مهاجرت به آلمان

به کمک آگاهی از انواع روش‌های مهاجرت به آلمان، آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزنید. در این راستا، وکلای حقوقی ما در موسسه‌ی مهاجرتی ویزا 724 راهگشای شما عزیزان خواهند بود.

اگر تصمیم به مهاجرت آلمان دارید توصیه می شود لینک شرایط ویزای آلمان و لینک وقت سفارت آلمان را مطالعه بفرمایید.

راه‌های قانونی مهاجرت به آلمان

در زمان مهاجرت به آلمان، آگاهی از این موضوع که به کمک چه روش‌هایی می‌توانید در زمان کوتاه‌تر و با هزینه‌ای کمتر به اهداف خود دست یابید، امری حیاتی و تاثیرگذار است. به کمک این اطلاعات مهاجرتی قادر خواهید بود تا زمان، پول و انرژی خود را در کانال صحیحی متمرکز نمایید. از این رو، قصد داریم تا با پرداختن به تمامی روش‌های قانونی مهاجرت به آلمان، گام موثری در جهت کمک به شما عزیزان برداریم.

برای کسب اطلاع از شرایط زندگی در کشور آلمان به لینک « هزینه زندگی در آلمان» مراجعه نمائید.

براساس قوانین مهاجرتی کشور آلمان راه‌های فراوانی در نظر گرفته شده‌اند تا شما بتوانید با توجه به شرایط اختصاصی خود، از هر یک از آنها استفاده نمایید. به عنوان مثال، برای مهاجرت به این کشور می‌توانید از طریق ویزای هنرمندان، ویزای سرمایه‌گذاری، تحصیلی، کاری، ازدواج، تولد، پناهندگی، ویزای همراه و یا شرکت در دوره‌های آسبیلدونگ و همچنین اخذ تابعیت دوگانه، به این کشور پیشرفته و اقتصادی سفر کنید. هر یک از این روش‌های مهاجرتی دارای شرایط و قوانین منحصر به فردی هستند و در نوع اقامت و اختیاراتی که برای شما فراهم می‌کنند، متفاوت هستند.

مهاجرت به آلمان

بررسی شرایط مهاجرت به آلمان

پس از انتخاب ویزای مهاجرت به آلمان، توجه به قوانین و شرایط حاکم بر ویزای مورد نظر، اهمیت ویژه‌ای دارد. به عنوان مثال:

 1. در مهاجرت تحصیلی به آلمان علاوه بر روزمه‌ی علمی، سن و تسلط شما به زبان آلمانی نیز بسیار مهم است.
 2. در ویزای سرمایه‌گذاری، با توجه به این موضوع که خواهان سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی، خرید ملک و … هستید، به تمکن مالی و سرمایه‌ی اولیه‌ی متفاوتی نیاز دارید.
 3. برای اخذ ویزای کاری، تنها می‌توانید برای مشاغلی درخواست ویزا دهید که شغل مورد نظر حداقل 3 ماه در اتحادیه‌ی اروپا آگهی شده باشد و پس از این مدت، به غیر از شما داوطلب باصلاحیت‌تری وجود نداشته باشد.
 4. در زمان مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج، میزان تسلط شما بر زبان این کشور می‌بایست حداقل تا سطح A1 باشد.
 5. ویزای همراه، تنها به همسر و فرزندان زیر 16 سال اعطا می‌شود.
 6. جهت اخذ پناهندگی آلمان می‌بایست مدارکی ارائه دهید که نشان‌دهنده‌ی وابستگی شما به گرایش‌های خاص جنسی، مذهبی، سیاسی و … هستند و همین امر ادامه‌ی زندگی شما در کشور مبدا را غیر ممکن می‌کند.
 7. در روش تابعیت دوگانه، تنها تبعه‌ی برخی از کشورها می‌توانند علاوه بر کشور مبدا، تابعیت آلمان را نیز داشته باشند و این امکان برای همه فراهم نیست.
 8. در ویزای هنرمندان، دولت آلمان شرایط مهاجرت را برای گروه خاصی از محققان، ورزشکاران، هنرمندان و مشاغل اینچنین فراهم کرده است که در زمینه‌ی فعالیتی خود دارای افتخارات ملی و بین المللی هستند و یا دستاوردهای شگفت‌آوری در رشته‌ی خود دارند.
 9. برای اخذ ویزای تولد، کشور آلمان از قانون خون پیروی می‌کند(ابتدا تابعیتی مشابه تابعیت پدر اعطا می‌شود و پس از سن بلوغ، فرزند می‌تواند تابعیت مادر را نیز داشته باشد).

برای آشنایی با شرایط تحصیلی در آلمان به لینک « هزینه های تحصیل در آلمان» مراجعه نمائید.

ثبت شرکت در آلمان

مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به آلمان

اخذ ویزای آلمان مستلزم پشت سر گذاشتن مراحلی است که توجه به ترتیب آنها می‌تواند سرعت و دقت روند مهاجرتی شما را افزایش دهد. هر یک از روش‌های مهاجرتی، دارای پیش‌نیازها و مراحل خاص خود هستند که در مقاله‌هایی اختصاصی به آنها پرداخته‌ایم. اما جالب است بدانید که علی رغم این تفاوت‌ها، برخی مراحل در میان تمامی روش‌های مهاجرتی یکسان است. به عنوان مثال:

 1. در اولین قدم، با توجه به شرایط خود، نوع خاصی از ویزا را انتخاب نمایید.
 2. به وب سایت اداره مهاجرت مراجعه نمایید و پیش‌نیازها، مدارک مورد نیاز، تاییدیه‌های ضروری، قوانین اختصاصی و مراحل هر روش را با دقت مطالعه نمایید و تمامی موارد مذکور را تهیه کنید. به عنوان مثال، برای ویزای تحصیلی به پذیرش مدرسه یا دانشگاه نیاز دارید. در ویزای هنرمندان، سرمایه‌گذاری و کاری به برخی توصیه‌نامه‌های مرتبط احتیاج دارید. برای پناهندگی این کشور مدارکی تهیه نمایید که دولت آلمان را مجاب به اعطای ویزا نماید و …
 3. پس از تهیه‌ی مدارک مورد نیاز، تمامی آنها را در وب سایت اداره مهاجرت ثبت نمایید. برای برخی روش‌ها مانند ویزای کاری می‌بایست در یک سری برنامه‌های کاری شرکت نمایید و به کمک قبولی در این برنامه‌ها، ویزای آلمان را بدست آورید.
 4. هزینه‌های اداری ثبت ویزای مورد نظر را پرداخت نمایید. این هزینه‌ها با توجه به ویزای درخواستی شما متفاوت است. اما به طور میانگین(در میان تمام روش‌ها) چیزی در حدود 60 یورو می‌باشد. البته توجه داشته باشید که تمکن مالی مربوط به هر روش متفاوت است.
 5. منتظر جواب از سوی اداره مهاجرت بمانید. در برخی مواقع نیاز است طی یک جلسه مصاحبه‌ی حضوری، با افسر اداره مهاجرت نیز دیدار داشته باشید.

برای آشنایی با مکان های دیدنی و توریستی در آلمان به لینک « مکان های توریستی آلمان» مراجعه نمائید.

تحصیل در کالج‌های آلمان

مدارک مشترک در انواع ویزای مهاجرتی آلمان

 1. گذرنامه دارای اعتبار.
 2. ترجمه‌ی رسمی مدارک شناسایی، تحصیلی و کاری.
 3. مدرک زبان آلمانی معتبر.
 4. رزومه‌ی علمی و سابقه‌ی کاری.
 5. انگیزه‌نامه.
 6. توصیه‌نامه.
 7. سند تمکن مالی.
 8. معادل‌سازی مدارک تخصصی.
 9. چند قطعه عکس پاسپورتی.
 10. مدارک حاکی از محل اقامت در آلمان(در رابطه با برخی روش‌ها ضروری است).
 11. بیمه درمانی معتبر برای طول دوره‌ی اقامت.

کار و زندگی در آلمان

سوالات متداول

1. سریعترین روش مهاجرت به آلمان چیست؟

از میان تمامی روش‌ها، پروسه‌ی اعطای ویزا در مهاجرت از طریق کار، ازدواج و تحصیل بسیار سریعتر از سایر روش‌ها پیش می‌رود.

درخواست مشاوره رایگان

8 + 6 =

نظرات و سوالات شما

۳ دیدگاه

 1. لیلا اولیا

  سلام ،، وقتتون بخیر برای کشور آلمان یا سوئد شما فعالیت میکنید؟

  پاسخ دهید
 2. mehmet kara

  سلام لطفا شرایط دریافت ویزای کار سیکر رو توضیح می فرمایید.سپاس

  پاسخ دهید
 3. mehmet kara

  سلام لطفا ویزای کاری سیکر رو توضیح می فرمایید

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *