قیمت خرید باشگاه ورزشی در کانادا؛ تجارتی پر سود اما سخت و رقابتی

خرید باشگاه ورزشی، یک گزینه ایده‌آل و جذاب برای علاقمندان به مهاجرت به کاناداست. این کار هم سود خوبی دارد و هم برای افرادی که در حیطه ورزش و تناسب اندام، دستی بر آتش داشته باشند، یک فرصت طلایی و جذاب است. اگر شما نیز یکی از افرادی هستید که تصمیم خود برای مهاجرت به کانادا را نهایی کرده یا حتی در حال حاضر ساکن کانادا محسوب می‌شوید، خرید باشگاه ورزشی یک گزینه با مزایای فراوان است که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته بدیهی است که مناسب بودن یک پیشنهاد مطلق نیست و متقاضیان زندگی در کانادا و مهاجرت به این کشور، ممکن است بسته به شرایط خود، خرید باشگاه ورزشی را یک گزینه ایده‌آل تلقی نکنند. به هر حال در این یادداشت قصد داریم تا با پرداختن به جنبه اقتصادی خرید باشگاه ورزشی در کانادا، اطلاعات ارزنده و قابل قبولی را ارائه کنیم. نیاز به ذکر است که در یادداشت پیش رو صرفاً جنبه اقتصادی و مالی موضوع در نقطه تمرکز بوده و برای کسب اطلاع در مورد جوانب حقوقی آن می‌توانید با ما ارتباط برقرار کنید.

آمار و ارقام در مورد تعداد و درآمد باشگاه ورزشی در کانادا

آمارها و ارقام در مورد باشگاه ورزشی در کانادا، نشان می‌دهد در حال حاضر بیش از 4300 باشگاه ورزشی در کانادا فعال هستند که از این تعداد، بیش از 1600 باشگاه در استان انتاریو قرار دارند. این استان بیشترین تعداد باشگاه ورزشی را در کانادا دارد. در مقابل اما استان‌هایی مانند یوکان، مناطق شمال غرب و نوناووت، تعداد باشگاه‌های ورزشی به مراتب کمتر است؛ در این سه استان مجموعاً 11 باشگاه ورزشی وجود دارد. در یک نگاه کلی می‌توان، حضور باشگاه ورزشی در کانادا را پررنگ دانسته و با توجه به تقاضای بالایی که برای عضویت در آن‌ها وجود دارد، درآمد قابل قبولی نیز دارند. مطابق آنچه که آمار و ارقام نشان می‌دهند، مالکیت و اداره باشگاه ورزشی در کانادا، یک تجارت 351 میلیون دلاری محسوب می‌شود! این در حالی است که همزمان با این سطح گردش مالی بالا، بیش از 8.8 میلیون نفر کانادایی در باشگاه‌های ورزشی این کشور عضویت دائم دارند. پس در مجموع می‌توان اداره و خرید باشگاه ورزشی در کانادا را یک گزینه جذاب از منظر اقتصادی دانست. در انتها باید اضافه کرد که مطابق آمار رسمی می‌توان گفت درآمد یک باشگاه ورزشی در کانادا می‎تواند از 30 هزار دلار آغاز شده و تا عدد اعجاب‌انگیز 5 میلیون دلار نیز افزایش یابد!

شرایط موفقیت کاری باشگاه ورزشی  در کانادا

مخارج، درآمد و همچنین سود حاصل از اداره باشگاه ورزشی در کانادا

طبق روال معمول یادداشت‌های سایت، در این بخش قصد داریم تا با یک سازوکار ساده اما در عین حال دقیق و قابل اتکا، به بررسی میانگین مخارج و درآمد یک باشگاه ورزشی در کانادا بپردازیم. به همین منظور در راستای درک میزان درآمد و مخارج، مجموع کل درآمد یک باشگاه ورزشی در کانادا(فرضی) را برابر با 1000 دلار در نظر گرفته و پس از آن به همین مقیاس، میزان مخارج مختلف و سود نهایی را بررسی می‌کنیم. دقت داشته باشید که این موارد از میانگین‌ها استخراج شده و مطلق و دقیق نیستند. این بدان معنی است که اعداد زیر در مورد یک باشگاه ورزشی نرمال و عادی در کانادا صادق هستند؛ یک باشگاه ورزشی ضعیف‌تر یا قوی‌تر از حیث مدیریت، ممکن است اعداد بدتر یا بهتری را ایجاد کنند. به هر حال با فرض اینکه مجموع درآمد یک باشگاه ورزشی در کانادا 1000 دلار باشد، به طور خالص 74 دلار آن سود بوده و تقریباً 924 دلار صرف هزینه‌های مختلفی از جمله دستمزد کارگران و کمیسیون‌ها، هزینه استهلاک وسایل و ملزومات ورزشی یا مثلاً پرداخت هزینه مربیان و متخصصان ورزشی می‌شود. اینکه باشگاه ورزشی در کانادا به ازای 1000 دلار، 74 دلار سود خالص داشته باشد نباید باعث سردرگمی یا تردید شما شود زیرا در بررسی‌های پیشین نیز متوجه شدیم به ازای 1000 دلار درآمد، یک داروخانه 92 دلار و یک پمپ بنزین فقط 18 دلار سود داشت. پس داشتن 74 دلار سود نه‌تنها نرمال بلکه شاید حتی عالی باشد. البته مجدداً باید خاطر نشان کرد این بر مبنای میانگین‌های موجود است و یک باشگاه ورزشی در کانادا، با یک عملکرد عالی ممکن است این عدد را به 100 یا 120 دلار سود به ازای هر 1000 دلار برساند! در مقابل نیز ممکن است یک باشگاه ورزشی قدیمی و فاقد زیرساخت مناسب از 74 دلار به کمتر از 40 دلار تنزل پیدا کند.

مخارج، درآمد و اداره باشگاه ورزشی در کانادا

قیمت خرید باشگاه ورزشی در کانادا

حال با وجود داشتن درک مناسبی از سطح سوددهی یک باشگاه ورزشی در کانادا، نوبت به آن رسیده تا میانگین قیمت خرید آن را بررسی کنیم. ما برای دستیابی به یک میانگین قابل اتکا، تلاش کردیم با یک نمونه 20 تایی، طیف وسیعی از انواع باشگاه ورزشی در کانادا را انتخاب کرده و با در نظر داشتن قیمت خرید آن‌ها، به یک میانگین قابل اتکا دست پیدا کنیم. ما در این نمونه‌گیری از اغلب استان‌های کانادا، آیتم‌هایی را انتخاب کردیم تا بحث تفاوت منطقه‌ای کمتر بر کیفیت میانگین قیمت خرید باشگاه ورزشی در کانادا، مؤثر باشد. بر همین مبنا باید گفت میانگین قیمت خرید باشگاه در کانادا برابر است با 600 هزار دلار است. البته باید دقت داشت که این یک میانگین است و هم برترین و گرانقیمت‌ترین باشگاه‌های ورزشی در کانادا و هم باشگاه‌های ورزشی ساده و سطح پایین را شامل می‌شود. برای درک بهتری اما باشگاه‌های ورزشی را دو دسته کرده و به نتایج زیر دست پیدا کردیم.

  • میانگین قیمت آیتم‌هایی با امکانات بسیار زیاد: 1.05 میلیون دلار
  • میانگین قیمت آیتم‌هایی با امکانات کم: 220 هزار دلار

با این احتساب می‌توان گفت اگر قصد خرید یک باشگاه ورزشی در کانادا با امکانات کم و وسایل ورزشی ساده را داشته باشید، میانگین قیمت برای شما 220 هزار دلار خواهد بود اما اگر به سراغ کیس‌هایی مجهز و وسیع در مناطق عالی شهر بروید، میانگین قیمت به 1.05 میلیون دلار است.

قیمت خرید باشگاه ورزشی در کانادا

دو مورد از آیتم‌های موجود برای خرید باشگاه ورزشی در کانادا

به منظور درک بهتر تفاوت قیمت فوق بد نیست تا دو مورد ملموس از باشگاه‌های ساده و باشگاه‌های مجهز را مقایسه کنیم. در میان باشگاه‌های پیشرفته و مجهزی که اکنون برای خرید در دسترس هستند، یک مورد در ونکوور به چشم می‌خورد که قیمت آن برابر است با 4 میلیون دلار. این در حالی است که مطابق اعلام صاحبان فعلی این باشگاه ورزشی، میانگین درآمد آن‌ها 750 هزار دلار است و برای پیشروی امور به حداقل 250 هزار دلار سرمایه جاری نیاز دارید. در مقابل اما یک کیس ارزان‌قیمت که در ناحیه مدرن استان مانیتوبا قرار دارد، تنها 100 هزار دلار قیمت دارد. مطابق ادعای صاحبان فعلی آن، این باشگاه ورزشی 100 هزار دلار درآمد داشته و برای جریان یافتن امور به 30 هزار دلار سرمایه جاری نیاز دارد. حال با وجود مقایسه این اعداد و ارقام می‌توانید بهتر تفاوت قیمت‌ها را درک کنید.

یک پیشنهاد؛ خرید فرانچایز باشگاه ورزشی در کانادا

ما همواره به افرادی که متقاضی اداره و خرید باشگاه ورزشی در کانادا هستند، پیشنهاد می‌کنیم تا نیم‌نگاهی هم به خرید یک فرانچایز معتبر داشته باشند. در این روش شما می‌توانید پس از خرید باشگاه ورزشی مورد نظر خود، اقدام به خرید حق فرانچایز کرده و از این طریق به پیشرفت سریع‌تر کسب‌وکار خود کمک کنید. قطعاً خرید فرانچایز هزینه‌های جانبی برای متقاضیان به همراه دارد اما نباید فراموش کرد داشتن یک برند مشهور و قدرتمند در حیطه باشگاه‌های ورزشی، کمک می‌کند تا باشگاه با سرعت بیشتری شهرت یافته، مشتری جذب کرده و همچنین عضو بگیرد. در همین راستا، در ادامه چند فرانچایز مشهور و عالی این حیطه را به شما معرفی می‌کنیم.

فرانچایز (Greco Fitness)

این فرانچایز از سال 2008 مشغول به کار شده و تابحال 16 شعبه مختلف در سراسر کانادا افتتاح کرده است. نکته جالب اینکه فرانچایز (Greco Fitness) مبلغی را برای خرید خود فرانچایز یا درصدی از درآمد سالانه را کسر نمی‎کند اما خریداران فرانچایز مکلف هستند تا سالانه مبلغ خاصی از سرمایه را به کسب‌وکار خود تزریق کنند. در سال اول باید حتماً حداقل 100 هزار دلار سرمایه در کسب‌وکار جریان یابد. از سویی دیگر برخی از کلاس‌های آموزشی، تمرینی و گواهینامه‌های ورزشی به صورت مستقیم از سوی (Greco) برگزار شده و هزینه آن به جیب صاحبان این فرانچایز باشگاه ورزشی خواهد رفت.

فرانچایز باشگاه ورزشی greco Fitness

فرانچایز (9 Round)

این فرانچایز نیز از سال 2008 مشغول به کار شده و در حال حاضر بیش از 800 شعبه در سراسر کانادا دارد. (9 Round) شهرت زیادی در این حیطه داشته و هر ساله هزاران عضو جدید را در شعب خود جذب می‌کند. دریافت حق فرانچایز (9 Round) به حداقل 124 هزار دلار سرمایه مستقیم نیاز داشته و 6 درصد از سود سالانه باشگاه ورزشی، به عنوان حق وفاداری به صاحبان فرانچایز پرداخت خواهد شد.

فرانچایز باشگاه ورزشی 9Round در کانادا

فرانچایز (F45 Training)

(F45 Training) کار خود از سال 2011 با یک باشگاه ورزشی در کانادا آغاز کرد و از سال 2014 شروع به اعطای حق فرانچایز به متقاضیان کرد. هرچند (F45 Training) یک فرانچایز بسیار نوپا و جدید محسوب می‌شود اما سرعت رشد آن سرسام‌آور است! این فرانچایز باشگاه ورزشی در کانادا تابحال 1850 شعبه در سراسر کشور افتتاح کرده و این در نوع خود شگفت‌انگیز است. برای بدست آوردن امتیاز آن به حداقل 300 هزار دلار سرمایه مستقیم و پرداخت سالانه 7 درصد از درآمد باشگاه تحت عنوان حق وفاداری، نیاز است.

فرانچایز باشگاه ورزشی F45 Training در کانادا

بررسی مزایای خرید باشگاه ورزشی در کانادا

جدا از قیمت خرید باشگاه ورزشی در کانادا، افراد برای تهیه این کسب و کار باید مزایا و معایب را نیز مد نظر خود قرار دهند. به صورت کلی، در اختیار داشتن یک کسب و کار خاص همچون باشگاه ورزشی در کشور هایی همچون کانادا کار راحتی نیست. افراد برای دنبال کردن این پروسه همواره باید متغیر های زیادی را مد نظر خود قرار دهند.

ولی با خرید باشگاه ورزشی در کانادا، شما به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی می توانید سطح سود دهی خود را نیز افزایش دهید. با در اختیار داشتن یک باشگاه ورزشی در کشور هایی همچون کانادا، شما به کارمندان زیادی نیاز نخواهید داشت. تعداد محدودی کارمند برای بررسی وضعیت باشگاه می تواند نیاز های شما را رفع کند. جدا از این مسئله، سود دریافت شده توسط باشگاه های ورزشی در کانادا به شدت خوب می باشد. این کسب و کار از نظر مالی هم بازدهی خوبی را به همراه دارد.

خرید باشگاه ورزشی در کانادا

معایب تهیه یک باشگاه ورزشی در کانادا

البته که خرید باشگاه ورزشی در کانادا یک سری معایب خاص را نیز به همراه خواهد داشت. اولین عیب باشگاه های ورزشی این کشور مربوط به هزینه زیاد است. کاربران برای تهیه این باشگاه ها باید هزینه زیادی را پرداخت نمایند. جدا از این مسئله، شما به تجهیزات، فضای زیاد و سیستم تهویه مطبوع نیاز دارید. همه این موارد می توانند روند راه اندازی یک باشگاه ورزشی یا خرید آن را تحت تاثیر خود قرار دهند.

به خاطر داشته باشید که مدت زمان مورد نیاز برای سود دهی یک باشگاه ورزشی در کانادا نسبتا طولانی می باشد. یعنی افراد ماهانه بین 10 تا 50 دلار برای شرکت در باشگاه های ورزشی پرداخت می کنند. در ضمن، به خاطر داشته باشید که شما باید یک برنامه کسب و کاری عالی را نیز ارائه کنید تا بتوانید باشگاه خود را به خوبی مدیریت نمایید.

درخواست مشاوره رایگان

4 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *