وکالت در کانادا، چگونه در کانادا وکیل شوید


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۲/۲۴

 

وکالت در کانادا

وکالت در کانادا به دلیل بازار کار کانادا فوق العاده و درآمد عالی در سالیان اخیر رشد فزاینده ای در میزان تقاضا داشته است. از طرف دیگر جذب و استخدام وکیل ماهر در برنامه دولت کانادا قرار دارد. مجموع این دلایل وکالت در کانادا را به حوزه ای جذاب و وسوسه انگیز برای جوانان و دانشجویان حقوق در کشور تبدیل کرده است. در این مقاله مراحل و شرایط وکیل دادگستری شدن در کانادا را بررسی می کنیم . در مرحله بعدی هم مراحل و شرایط وکیل مهاجرت شدن در کانادا را بررسی می کنیم و در مرحله آخر هزینه لازم و درآمد وکالت در کانادا را بررسی می کنیم.

 

 شغل وکالت در کانادا

 

مراحل وکیل دادگستری شدن و وکالت در کانادا

برای اخذ مجوز وکالت در کانادا باید  یکی از 3 مرحله اصلی را طی کنید. در مرحله اول شما می توانید  مدرک کارشناسی حقوق بگیرید. مدرک کارشناسی شما یا باید از دانشگاه های کانادا و یکی از دانشگاه های مورد تایید دولت کانادا باشد. شما باید حتما دروس مرتبط با علوم اجتماعی، علوم انسانی و زبان انگلیسی را با نمره خوب گذرانده باشید. در مرحله دوم باید در آزمون پذیرش دانشکده حقوق یا به اصطلاح lsat شرکت کنید و پذیرش بگیرید. Lsat آزمونیست که منحصرا برای پذیرش در دانشکده حقوق طراحی شده است. سوالات این آزمون را سوالات چند گزینه ای تشکیل می دهند و این سوالات طوری طراحی شده اند که مهارت تحلیلی شما از وکالت به درستی سنجیده شود. برای شرکت در آزمون باید در سایت شورای پذیرش دانشکده حقوق کانادا ثبت نام کنید و منابع لازم برای این امتحان را از اینجا دانلود کنید.

برای اطلاع از نحوه استعلام یک وکیل مهاجرت می توانید به صفحه > وکیل مهاجرت کانادا < مراجعه بفرمایید.

 

روش سوم و آخرین روش وکالت در کانادا اخذ پذیرش انجمن های حقوقی منطقه ای یا استانی است.  در این روش که به اصطلاح lsac نامیده می شود شما باید در یکی از دانشکده های حقوق مورد تایید تحصیل کنید. هر یک از این دانشکده های حقوق قوانین مخصوص به خود را برای پذیرش دارند و یک آزمون هم برای سنجش شما طراحی کرده اند. این آزمون می تواند حضوری یا آنلاین باشد. در سایت دانشکده مربوطه می توانید از نحوه پذیرش و همچنین مدارک مورد نیاز اطلاعات کسب کنید. از جمله مهم ترین مدارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  1. Cv
  2. Sop
  3. نمرات lsat
  4. ریز نمرات دانشگاه
  5. ریز نمرات متوسطه رشته حقوق

 

راه های وکیل شدن در کانادا

 

شرایط مشاور یا وکیل مهاجرت شدن در کانادا

وکالت در کانادا شرایط خاص خود را دارد. برای این که تبدیل به یک وکیل مهاجرتی در کانادا بشوید باید قدم های زیر را به درستی بردارید:

  1. دریافت مدرک وکالت تا در استان و منطقه خود به عنوان یک وکیل رسمی شناخته شوید. همچنین این امکان را دارید که با مقاله های حرفه ای در شرکت های حقوقی معتبر کانادایی یا شرکت در کمیته ملی آزمون اعتبار بخشی واجد شرایط شوید.
  2. بعد از این که مدرکتان را از راه های گفته شده گرفتید باید مجوز فعالیت رسمی به عنوان وکیل استانی را دریافت کنید. گرفتن مجوز شرایطی دارد که این شرایط بسته به استانی که انتخاب می کنید متفاوت است. عموما در زمان های مقرر آزمون هایی برگزار می شود تا از این طریق مهارت شما سنجیده شود.
  3. بعد از اخذ مجوز شما مجاز هستید که فعالیت خود را شروع کنید. شما باید با قوانین روز مهاجرت که مدام در حال تغییر هستند آشنا باشید. برای این منظور باید در سازمان های انجمن وکلای مدافع عضو شوید تا اطلاعات و منابع جدید مرتبط با کارتان را دریافت کنید. همچنین برای به روز بودن راه های دیگری نیز دارید از جمله شرکت در دوره های معتبر آموزشی. باید مهارت های حرفه ای خود را بهبود ببخشید و در توسعه استراتژی برند شخصی یا شرکتی خود خلاق باشید تا سهمی در بازار برای خودتان پیدا کنید. همچنین باید از موضوعاتی که به طور غیر مستقیم به کارتان ارتباط دارد از جمله سیاست های پناهندگی، درخواست های بشر دوستانه، جنگ و ....آگاهی نسبی داشته باشید.

 

هزینه وکالت در کانادا

هزینه وکالت در کانادا از مهم ترین چالش های علاقه مندان به این حوزه در ایران است. هزینه وکالت در کانادا بسته به استان انتخابی و دانشکده ای که انتخاب می کنید می تواند بسیار متفاوت باشد. به طور کلی شهریه سالانه از 300 دلار تا 12000 دلار می تواند متغیر باشد. هزینه های جانبی را هم باید در نظر بگیرید. از جمله هزینه کتاب های درسی، اجاره ، هزینه فعالیت های پژوهشی، حمل و نقل و غذا را می توان از مهم ترین این هزینه ها دانست. برای عضویت در انجمن وکلای کانادا هم که لازمه فعالیت شما است باید هزینه ورودی پرداخت کنید تا بتوانید از منابع و خدمات آن ها استفاده کنید. هزینه ورودی عضویت در انجمن وکلای کانادا هم بسته به استانی که قصد فعالیت دارید متفاوت است و از 500 تا 3000 دلار سالانه متغیر است.

همچنین بسته به میزان فعالیت شما ممکن است هزینه های دیگری مانند هزینه های دوره های آموزشی و بیمه جامعه حقوقی هم به هزینه های گفته شده اضافه شود.

 

درآمد وکالت در کانادا

درآمد وکالت در کانادا بسیار بالا است. درآمد بالای وکالت در کانادا از جذابیت های این حرفه در کانادا به حساب می آید. میانگین درآمد یک وکیل در کانادا در سال 2022 در حدود 102000 دلار کانادا تخمین زده می شود. این درآمد بسته به استان فعالیت، مهارت، تجربه، برندینگ، بازار هدف و ... می تواند متفاوت باشد. برندینگ و مهارت در این حوزه در کانادا اهمیت زیادی دارد. وکلای با سابقه و مطرح در شرکت های معروف مهاجرتی درآمدی سالیانه در حدود 420000 دلار کانادا دارند. شما باید در ابتدای راه کانادا به درآمد های کمتر راضی باشید و سعی کنید مهارتتان را ارتقا دهید تا در این بازار جذاب سهم بیشتری برای خود پیدا کنید.

 

وکالت در کانادا جز مشاغل پردرآمد

 

سوالات متداول

به طور کلی وکالت در کانادا چالش های زیادی دارد و علاقه مندان به وکالت سوالات و ابهامات زیادی در این باره دارند. در اینجا چند سوال رایج و متداول را بررسی می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید سایت visa724 را چک کنید.

 

1. درآمد وکلا در کانادا چقدر است ؟

درآمد بسته به استان، مهارت و ... متفاوت است. به طور میانگین چیزی در حدود 100 هزار دلار به صورت سالیانه.

2. هزینه وکالت در کانادا چقدر است؟

هزینه وکالت به پارامتر های زیادی بستگی دارد. چیزی در حدود 5000 تا 17000 دلار به صورت سالیانه می تواند مجموع هزینه های شما را پوشش دهد.

3. از چه راهی می توانیم وکیل دادگستری کانادا شویم؟

از 3 راه ممکن است.دریافت مدرک کارشناسی یا اخذ وکالت انجمن حقوقی استانی یا منطقه ای یا شرکت در lsat.

 

بررسی مزایای وکالت در کانادا

البته که وکالت در کانادا یک سری مزایای خاص را در خود جای داده است. مزایای وکالت در کانادا را می توان به عنوان مهم ترین دلیل علاقه افراد به این رشته در نظر گرفت. از نظر انتخاب شغلی، وکالت در کانادا یک گزینه عالی به حساب می آید. شهر هایی همچون مونترال یک سری مناطق خاص را برای کار وکلا در نظر گرفته اند. جدا از این مسئله، وکلا می توانند در آژانس های دولتی هم مشغول به کار شوند. وکالت در کشور کانادا زیر شاخه ها و دسته بندی های زیادی را در خود جای داده است. هر کدام از این زیر شاخه ها و دسته بندی ها نیز یک سری ویژگی های خاص و کلیدی دارند.

لازم به ذکر است که وکالت در کانادا یک حرفه خاص به حساب می آید. دستمزد وکلا در این کشور بالا بوده و افراد با ورود به حوزه وکالت به خوبی می توانند با قوانین آشنایی پیدا کنند. به خاطر داشته باشید که وکالت از نظر انسانی هم شغل محبوب و مفیدی به حساب می آید. وکلا به افراد کمک می کنند تا حق خود را از دیگران دریافت کنند.

 

وکالت در کانادا

 

مشارکت کانادا در جامعه کشور کانادا

به خاطر داشته باشید که وکالت در کانادا یک حرفه خاص به حساب می آید. زمانی که یک فرد شغل وکالت را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب می کند، همواره در حال کمک به مردمی است که از جنبه های مختلفی آسیب دیده اند. وکلا می توانند بازتاب و نتیجه و خروجی یک جامعه را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهند. به خاطر داشته باشید که وکالت یکی از حساس ترین و مهم ترین مشاغلی به حساب می آید که در جامعه وجود دارد. از همین رو، حرفه وکالت اهمیت زیادی پیدا کرده و هم دولت کانادا و هم مردم این کشور به آن اهمیت زیادی می دهند.


سوالات متداول


1- درآمد وکلا در کانادا چقدر است ؟

درآمد بسته به استان، مهارت و ... متفاوت است. به طور میانگین چیزی در حدود 100 هزار دلار به صورت سالیانه.

2- از چه راهی می توانیم وکیل دادگستری کانادا شویم؟

از 3 راه ممکن است.دریافت مدرک کارشناسی یا اخذ وکالت انجمن حقوقی استانی یا منطقه ای یا شرکت در lsat.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.