گرفتن وقت سفارت آمریکا در ترکیه

آموزش گرفتن وقت سفارت آمریکا در ترکیه

اگر وقت نزدیک برای وقت سفارت پیدا نمی کنید و تمایل دارید رزرو وقت سفارت بی نقص انجام شود، توصیه می کنیم، درخواست وقت سفارت را به یک تیم با تجربه بسپارید. وقت سفارت آمریکا در ویزا724 از طریق هوش مصنوعی در سرعترین زمان ممکن انجام می شود. (با دفاتر ما، در تماس باشید)

در این مقاله آموزشی از ویزا 724 قصد داریم شما را با فرایند دریافت وقت سفارت آمریکا در ترکیه آشنا کنیم. به عنوان یک ایرانی که قصد سفر به ایالات متحده را داشته باشیم، همانند اکثر متقاضیان از کشورهای دیگر نیاز به دریافت ویزای ایالات متحده خواهیم داشت. با توجه به قوانین کشور آمریکا، افراد متقاضی جهت دریافت ویزای غیر مهاجرتی به آمریکا نیاز به مراجعه حضوری در یکی از سفارت های این کشور دارند تا قرار مصاحبه حضوری با وی ترتیب داده شود. همانطور که میدانید برای مراجعه به سفارت آمریکا، به دلیل نبود روابط دیپلماتیک بین دو کشور نیاز به مراجعه به سفارت موجود در کشورهای همسایه خواهیم داشت.

دولت ایالات متحده برای درخواست کنندگان ایرانی، برخی سفارت ها را در کشورهای همسایه معین کرده است. از جمله این کشورها می‌توان ترکیه را نام برد. متقاضیان محترم ایرانی می‌توانند جهت تکمیل درخواست به ویزای خود اقدام بین اخذ وقت سفارت آمریکا در ترکیه نمایند. در ادامه آموزش تصویری گرفتن وقت سفارت آمریکا را به شما نشان داده ایم.

برای آموزش نحوه ثبت درخواست ویزای تحصیلی آمریکا به لینک « درخواست ویزای تحصیلی آمریکا» مراجعه نمائید.

جهت کسب اطلاع درخصوص نحوه دریافت و شرایط ویزای تحصیلی آمریکا به لینک » پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

آموزش تصویری اخذ وقت سفارت آمریکا در ترکیه

گام اول در جهت گرفتن وقت سفارت آمریکا در ترکیه بایستی تمامی متقاضیان فرم DS-160 را از طریق لینک مربوطه پر کرده و ثبت نمایند. وبسایت به کاربرانی که فرم مربوطه را تکمیل نمایند، یک Application ID می‌دهد که به این کد در مراحل آتی نیاز خواهیم داشت. جهت تکمیل نمودن فرم مربوطه می‌توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.

سایت تکمیل فرم DS-160 برای متقاضیان گرفتن وقت سفارت آمریکا در ترکیه:

travel.state.gov

 وقت سفارت آمریکا در ترکیه

همانطور که در تصویر بالا مشخص شده است، اگر بر روی لینک  Consular Electronic Application Center website   کلیک نمایید، وارد صفحه مربوط به تکمیل فرم DS-160 خواهید شد. با کلیک بر روی آن، صفحه مربوطه شمایل تصویر زیر را خواهد داشت.

ادامه فرایند تکمیل فرم DS-160

در پایین همین صفحه، می توانید محلی را که جهت اخذ وقت سفارت آمریکا در ترکیه را انتخاب نمایید. شما می توانید در اینجا بین آنکارا و استانبول یک گزینه را انتخاب نموده و به مرحله بعد بروید.

برای آموزش نحوه ثبت نام لاتاری آمریکا به لینک « آموزش ثبت لاتاری آمریکا» مراجعه نمائید.

انتخاب محل نوبت ویزا 724

در صفحه ای که به آن وارد شده اید، آن Application ID که پیشتر صحبتش را کرده بودیم، برای شما صادر شده است. در پایین همین صفحه سوالاتی وجود دارند که با پاسخ صحیح دادن به یکی از آنها، این پاسخ شما توسط وب سایت ثبت خواهد شد. لازم به ذکر است که این اطلاعات را باید برای ادامه مراحل در جایی ذخیره نمایید.

ارائه Application ID توسط سایت

در ادامه فرایند، وارد صفحه ای می شوید که باید فرم DS_160 پر کنید. در وهله اول سوالاتی با عنوان PERSONAL INFORMATION 1 را به طور کامل تکمیل نموده و ثبت خواهید کرد. لازم است بدانید که کد Application ID داده شده توسط سفارت آمریکا به شما تنها تا یک ماه اعتبار خواهد داشت. پس از گذشت این مدت زمان، نیاز به تکرار این فرایند خواهد بود.

برای آشنایی با بهترین راه های مهاجرت به آمریکا به لینک « روش های مهاجرت به آمریکا» مراجعه نمائید.

PERSONAL INFORMATION 1

در ادامه وبسایت سفارت آمریکا از شما می خواهد که اطلاعات مربوط به PERSONAL INFORMATION 2 را نیز تکمیل فرمایید.

PERSONAL INFORMATION 2

تا اینجا مراحل مهمی از پروسه اخذ وقت سفارت آمریکا در ترکیه را تکمیل نمودید. در مرحله بعد باید به وبسایت ارائه دهنده خدمات سفارت آمریکا در ترکیه و بقیه کشورها مراجعه نمایید. در ادامه گزینه Nonimmigrant Visa Applicant که مربوط به ویزای غیر مهاجرتی است را انتخاب نمایید.

وب سایت خدمات ویزای ایالات متحده

با کلیک بر روی گزینه مربوطه، وارد صفحه ای خواهید شد که باید در آنجا کشور ایران را انتخاب نمایید.

انتخاب کشور ایران

پس از انتخاب ایران با هر گزینه زبانی (فارسی یا انگلیسی) در وبسایت سفارت آمریکا، به صفحه خدمات ویزای ایرانیان مانند تصویر زیر وارد خواهید شد. در این قسمت، نکاتی مربوط به اخذ ویزا و محل های موجود جهت اخذ وقت سفارت آمریکا در ترکیه برای مطالعه درج شده اند.

انتخاب محل اخذ وقت سفارت آمریکا

در این بخش در نظر داریم تا با انتخاب آنکارا در ترکیه جهت اخذ وقت سفارت آمریکا در ترکیه وارد صفحه مربوطه به این سفارت شویم. در این قسمت باید گزینه اعمال (Apply) را انتخاب نمایید.

پذیرش انتخاب محل مورد نظر

در گام بعدی باید گزینه مربوط به پر شدن فرم DS-160 توسط خودتان را انتخاب نموده و به بخش بعدی بروید.

تکمیل فرم DS-160 ویزا 724

در این قسمت وبسایت سفارت آمریکا در ترکیه از شما می خواهد که اطلاعات مورد نیاز را تکمیل نموده و حساب خود را در سایت بسازید.

تکمیل اطلاعات ساخت اکانت

پس از تکمیل نمودن این اطلاعات، یک پیام در جهت تایید حساب شما در سفارت آمریکا در ترکیه ارسال می شود. 

تایید حساب سفارت آمریکا ویزا 724

با مراجعه به ایمیل و انتخاب لینک موجود در ایمیل، مجددا به پنل سفارت آمریکا هدایت می شوید. پیامی مبنی بر تایید حساب شما ظاهر خواهد شد. 

تایید حساب

پس از ورود به حساب، باید درخواست خود را مبنی بر اخذ وقت سفارت آمریکا در ترکیه تکمیل نمایید.

تکمیل درخواست وقت

پس از تکمیل اطلاعات، دقت فرمایید که اطلاعات وارد شده به دقت ثبت شده باشند.

تایید اطلاعات ثبتی ویزا 724

در صورتی که فرد دیگری نیز همراه شما باشد، باید اطلاعات فرم DS-160 آن ها را نیز وارد نموده و به مرحله بعد بروید.

تکمیل اطلاعات فرم همراه DS-160

در اینجا باید سفارت مورد نظر را جهت وقت سفارت آمریکا در ترکیه انتخاب نمایید.

انتخاب سفارت آمریکا در ترکیه

در قسمت های بعدی باید مبلغ مورد نظر در جهت درخواست وقت سفارت آمریکا در ترکیه را از طریق روش های پرداخت نقدی یا کارت اعتباری پرداخت نمایید.

پرداخت مبلغ درخواست وقت

پس از پرداخت مبلغ مربوط به درخواست وقت سفارت آمریکا در ترکیه یک رسید مبنی بر تایید درخواست شما، برایتان ارسال می شود. شما باید با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز و رسید مربوطه در محل سفارت حاضر شوید. در پایان اگر در حوزه اخذ ویزای آمریکا نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید، کارشناسان ویزا 724منتظر تماس شما جهت دریافت مشاوره خواهند بود.

لینک های مرتبط:

وقت سفارت ایتالیا

درخواست مشاوره رایگان

12 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. نغمه طهرانی

    با سلام و احترام
    من اپلیکنت اصلی هستم و فرم ds رو پر کردم و فقط از من سوال شدهبود که همراه دارید یا نه داخل فرم ds و فقط اسم و فامیل و تاریخ تولد و پاسپورت از من پرسیده شده بود برای همسرم.
    الان که میخوام یه فرم ds هم برای ایشون پر کنم باید چیکار کنم؟

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *