بررسی آب و هوای کبک در کانادا

شرایط جوی کبک با توجه به موقعیت جغرافیایی آن چگونه است؟

آب و هوای کبک به دلیل موقعیت جغرافیایی آن به چهار منطقه آب و هوایی با سردی و گرمی شدید تقسیم می شود . این استان در مرکز کانادا واقع شده و در جنوب با ایالت متحده هم مرز است. مناطق آب و هوایی آن شامل قطب شمالی، زیر قطبی، قاره ای مرطوب و دریایی شرقی می باشند. توده های هوای قاره ای از شمال غرب به پایین می روند. این توده های هوا با جریان سرد لابرادور روبرو شده و تابستان های خنکی را در مناطق شمال شرقی ایجاد می کنند. هوای گرم مرطوب که از خلیج مکزیک به سمت بالا حرکت می کند، در طول ماه های تابستان امواج گرما ایجاد می کند و علت بارش برف فراوان در زمستان است.

مطلب پیشنهادی: آب و هوای تورنتو

استان کبک کانادا

آب و هوای کبک در تابستان‌ها مطبوع و مرطوب، زمستان‌ها یخبندان و برفی و در تمام طول سال ابری و نیمه ابری است. در طول سال، دما به طور معمول از 14- درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت زیر 24- درجه یا بالاتر از 30 درجه سانتیگراد می رود.

برای آشنایی کامل با شهر کبک در کانادا به لینک « همه چیز درباره کبک در کانادا» مراجعه نمائید.

بر اساس امتیاز گردشگران به آب و هوای کانادا، بهترین زمان از سال برای بازدید از کبک برای فعالیت در هوای گرم از اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر است.در طول سال در کبک باران می بارد. بیشترین میزان بارندگی در کبک ماه جولای است که میانگین بارندگی آن کمتر از 10 سانتیمتر است. کمترین میزان بارندگی در کبک در ماه فوریه است و میانگین بارندگی آن 1.5 سانتیمتر است.

آب و هوای کبک تغییرات فصلی شدیدی در ماه های بارش برف تجربه می کند. دوره برفی سال از 31 اکتبر تا 23 آوریل به مدت 5.8 ماه طول می کشد. حداقل میزان بارش برف 31 روزه حدود 2.5 سانتیمتر می باشد. ماه فوریه در کبک بیشترین میزان برف با میانگین بارش برف 35 سانتیمتر است.

آب و هوای کبک در فصل بهار و تابستان چگونه است؟

آب و هوای کبک در بهار از 2- درجه سانتیگراد تا 20 درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت به دمای روزانه بالای 26.6 درجه سانتیگراد افزایش می یابد. کبک در بهار به تدریج کاهش پوشش ابری را تجربه می کند، به طوری که آسمان ابری یا نیمه ابری است و از 62٪ به 55٪ کاهش می یابد. میانگین بارندگی 31 روزه در طول بهار در کبک به سرعت در حال افزایش است. به طوری که فصل بهار را با کمتر از حدود 1.6 سانتیمتر شروع می کند، در حالی که به ندرت از 3.2 سانتیمتر بیشتر می شود و فصل را با 6.8 سانتیمتر پایان می دهد.

مطلب پیشنهادی: آب و هوای آلبرتا

تفاوت دما در استان کبک

مطلب پیشنهادی: آب و هوای پرنس ادوارد

فصل تابستان گرمترین ماه های سال را دارد که از 28 ماه می تا 17 سپتامبر یعنی حدود 3.7 ماه طول می کشد. متوسط دمای این روزها 19 درجه سانتیگراد است. به عنوان نمونه در 26 ژوئیه در تابستان که گرم ترین روز سال است، دما در کبک به طور معمول از 16 درجه سانتیگراد تا 25.6 درجه سانتیگراد متغیر می باشد. داغ ترین ماه تابستان در کبک ماه جولای با 19.5 تا 25.6 درجه سانتیگراد است.

برای اطلاع از شرایط و مخارج سرمایه گذاری در کبک به لینک « سرمایه گذاری در کبک کانادا» مراجعه فرمائید.

صاف ترین روزهای سال در تابستان و ماه آگوست است که در 61 درصد مواقع هوا صاف، و در زمان های دیگر صاف یا نیمه ابری است. میانگین بارندگی در طول تابستان در کبک ثابت است و در کل حدود 9 سانتیمتر باقی می ماند.

شرایط آب و هوایی در پاییز و زمستان در کبک چگونه است؟

آب و هوای کبک در پاییز از دمای بالای روزانه 22.3 درجه سانتیگراد تا 0.5 درجه سانتیگراد متغیر است و به ندرت به زیر 5.5 درجه سانتیگراد یا بیش از 27.2 درجه سانتیگراد می رسد. کبک در پاییز به سرعت افزایش ابر را تجربه می‌کند و درصد زمانی که آسمان ابری یا کاملا ابری است از 40 درصد به 61 درصد افزایش می‌یابد. میانگین بارندگی 31 روزه در طول پاییز در کبک به سرعت در حال کاهش است. یعنی پاییز را با حدود 8.5 سانتیمتر شروع می کند، درحالیکه به ندرت از 13 سانتیمتر بیشتر می شود و فصل را با کمتر از 5 سانتیمتر به پایان می رساند.

برای دریافت اطلاعات درباره شرایط زندگی و تحصیل در استان کبک کانادا به لینک « هزینه زندگی در کبک» مراجعه نمائید.

بارندگی در کبک

فصل سرد زمستان به مدت 3.3 ماه، از 4 دسامبر تا 13 مارس با میانگین دمای بالای روزانه زیر صفر درجه سانتیگراد ادامه دارد. سردترین ماه سال در کبک ژانویه است که کمترین میانگین آن 14- درجه سانتیگراد و حداکثر آن 6- درجه سانتیگراد است. به عنوان نمونه در 29 ژانویه، سردترین روز سال، از 14- درجه سانتیگراد تا 6.6- درجه سانتیگراد متغیر است. میانگین بارندگی 31 روزه در طول فصل زمستان از ابتدا تا پایان رو به کاهش میرود. یعنی بارندگی در زمستان کبک با 4.5 سانتیمتر شروع می شود، زمانی که به ندرت از 8 سانتیمتر بیشتر می شود و فصل را با کمتر از 2 سانتیمتر پایان می دهد. کبک در زمستان به طور کل پوشش ابری ثابتی را تجربه می کند و آسمان ابری یا کاملا ابری است. میزان ابری بودن هوا حدود 63٪ در طول فصل باقی می ماند. ابری ترین روز های سال در ژانویه است که احتمال ابری یا تمام ابری بودن آن 65 درصد می باشد.

درخواست مشاوره رایگان

3 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *