه(20 هزار پوند) و هزینه ی زندگی در لندن (1300 پوند) برای خود شخص( 900 پوند ) همراه روی هم رفته 2200 پوند است. این پول باید معادل 9 ماه زندگی و تحصیل محاسبه شود و باید 28 روز در حساب کوتاه مدت شخص باشد. متقاضی تحصیل در انگلیس باید یک نامه بانکی در دست داشته باشد که این پول 28 روز در حساب بوده است. این نامه بانکی ده امتیاز دارد.

نامه ای که ما برای دانش آموز می گیریم Cas نام دارد و این نامه 20 امتیازی است. نا گفته نماند که روی هم رفته برای اخذ ویزای گاردین 30 امتیاز لازم است.

GCSE (گواهی عمومی آموزش متوسطه) تمرکز بر آینده شما

برنامه GCSE (General Certificate Secondary Education) در دانشکده های بلربیز و برایتون به دانش آموزان 13 ساله فرصت شروع آماده سازی زود هنگام خود برای ورود به دانشگاه را می دهد. این دوره شناخته ترین دوره برای دانش آموزان که قصد ادامه تحصیل در دوره متوسطه را دارند، خواهند بود؛ زیرا این دوره ها در انگلستان برگزار می شود و مورد تایید و قبول سایر کشورها است.

برای شروع دوره GCSE، سن دانش آموزان باید از 13 تا 16سال تمام باشد. دانش آموز پس از اتمام این دوره می توانند یکی از دو دوره Foundation و یا A level را انتخاب نماید. شروع دوره GCSE سپتامبر و ژانویه می باشد.

در GCSE معمولا دانش آموزان از بین ده ها رشته مختلف متناسب با علاقه و گرایش خود موضوع خاصی را از قبیل دروس تجربه، علوم پایه و ریاضی انتخاب می کنند. در این انتخاب دانش آموز معمولا باید 4 درس را برگزیند و برای امتحان ان ها آماده شود.

نکات مهم هنگام استفاده از برنامه GCSE

دانش آموزانی که از ایران برای ادامه تحصیل به انگلستان می روند، حتما باید سال سوم راهنمایی ( کلاس نهم ) را به پایان رسانده باشند که (کلاس نهم ) آنها مطابق سال اول دوره 1 GCSE پذیرفته می شود.

دانش آموزانی که سال اول دبیرستان (کلاس دهم ) را در ایران گذرانده اند، ابتدا توسط کالج تعیین سطح می شوند. اگر سطح علمی آنها به حدی بود که بتوانند دوره A-Levels را شروع نمایند که دوره GCSE را نمی خوانند. اما اگر سطح علمی آنها ضعیف تر از آن ارزیابی شد که بتوانند دوره A-Levels را شروع نمایند باید یک دوره یک ساله 2 GCSE را بگذرانند.

در پایان دوره ی GCSE، دانش آموزان می بایستی در امتحانات کتبی و شفاهی شرکت کنند. شایان ذکر است که فعالیت کلاسی دانش آموزان در ارزشیابی و نمرات آنها تاثیر زیادی دارد. سیستم نمره دهی در این دوره به این صورت خواهد بود که A+ بالاترین نمره و G پایین ترین نمره است.

در دوره های GCSE از سنین خیلی پایین به دانش آموزان برنامه های تقویتی ساختار یافته ارائه می دهند که بخشی از برنامه روزانه آنها است. فعالیت هایی مانند باشگاه، سفر، سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی، که جهان واقعی را به کلاس درس آورده و دانش عمیق تری پیرامون موضوع درسی فراهم می کند. فعالیت های تقویتی مهارت فردی مانند انگیزه و خود آگاهی در شما ایجاد می کند و به این ترتیب به یک شهروند دارای اعتماد به نفس مبدل می شوید.

اگر سن شما بیش از 15 سال است وتحصیلات راهنمایی را در ایران به پایان رسانده اید، می توانید در برنامه GCSE یک ساله در هر یک از دانشکده ها شرکت کنید.

مزایای برنامه GCSE

با اجرای این برنامه، در سن 13 سالگی، بسیاری از دانش آموزان دنباله روی علایق و اهداف حرفه ای خود را شروع می کنند. خط سیر برنامه GCSE به شما فرصت کشف علایق خود را می دهد و مهارت های زندگی و مطالعاتی که در آینده برای درخواست های دانشگاهی نیاز خواهید داشت را در شما ایجاد می کند.

در این فعالیت های تقویتی، موضوعات درسی را در شرایط زندگی واقعی مطرح کرده و به شما امکان یادگیری مرتبط با موضوع درسی را می دهد و تجربه آموزشی کاملی را در اختیارتان می گذارد و پتانسیل شخصی و علمی شما را واقعیت بخشیده و دستیابی به نتایج آزمون GCSE بسیار عالی را برای شما میّسر می نمایند.

شما به عنوان یک دانش آموز 13 ساله با شرکت در دوره های GCSE بعد از پایان سال نهم تحصیلی، موضوعات درسی مختلفی در ترکیب با دروس اصلی، دروس مقدماتی و برنامه تقویتی ساختارمند را تجربه خواهید کرد.

شما هر هفته به مدت 15 ساعت زبان انگلیسی و 15 ساعت دیگر کلاس دروس اصلی از جمله ریاضیات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، هنر، علوم، مطالعات کسب و کار، PSHE و PE خواهید داشت. دروس اصلی عبارتند از انگلیسی، ریاضیات، علوم، تربیت بدنی، زبان خارجی نوین و فناوری اطلاعات. دروس مقدماتی پروژه های موضوع محور 4 هفته ای فشرده است که به شما برای درک موضوع مورد نظر کمک می کند.

کلاس ها در تمام طول روز ادامه داشته و دانش آموزان تحت نظارت و توجه مستقیم یک معلم خصوصی هستند، که بر پیشرفت اجتماعی و علمی آن ها نظارت دارد.

برنامه تقویتی

مسئولان خط سیر تقویتی ما سخنرانی هایی از طرف سخنرانان متخصص و سفر به موزه ها، دانشگاه ها و کسب و کارها را سازماندهی می کنند. آنها همچنین فعالیت های آنلاین متنوعی ارائه می دهند و شما را تشویق به پیوستن به باشگاه ها و جوامع بسیاری می کنند. فعالیت های تقویتی واقعاً درک عمیق تری از دروس به شما داده و در توسعه مهارت های تخصصی شما موثر است که به شما کمک خواهد کرد که در درخواست های دانشگاهی در آینده مورد توجه باشید.

زبان انگلیسی در آماده سازی برای مسیرها (EPP)

اگر نیاز به بهبود زبان انگلیسی خود قبل از شروع دوره دارید، برنامهEPP هر روز صبح به مدت 3 ساعت تدریس فشرده انگلیسی همراه با یک برنامه علمی متنوع در هر بعد از ظهر ارائه می کند. همچنین شما دسترسی کامل به برنامه تقویتی و نیز تمام فعالیتهای ورزشی خواهید داشت.

GCSE یک ساله

پس از آنکه برنامه GCSE را با موفقیت به اتمام رسانید، می توانید به سطح A level وارد شوید، و فراتر از آن به تحصیل در دانشگاه بپردازید.

A level برای ورود به دانشگاه های برتر انگلیس

A-Level دوره اصلی عمومی برای دانش آموزان در دوره انگلستان برای ادامه تحصیل به منظور ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی محسوب می شود. طول این دوره دوساله و حداقل سن برای ورود به این دوره 16 سال تمام است.

در این دوره دانش آموز در سال اول معمولا 4 تا 5 درس را انتخاب می نماید و در سال دوم معمولا 3 تا 4 درس را انتخاب می کند. پس از آن در پایان دو سال امتحان جهت ورود به دانشگاه های ممتاز انگلستان از دانش آموزان گرفته می شود.

معمولا برای ورود به رشته ها و دانشگاه های خوب انگلیس، 8 درس انتخاب می شود که نمره هر درس از 4 محاسبه می شود. دانش آموزانی که بخواهند در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی ادامه تحصیل بدهند و دوره ای بگذرانند، بسته به دانشگاه مورد نظر باید در یکی از دو امتحان UKCAT یا BMAT شرکت کنند. همچنین دانش آموزانی که بخواهند وارد یکی از دانشگاه های برتر شوند، حتما بایستی این دوره OXFORD CAMBRIDGE e و UCL را بگذرانند.

دانش آموزان ایرانی که مدرک سال دوم دبیرستان را دارا دریافت کرده اند و از سطح علمی نسبتا مناسبی برخوردارند، اگر 16 سال تمام داشته باشند می توانند وارد دوره A-Levels شوند.

دانش آموزانی که مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ایران را دارند و خواهان ادامه تحصیل در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی،داروسازی می باشند بایستی یک دوره 2 ساله A-Levels را بخوانند و در صورت موفقیت در آزمون سراسری این دوره جذب دانشگاه های انگلستان در این دوره ها شوند.

نتایج قابل توجه در امتحانات از مزایای لول A

دانش آموزان سطح A بلربیز به طور مداوم به نتایج چشمگیر و بالاتر از متوسط بریتانیا دست می یابند. در سال 2014 بیش از 54 درصد از دانش آموزان سطح A در انگلیس، به یکی از دانشگاه های گروه برتر راه یافتند. دانش آموزان بلربیز پس از پایان دوره A level و قبولی در امتحان پایانی از طرف دانشگاه آکسفورد و کمبریج و دانشکده های برتر پزشکی پذیرفته می شوند.

آماده سازی برای آکسفورد و کمبریج انگلستان

اگر توانایی علمی استثنایی دارید، احتمالاً بخواهید به دانشگاه آکسفورد یا کمبریج درخواست دهید. این مؤسسات رقابتی ترین ها در جهان هستند. برای اینکه بیشترین شانس موفقیت را داشته باشید، ما می توانیم آمادگی تخصصی ارائه دهیم که شامل موارد زیر می شود:

 • بحث های رسمی در رابطه با مسائل کنونی
 • ارائه اخبار و حوادث به منظور توسعه دانش و مهارت های ارتباطی شما
 • ارزیابی مستمر تکالیف
 • آزمون ها و امتحانات شما برای اطمینان از همراهی شما با استاندارد های مورد نیاز دانشگاه ها
 • آمادگی برای مصاحبه رو در رو در دانشگاه
 • مشاوره با دانش آموزان سابق بلربیز که در حال حاضر در آکسفورد یا کمبریج تحصیل می کنند.

پشتیبانی بیشتر برای دانش آموزانی که نیاز به انجام یک آزمون استعداد برای یکی از رشته های آکسفورد و کمبریج دارند، در دسترس است. برای نمونه: آزمون استعداد تاریخ (HAT) و آزمون LANT برای حقوق بخشی از این موارد محسوب می شوند. همچنین به دانش آموزان در آزمون های ریاضی STEP مورد نیاز در کمبریج و برخی از دانشگاه های دیگر کمک می شود.

انواع برنامه های تحصیلی در انگلیس

برای تحصیل در انگلستان، علاوه بر مدارک لازم، گاهی اوقات نیاز است برخی از برنامه ها را برای شروع کلاس درس طی کنید. اغلب این برنامه ها به تقویت مهارت های زبانی دانش آموز کمک می کنند. در ادامه به معرفی برخی از این برنامه ها می پردازیم.

1.دوره مقدماتی تحصیلی انگلستان

دوره مقدماتی فوندیشن یک برنامه یک ساله بسیار علمی است که مسیر پیشرفت به بیش از 70 دانشگاه انگلستان را فراهم می کند. برنامه دوره مقدماتی بر اساس برنامه درسی سطح A و تدریس معلمان سطح A، رویکردی نوین در یادگیری ارائه می دهد که مهارت های فراتر از کلاس درس و آماده سازی ضروری برای دانشگاه و موفقیت شغلی را فراهم می کند.

پس از آنکه برنامه را با موفقیت و با توجه به استاندارد مورد نیاز به اتمام رساندید، می توانید به یکی از دوره ها در یکی از بیش از 70 دانشگاه مقصد راه یابید. از مزایای اصلی دوره مقدماتی فوندیشن کمک به یافتن دوره دانشگاهی مناسب برای شما است.

2.برنامه فشرده یک ساله تحصیلی در انگلیس

دانش آموزان پس از اتمام دوره foundation وارد دوره لیسانس می شوند. اگر شما تمایل به تحصیل در دوره foundation را دارید، باید در ایران مدرک دیپلم خود را با میانگین نمرات خوب اخذ کرده باشید، ولی نیازی نیست دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید. اگر سن شما کمتر از 17 سال باشد و مدرک دیپلم خود را گرفته اید، کارشناسان ویزا 724 می توانند برای شما پذیرش قطعی برای تحصیل در دوره foundation را بدون نیاز به مدرک ILTES زبان انگلیسی را فراهم کنند و این امکان برای شما فراهم می کنند که زبان انگلیسی خود را در کشور انگلستان تقویت کنید.

اگر سن شما بیشتر از 17 سال است به مدرک زبان انگلیسی آیلتس 5.5 نیاز است. دوره فوندیشن یک برنامه کارآمد و فشرده یکساله است. این برنامه در مقایسه با A level شما را قادر به اخذ مدرک خود به مدت یک سال زودتر می سازد.

3.برنامه تقویتی تحصیلی در انگلیس

برنامه تقویتی در دوره فوندیشن انتخاب گسترده ای از فعالیت های جالب، گفتگوها و تجارب را فراهم می کند که به منظور افزایش مطالعات، توسعه دانش موضوعی و ترویج مهارت های ارتباطی و زندگی شما طراحی شده است. تمام آنها ویژگی هایی هستند که دانشگاه های برتر در متقاضیان خود می جویند.

شما با شرکت در فعالیت های تقویتی به طور کامل در موضوع مورد مطالعه غوطه ور شده و به بینش و دیدگاه های جدید دست می یابید. به عنوان مثال، بازدید از پارک علم کمبریج چشم اندازی کاملاً جدید از نظریه ای به شما می دهد که در کلاس درس یاد می گیرید، و یا حضور درکارگاه هنرهای خلاقانه دانشگاه به شما فرصت یادگیری روش ها و مهارت های جدیدی می دهد. این ویزا امتیاز بندی شده است و امتیاز 40 مورد نیاز است. برای دریافت آن باید مدارک زیر را ارائه کنید.

 • داشتن مدرک زبان آیلتس 10 امتیاز
 • گرفتن Case از دانشگاه 20 امتیاز
 • نامه بانکی مبنی بر گواهی تمکن مالی 10 امتیاز

نوع دوم دانشگاه های این کشور که بهترین نوع پذیرش ویزای تحصیلی انگلستان و پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان به آن تعلق دارد که شامل دانشگاههای رتبه های ده تا صد این کشور می شود که به مراتب هزینه هایی بهتر و امکاناتی جهانی را در بر دارد و مورد توصیه برای اخذ پذیرش خواهد بود.

نوع سوم که به نوعی به مراکز آموزش فانتزی و لوکس این کشور اطلاق می شود، از لحاظ کیفی پایین بوده و هزینه ی بسیار بالای تحصیلی را در برداشته که آن هم مورد توصیه برای تحصیل نیست.

شرایط زبانی و میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان

میانگین هزینه تحصیل در انگلستان در مقاطع دانشگاههای معتبر و مورد توصیه ی این کشور بین 10 تا 12 هزار پوند، به صورت سالیانه است. برای تحصیل در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان (آیلتس 6) و در مقطع فوق لیسانس (آیلتس 6٫5) و در دکترا آیلتس 7 مورد نیاز خواهید بود که در جدیدترین خدمات موسسه این امکان وجود دارد تا در رشته های مالی و رشته های مدیریتی هم هزینه ی پایین تر در برترین دانشگاه های انگلستان نظیر آلستر و واکینگهام و… حتی بدون نیاز به مدرک زبان آیلتس در تمام مقاطع دانشگاهی پذیرش گرفت و پس از آن ویزای تحصیلی را از آن خود کرد.

نکته ی مهم در مورد اخذ ویزای همراه در نظام آموزشی انگلستان اینکه حق بردن همراه در مقطع لیسانس وجود ندارد. اما این امکان برای مقاطع بالاتر نظیر فوق لیسانس و دکترا وجود خواهد داشت و می‌شود از این طریق از ویزای همراه استفاده کرد.  در حال حاضر شرایطی فراهم شده تا بر خلاف سابق که خانواده ها و افراد بالای 35 سال سن با شرایط سختی برای اخذ ویزای انگلستان مواجه بوده اند، حالا بتوانند با شرایطی مساعد تر، حتی افراد 40 ساله نیز این امید را داشته باشند تا ویزای تحصیلی انگلستان را اخذ کنند.

معرفی بهترین دانشگاه های انگلیس برای تحصیل

در کشور انگلیس بیش تر از 150 مرکز آموزش عالی و دانشگاهی وجود دارد. همین مسئله نحوه رتبه بندی دانشگاه های برتر را به دلیل شرایط رقابتی سخت می کند. دانشگاه های برتر این کشور بر اساس موارد مختلفی از جمله رضایت دانش آموزان، رتبه بندی موضوعات، رتبه بندی تحقیقات، درصد دانشجویان بین المللی، سطح کیفیت آموزشی و مواردی از این دست است که رتبه بندی می شوند. در ادامه شما را با دانشگاه های برتر انگلیس بر اساس رتبه بندی جهانی QS World University 2021، شرایط پذیرش و شهریه آن ها آشنا می کنیم.

1.دانشگاه آکسفورد

دانشگاه اکسفورد، دانشگاه رتبه 1 بریتانیا و رتبه 5 جهان، برای تحصیل دانشجویان است. دانشگاه آکسفور در سال 1096 در منطقه آکسفورد انگلستان تاسیس شد. این دانشگاه در جهان دانشگاه های انگلیسی زبان به عنوان قدیمی ترین دانشگاه شناخته می شود.

از ویژگی های این دانشگاه که باعث برتری آن شده است، چشم انداز شغلی دانشجویان است که در بین تمامی مراکز آموزش عالی انگلیس رتبه یک را دارد. این دانشگاه همچنین بیشترین دانشجویان موفق برای کسب رتبه های اول را به خود اختصاص داده است. یکی از مزیت های بزرگ این دانشگاه، آموزش هفتگی تک به تک است. در این برنامه دانشجو حدود یک ساعت را با یک متخصص آموزشی در زمینه تحصیلات خود مشغول آموزش می شود.

از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می توانیم به دیوید کامرون نخست وزر اخیر این کشور، رییس جمهور بیل کلینتون، تیم برنرز لی، اسقف اعظم کانتری بری، 50 مدال آور المپیک و 27 برنده جایزه نوبل را نام ببریم.

آدرس سایت: https://ox.ac.uk

شرایط پذیرش: این شرایط بسته به منطقه و مدرک متفاوت است که می توانید از طریق سایت دانشگاه، درباره آن ها اطلاع کسب کنید.

شهریه: 23105 تا 30540 پوند در سال متغیر است.

 

2.دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج، دانشگاه رتبه 2 بریتانیا و رتبه 7 جهان، برای تحصیل دانشجویان است. این دانشگاه در سال 1209 میلادی در انگلیس تاسیس شد و در حال حاضر به عنوان دومین دانشگاه قدیمی در بین دانشگاه های انگلیسی زبان در دنیا است.

این دانشگاه که در منطقه کمبریج واقع شده است، یکی از بهترین مراکز آموزشی انگلیس برای تحصیل به شمار می آید. دوره های تحصیلی معروف این دانشگاه که رقابت بر سر آن ها بالا است، برنامه های اقتصاد، علوم و حقوق هستند.

مرکز آموزش کمبریج بر خلاف قوانین دانشگاه های معمول هیچ محوطه دانشگاهی ندارد. در عوض 31 کالج خودگردان ایجاد کرده است که زیر پرچم این دانشگاه مشغول فعالیت هستند.

نکته جذاب و جالب توجه درباره این دانشگاه تعداد 89 برنده جایزه نوبل است که برندگان آن زیر سایه کمبریج بوده اند. جالب تر آنکه این دانشگاه بعد از ملکه و کلیسای این کشور، بزرگ ترین مالک زمین در بریتانیا محسوب می شود.

از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می توانیم به نیوتن، چارلز داروین، جان میلتون، استفان هاوکینگ و برتراند راسل اشاره کنیم.

آدرس سایت: https://cam.ac.uk

شرایط پذیرش: برای اخذ پذیرش در کمبریج ، حداقل معدل 3.5 مورد نیاز است که در برخی اوقات حداقل معدل 3.7 مورد نیاز است. برای بسیاری از دوره های کمبریج، مدارک لازم برای موضوعات خاصی لازم است که باید قبل از درخواست، بررسی کنید که آیا نمرات مناسب را در سطح مناسب و دروس مناسب و مرتبط با دوره ای که انتخاب کرده اید، را دارید یا خیر. 

شهریه: شهریه این دانشگاه بین 19197 تا 29217 پوند متغیر است.

 

3.کالج امپریال لندن

کالج امپریال لندن، مرکز آموزشی رتبه 3 بریتانیا و رتبه 8 در دنیا برای تحصیل دانشجویان است. به همین دلیل این کالج همیشه برای تحصیل دانشجویان یک مکان جذاب محسوب می شود.

کالج امپریال در سال 1907 در لندن تاسیس شد. این کالج در کنار چند دانشگاه دیگر به عنوان مثلث طلایی شش دانشگاه نخبه انگلیس محسوب می شود. دوره های برتر این دانشگاه، رشته های علوم، مهندسی و پزشکی هستند. از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می توانیم به الکساندر فلمینگ، توماس هاکسلی و برایان می اشاره کنیم.

آدرس سایت: https://imperial.ac.uk

شرایط پذیرش: شرایط پذیرش بین برنامه ها متفاوت است (جزئیات موجود در صفحات وب برنامه ها) برای متقاضیانی که سطوح A را ارسال می کنند، حداقل استاندارد به طور کلی AAA است. بسته به برنامه، برای متقاضیانی که IB را ارائه می دهند 38-40 امتیاز است. (برای اطلاع دقیق می توانید از مشاوران ویزا 724 کمک بگیرید.)

شهریه: شهریه این دانشگاه بین 25000 تا 28000 یورو متغیر است.

4.کالج دانشگاهی لندن

کالج UCL مرکز آموزشی رتبه 4 بریتانیا و رتبه 10 در دنیا برای تحصیل دانشجویان است. کالج دانشگاه لندن در سال 1826 تاسیس شد. در این دانشگاه تا کنون 30 نفر توانسته اند جایزه نوبل را دریافت کنند. این کالج با دارا بودن رتبه یک رقمی دانشگاه های جهان بهترین محل تحصیل برای دانشجویان ایرانی محسوب می شود.

از دوره های برتر این دانشگاه می توانیم به رشته های پزشکی، علوم و حقوق اشاره کنیم. از فارغ التحصیلان مشهور کالج دانشگاهی لندن هم الکساندر گراهام بل، کریستوفر نولان، مهاتما گاندی و ریکی جرویس بودند.

آدرس سایت: https://ucl.ac.uk

شرایط پذیرش: شما معمولاً باید دو سال تحصیل در سطح دانشگاه را قبل از ورود به UCL گذرانده باشید یا قرار است آن را به پایان برسانید. حداقل شرط ورود معمولی معدل تجمعی 3.3 / 4.0 (یا معادل آن) است، اما برخی از زمینه های موضوعی حداقل به 3.7 نیاز دارند و ممکن است پیش نیازهای اضافی نیز داشته باشند.

شهریه: شهریه داخلی این دانشگاه بالای 9000 پوند و برای دانشجویان بین المللی حدود 18000 پوند است.

5.دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ دانشگاه رتبه 5 بریتانیا و رتبه 20 در دنیا برای تحصیل دانشجویان است. این دانشگاه که به عنوان یک مرکز آموزشی معتبر و مشهور در اسکاتلند شناخته می شود در سال 1583 ایجاد شد.

در این دانشگاه در مجموع 22 مدرسه مشغول فعالیت هستند که در آن چند هزار دانشجو پذیرش شده اند. ز دوره های معروف دانشگاه ادینبورگ می توانیم به MBA، مهندسی و دامپزشکی اشاره کنیم. از فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه می توانیم به چارلز داروین، سر ارتور کانن دویل، دیوید هیوم و سه امضا کننده اعلامیه استقلال آمریکا یعنی جیمز ویلسون، جان ویترسپون و بنیامین راش را نام ببریم.

آدرس سایت: https://ed.ac.uk

شرایط پذیرش: علاوه بر الزامات اضافی هر دوره، برای پذیرش در این دانشگاه نیاز به تسلط بر انگلیسی، بیانیه هدف، توصیه نامه، رزومه، کپی اصل ریز نمرات دانشگاهی و ترجمه های معتبر از رونوشت ها نیاز دارید.

شهریه: شهریه این دانشگاه بین 18800 تا 24600 پوند متغیر است.

6.دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر، دانشگاه رتبه 6 بریتانیا و رتبه 27 در دنیا برای تحصیل دانشجویان است. این دانشگاه در سال 1824 در شهری به همین نام ایجاد شد. دانشگاه منچستر با دوره های MBA، بازاریابی و کسب و کار خود معروف است.

این دانشگاه که در شمال بریتانیا قرار دارد، به دلیل برتری علمی فوق العاده بالا میزبان دانشجویان داخلی و خارجی زیادی است. دانشگاه منچستر در حال حاضر 25 برنده جایزه نوبل، 10 جایزه فیزیک، 9جایزه شیمی و 6 جایزه برای فیزیولوزی، پزشکی و اقتصاد با استفاده از کارکنان و دانشجویان خود کسب کرده است.

این دانشگاه محل تحصیل و تربیت چندین و چند نویسنده و کمدین، بازیگر، سیاستمدران شناخته شده و معماران معروف است. دانشگاه منچستر طیف فوق العاده ای از موضوعات را برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

آدرس سایت: http://manchester.ac.uk

شرایط پذیرش: پذیرش در دانشگاه منچستر نسبتاً رقابتی است، زیرا در سال 2020 میزان پذیرش 56 را ثبت کرده است. شرایط پذیرش 65 درصد نمرات در مدارک تحصیلی قبلی و نمره آیلتس 6.5+ است. در صورت درخواست برای دوره های مدیریت سطح PG، به 550+ نمره GMAT نیاز دارید.

شهریه: شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی بین 17000 تا 21000 پوند متغیر است.

7.کالج کینگ لندن

کالج KCL مرکز آموزشی رتبه 7 لندن و رتبه 31 در دنیا برای تحصیل دانشجویان است. این کالج توسط دوک ولینتون و پادشاه وقت آن زمان بریتانیا یعنی جورج چهارم در سال 1829 ایجاد شد.

این مرکز آموزشی بهترین مکان برای تحصیل پزشکان، دندانپزشکان و سایر دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره های بهداشتی در سراسر قاره سبز است. دور های برتر این دانشگاه علاوه بر پزشکی، شامل ریاضیات و حقوق نیز می شود.

این کالج علاوه بر امکانات تحصیلی کامل، دارای شرایط ویژه تحصیل دانشجویان از جمله باشگاه قایق رانی، سالن های بدنسازی کلوپ شبانه، باشگاه تیراندازی و مغازه های متنوع است تا دانشجویان در کنار درس اوقات فراغت خوبی را سپری کنند.

آدرس سایت: https://kcl.ac.uk

شرایط پذیرش: از لحاظ نمره، مسئولین این دانشگاه معمولاً نمره کلی 5.8 و نمره 6.0 را در دو موضوع مربوطه مورد توجه قرار می دهند و توصیه می کنند که سومین موضوع مرتبط را در بالاترین سطح ممکن در برنامه درسی مدرسه خود قرار دهید. King’s یک دانشگاه بسیار رقابتی است و میزان پذیرش کلی آن تنها 13 است .

شهریه: شهریه این دانشگاه از 17050 پوند شروع و تا 34650 پوند بسته به دوره مورد نظر متغیر است.

 

8.دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن

دانشکده LSE دانشگاه رتبه 8 بریتانیا و رتبه 49 در دنیا برای تحصیل دانشجویان است. این دانشگاه که در سال 1895 در لندن تاسیس شد، به عنوان بین المللی ترین دانشگاه انگلستان شناخته می شود.

دوره های مشهور دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن شامل اقتصاد، علوم اجتماعی و حقوق می شود. به طور کلی اکثر دانشگاه های مطرح این کشور برای تحصیل حقوق بهترین ها در دنیا محسوب می شوند. از ویژگی های برتر این دانشگاه وجود بزرگترین کتابخانه جهان در علوم اجتماعی است. همچنین فارغ التحصیلان این دانشگاه در شرایط نرخ اشتغال بالا و بهترین حقوق برخوردار هستند.

به عنوان یک دانشگاه معتبر جهان، گرفتن موقعیت در یکی از برنامه های کارشناسی در LSE می تواند بسیار رقابتی باشد. نرخ پذیرش در LSE برای برنامه های کارشناسی 8.9 است.

آدرس سایت: https://lse.ac.uk

شرایط پذیرش: به طور معمول هنگام ثبت نام 18 سال یا بیشتر داشته باشید و دارای چهار سطح GCSE/O در نمرات A -C و یک سطح GCE/A در نمرات A -E ، یا شش سطح GCSE/O در نمراتA -C ، یا معادل آن ها باشید. در نهایت باید نشان دهید که شایستگی لازم در ریاضیات حداقل معادل انگلستان را دارید. به طور کلی این دانشگاه متقاضیان متوسط را پذیرش نمی کند.

شهریه: شهریه بین المللی این دانشگاه حدود 18408 پوند است.

 

9.دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول دانشگاه رتبه 9 بریتانیا و رتبه 58 در دنیا برای تحصیل دانشجویان است. این دانشگاه با رتبه بندی بسیار خوبی که در سطح انگلستان و دنیا دارد، یکی دیگر از انتخاب های برتر دانشجویان بین المللی است.

دانشگاه بریستول در سال 1876 در منطقه ای با همین نام تاسیس شد. این دانشگاه از لحاظ سطح آموزشی و کیفیت تدریس در رده های بالا قرار دارد. دروس برتر تدریس شده در این دانشگاه که بسیار رقابتی هستند شامل هنر، علوم پزشکی و مهندسی می شوند.

از جمله فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه خواننده مشهور جیمز بلانت، دیوید نیکولز، سیمون پگ و پل دیراک هستند.

آدرس سایت: https://bristol.ac.uk

شرایط پذیرش: این دانشگاه متقاضیان دارای دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) با معدل حداقل 3.2  تا 3.4 برای دوره های رقابتی و حداقل دو آزمون AP با نمره حداقل 4 (معمولاً 5) را برای پذیرش در نظر خواهند گرفت.

شهریه: شهریه این دانشگاه بین 20100 تا 38000 پوند متغیر است.

 

10.دانشگاه وارویک

دانشگاه بریستول، دانشگاه رتبه 10 بریتانیا و رتبه 62 در دنیا برای تحصیل دانشجویان است. این دانشگاه با کیفیت در سال 1965 در حومه منطقه کاونتری تاسیس شد. همانطور که احتمالا متوجه شدید، دانشگاه وارویک یک دانشگاه جوان است که اخیرا در لیست 10 دانشگاه جوان برتر در دنیا قرار گرفته است.

این دانشگاه علاوه بر سطح آموزشی بالا، نرخ اشتغال پس از تحصیل بسیار خوبی هم دارد. دوره های معروف دانشگاه وارویک شامل اقتصاد، WMG، تجارت، حقوق و مطالعات بین المللی است.

آدرس سایت: https://warwick.ac.uk/

شرایط پذیرش: همه متقاضیان باید دارای حداقل سطح مهارت در زبان انگلیسی، ریاضیات و علوم باشند. مدرک معادل اثبات توانایی ها نیز قابل قبول خواهد بود.

شهریه: شهریه این دانشگاه بین 17460 تا 22260 پوند در سال متغیر است.

معرفی رشته های دانشگاهی در انگلیس با شهریه

اما فارغ از بحث بهترین دانشگاه که آن را بررسی کردیم، هر متقاضی باید از شرایط رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارد، باخبر شود. در ادامه قرار است به معرفی رشته هایی بپردازیم که که در مراکز آموزشی انگلیس تدریس می شوند و میزان تقریبی شهریه آن ها را هم قرار دهیم.

1.علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی

اولین رشته پردرخواست در کانادا که اغلب دانشجویان داخلی و بین المللی برای دریافت مدرک آن با یکدیگر رقابت می کنند، زمینه علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی در بریتانیا است. دانشگاه های انگلستان در علوم کامپیوتر پیشتاز هستند و بسیاری از گروه ها در حال تحقیق برای شرکت های برتر جهان هستند.

رشته علوم کامپیوتر شامل مطالعه الگوریتم ها و ساختار داده ها، طراحی رایانه و شبکه، مدل سازی داده ها و فرآیندهای اطلاعات و هوش مصنوعی است.  به طور کلی مجموع این رشته ها به عنوان محاسبات شناخته می شوند.

شهریه: برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر در بریتانیا، متوسط شهریه سالانه می تواند بین 15000 تا 36000 پوند متغیر باشد.

2.مهندسی و فناوری (مهندس کامپیوتر،مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی بر، مهندسی مکانیک، مهندسی معدن، مهندسی نفت و …)

مهندسان فارغ التحصیل در کشور انگلیس برخی از پردرآمدترین افراد در این کشور محسوب می شوند. در میان همه رشته های مهندسی، مهندسی نرم افزار ، مهندسی محیط زیست، مهندسی پزشکی و مهندسی هوافضا در لیست قابل اشتغال ترین مدارک مهندسی در انگلستان قرار گرفته است.

مهندسی یک شغل بسیار ارزشمند درانگلیس به شمار می آید. طبق آمار به دست آمده، مهندسان در بین پنج کارمند برتر این کشور قرار دارند که بیشترین نرخ حقوق سالانه را دریافت می کنند. به طور متوسط، حقوق سالانه یک مهندس در انگلستان حدود 50،000 پوند است .

شهریه: به طور میانگین، اکثر مراکز آموزشی مهندسی در انگلیس بین 19000 تا 28000 پوند هزینه تحصیل دارند.

3.مطالعات تجاری و مدیریت

مدرک مطالعات بازرگانی یا تجاری و مدیریت مربوط به نحوه عملکرد یک شرکت یا سازمان است. این رشته تحصیلی می تواند جنبه های مالی، اداری و بازاریابی تجارت را شامل شود.

بریتانیا به عنوان هفتمین کشور برتر برای راه اندازی کسب و کار در کل دنیا شناخته شده است. این کشور محل اصلی ترین شهر مالی جهان، یعنی لندن است که به تنهایی بیش از 6 میلیون شغل را پشتیبانی می کند. با فرصت های بسیاری که در این کشور برای رشد تجارت وجود دارد، دانشگاه های این کشور صادرکننده برجسته ایده، فناوری و استعداد در زمینه تجارت هستند.

شهریه: به طور میانگین، هزینه تحصیل در رشته بازرگانی یا تجارت و مدیریت در انگلیس در هر سال حدود 17000 پوند است.

4.پزشکی

دانشگاه های رشته های متنوع پزشکی در انگلیس همانطور که در پاراگراف های قبل هم گفتیم، از بهترین مراکز آموزشی تحصیل این رشته در اروپا و دنیا هستند. به همین دلیل رقابت بر سر صندلی های این دانشگاه ها در بریتانیا بسیار سخت است.

شما برای پذیرش این رشته در یکی از مراکز آموزشی بریتانیا، باید جزو رتبه های برتر باشید و خودتان را از سایرین متمایز کنید. بیش از 70 دانشگاه در انگلیس در رتبه های برتر دنیا از لحاظ کیفیت قرار دارند که می توانند برای تحصیل این رشته مناسب باشند.

شهریه: دانشجویان بومی انگلیس و اتحادیه اروپا در دانشگاه های انگلیسی باید تا 9،250 پوند در سال شهریه بپردازند. اما هزینه های تحصیل بین المللی در مقطع کارشناسی بسیار متفاوت است. این بودجه از حدود 10،000 پوند شروع می شود و تا 38،000 پوند و حتی بیشتر بسته به دانشگاه متغیر است.

5.اقتصاد

اقتصاد در زندگی روزمره ما نقش زیادی دارد. مطالعه این رشته به ما کمک می کند که مدل های تجارت گذشته، آینده و حال حاضر را درک کرده و آنها را در جوامع، دولت ها ، مشاغل و افراد به کار گیریم. اقتصاد یک علم اجتماعی در مورد نحوه استفاده افراد از منابع محدود مانند غذا، نیروی کار، مواد معدنی و پول است .

اکثر مدارک کارشناس اقتصاد در انگلیس حدود 3 سال طول می کشند و بر دروس مختلفی از جمله روانشناسی، علوم اجتماعی، جامعه شناسی، تجریه تحلیل آماری و نظریه و تکنیک ها تاکید دارد.

شهریه: این شهریه از حدود 2 هزار پوند در سال برای دانشجویان داخلی شروع و تا حدود 100 هزار پوند برای دانشجویان بین المللی در هر سال متغیر است. هر چند که به طور متوسط این هزینه حدود 50 هزار پوند است.

6.حقوق

حقوق یکی از اصلی ترین رشته های جهان است که حتی بزرگترین رهبران جهان مثل باراک اوباما، بی نظیر بوتو و ماهاتما گاندی در این رشته تحصیل کرده اند. از مزایای تحصیل این رشته پای قوی آکادمیک، موقعیت های متنوع شغلی، ثبات درآمدی و تفکر انتقادی و استدلالی قوی است.

کشور انگلستان بعد از ایالات متحده یکی از بهترین مراکز دنیا برای تحصیل رشته حقوق محسوب می شود. این رشته می تواند زمینه ساز پردرآمدترین مشاغل در انگلیس باشد.

شهریه: به طور کلی این هزینه بین 12 تا 18 هزار پوند در سال متغیر است. هر چند دانشگاه های خوب شهریه ای به مراتب بیشتر از این نرخ را برای تحصیل دانشجویان دریافت می کنند.

7.مهندسی مکانیک و هوانوردی

مهندسان مکانیک به دلیل دانش و مهارت های خود در زمینه خلاقیت، طراحی، پیاده سازی و کار با دستگاه های مختلف، انواع ماشین ها و موتورها و سیستم های انرژی شهرت پیدا کرده اند.

متقاضیان تحصیل در این رشته با نحوه طراحی موتورهای هواپیما، سیستم های کنترل، تجهیزات فرود و بسیاری از قسمت ها و فرآیندهای پیچیده پرواز آشنا خواهند شد.

مهندسی مکانیک یک حرفه مطمئن با آینده ای درخشان و بلند مدت نه تنها در بریتانیا بلکه در اکثر کشورهای سطح یک دنیا محسوب می شود. تنها در انگلیس 1.86 میلیون فرصت شغلی جدید برای مهندسین تا سال 2020 ایجاد خواهد شد.

شهریه: میانگین این شهریه 23720 در سال است. هرچند بسته به دانشگاه می تواند کمتر و یا بیشتر از این مقدار باشد.

 

8.معماری

معماری یک از رشته های بسیار جذاب است که به خلاقیت و هنر زیادی نیاز دارد. معماری هنر و علم طراحی ساختمان ها و سازه ها است. این هنر می تواند در سطح کلان طراحی سازه ها تا سطح خرد مثل مبلمان شهری فعالیت داشته باشد.

دانشگاه های لندن صدها دوره در زمینه معماری و ساختمان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می دهند. بریتانیا خانه معماری و ساختمانهای خیره کننده ای است، بنابراین اصلا جای تعجب نیست که دانشجویان از سراسر دنیا برای تحصیل رشته معماری به انگلیس بیایند.

شهریه: این شهریه بین 9 تا 47 هزار پوند متغیر است. هر چند برخی از دانشگاه ها ممکن است بیش از این مقدار را از دانشجویان خود درخواست کنند.

9.هنر و طراحی

رشته هنر و طراحی یکی دیگر از رشته های پرطرفدار در انگلیس است که با احساسات افراد ترکیب می شود. این رشته شامل مجموعه گسترده ای از رشته های مختلف از داستان، نمایشنامه و شعر گرفته تا نقاشی، طراحی، گرافیک، مجسمه سازی و هنرهای تزیینی سنتی مثل مینا کاری.

مطالعه دوره های هنر و طراحی در انگلستان، دانشجویان را با هر جنبه ای که برای آماده سازی آنها برای یک حرفه خلاق نیاز است را آشنا می کند.

شهریه: این هزینه بین 15 تا 37 هزار پوند متغیر است.

10.حسابداری و امور مالی

رشته حسابداری مطالعه حسابرسی مالی و ثبت معاملات مالیاتی است.  اگر قصد دارید در این رشته تحصیل کنید، درک خوبی از اصول و فرایندهای حسابداری مورد نیاز برای سازماندهی، تجزیه و تحلیل و ارزیابی سوابق مالی شرکت ها و سازمان ها و حتی برای اشخاص پیدا خواهید کرد.

مدرک حسابداری در انگلستان به دلیل صنعت مالی قوی این کشور و افزایش نیاز به متخصصان واجد شرایط در شرکت ها ، ارزش تحصیل را دارد، خصوصا اگر بدانید مشاغل ارشد این رشته حقوق های بسیار خوبی را دریافت می کنند.

شهریه: میانگین هزینه شهریه سالانه برای دوره کارشناسی حسابداری در بریتانیا حدود18،525  تا 23.079 پوند است. در حالی که شهریه برنامه های تکمیلی بین 16000 تا 28.900 پوند متغیر است.

 

جمع بندی

نظام آموزشی انگلستان که از معتبرترین نظامهای آموزشی است با پیشینه ای قدیمی و با بهره مندی از محیط های کاملا استثنایی و امکانات فوق العاده با وجود بهترین کالج ها و نهادهای آموزشی و دانشگاههای برتر دنیا نظیر آکسفورد و کمبریج محسوب می شود.

این مراکز آموزشی علاوه بر مزایای گفته شده به علاوه تدریس زبان اینترنشنال، یکی از اولویت های افراد در انتخاب مقصد مناسب برای تحصیل به شمار می رود. هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در انگلیس، به این کشور مهاجرت و در مقاطع تحصیلی متفاوت، مشغول آموزش می شوند.

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا می‌توانید سوالات خود را در قسمت مشاوره رایگان مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای کانادا بدون شینگن

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزای شینگن آلمان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

7 + 6 =

نظرات و سوالات شما

۹ دیدگاه

 1. فاطمه

  برای ویزا تحصیلی انگلیس ایلتس هم لازمه

  پاسخ دهید
 2. الهه یزدی

  با سلام من میخواهم برای ادامه تحصیل بروم تا از آن طریق اقامت بگیرم میشه لطفا من رو راهنمایی کیند؟

  پاسخ دهید
 3. الهه یزدی

  با سلام من میخواهم برای ادامه تحصیل بروم تا از آن طریق اقامت بگیرم میشه لطفا من رو راهنمایی کیند؟

  پاسخ دهید
 4. فاطمه

  برای ویزا تحصیلی انگلیس ایلتس هم لازمه

  پاسخ دهید
 5. هادی

  با سلام من هادی ٣١ ساله متاهل دارای مدرک کارشناسی الکترونیک و کارمند رسمی وزارت نیرو با ۵سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی و همسرم ٢٨ ساله دارای مدرک کارشناسی کامپیوتر گرایش نرم افزار،در حال حاضر تقاضای مهاجرت به کشور آلمان از طریق ویزای کار برای خودم یا ویزای تحصیلی برای همسرم رو دارم،ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ دهید
 6. امیر

  سلام،
  امیر هستم ، ۴۰ ساله ، فارغ التحصیل کارشناسی مکانیک شریف سال ۱۳۸۰،به دلیل سابقه کاریم و معدل از یکی از دانشگاه های اسکاتلند،گلاسکو پذیرش گرفتم در مقطع ارشد، تمام وقت یکساله.
  هزینه یکسال تحصیل ۲۱/۰۰۰ پوند هست.
  سوال بنده از حضرتعالی در مورد نامه تمکن مالی برای اخذ ویزا است:
  چه مبلغی حدودا را به مدت ۲۸ روز باید در حساب ریالی داشته باشم؟
  مبلغ ریال معادل آن بر اساس قیمت روز پوند بازار است ویا دولتی؟
  آیا تمکن مالی رو از طریق ملک ، اتومبیل شخصی هم میتوان اثبات کردو چطور؟
  سپاس

  پاسخ دهید
 7. Sina dadmehr

  با سلام
  بنده پذیرش یک کورس دوساله از دانشگاه گرینیچ لندن در مقطع مستر گرفتم.
  میخوام با همسرم برای‌ ویزا درخواست بدم:
  ۱-چقدر باید پول تو حسابم‌باشه؟و فقط باید تو حسابه خودم‌باشه یا همسرم؟
  ۲-اینکه برای تمکن میگن ۲۸ روز یعنی بدون احتساب تعطیلات؟یا چجوری حساب میشه مثلا ۲۶ سپتامبر پولو‌برثزاریم تا کی باید بهش دست نزنیم؟

  پاسخ دهید
 8. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  اخذ اقامت پس از تحصیل امکان پذیر است اما در ابتدا باید شرایط اخذ ویزای انگلستان را داشته باشید.

  شما میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و یا جهت مشاوره خصوصی ویزا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

  پاسخ دهید
 9. محمد رستمی

  با سلام و احترام 

  برای ویزای تحصیلی انگلیس به آیلتس حداقل ۴.۵ نیازمند هستین

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *