مراکز برگزار کننده آیلتس

معرفی مراکز برگزاری آزمون آیلتس در کشورهای همسایه ایران

اگر تصمیم دارید در سال 2023 آزمون آیلتس بدهید، جای درستی آمده اید. قصد داریم در این مقاله مهمترین و معتبرترین مراکز برگزار کننده آیلتس در کشورهای همسایه ایران از جمله کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان، عمان، آذربایجان، عراق و اربیل را به شما معرفی کنیم. 

توجه: تمامی پارامترها مانند هزینه آزمون، مکان برگزاری آزمون و لینک های ثبت نام بر اساس آخرین آپدیت 2023 در این مقاله فهرست شده اند.

جهت آشنایی با مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا به لینک «مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی کانادا» مراجعه نمائید.
برای کسب اطلاعات لازم درباره مراحل پذیرش از دانشگاه های کانادا به لینک «مراحل گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا» مراجعه نمائید.
و دریافت اطلاعات لازم در مورد پذیرش دانشگاه تورنتو به لینک « پذیرش دانشگاه تورنتو» مراجعه نمائید.

برنامه و زمان بندی آیلتس

به طور کلی، بخش های Listening، Reading و Writing آزمون آیلتس در همان روز آزمون و بدون وقفه به صورت کامل انجام می شود. از زمان همه گیری، آزمون آیلتس در دو نوبت صبح و بعد از ظهر انجام شده و فاصله گذاری اجتماعی در طول این جلسات رعایت می شود. جلسات صبح معمولا از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر و جلسات بعد از ظهر از ساعت 13 تا 16 برگزار خواهد شد.

اگر آزمون آیلتس به صورت کاغذی برگزار شده باشد، آزمون Speaking در زمانی متفاوت و در یک بازه 7 روزه قبل یا بعد از برگزاری آزمون کاغذی برگزار خواهد شد. 48 ساعت قبل از آزمون ایمیلی دریافت خواهید کرد که تاریخ آزمون Speaking تان را تایید می کند.

فرقی ندارد آزمون آیلتس شما کامپیوتری باشد یا کاغذی، می توانید محل آزمون Speaking خود را انتخاب کنید و با توجه به شیوع بیماری و همه گیری اگر نیاز به تغییر جلسه باشد، از طریق ایمیل یا تلفن به شما اطلاع داده خواهد شد.

معرفی مراکز برگزاری آزمون آیلتس در کشورهای همسایه ایران

مراکز برگزار کننده آیلتس در ترکیه

آزمون آیلتس در ترکیه، در شهرهای مختلف این کشور از جمله استانبول، آنکارا، ازمیر، آدانا، آنتالیا، کارابوک، ارزروم، بورسا، غازیانتپ، کارارمان، مرسین و سامسون برگزار می شود. این آزمون به دو شیوه برگزار می شود:

 • برگزاری آزمون در مرکز

که به صورت کاغذی یا کامپیوتری در مراکز رسمی British Council و IDP برگزار می شود. برای جستجوی مراکز برگزار کننده آیلتس در ترکیه و انتخاب زمان برگزاری آزمون، از اینجا شروع کنید. 

 • برگزاری آزمون به صورت آنلاین و برخط 

که در این شیوه تنها برای آیلتس آکادمیک ثبت نام می شود. برای ثبت نام از اینجا اقدام کنید.

هزینه ثبت نام آزمون در ترکیه

 • آکادمیک – جنرال (کاغذی) : 900 لیره
 • آکادمیک – جنرال (کامپیوتری) :    1100 لیره
 • UKVI  – عمومی : 1600 لیره
 • لایف اسکیلز : 1200 لیره

* هزینه آزمون بر اساس هزینه آماده سازی های لازم برای برگزاری آزمون، تست های تمرینی رایگان و موارد دیگر در سال 2023 اعلام شده است.

برگزاری آزمون آیلتس در ترکیه

 آیلتس در ارمنستان

مرکز رسمی برگزاری آزمون آیلتس در ارمنستان، در شهر ایروان قرار دارد. برای ثبت نام و اطلاع از تاریخ های برگزاری آزمون در این مرکز می بایست به وب سایت دانشگاه آمریکایی ارمنستان (A.U.A) آموزش آزاد مراجعه نمایید.

هزینه ثبت نام آزمون در ارمنستان

 •  آکادمیک – جنرال : 92400 درام (AMD)
 • UKVI  – عمومی : 134600 درام (AMD)
 • لایف اسکیلز : 100950 درام (AMD)

* هزینه آزمون بر اساس هزینه آماده سازی های لازم برای برگزاری آزمون، تست های تمرینی رایگان و موارد دیگر در سال 2023 اعلام شده است.

آیلتس در امارات متحده عربی

آزمون آیلتس در امارات متحده عربی، در شهر های مختلف از جمله ابوظبی، عجمان، العین، شارجه و دبی برگزار می شود. این آزمون توسط 40 مرکز و موسسه آموزشی برگزار می شود که از جمله این مراکز می توان به موسسه مطالعات بانکی و مالی امارات، دانشگاه العین، کالج بین المللی خوارزمی و … اشاره نمود. برای جستجوی مراکز برگزار کننده آیلتس، ثبت نام و اطلاع از تاریخ های برگزاری آزمون در این مراکز می توانید از اینجا شروع کنید.

هزینه ثبت نام آزمون در امارات متحده عربی

 • آکادمیک – جنرال – کاغذی : 1170 درهم (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده)
 • آکادمیک – جنرال – کامپیوتری :    1290 درهم (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده)
 • پریمیوم – کاغذی : 1700 درهم ( با احتساب مالیات بر ارزش افزوده)
 • UKVI  – عمومی – کاغذی : 1225 درهم (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده)
 • UKVI  – عمومی – کامپیوتری : 1355 درهم (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده)
 • لایف اسکیلز – A1 و B1     : 725 درهم (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده)

* هزینه آزمون بر اساس هزینه آماده سازی های لازم برای برگزاری آزمون، تست های تمرینی رایگان و موارد دیگر در سال 2023 اعلام شده است.

برگزاری آزمون آیلتس در امارات متحده عربی

 آزمون آیلتس در عمان

آزمون آیلتس در عمان، هر ده روز یکبار برگزار می شود. این آزمون در شهر های مختلف عمان از جمله مسقط، صلاله، بوریمی و رستاق و … برگزار می شود و از جمله مراکز برگزار کننده آیلتس در عمان می توان به دانشگاه مسقط، کالج دانشگاهی برائمی، دانشگاه صنعتی و علمی کاربردی ایبری و … اشاره نمود. برای جستجوی این مراکز، ثبت نام و انتخاب زمان مناسب آزمون می توانید از اینجا شروع کنید.

هزینه ثبت نام آزمون در عمان

 • آکادمیک – جنرال – کاغذی : 85 ریال عمان
 • آکادمیک – جنرال – کامپیوتری :    90 ریال عمان
 • UKVI  – عمومی : 96 ریال عمان
 • لایف اسکیلز : 72 ریال عمان

* هزینه آزمون بر اساس هزینه آماده سازی های لازم برای برگزاری آزمون، تست های تمرینی رایگان و موارد دیگر در سال 2023 اعلام شده است.

آزمون آیلتس در جمهوری آذربایجان

آزمون آیلتس در جمهوری آذربایجان، در شهرهای باکو و نخجوان برگزار می شود. از جمله مراکز برگزار کننده آیلتس در شهر باکو می توان به دو مرکز رسمی زیر اشاره نمود:

 • هتل حیات ریجنسی باکو

Hyatt Regency Baku, 1 Bakikhanov St., Baku AZ1065, Azerbaijan

 • مرکز تجاری لندمارک پلازا

The Landmark III Plaza, 90A Nizami St., Baku AZ1010, Azerbaijan

در شهر نخجوان نیز آزمون به صورت کامپیوتری و توسط دانشگاه نخجوان برگزار می شود.

برای ثبت نام و تعیین زمان برگزاری آزمون از اینجا شروع کنید.

هزینه ثبت نام آزمون در جمهوری آذربایجان

 • آکادمیک – جنرال – کاغذی : 350 منات آذربایجان
 • آکادمیک – جنرال – کامپیوتری : 400 منات آذربایجان
 • UKVI  – عمومی : 475 منات آذربایجان
 • لایف اسکیلز : 360 منات آذربایجان

* هزینه آزمون بر اساس هزینه آماده سازی های لازم برای برگزاری آزمون، تست های تمرینی رایگان و موارد دیگر در سال 2023 اعلام شده است.

برگزاری آزمون آیلتس در جمهوری آذربایجان

آزمون آیلتس در عراق

آزمون آیلتس در عراق، در شهرهای بغداد، بصره، سلیمانیه و اربیل برگزار می شود. از جمله مراکز برگزار کننده آیلتس این کشور می توان به هتل فلسطین، دانشگاه بصره، موسسه IDEL، دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه و هتل ددمان در اربیل اشاره نمود. برای جستجوی مراکز، ثبت نام و اطلاع از زمان برگزاری آزمون می توانید از اینجا شروع کنید.

هزینه ثبت نام آزمون در عراق و اربیل

 • آکادمیک – جنرال : 265 دلار آمریکا

* هزینه آزمون بر اساس هزینه آماده سازی های لازم برای برگزاری آزمون، تست های تمرینی رایگان و موارد دیگر در سال 2023 اعلام شده است.

آزمون آیلتس در بحرین

آزمون آیلتس در بحرین، در شهر منامه برگزار می شود. مرکز رسمی British Council در این شهر در بزرگراه شیخ سلمان منامه قرار دارد. دیگر مرکز برگزار کننده آزمون در این شهر مدرسه خصوصی الروابی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تاریخ برگزاری آزمون در این مراکز می توانید از اینجا شروع کنید.

هزینه ثبت نام آزمون در بحرین

 • آکادمیک – جنرال – مبتنی بر کاغذ و کامپیوتری : 126 دینار بحرین
 • UKVI  – عمومی : 136 دینار بحرین
 • لایف اسکیلز : 79 دینار بحرین
 • استعلام نتایج آزمون EOR  : 37 دینار بحرین

* هزینه آزمون بر اساس هزینه آماده سازی های لازم برای برگزاری آزمون، تست های تمرینی رایگان و موارد دیگر در سال 2023 اعلام شده است.

مراکز برگزار کننده آیلتس در پاکستان

یکی از گزینه های جدید ایرانی ها برای شرکت در آزمون آیلتس، مراجعه به کشور پاکستان می باشد. تعداد مراکز برگزار کننده آیلتس در پاکستان 18 مرکز است. شما می توانید با مراجعه به هریک از این مراکز، نسبت به شرکت در آزمون مربوطه اقدام نمایید. مراکز برگزار کننده آزمون کاغذی آیلتس در شهرهای زیر قرار دارند.

اسلام آباد، ابوت آباد، گجرات، پیشاور، کراچی، حیدرآباد، کویته، لاهور، مولتان، باهاوالپور، میرپور، فیصل آباد، سارگوده، جلوم، سوکور، صهیوال، گجرانوالا، مندی بهاالدین و سیالکوت.

شورای بریتانیا در پاکستان آیلتس را در آزمون های کامپیوتری در 6 مکان با حداکثر ده تاریخ آزمون در ماه ارائه می دهد: لاهور، کراچی، اسلام آباد، فیصل آباد، پیشاور و سوکور.

مراکز برگزار کننده آیلتس در قطر و پاکستان.

هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در پاکستان

هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در پاکستان 58500 روپیه پاکستان است. برای رزرو وقت آزمون می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.

مراکز برگزار کننده آیلتس در قطر

قابل توجه است که امکان شرکت در آزمون آیلتس در کشور قطر نیز وجود دارد. سفارت بریتانیا در قطر امکان برگزاری آزمون به صورت کاغذی و کامپیوتر را در کشور قطر فراهم کرده است. برای انجام این کار تنها لازم است تا نسبت به رزرو اینترنتی این آزمون از طریق وب سایت کنسولگری کشور بریتانیا در خطر اقدام نمایید.

هزینه ثبت نام آزمون آیلتس در قطر

هزینه های شرکت در آزمون آیلتس در قطر بر طبق نوع آزمون می تواند متفاوت باشد. در زیر هزینه هر یک از این آزمون ها را بر طبق ریال قطر بیان کرده ایم.

 • آیلتس آکادمیک آنلاین. 1,260 ریال قطر.
 • آیلتس کاغذی (آموزش آکادمیک و جنرال) در مرکز. . 1080 ریال قطر.
 • آیلتس آنلاین (آموزش آکادمیک و جنرال) در مرکز. 1,290 ریال قطر.
 • آیلتس کاغذی برای ویزای انگلستان و مهاجرت (آموزش آکادمیک و عمومی) در مرکز. 1180 ریال قطر.
 • آیلتس آنلاین برای ویزا و مهاجرت انگلستان (آموزش آکادمیک و عمومی) در مرکز. 1,320 ریال قطر.
 • مهارت های زندگی آیلتس (A1 و B1) 665 ریال قطر.

درخواست مشاوره رایگان

9 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۳ دیدگاه

 1. انیسا استیری

  سلام وقت بخیر آزمون آیلتس در مجارستان به چه صورت هستش ؟ زمان ثبت نام چه تایمی است ؟

  پاسخ دهید
 2. امیرحسین رصافی

  با سلام و وقت بخیر
  من ازمون UKVI دادم در بریتیش کانسیل ارمنستان و الان نسخه فیزیکی رو میخوام یکی بره و تحویل بگیره(یکیشو گفتم پست کنند ولی میدونم دیر میرسه و نیاز دارم که یکی بره اون مرکز حضوری و تحویل بگیره نسخه دوم رو)
  در صورت امکان با من تماس بگیرین ببینم چطوری میتونم از کمکتون بهره بگیرم با تشکر

  پاسخ دهید
 3. سمیه آزادمنجری

  سلم وقت بخیر،در حال حاضر(سال۲۰۲۴)آزمون آیلتس آکادمیک کاغذی در ترکیه برگزار می شود؟یا مثل ایران آنلاین شده است؟اگر فقط آنلاین است چه کشورهایی کاغذی هستند.ممنون از پاسخگویی.

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *