بررسی اوضاع آب و هوا در کاگری

کلگری کانادا از چه شرایط آب و هوایی برخوردار است؟

شرایط آب و هوای کلگری به گونه ای است که با 333 روز آفتابی در سال، آفتابی ترین شهر بزرگ کانادا محسوب می شود. کلگری در آلبرتای جنوبی در لبه غربی دشت های بزرگ و در دامنه کوه های دیدنی راکی کانادا واقع شده است. شهر کلگری به دلیل داشتن دره ها و ارتفاعات کوهستانی از آب و هوای خشکی برخوردار است که میزان خشکی آن نسبت به ارتفاع شهر متفاوت است. اعتدال دما در طول سال مشهود است، به طوری که بالاترین میانگین دما در ماه جولای در حدود 23.2 درجه سانتیگراد است. در مقایسه با آب و هوای کانادا در سایر نقاط کشور، حتی زمانی که هوا در کلگری سرد است، آسمان آفتابی و برخی اوقات نیمه ابری است. در کلگری، تابستان ها قابل تحمل و زمستان ها طولانی، یخبندان و برفی است.

مطلب پیشنهادی: آب و هوای تورنتو

کلگری در کانادا

در آب و هوای کلگری می توانید هر چهار فصل را تجربه کنید. انتظار می رود دمای هوا در تابستان به 30 درجه سانتیگراد و در زمستان به میانگین روزانه 1.4- درجه سانتیگراد برسد. همچنین انتظار متمایزترین ویژگی زمستان کلگری یعنی  Chinooks کلگری را داشته باشید. شینوکس باد گرمی است که می تواند در چند ساعت دما را تا 15 درجه افزایش دهد.

برای دریافت اطلاعات کامل درباره شهر کلگری کانادا به لینک « همه چیز درباره کلگری کانادا» مراجعه فرمائید.

در ماه های تابستان یعنی ژوئن تا آگوست، دمای میانگین روزانه حدود 15.2درجه سانتیگراد است. حداکثر دمای روزانه تا 21.9 درجه سانتیگراد می رسد. در ماه های زمستان یعنی دسامبر تا فوریه، دمای میانگین روزانه حدود 7.5- درجه سانتیگراد است. حداکثر دمای روزانه به 1.4- درجه سانتیگراد می رسد. میزان بارندگی سالانه آن 321 میلی متر و میزان بارش برف در سال 127 سانتی متر است. بر اساس امتیاز گردشگری، بهترین زمان از سال برای بازدید از کلگری جهت فعالیت در هوای گرم از اوایل جولای تا اواسط آگوست است.

آب و هوای کلگری در فصل های بهار و تابستان چگونه است؟

آب و هوای کلگری در بهار معتدل است. دمای بالای روزانه از 3 درجه سانتیگراد به 19 درجه سانتیگراد افزایش می یابد و به ندرت به زیر 11- درجه سانتیگراد یا بیش از 25 درجه سانتیگراد می رسد. آسمان کلگری در بهار ابری یا کمی ابری است. پوشش ابری از 63٪ به 55٪ کاهش می یابد. میانگین بارندگی 31 روزه در طول بهار در کلگری افزایش می یابد، به طوری که فصل را با 1 میلیمتر شروع می کند و با 66 میلیمتر پایان می دهد.

جهت آشنایی با شرایط و مخارج زندگی در کلگری کانادا می توانید به لینک « هزینه های زندگی در کلگری» مراجعه نمائید.

تابستان ها آب و هوای کلگری از گرمای نسبی برخوردار است. دمای بالای روزانه از 18.3 درجه سانتیگراد به 21.7 درجه سانتیگراد می رسد که به ندرت بیش از 30 درجه سانتیگراد است. پوشش ابری کلگری در تابستان در حال کم شدن است و از 55٪ به 42٪ کاهش می یابد. میانگین بارندگی 31 روزه در طول تابستان در کلگری به سرعت در حال کاهش است. به طوری که فصل را با 65 میلیمتر شروع می کند و با 40 میلیمتر پایان می دهد.

آب و هوای کلگری در پاییز و زمستان چگونه است؟
آب و هوای کلگری کانادا در پاییز سرد و خنک است. دمای بالای روزانه از 21.1 درجه سانتیگراد به 1.1 درجه سانتیگراد می رسد و به ندرت بیش از 27.8 درجه سانتیگراد می شود. پاییز در کلگری با افزایش سریع پوشش ابری همراه است به طوری که از 42 درصد به 59 درصد افزایش می یابد. میانگین بارندگی 31 روزه در طول پاییز در کلگری به سرعت در حال کاهش است. به این معنا که فصل را با 4 سانتیمتر شروع می کند، زمانی که به ندرت از 7.5 سانتیمتر بیشتر می شود و فصل را بدون بارش پایان می دهد.

برای اطلاع از نحوه دریافت پذیرش و تحصیل  در دانشگاه کلگری به لینک « پذیرش دانشگاه کلگری کانادا» مراجعه نمائید.

تغییرات دما در کلگری

مطلب پیشنهادی: آب و هوای کبک

آب و هوای کلگری در زمستان نسبتا سرد است. میانگین دمای بالای روزانه حدود 0.5 درجه سانتیگراد است که به ندرت به زیر 16.6- درجه سانتیگراد یا بیش از 12.2 درجه سانتیگراد می رسد. کمترین میانگین روزانه دمای بالا در 3 ژانویه 1.6- درجه سانتیگراد است. زمستان در کلگری به طور معمول پوشش ابری ثابتی دارد، به طوری که آسمان ابری یا کاملا ابری است و حدود 61٪ در طول فصل باقی می ماند. میانگین بارندگی در طول زمستان در کلگری کم و در کل حدود صفر و یا به ندرت از 5 میلیمتر بیشتر می شود. میانگین بارش برف در طول زمستان در کلگری به تدریج کاهش می یابد، فصل را با کمتر از 6 سانتیمتر شروع می کند و با 4.5 سانتیمتر پایان می دهد.

درخواست مشاوره رایگان

12 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. محمد ضرغامی

    سلام وقت بخیر
    جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری درکلگری چه مبلغی باید هزینه کرد و چه مدت زمان می برد؟سپاس

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *