بررسی آب و هوای تورنتو

شرایط جوی تورنتو با توجه به موقعیت جغرافیایی آن چگونه است؟

تورنتو Toronto در کانادا مرکز استان انتاریو است. این شهر در ساحل شمال غربی دریاچه Ontario واقع شده که قسمتی از مرز بین کانادا و ایالات متحده را ایجاد می کند. آب و هوای تورنتو از نوع آب و هوای قاره ای است که به خاطر مجاورت با دریاچه Great به طور قابل توجهی شرایط جوی معتدلی پیدا کرده است.

مطلب پیشنهادی: آب و هوای پرنس ادوارد

شرایط جوی تورنتو

موقعیت عرض جغرافیایی در معتدل بودن آب و هوای تورنتو و مناطق کشاورزی جنوب انتاریو نقش دارد. بیشتر زمین‌های کشاورزی در جنوب عرض جغرافیایی تورنتو در 43 درجه و 40 دقیقه شمالی واقع شده اند. مقدار کمی از مساحت تورنتو در شمال در مرز شمالی کالیفرنیا با عرض 42 درجه شمالی قرار دارد. با این حال، قرار گرفتن شهر در این موقعیت می تواند آن را در معرض طوفان هایی قرار دهد. به طوری که در سال 1954 طوفان هیزل توانست حدود یک میلیارد دلار کانادا (به نرخ امروزی) به این شهر خسارت وارد کرده و جان 81 نفر را بگیرد.

برای آشنایی با بیزینس های موفق و فرصت های سرمایه گذاری در تورنتو کانادا به لینک « سرمایه گذاری در تورنتو کانادا» مراجعه فرمائید.

با توجه به نیمه قاره ای بودن آب و هوای تورنتو، دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد می باشد. شرایط جوی تورنتو به دلیل قرار گرفتن آن در سواحل دریاچه انتاریو با تغییراتی همراه است. سطح وسیع آب دریاچه در گرمتر شدن زمستان تورنتو و خنک تر شدن تابستان آن اثر دارد.

میزان دما و بارش تورنتو در فصول مختلف سال چگونه است؟

دمای متوسط بهار در ماه های آپریل، می و ژوئن به طور معمول به ترتیب 5.5، 12 و 17.5 درجه سانتیگراد می باشد. دمای تابستان در ماه های جولای، آگوست و سپتامبر به ترتیب به طور متوسط به 20.5، 19.5و 16 درجه سانتیگراد می رسد. در فصل زمستان در ماههای ژانویه، فوریه و مارچ به ترتیب 5-، 5- و 1- درجه سانتیگراد که نسبتا سرد است، می رسد. پاییز با روزهای خنک و شب های سرد بهترین فصل سال محسوب می شود. متوسط دما در ماه های فصل پاییز یعنی اکتبر، نوامبر و دسامبر به ترتیب 8.5، 2.5 و 2.5- درجه سانتیگراد می باشد. 

برای دریافت اطلاعات کامل و آشنایی با شهر تورنتو در کانادا به لینک « زندگی در تورنتو» مراجعه نمائید.

در ماه ژانویه میانگین دمای هوا حدود 4.2- درجه سانتیگراد است، اما وزش بادهای سرد می تواند این دما را به میزان زیادی کاهش دهد. در تابستان، میانگین دما در ماه جولای حدود 22.2 درجه سانتیگراد است. با این حال، دما در برخی از روزهای تابستانی احتمال دارد به بیش از 32 درجه سانتیگراد با رطوبت 100 درصد برسد. به طور معمول میزان بارندگی در طول سال زیاد است. وزش بادهای غربی و وجود دریاچه‌های Great در اطراف شهر نیز بر میزان بارندگی تاثیر یکنواختی می‌گذارند که ارتفاع بارش را در طول سال به 834 میلیمتر می رساند. 

مطلب پیشنهادی: آب و هوای آلبرتا

نمودار دما و بارش در تورنتو کانادا

در فصل زمستان، بیشتر بارش ها به صورت برف است که در مجموع به بیش از 131 سانتیمتر می رسد. معمولا اولین پوشش برف در سطح گسترده در ماه دسامبر ظاهر می گردد. به طور متوسط حدود 65 روز در سال، حداقل یک سانتی متر برف روی زمین های تورنتو وجود دارد. میانگین ارتفاع برف در اواسط زمستان، به طور معمول به حدود هفت سانتیمتر می رسد. در ماه های ژانویه و فوریه پوشش برفی در تورنتو بیشتر به صورت خفیف باقی می ماند.

آب و هوای تورنتو برای زندگی کردن چگونه است؟

 در حالی که آب و هوای کانادا از هوای سرد قطبی تا سرزمین های منجمد شمالی گسترده است، آب و هوای تورنتو تقریبا متعادل می باشد. دریاچه Ontario به عنوان المان جغرافیایی در مرکز این ناحیه به اعتدال هوا کمک می کند. دورنمای منطقه تورنتو به دلیل ذوب یخ های قطبی حاصل از دوران یخبندان، به شدت تغییر یافته است. حدود 11000 سال پیش حجم آبی بسیار بزرگتر با ارتفاع حدود 40 متر بلندتر از دریاچه انتاریو کنونی در این ناحیه وجود داشته است. به این دریاچه یخبندان، دریاچه Iroquois می گویند. همزمان با باز شدن رودخانه سنت لارنس، آب دریاچه رو به کاهش و بیش از 90 متر از سطح فعلی پایین تر رفت. البته با گذشت زمان، سطح آب افزایش یافته و به وضعیت فعلی رسیده است. این تغییرات باعث پدید آمدن یک خط ساحلی باتلاقی و یک بندر طبیعی خوب شد. 

برای کسب اطلاع از تفاوت مخارج و شرایط زندگی در استان های مختلف کانادا می توانید به لینک « هزینه ها در استان های کانادا» مراجعه فرمائید.

به طور کلی تورنتو دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و برفی است. آب و هوای تورنتو در مقایسه با سرمای سرزمین های شمالی برای زندگی مناسب و قابل تحمل می باشد. 

درخواست مشاوره رایگان

12 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *