راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی

برای راه اندازی یا خرید یک بیزینس در دبی، به ثبت شرکت در دبی نیاز دارید؛ ویزا724 با بهترین کیفیت و با مناسب ترین نرخ خدمات ثبت شرکت و راه اندازی شرکت به شما را ارائه می دهد. برای آشنایی با چگونگی ثبت شرکت به لینک > ثبت شرکت دبی مراجعه کنید.

برای آشنایی و مقایسه روش‌های مهاجرت به دبی به لینک > روش های مهاجرت به دبی مراجعه نمایید.

انواع نمایشگاه‌های خودرو در دبی 

شهر دبی همانند سایر نقاط جهان میزبان انواع مختلفی از فروشندگان خودرو است. در اینجا نگاهی اجمالی به انواع مختلف فروشگاه‌های خودرو که در دبی فعالیت می‌کنند، می‌اندازیم تا شما را در راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی راهنمایی کنیم.

• نمایندگی‌های خاص برند: یکی از گزینه‌های پیش رو برای راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی، افتتاح یک نمایندگی برای برندی خاص است. در این فروشگاه‌ها شما طیف وسیعی از محصولات یک تولیدکننده خاص را به مشتریان ارائه می‌دهید. این نوع نمایشگاه از نظر خدمات به مشتریان استانداردهای بالایی دارد.

• نمایشگاه بزرگ خودروهای دست دوم: از دیگر گزینه‌های پیش رو برای راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی، افتتاح فروشگاه خودروهای دست‌دوم است. این نمایشگاه‌ها با خودروهای دست‌دوم سروکار دارند و مخاطبان زیادی را هدف قرار می‌دهند که در مورد خودرویی که می‌خواهند بخرند، مطمئن نیستند و از طرفی نمی‌خواهند مبالغ هنگفتی را برای یک خودروی جدید خرج کنند.

• نمایشگاه‌های کوچک: یک نمایشگاه کوچک و مستقل خودرو، مشتریانی را که به دنبال خودروهای دست‌دوم ارزان‌قیمت هستند، جذب می‌کند. مشتریان این نوع نمایشگاه به‌ احتمال زیاد بودجه کمتری دارند.

• نمایشگاه‌های آنلاین: این روش جدید راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی در دنیای دیجیتال امروزی در حال افزایش است. از آنجایی‌ که تعداد فزاینده‌ای از مردم برای جستجوی اطلاعات در مورد نمایشگاه‌های خودرو به اینترنت مراجعه می‌کنند، برخی از نمایشگاه‌های خودرو فعالیت خود را صرفاً در فضای آنلاین قرار داده اند.

برای آشنایی با مشاغل موفق ایرانی در دبی به لینک > مشاغل موفق ایرانی در دبی مراجعه کنید.

چگونه یک نمایشگاه اتومبیل را در شهر دبی راه اندازی کنیم؟

برای راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی کارهایی وجود دارند که به‌عنوان صاحب شرکت باید آن‌ها را انجام دهید. در ادامه شما را با جزئیات آن‌ها آشنا می‌کنیم.

• ثبت شرکت و دریافت مجوزها: اولین گام برای راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی، ثبت شرکت خواهد بود. خوشبختانه هیچ الزام خاصی برای راه اندازی نمایشگاه اتومبیل در مناطق آزاد دبی وجود ندارد. برای فروش وسایل نقلیه موتوری در دبی باید مجوز تجاری داشته باشید و در اداره حمل‌ و نقل دبی (RTA) به‌عنوان یک نمایندگی مجاز خودرو ثبت‌نام کنید.

• تحقیقات بازار انجام دهید و مخاطبان هدف خود را مشخص کنید: برای موفق کردن کسب و کار خود پس از راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بازار را بررسی کنید و جایگاه خود را مشخص کنید. در نظر بگیرید که کدام نوع نمایشگاه خودرو را می‌خواهید افتتاح کنید و چه ارزش منحصربه‌فردی را به مشتریان بالقوه ارائه خواهید داد؛ بنابراین، شما باید در صدر روندهای بازار و خواسته‌های مصرف‌کنندگان در مورد صنعت خودرو باشید.

• نمایشگاه خودروی خود را بازاریابی کنید: هنگامی که نمایشگاه خودروی شما راه اندازی شد، وقت آن است که بازاریابی آن را برای جذب مشتری شروع کنید. ممکن است ترکیبی از تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال و سنتی مانند تبلیغات آنلاین، بازاریابی محتوا، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات تلویزیونی و غیره را در نظر بگیرید.

برای آشنایی با شرایط راه اندازی کسب و کار در دبی به لینک> کسب و کار در دبی مراجعه نمایید.

نمایشگاه خودرو در جاده شیخ زاید

هزینه اجاره محلی برای راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی

اگر به دنبال راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی هستید، مکانی که انتخاب می‌کنید تعیین می‌کند که موفق خواهید شد یا خیر. برای موفقیت در فروش خودرو، باید مکانی را انتخاب کنید که برای نمایشگاه شما مناسب باشد و ترافیک بالایی ایجاد کند.

قبل از راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی، مهم است که ابتدا مکان‌های بالقوه را بررسی کنید. نمایشگاه‌های خودرو دبی که به فروش خودروهای لوکس می‌پردازند، اغلب در جاده شیخ زاید قرار دارند. درحالی‌که بقیه نمایشگاه ها در منطقه‌ای به نام العویر دبی قرار گرفته‌اند.

قیمت اجاره برای یک نمایشگاه خودرو با مساحت 300 مترمربع بسته به موقعیت مکانی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در جاده شیخ زاید دبی که مکان مناسبی برای برندهای خودروهای لوکس است، قیمت اجاره به طور معمول بالاتر از Al Aweer، دبی خواهد بود که یک منطقه در حومه شهر دبی است.

بر اساس داده‌های اخیر بازار، میانگین قیمت اجاره برای یک نمایشگاه خودرو با مساحت 300 متر مربع در جاده شیخ زاید دبی حدود 1200000 درهم (تقریباً 327000 دلار آمریکا) در سال است. 

در مقابل، قیمت اجاره برای یک نمایشگاه خودرو با مساحت 300 متر مربع در Al Aweer، دبی به‌طورکلی کمتر است. در سال 2023، میانگین قیمت اجاره برای چنین فضایی در این منطقه حدود 650000 درهم (تقریباً 181000 دلار آمریکا) در سال است.

در حالی‌ که قیمت اجاره کمتر در Al Aweer ممکن است جذاب‌تر به نظر برسد، مهم است که عوامل دیگری را در نظر بگیرید که می‌تواند بر هزینه کلی راه‌ اندازی نمایشگاه خودرو در این مکان تأثیر بگذارد. به‌ عنوان‌ مثال، Al Aweer ممکن است ترافیک کمتری داشته باشد و مشتریان بالقوه کمتری نسبت به جاده شیخ زاید داشته باشد. علاوه بر این، هزینه حمل‌ونقل و تدارکات برای تحویل خودرو به مشتریان در این منطقه به دلیل فاصله بیشتر از مرکز شهر می‌تواند بالاتر باشد.

نمایشگاه خودرو در العویر

حقوق کارکنان نمایشگاه اتومبیل در دبی

متوسط حقوق برای فروشنده خودرو در دبی 28000 درهم در ماه است. بدین ترتیب بسته به تعداد پرسنلی که قرار است استخدام کنید، میزان حقوق و مزایای آن‌ها را باتوجه‌به رقم فوق باید در نظر بگیرید.

میزان درآمد شما پس از راه اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی چقدر خواهد بود؟

میزان درآمدها و همچنین سود خالص شما پس از شرایط راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی بستگی زیادی به نوع نمایشگاهی دارد که قرار است افتتاح کنید. اگر به‌عنوان نماینده خاص یک برند فعالیت می‌کنید، قاعدتاً سود شما می‌تواند محدود باشد. از طرف دیگر اگر بخواهید تا وارد حوزه فروش خودروهای لوکس شوید، بسته به میزان پرطرف‌دار بودن یک خودرو در دبی، سود و درآمد شما نیز بیشتر خواهد بود.

نمایشگاه اتومبیل car vault

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با شرایط راه‌ اندازی نمایشگاه اتومبیل در دبی و هزینه‌ها و تمام جزئیات آن آشنا کردیم. در پایان در صورتی که برای شروع یا انتقال کسب و کار خود به دبی نیاز به راهنمایی‌های بیشتر دارید، کارشناسان ویزا 724 می‌توانند به شما در این راه کمک کنند.

سوالات متداول

برای فروش خودرو در دبی، باید از اداره راه‌وترابری (RTA) درخواست مجوز تجاری کنید. شما باید کسب‌وکار خود را به‌عنوان یک نمایندگی مجاز خودرو مشخص کنید و از قوانین و مقررات ثبت‌نام پیروی کنید.

راه‌های مختلفی برای تهیه وسایل نقلیه برای فروش در دبی وجود دارد، مانند شرکت در حراجی‌های خودرو، خرید مستقیم از فروشندگان خصوصی، استفاده از وب‌سایت‌های تبلیغاتی خودرو، خرید از عمده‌فروشان خودرو یا تأمین وسایل نقلیه مستقیماً از سازنده.

درخواست مشاوره رایگان

10 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *