ویزای کار دبی (امارات)

شرایط دریافت ویزای کار دبی (امارات)

توجه: در حال  حاضر جاب آفر برای ایرانیان در دبی ممنوع است. اما می توانید به راحتی از طریق ثبت شرکت به اقامت دبی برسید و در این کشور کسب درآمد کنید، حتی می توانید با امضای قرارداد بین شرکتی، با شرکت های دبی همکاری داشته باشید (به نوعی می توانند شرکت شما را استخدام کنند نه شخص خودتان را). برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید صفحه اقامت دبی از طریق ثبت شرکت را مطالعه کنید.

ویدئو 1: نمونه اقامت های دبی که توسط ویزا724 اخیرا دریافت شده است:

 

برای دریافت ویزای کار دبی (امارات) شما باید مدارک و مستندات لازم را تهیه کنید. برای اطلاع از این مستندات باید به سفارت یا کنسولگری امارات در کشور خود مراجعه کنید. ویزای مهاجرت کاری به دبی (امارات) یکی از پرطرفدارترین ویزاهای کاری می باشد. مدارک و مستندات برای دریافت ویزای مهاجرت کاری به دبی به طور معمول عبارتند از:

• پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و حداقل 2 صفحه خالی

• عکس رنگی با سایز پاسپورت

• فرم درخواست ویزا که به صورت آنلاین در سایت سفارت یا کنسولگری امارات در دسترس است.

• نامه از کارفرما در امارات که تایید می کند شما در حال کار یا پذیرفته شده برای کار در شرکت ایشان هستید.

• مدارک تحصیلی و سوابق کاری خود

برای درخواست ویزای کار دبی (امارات) باید به یکی از شهرهای دبی، ابوظبی و شارجه سفر کنید و یک مصاحبه کاری در آنجا داشته باشید. پس از بررسی مدارک، مستندات و مصاحبه، تصمیم در خصوص صدور ویزا به شما اعلام خواهد شد. ممکن است مدارک و مستندات دیگری نیز برای صدور ویزای مهاجرت کاری به امارات الزامی باشد. بهتر است قبل از شروع فرآیند درخواست ویزا، با سفارت یا کنسولگری امارات تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این خصوص دریافت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت دبی به لینک > شرایط دریافت اقامت دبی مراجعه نمایید.

درخواست ویزای کار دبی

مراحل دریافت ویزای کار دبی (امارات)

مراحل دریافت ویزای کار دبی (امارات) در 6 مرحله زیر خلاصه می شوند:

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی در دبی به لینک > هزینه های زندگی در دبی مراجعه کنید.

جمع آوری مدارک

اولین گام ویزای کار دبی (امارات) این است که مدارک لازم برای درخواست مهاجرت کاری را آماده کنید. این مدارک شامل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، عکس رنگی با سایز پاسپورت، فرم درخواست ویزا و نامه از کارفرما در امارات می باشند. تمامی این مدارک را تهیه کنید و به کنسولگری مراجعه کنید.

پر کردن فرم درخواست ویزای کار دبی (امارات)

فرم درخواست ویزای کار دبی (امارات) را با دقت پر کنید و اطلاعات آن را به صورت صحیح و دقیق وارد کنید.

مراجعه به سفارت یا کنسولگری امارات

پس از تهیه مدارک و پر کردن فرم درخواست، باید به سفارت یا کنسولگری امارات در کشور خود مراجعه کنید. در این مرحله  شما می بایست مستندات و مدارک خود را به همراه فرم درخواست تحویل دهید.

مراجعه به سفارت

مصاحبه برای درخواست ویزای کار دبی (امارات)

برای درخواست ویزای کار دبی (امارات) بعد از ارائه مدارک و فرم درخواست، ممکن است شما را برای مصاحبه دعوت کنند. در این مصاحبه، مسئولین سفارت یا کنسولگری امارات می توانند از شما درباره تحصیلات، سوابق و تجربیات کاری، مهارت های زبانی و سایر موارد سوالاتی بپرسند.

پرداخت هزینه

باید هزینه ویزای کار دبی (امارات) را بعد از انجام مصاحبه پرداخت کنید. هزینه ویزای کار بسته به نوع و مدت زمان ویزا، متفاوت است.

صدور ویزای کار دبی (امارات)

سفارت یا کنسولگری امارات پس از تکمیل تمامی مراحل و پرداخت هزینه، ویزای کار را در صورت تأیید درخواست صادر می کند. با دریافت ویزای کار، شما می توانید برای شروع کار خود به امارات سفر کنید.

صدور ویزای کار دبی

هزینه های مهاجرت کاری به دبی (امارات)

هزینه های مهاجرت کاری به دبی (امارات) متغیر باشد. این هزینه متناسب با عوامل زیر تغییر می کند: 

• نوع و مدت زمان ویزای کار

• نوع شغل و سطح درآمد شما

• هزینه های زندگی و اقامت در امارات

• هزینه های پرواز و اقامت موقت در هتل در صورت نیاز 

برای آشنایی با شرایط ثبت شرکت در دبی به لینک > ثبت شرکت در دبی مراجعه کنید.

همچنین بعضی از هزینه های اصلی مرتبط با مهاجرت کاری به دبی (امارات) شامل موارد زیر می باشند:

هزینه ویزای کار

هزینه ویزای کار دبی (امارات) بسته به نوع و مدت زمان ویزا متفاوت است. این هزینه به طور معمول چیزی حدود 300 تا 2000 دلار آمریکا است.

هزینه ویزای کار دبی

هزینه بلیط هواپیما

هزینه بلیط هواپیما به دبی بسته به نزدیکی و فاصله کشور مبدا، فصل سفر و تاریخ رزرو بلیط، متفاوت است.

هزینه اقامت

با دریافت ویزای مهاجرت کاری به دبی، برای اقامت در این کشور چقدر پس انداز کرده اید؟ هزینه اقامت در دبی بسته به نوع محل اقامت متفاوت است. هزینه آپارتمان، هتل، خانه اجاره ای متفاوت هستند. در دبی هزینه های اقامت بالا می باشد.

هزینه زندگی

پس از دریافت ویزای مهاجرت کاری به دبی می بایست هزینه های زندگی را بررسی کنید. هزینه زندگی در دبی بسته به نیازهای شما قابل تخمین نیست. شما بطور ماهانه هزینه هایی مانند خرید مواد غذایی، مصرف برق، آب، گاز و سوخت را دارید که بسته به مصرف تغییر می کنند.

هزینه بیمه و خدمات اجتماعی

هزینه خدمات اجتماعی مانند خدمات پزشکی، حمل و نقل عمومی، شارژ گوشی، اینترنت و سایر موارد نیز متفاوت هستند.

هزینه بیمه و خدمات اجتماعی

با توجه به متغیر بودن هزینه ها بهتر است قبل از مهاجرت، به دقت برنامه ریزی کنید و اطلاعات کاملی از هزینه‌ ای مرتبط با مهاجرت به دبی کسب کنید.

نحوه کاریابی در دبی (امارات)

برای درخواست ویزای کار دبی (امارات) شما باید برای کاریابی در دبی اقدام کرده باشید. برای اینکار افراد از روش های مختلف استفاده می کنند که متفاوت هستند. این متدها به ترتیب زیر هستند:

سایت های کاریابی

بسیاری از سایت های کاریابی وجود دارند که به جویندگان کار کمک می کنند تا مشاغل مورد نظر خود را در دبی پیدا کنند. برخی از سایت های پرطرفدار کاریابی در دبی شامل Bayt.com، GulfTalent، Indeed.com و Naukrigulf.com هستند.

کاریابی پیش از درخواست

شبکه های اجتماعی

برای درخواست ویزای کار دبی (امارات) و کاریابی، شبکه های اجتماعی نیز یک راه برای پیدا کردن مشاغل در دبی هستند. با به اشتراک گذاشتن تجربیات شغلی خود و ایجاد روابط با افرادی که می توانند به شما کمک کنند، می توانید به راحتی شغلی را در دبی پیدا کنید.

شرکت در نمایشگاه ها و رویدادها

شرکت در رویدادها و نمایشگاه های کاریابی می تواند به شما در پیدا کردن شغل در دبی کمک کند. در این رویدادها شرکت های بزرگ و کوچکی به دنبال کارکنان جدید هستند. شما می توانید فرصتی برای معرفی خود و تلاش برای پیدا کردن شغل داشته باشید.

شرکت در نمایشگاه ها

تماس با شرکت های مورد علاقه

برای دریافت ویزای مهاجرت کاری به دبی، شما می توانید با شرکت هایی که مورد علاقه شما هستند تماس بگیرید. با یک تماس به راحتی می توانید در مورد فرصت های شغلی با آنها صحبت کنید. شما به عنوان کارجو می توانید برای آنها رزومه خود را ارسال کنید و از این طریق به دنبال فرصت های شغلی در دبی باشید.

استفاده از خدمات استخدام

خدمات استخدام امکان ارائه اطلاعات در مورد فرصت های شغلی در دبی را دارند. این تیم های خدماتی می توانند با شما تماس بگیرند و از شما سوالات مرتبط با حرفه خود بپرسند.

سوالات متداول در مورد ویزای کار دبی (امارات)

1. به افراد بالای 60 سال ویزای شغلی دبی داده می شود؟

در حال حاضر، سیاست‌های ویزای کار دبی به گونه‌ای تنظیم شده‌ که امکان درخواست ویزای کار برای افراد بالای 60 سال را محدود کرده‌اند. با این حال، در صورتی که شما بتوانید مشتریانی را در دبی پیدا کنید که به خدمات شما نیاز دارند، می‌توانید با استفاده از روش‌های دیگری از جمله اخذ ویزای دیداری، از طریق شرکت در کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های تجاری یا با ایجاد شرکت در دبی، به کار در این کشور بپردازید.

2. تفاوت ویزای شغلی دبی دائم و موقت در چیست؟ 

ویزای دائم به شما کمک می کند برای همیشه در دبی زندگی کنید و کار کنید. برای اخذ این نوع ویزا، شما باید پنج سال سابقه کاری در دبی به صورت قانونی داشته باشید. داشتن حداقل یک میلیون درهم اماراتی یعنی حدود 270،000 دلار آمریکا، در حساب بانکی شخصی خود در دبی داشته باشید. در یک شرکت دبی با حداقل سه ملیون درهم اماراتی که حدود 810،000 دلار آمریکا، سرمایه گذاری کرده باشید. ویزا موقت به شما کمک می کند تا برای یک دوره مشخصی معمولاً 2 سال در دبی کار کنید. پس از اتمام دوره کاری، می‌توانید از دبی خارج شوید یا درخواست تمدید ویزای خود را ارائه دهید.

حداقل دریافتی حقوق طبق قوانین کاری، به شرطی که شخص بیشتر از 18 سال داشته باشد، 2000 درهم اماراتی در ماه است. این مبلغ چیزی حدود 545 دلار آمریکا می‌باشد. اما بسیاری از شرکت‌های خصوصی و دولتی در دبی میزان حقوق پایین‌تری پرداخت می‌کنند که بسته به شرایط کاری و توافقات میان کارفرما و کارمند، است.

بله، می توان همراه با درخواست ویزای کار جای خواب درخواست داد. در واقع، بسیاری از افرادی که به دنبال کار در دبی هستند، برای دریافت جای خواب درخواست می دهند تا بتوانند به طور قانونی در این کشور زندگی کنند و به شغل خود بپردازند. برای ارائه درخواست جای خواب به همراه درخواست ویزای کار، شما باید مدارک مورد نیاز را به دقت بررسی کنید و آنها را به صورت کامل تکمیل کنید. 

 

درخواست مشاوره رایگان

12 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۴ دیدگاه

 1. مهدی غلامی

  سلام بنده ایرانی هستم ‌سن۴۲‌ ‌‌کارگر‌سادهامکان دارد دبی‌کار پیدا بشه برام

  پاسخ دهید
 2. Sadegh karimdadi

  سلام یه آشنای تو دبی دارم که تابعیت خود کشور امارات را دارد یعنی همان مواطن امارات هست الان ثبت شرکت کرده و میخواهد من را بعنوان کارگر ببرد که تو شرکتش کار کنم ایا با پاسپورت ایرانی ویزا کار بهم میدن یا نه ؟ ممنون از راهنماییتون

  پاسخ دهید
 3. Sadegh karimdadi

  سلام آشنایی تو کشور امارات دارم شهر دبی میخواد ثبت شرکت کنه و منو بعنوان کارگر ببره آیا با پاسپورت ایرانی بهم ویزا کاز و اقامه میدن ؟ ممنون از راهنماییتون

  پاسخ دهید
 4. Sadegh karimdadi

  سلام آیا با پاسپورت ایرانی بهم ویزا کار میدن که تو شرکت یه اشنایی تو کشور امارات شهر دبی بخوام کار کنم ؟ ممنون از راهنماییتون

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *