ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

لیست مشاغل مورد نیاز استان‌ های آتلانتیک کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۸/۱۱/۲۵

 

 

بر طبق کد مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک در برنامه مهاجرتی AIPP، در این طرح لیست مشاغل آتلانتیک شامل کد 0 و A و B است. این بدان معنی است که شما برای درک مناسب از وضعیت خود در چارچوب این برنامه نیاز است تا کدهای NOC را با وضعیت شغلی خود تطبیق داده و دریابید که آیا در مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک با مورد مناسبی تطابق دارید یا خیر.

 

استان های آتلانتیک کانادا

 

دسته‌بندی ملی مشاغل کانادا NOC

دسته بندی ملی مشاغل کانادا چون تنها مرجع موجود برای تعیین سطح و معنی کردن تمام مشاغل کانادا برای مهاجران است، اهمیت بسیار بالایی دارد. این در مورد مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک هم صادق است. این مرجع، مشاغل را در ده دسته بندی مختلف، چهل گروه اصلی، صد و چهار گروه فرعی و پانصد شغل متفاوت برای متقاضیان ارائه خواهد داد.

برای شناخت جزئیات هر شغل در این دسته بندی یک کد وجود دارد. این کد که به اختصار به آن کد NOC گفته می‌شود، از چهار رقم تشکیل شده است. رقم اول بیانگر طبقه؛ مجموعه دو رقم اول بیانگر گروه اصلی، سه رقم اولی نشان دهنده گروه تابع و در نهایت هر چهار رقم کنار باهم واحد شغلی را به شکل دقیق مشخص خواهد کرد. بر اساس این رده‌بندی، حدود چهل‌هزار شغل متفاوت به این پانصد واحد شغلی متعلق هستند اما باید این نکته را دانست که تمام مشاغل دقیقاً در دسته‌بندی مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک نام برده نشده‌اند و در پاره‌ای از موارد باید توضیحات و توصیفات شغل مدنظر خود را با یکی از کدهای دقیق این دسته بندی مقایسه کنید تا به نتیجه مدنظر برسید.

در بین مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک هم چنین مواردی وجود دارد و دقت به این نکته اهمیت فراوانی دارد. به علاوه میزان درآمد مشاغل در آتلانتیک بسته به استان ممکن است متفاوت باشد.

 

بر این اساس باید چگونه تطابق شغل مدنظر خود با کدهای خاص NOC موجود در لیست مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک، در یک دسته‌بندی خاص را مشخص کنیم؟ این در وهله اول به نیازمند نگرش شفاف شما نسبت به وضعیت شغل مدنظرتان است. پس از این باید بتوانید کدهای NOC را به درستی بشناسید. سپس باید برای ورود به فرآیند اخذ اقامت آتلانتیک، یک جاب‌آفر معتبر در آن ردیف شغلی مندرج در لیست مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک بیابید. پس تأیید شما در این پیشنهاد شغلی با ارجاع نامه از سوی کارفرما می‌توانید ادامه امور اخذ اقامت را از طریق اداره مهاجرت کانادا پی بگیرید.

 

با توجه به شرکت کاریابی ثبتی در ایران و کانادا، فرصت های شغلی اعلام شده از سوی سازمان مهاجرتی ما، تماما واقعی بوده و قرارداد قانونی با وکیل رسمی مهاجرت کانادا امضا خواهید کرد. 

 

مشاغل مورد نیازاستان نوا اسکوشیا

 

مشاغل مورد نیاز در استان نوا اسکوشیا

مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک در این استان به کلی از سطح A و B هستند. از شانزده ردیف شغلی اعلام شده هشت مورد برای مشاغل سطح A لیست NOC هستند.

 مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک در این استان شامل: مشاوران مالی، حسابداران و سایر کارکنان مالی، متخصصان در مشاغل تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی، مهندسان معمار، تحلیلگران داده و اطلاعات، برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان محتواهای رسانه‌ای، پرستاران رسمی و روانشناسان بالینی، اساتید دانشگاهی و سایر مدرسان است.

در سطح B هم مشاغل: دستیاران اجرایی، صندوق‌داران و سایر فروشندگان رسمی، تکنسین‌های شبکه‌های رایانه‌ای، تکنسین‌های پشتیبانی از کاربر، دارندگان مدارک کاربردی پرستاری، پارالگال‌ها و سایر مشاغل مرتبط، کارکنان سرویس‌های ارتباطی و نمایندگان فروش به چشم می‌خورند.

باید دقت داشت که پارالگال‌ها افرادی هستند که دانش حقوقی بالایی دارند اما نه در سطح وکلا. این افراد به نوعی مشاوران حقوقی محسوب خواهند شد. تمام این مشاغل از سوی استان نوا اسکوشیا در صورت وجود پیشنهاد شغلی، برای مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک مورد قبول واقع شده و دارای اعتبار هستند.

 

مشاغل مورد نیاز در استان نیوبرانزوایک

 

مشاغل مورد نیاز در استان نیوبرانزوایک

در این استان برای هر سه سطح اعلام شده مشاغلی مورد نیاز هستند،که در سطح 0 سه شغل اعلام شده است.

 مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک در این استان: مدیران ارشد مالی، ارتباطات و سایر سرویس‌های کسب و کار، مدیران شاغل در بخش سلامت و مدیران مربوط به رستوران‌ها و سامانه‌های غذایی مشاغل هستند که همگی در سطح صفر هستند. این استان خارج از سطح صفر هم نیازمندی‌هایی دارند.

در سایر سطوح مشاغل اعلام شده به شرح ذیل هستند:

 

تحلیلگران داده و اطلاعات

- متخصصان مربوط به امور منابع انسانی

- دستیاران اجرایی

مشاوران و مأموران خرید

- دستیاران اجرایی مربوط به بخش‌های کلان

- تکنسین‌های حسابداری و کتابداران

مهندسان نرم‌افزار و طراحان

برنامه‌نویسان

- آشپزهای ماهر

 استان نیوفاندلند و لابرادور

 

مشاغل مورد نیاز برای استان نیوفاندلند و لابرادور

در این استان مشاغل سطح 0 زیادی اعلام شده‌اند.

در بین مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک مربوط به این استان تنوع زیادی وجود دارد.

قانون‌گذاران، مدیران ارشد حکومتی و مسئولین، مدیران ارشد مالی و کسب و کار، مدیران ارشد بخش سلامت، تجارت، مدیران ساخت و سازها، حمل و نقل‌ها و تولیدی‌ها، مدیران مالی، منابع انسانی و بخش خرید، مدیران اجرایی سایر خدمات، مدیران بیمه و مشاور املاک، بانکداران و مدیران سایر بخش‌های مربوط به مسائل مالی و اعتباری، مدیران بخش تبلیغات و روابط عمومی، مدیران حکومتی در بخش‌های سلامت و مالی، افسران ارشد آتش‌نشانی، مدیران گالری‌ها، موزه‌ها و کتابخانه، مدیران رستوران‌ها و سرویس‌های غذایی شامل این سطح خواهند شد.

در این ایالت اکثر مشاغل سطح 0 که مدیریتی هستند مورد نیاز اعلام شده‌اند.

در سطوح A و B لیست مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک هم میزان تقاضا برای کدهای مختلف بسیار بالاست.

در سطح از داندان‌پزشکان و سایر امور مربوط به دندانپزشکی با سطح مهارت حرفه‌ای، پزشکان و آرشیتکت‌ها نام برده شده و در سطح B مشاغل آشپزی حرفه‌ای، برق‌کارهای حرفه‌ای و متخصصان تأسیسات به چشم می‌خورد. در مجموع ردیف‌های مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک در این استان از سایر استان‌ها تعداد بیشتری دارند.

 

 جزیره پرنس ادوارد

 

جزیره پرنس ادوارد کانادا

مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک در این استان، در سطح 0 تعداد زیادی داشته و تعداد مراکز تأیید شده در این برنامه هم بالا هستند.

در سطح 0 مشاغلِ: مدیران خدماتی، مدیران صنعتی، مدیران شاغل در بخش‌های کشاورزی، مدیریت منابع تجدیدپذیر، حمل و نقل، ساخت و نوسازی منازل، سرویس های مشتریان و روابط عمومی، مدیران رستوران‌ها و سرویس های غذایی، مراکز ورزشی و تناسب اندام، مدیران فروش، آتش‌نشان‌ها و مدیران ارشد مراکز آتش‌نشانی، طراحان و سازندگان محتواهای الکترونیک، افسران پلیس و اساتید دانشگاهی و معلمان دوره‌های تحصیلی پیشا دانشگاهی، مدیران مراکز ارتباطی و مخابرات، بانکداران و مدیران خرید، مدیران و کارکنان ارشد مراکز سلامت، تجارت، بانکداری، تلویزیون‌ها و سایر سازمان‌های جمعی و اجتماعی است.

 

طیف وسیعی از مناصب مدیریتی از طرف این استان اعلام نیاز شده‌اند. در سطح A و B هم وضعیت به همین منوال است. در این سطح از مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک از رقصنده‌های حرفه‌ای، بازیگران و کمدین‌ها، رنگ‌کاران حرفه‌ای، تولید کنندگان محتواهای سینمایی مثل تدوین‌گران، کارگردانان، صدابرداران و تهیه‌کنندگان،مترجمان، ژورنالیست‌ها، ادیتورها و ویراستارها، نویسندگان و رمان‌نویس‌ها، کتابداران، برنامه‌نویس‌های ارشد، پژوهشگران حوزه سلامت، سیاست‌های جمعی و اجتماعی و سیاست‌های آموزشی، شاغلان حرفه‌ای در زمینه مسائل دینی و فرهنگی، سوشال نتورکرها، روانشناسان، وکلا و قضات، متخصصان امور آموزشی، داروسازها و فیزیوتراپیست‌ها، اپتومتریست‌ها، دندان‌پزشکان و سوپروایزرها دعوت به عمل آمده تا در جایگاه‌های شغلی مدنظر به برآورده ساختن نیازهای شغلی این استان بپردازند. لیست مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک در این استان از تنوع بالایی برخوردار است.

 

چند نکته مهم در مورد مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک

در برنامه مهاجرتی استان های آتلانتیک بسیار مهم است تا دقت داشته باشید که غیر از تطابق عنوان مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک با شغل شما نکات دیگری هم اهمیت دارند.

 

مورد اول این است که شما باید یک پیشنهاد شغلی مناسب در آن زمینه داشته باشید.

پیشنهاد کاری مناسب باید تمام وقت باشد و از طرف مراکز مورد تأیید در این برنامه باشند.

در هر استان بسته به مشاغل اعلام شده از سوی آتلانتیک کانادا، لیستی از مراکز معین (Designated) توسط مسئولان برنامه AIPP معرفی شده است که تنها مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک که توسط این نهادها اعلام شوند امکان مشارکت در این برنامه را دارند. برای یافتن آن‌ها کار پیچیده‌ای ندارید فقط باید نام مرکزی متقاضی کارکنان را با لیست اعلام شده تطابق دهید.

 

نکته دوم این است که باید دقت داشته باشید که کدهای درج شده در سند NOC جزئیات زیادی دارند. هر شغل مندرج در این سند بر اساس دو فاکتور درج شده است. اول بر اساس سطح مهارت و دانش مورد نیاز برای شغل و در وهله دوم بر اساس میزان سابقه کاری موجود. به یاد داشته باشید که تطبیق این دو فاکتور با وضعیت‌تان بسیار مهم و کلیدی است. در مجموع مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک بر هر دو اصل تخصص و سابقه کار بنا شده ‌اند.

 

 مشاغل مورد نیاز استان‌های آتلانتیک

 

سطح درآمد مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک

طبق آمارهای موجود میانگین درآمد مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک 75 هزار دلار به صورت سالانه است. 25 درصد بالای لیست مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک، براساس درآمد، میانگین درآمدی 113 هزار دلار را دارند. این رقم برای 25 درصد پایین به عدد 36 هزار دلار خواهد رسید. کمترین درآمد در سبد مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک مربوط به فروشندگی است که تا سقف 28 هزار دلار درآمد سالانه دارد.  علاوه بر آمار دقیق که بسته به مشاغل، درآمد سالانه را به شکل میانگین اعلام خواهند کرد، یک میانگین کلی از درآمدهای مشاغل هر استان هم در دسترس است. بر این اساس درآمد میانگین بین تمام مشاغل، پس از کسر مالیات در استان نوا اسکوشیا ماهانه 2 هزار دلار، در استان  نیوفاندلند 2800 دلار، در جزیره پرنس ادوارد 1786 دلار و در استان نیو برانزوایک 1797 دلار است. این معیار مناسبی است تا بتوانید در مقایسه با یکدیگر درآمد بیشتر در هر کدام از استان‌ها را بدست آورید. اما برای شناخت دقیق‌تر به بررسی سطح درآمد برخی مشاغل در این استان‌ها می‌پردازیم

 

در استان نوا اسکوشیا سطح درآمدی مشاغل کلیدی موجود بین مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک، به شرح ذیل است:

- دستیار اجرایی 36 هزار دلار کانادا

- توسعه‌دهنده نرم‌افزاری 55 هزار دلار کانادا

مدیر ارشد اجرایی 60 هزار دلار کانادا

- مدیریت پروژه(بدون تمایز در نوع پروژه) 68 هزار دلار کانادا

دستیار اجرایی ارشد 46 هزار دلار کانادا

مدیر دفتر 43 هزار دلار کانادا

 

در استان نیوبرانزوایک هم درآمدهای اعلام شده برای مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک بدین شرح است:

- دستیار اجرایی 34 هزار دلار کانادا

- توسعه‌دهنده نرم‌افزاری 54 هزار دلار کانادا

- مدیر ارشد اجرایی 55 هزار دلار

مدیریت پروژه(بدون تفاوت در نوع پروژه) 62 هزار دلار

مدیر دفتر 42 هزار دلار کانادا

- حسابدار 42 هزار دلار کانادا

 

ارقام اما در جزیره پرنس ادوارد تفاوت دارند. در این جزیره سطح درامدهای اعلامی شده بدین شرح هستند:

- حسابدار بین 34 تا 73 هزار دلار کانادا بسته به سطح مهارت

متخصص تحلیل آماری بین 42 تا 53 هزار دلار کانادا

مهندسین بین 48 تا 94 هزار دلار کانادا

- مشاغل درمانی اعم از پرستاران و پزشکان و تراپیست‌ها بین 250 هزار تا 430 هزار دلار کانادا

کارکنان مربوط به مکان‌های آموزشی مثل مشاوران، معلمان و اساتید بین 63 تا 110 هزار دلار کانادا

دستیاران اجرایی بین 36 تا 63 هزار دلار کانادا

 

در مورد استان نیوفاندلند و لابرادور هم لیست درآمد اعلام شده برای مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک به این شکل است:

مدیران اجرایی بسته به محل کار بین 40 تا 120 هزار دلار کانادا

مشاوران امور بانکی بین 37 تا 48 هزار دلار

- پزشکان، تراپیست‌ها و پرستاران میانگین 183 هزار دلار کانادا

معلمان و مدرسان 21.7 دلار به ازای هر ساعت کار

- کارکنان شبکه‌های اجتماعی 34.82 دلار به ازای هر ساعت کار

مهندسان عمران 65 تا 92 هزار دلار کانادا

مهندسان برق بین 64 هزار تا 87 هزار دلار کانادا

- حسابداران 30 تا 70 هزار دلار کانادا

 

این سطح درآمدهای اعلام شده برای مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک ، حاصل همپوشانی اطلاعات مندرج در وبسایت‌های کشوری و دولتی کانادا با وبسایت‌های کاریابی فعال در استان های آتلانتیک هستند. بدیهی است که ارقام اعلام شده مطلق و قطعی نیستند و رقم نهایی درآمد سالانه یا ساعتی هر شغل بستکی به اعلام رسمی موجود در پیشنهاد کاری شما دارد.

 

گرفتن جاب آفر استان‌های آتلانتیک کانادا

برای این کار راه‌های زیادی وجود دارد اما بهترین راه استفاده از وکلای رسمی مهاجرت کانادا که موسسه کاریابی معتبر در کانادا دارند، است. همچنین میتوانید از وبسایت‌های اینترنتی کاریابی که با معرفی کامل فرصت‌ها شغلی به شما امکان تصمیم‌گیری خواهند داد، استفاده کنید. در این وبسایت‌ها راه‌های ارتباطی کارفرما که معمولاً ایمیل است نشان داده شده است. شما می‌توانید پس از اطمینان از وجود کارفرما در لیست کارفرمایان معین مشاغل مورد نیاز استان های آتلانتیک آن‌ها ارتباط بگیرید و طبق روال توضیح داده شده در یادداشت‌های نحوه اخذ AIPP ادامه روند اقامت را پیگیری کنید.

 

میانگین هزینه‌های زندگی در استان‌های مختلف کانادا

میانگین هزینه‌های زندگی در هرکدام از استان‌ها آتلانتیک کانادا بسته به میانگین و استانداردهای زندگی معمولی به شرح زیر است. ارقام اعلام شده برای یک ماه است.

نوا اسکوشیا: 1200 تا 1400 دلار

نیوبرانزوایک: 800 تا 1000 دلار

جزیره پرنس ادوارد: 1000 تا 1100 دلار

استان نیوفاندلند: 1100 تا 1200 دلار

 

اگر تخصصی دارید که می‌تواند منجر به دریافت ویزای کار کانادا شود، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر اعلام فرصتهای شغلی جدید، در صفحه  اینستاگرام ما باشید.

 

ویزا 724 با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی وکیل مهاجرت، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا می‌توانید سوالات خود را در قسمت  مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

> هزینه های زندگی و تحصیل در ونکور کانادا

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا 

> مهاجرت به کانادا برای پرستاران

> مهاجرت آرایشگران به کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

> مهاجرت به کانادا از طریق نیوبرانزویک

> سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- کاریابی بین المللی مهیـــار. 

- سازمان حقوقی، مهاجرتی کاناداپاس. 

با مدیریت وکیل رسمی مهاجرت، مهیــار حلاج پور. 

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران.

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

4665 Yonge St- unit 310- Toronto, ON M2N 0B4 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

تماس رایگان از ایران (ارتباط مستقیم با دفتر کانادا):

02182802280 (پاسخگویی: 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

0014168905972 (پاسخگویی: 18:00 الی 02:00 بوقت تهران )

 

دفتر ایران (تهران):

خیابان شریعتی، بعد از پل سید خندان، کوچه خیرمندی، پلاک27، طبقه دوم، واحد3. (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

02126713551 (10 خط ویژه)

02126713516

واتساپ ایران:

09124644197 (پاسخگویی 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.