اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

اخذ ویزای جاب سیکر آلمان با کمک و مشاوره‌ی موسسه‌ی مهاجرتی ویزا 724 فرصت استثنایی است که شما عزیزان می‌توانید به وسیله‌ی مطالب موجود در این مقاله و تماس با همکاران ما، از آن بهره‌مند شوید. تا پایان این محتوا با ما همراه باشید!

برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای توریستی این کشور می توانید به لینک > ویزای آلمان مراجعه بفرمایید.

مروری بر شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان

پیدا کردن شغل مناسب در آلمان به دو صورت کاریابی آنلاین و به صورت حضوری(از طریق ویزای جاب سیکر آلمان) صورت می‌گیرد. در روش اول، رزومه و مدارک خود را از طریق وب‌سایت‌های کاریابی معتبر و همچنین آژانس استخدام فدرال، در دسترس کارفرمان قرار می‌دهید. حتی برخی کارفرمایان ‌سایت شرکت‌ خود را در اختیار این وب سایت‌ها قرار می‌دهند تا رزومه‌ی شما مستقیما به بخش کارگزینی شرکت ارسال شود. در روش دوم، می‌بایست از قبل با یک کارفرمای آلمانی مصاحبه کنید و مدارک و رزومه خود را به وی تحویل دهید. در بسیاری از مواقع، متقاضیان به کمک دوستان یا خانواده‌ای‌ در آلمان برای جستجوی کار و همچنین مصاحبه با کارفرما اقدام می‌کنند.

اقدام از طریق دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، خود مستلزم وجود شرایط خاصی است. ل در صورت نداشتن دوست و یا فامیل می‌بایست قبل از ورود به آلمان، یک واحد هتل یا خانه در این کشور اجاره کنید. داشتن مدرک زبان آلمانی(سطح B1 یا B2) امتیاز بزرگی برای شما خواهد بود. داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشدی که با یکی از مدارک آلمان مطابقت داشته باشد، از دیگر امتیازات مهم است. اگر می‌خواهید شانس خود را برای دریافت این ویزا افزایش دهید، می‌بایست 3 تا 5 سال در زمینه‌ی تحصیلی خود دارای سابقه کار بوده و از تمکن مالی قابل قبولی برخوردار باشید. 

برای کسب اطلاع و آشنایی با بهترین شیوه های مهاجرت به آلمان به لینک « روش های مهاجرت به آلمان» مراجعه فرمائید. 

اعتبار ویزای جاب سیکر 6 ماه است و شما می‌توانید به کمک آن، در آلمان اقامت داشته باشید و به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید. برای دریافت این ویزا، می‌بایست 75 یورو پرداخت نمایید. زمانی که بتوانید شغلی ثابتی پیدا کنید می‌بایست در فکر تغییر وضعیت اقامت و ویزای خود باشید. اما در صورت پیدا نکردن شغل مناسب، پس از اتمام اعتبار ویزا باید خاک کشور آلمان را ترک نمایید.

ویزای جاب سیکر آلمان

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد مخارج تحصیل در کشور آلمان به لینک « هزینه تحصیل در آلمان» مراجعه نمائید.

مدارک مورد نیاز ویزای جاب سیکر آلمان

جهت ثبت درخواست ویزا، می‌بایست مدارک خاصی را جمع‌آوری و ترجمه نمایید. کنسولگری آلمان به کمک این مدارک صداقت، جدیت و همچنین اعتبار فردی شما را مورد بررسی قرار خواهد داد. به همین علت در تهیه این مدارک نهایت دقت را داشته باشید. همچنین سعی کنید از بزرگ‌نمایی‌های دور از واقعیت و تهیه‌ی مدارک نادرست خودداری فرمایید. زیرا که در صورت اثبات این امر، پرونده‌ی شما ریجکت خواهد شد. از جمله‌ی این مدارک می‌توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 1. کپی برابر با اصل مدارک تحصیلی و معادل‌سازی آنها با مدرک دانشگاهی آلمان.
 2. گواهی تمکن مالی و یا ایجاد حسابی بلوکه شده در آلمان به ارزش 000/10 یورو.
 3. پاسپورت معتبر(به همراه کپی صفحات اول و آخر) و سایر مدارک هویتی ترجمه‌شده.
 4. انگیزه‌نامه.
 5. توصیه‌نامه.
 6. تکمیل فرم‌های درخواست ویزا.
 7. 3 قطعه عکس پاسپورتی جدید.
 8. مدارک مربوط به سابقه‌ی کاری به همراه ترجمه.
 9. مدرک رزرواسیون هتل.
 10. کارت Adhara یا کارت جیره (Ration).
 11. گواهی ازدواج(در صورت تاهل). 
 12. گواهی تولد فرزندان(در صورت داشتن فرزند و قصد مهاجرت با آنها). 
 13. مدرک بیمه‌ی سلامت معتبر برای 6 ماه اقامت در آلمان.
 14. مکاتباتی که با کارفرمایان آلمانی انجام داده‌اید. 
 15. فهرستی کامل از شرکت‌هایی که قصد فعالیت در آنها را دارید. 
 16. دو پیش‌نویس از تقاضانامه. 

جهت آشنایی با شرایط زندگی در کشور آلمان به لینک « هزینه های زندگی در آلمان» مراجعه فرمائید.

job seeker آلمان

مراحل انجام پروسه‌ی درخواست ویزای جاب سیکر آلمان

پس از تهیه‌ی مدارک مورد نیاز ویزای job seeker آلمان، نیاز است تا مدارک خود را با ترتیب خاصی ثبت نمایید. آمارها نشان می‌دهد که مراجعه به بخش کنسولگری، می‌تواند فرآیند اخذ ویزا را سرعت ببخشد. به یاد داشته باشید که می‌توانید به صورت مستقیم درخواست ویزای خود را به اداره Opulent us  ارائه دهید و فرآیند درخواست خود را دنبال نمایید. پس از آماده‌سازی مدارک مورد نیاز، می‌بایست از سفارت آلمان وقت مصاحبه بگیرید. به سایت رسمی کارگزاری سفارت آلمان یا ویزامتریک(در تهران) وارد شوید و مدارک خود را به‌ صورت آنلاین ثبت نمایید.

برای دریافت راهنمایی و آموزش گرفتن وقت سفارت آلمان به لینک « دریافت وقت سفارت آلمان» مراجعه نمائید.

در صورت موفقیت‌آمیز بودن فرآیند ثبت نام، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که حاوی تاییدیه‌ی ثبت‌نام می‌باشد. معمولا وقت مصاحبه با سفارت برای 1 تا 1.5 سال آینده داده خواهد ‌شد. شما می‌توانید با استفاده از وب سایت V.F.S آلمان، مناسب‌ترین کنسولگری را برای مصاحبه انتخاب کنید. پس از تعیین وقت مصاحبه، 7 روز زمان دارید تا به این مرکز مراجعه نمایید. در زمان مراجعه نیز تمامی مدارک ترجمه‌شده‌ی خود را(به زبان آلمانی) به همراه داشته باشید. توجه داشته باشید که سفارتخانه‌ی آلمان دو کپی از مدارک شما می‌خواهد. 

مشاغل مورد نیاز آلمان

سوالات متداول

1) چه مقدار زمان طول می‌کشد تا ویزای جاب سیکر صادر شود؟ 

فرآیند صدور ویزای جاب سیکر از طریق سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های این کشور و با تعیین وقت قبلی صورت می‌گیرد. وقت مصاحبه‌ی شما نیز پس از ارسال تمامی مدارک و فرم‌های درخواستی به نزدیک‌ترین دفتر سفارتخانه، تعیین می‌گردد. به طور میانگین، تقریبا 4 تا 6 هفته طول می‌کشد تا به درخواست ویزای شما رسیدگی شود. سرعت بررسی پرونده نیز به صحت اطلاعات وهمچنین کامل بودن مدارک ارائه شده، بستگی دارد.

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شد، با داشتن ویزای جستجوی کار آلمان می‌توانید تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید تا شغل مرتبطی با رشته و تخصص خود پیدا کنید. پس از پیدا کردن شغل مورد نظر، می‌بایست ویزای خود را به مجوز اقامت کاری تغییر دهید. پس از آن نیز مسیر درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا(Blue card) و یا اخذ اقامت کاری این کشور پیش روی شما خواهد بود.

متاسفانه این ویزا قابل تمدید نیست. یعنی اگر شما در طول مدت اعتبار 6 ماهه‌ی این ویزا، نتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید، باید خاک آلمان را ترک نمایید. اما اگر کمتر از این مدت زمان بتوانید کار مناسبی پیدا کنید، می‌توانید نوع اقامت و ویزای خود را تغییر داده و ویزای کاری آلمان را دریافت نمایید.

درخواست مشاوره رایگان

2 + 4 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. sajad hayatbakhsh

  انگیزه نامه،‌ توصیه نامه و تقاضا نامه چیست و چگونه باید آن را تهیه کرد. و اینکه من یک دوست در آلمان دارم. آیا میتواند به من کمکی کند؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *