مدت اقامت

30 روز

مدت اعتبار

3 ماه

مدت اخذ ویزا

7 روز کاری

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک دریافت ویزای گردشگری کنیا

برای دریافت ویزای توریستی کنیا علاوه بر بررسی برخی از شرایط باید اسناد و مدارک لازم را جمع آوری کنید. نکته مورد توجه هنگام ارائه مدارک، تحویل اسناد واقعی است. ارائه هر گونه مدرک جعلی می تواند منجر به رد درخواست ویزای توریستی شما شود. این مدارک شامل موارد زیر می شوند.

 • گذرنامه دارای اعتبار با حداقل 3 صفحه خالی
 • عکس رنگی از گذرنامه
 • پرداخت هزینه ثبت نام
 • ارائه برخی اسناد پیوست بسته به هدف از بازدید (تاریخ مسافرت، کپی از بلیط های رفت و برگشت تهیه شده، شماره پرواز)
 • ارائه صورت حساب های بانکی اخیر
 • پر کردن فرم ثبت نام و ارسال یک نسخه از صفحه تائیده فرم درخواست با تاریخ و امضا
 • اثبات بودجه کافی برای امرار معاش هنگام مسافرت
 • اسکن عکس
 • رزرو هتل و پرواز

اگر یکی از متقاضیان سفر به کنیا خردسال است، باید شناسنامه خود را به همراه سایر مدارک ضمیمه کند. سرپرست وی باید کپی گذرنامه والدین کودک (پدر و مادر) را با رضایت نامه ارائه دهد. رضایت نامه باید محضری باشد.

توضیحات :

ارزانترین نرخ خدمات ویزای کنیا را در ویزا724 به صورت مستقیم دریافت می کنید

هزینه ویزای توریستی کنیا

7 روز کاری

همکار: 125 دلار

مسافر: 130 دلار

در صورت تمایل خدمات رزرو هتل و پرواز در ویزا724 ارائه می گردد. برای اطلاعات بیشتر با ما درباشید.

کنیا از جمله کشورهای جذاب آفریقایی است که به عنوان یک منطقه گردشگری مورد توجه مسافران بین المللی قرار گرفته است. این کشور با وجود اینکه یک منطقه سطح اول محسوب نمی شود اما از لحاظ زیرساخت های گردشگری، میزبانی از مسافران داخلی و مناطق دیدنی در شرایط مطلوب قرار دارد.

در کنیا می توانید همزمان از آب و هوای مطبوع, حیات وحش متنوع، سواحل جذاب به همراه غواصی و سیر و سیاحت در صخره های مرجانی، پارک های مختلف، فرهنگ غنی و غذاهای جدید استفاده کنید.

اما برای سفر به کنیا نیاز به ویزای توریستی دارید. در اینجا قرار است درباره این نوع ویزا، شرایط دریافت آن، مدارک، هزینه ها و عوامل ریجکت شدن ویزای گردشگری کنیا صحبت کنیم. نوبتی هم باشد، نوبت به کشورهای آفریقایی کمتر شناخته شده از نظر گردشگری می رسد. اگرچه مناطق کمتر توسعه یافته برای اکثریت افراد جذابیت زیادی ندارند، اما آشنایی با فرهنگ های گوناگون و تجربه کردن چیزهای جدید در کنار جاذبه های توریستی هر کشوری خالی از لطف نخواهد بود.

اما با وجود اینکه کنیا هم جزو کشورهای آفریقایی محسوب می شود، ولی از نظر گردشگری مکان خوبی برای توریست های خارجی محسوب می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید صنعت گردشگری حدود 12 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است. این کشور از نظر آب و هوایی برای گردشگران خارجی مطلوب است و از نظر افزایش یا کاهش دما در طول سال افراطی نیست. احتمالا علت این مسئله قرار داشتن کنیا در ارتفاعات است. هر چند که در مناطق ساحلی رطوبت و گرمای بیشتر از سایر مناطق دارد، اما به طور کلی دما در این نقطه از 30 درجه سانتی گراد عبور نمی کند.

علاوه بر آب و هوا یکی از جاذبه های باشکوه این کشور، حیات وحش فوق العاده متنوع آن است. در اینجا می توانید تمامی حیوانات فانتزی کودکی خود را مشاهده کنید. از شیر و زرافه گرفته تا فیل و یوزپلنگ. اما برای سفر به کنیا نیاز به یک مجوز ورود به نام ویزا داریم که در ادامه به معرفی شرایط کامل آن می پردازیم.

ویزای توریستی کنیا

شرایط دریافت ویزای توریستی کنیا

اگرچه اکثریت مسافران از هر نقطه از دنیا حتی اتحادیه اروپا برای سفر به کنیا نیاز به مجوز ورود دارند، اما برخی از گروه ها که از این قاعده مستثنی هستند. برای مثال کودکان زیر 16 سال، مسافران مشاغل رسمی دارای گذرنامه ورود مجدد به کنیا، شهروندان برخی از کشورها (45 کشور عمدتا آفریقایی) و به طور کلی دارندگان ویزای رایگان و ویزای ارجاعی برای ورود به کنیا نیازی به ویزا ندارند.

شهروندان 140 کشور می توانند ویزای خود را به شکل الکترونیکی دریافت کنند این در حالی است که باقی کشورها باید از طریق مراجعه حضوری به سفارت این کشور کارهای مربوط به ویزا را پیگیری کنند. ویزای توریستی کنیا آنلاین یک مجوز است که اجازه می دهد متقاضی دریافت آن اقامت 90 روزه را در این کشور داشته باشد.

 ناگفته نماند که کشور کنیا بر خلاف برخی دیگر از کشورها شرایطی را برای امکان دریافت ویزا در هنگام ورود فراهم نکرده است. پس از ورود، لازم است یک برنامه همراه با انواع اسناد و مدارک مختلف بسته به نوع ویزای مورد نیاز ارائه دهید. گذرنامه متقاضی همیشه باید حداقل 6 ماه از تاریخ ورود به کنیا دارای اعتبار باشد.

ویزای کنیا

هزینه اخذ ویزای توریستی کنیا

برای سفر به کنیا هنگام درخواست ویزا باید 51 دلار را به عنوان هزینه این کار به سفارت پرداخت کنید. این هزینه در صورت ریجکت شدن ویزا غیر قابل استرداد خواهد بود. هزینه خدمات الکترونیکی این ویزا 59 دلار و هزینه کل آن 110 دلار خواهد بود. این ویزای برای یکبار ورود به کنیا مورد استفاده خواهد بود.

برای استفاده از ویزای چندگانه یا چندبار ورود با اعتبار حداقل 1 سال، باید مبلغ 101 دلار به سفارت پرداخت کنید. هزینه خدمات الکترونیکی این نوع ویزا 59 دلار و هزینه کل آن 160 دلار خواهد بود. ویزای یکبار استفاده 2 تا 3 روز کاری به شکل الکترونیک و ویزای چندگانه تا 14 روز برای درخواست های آنلاین زمان می برد تا بررسی شود.

نحوه ثبت درخواست ویزای گردشگری کنیا

برای سفر به کنیا می توانید ویزای خود را به شکل حضوری از طریق درخواست به سفارت درخواست کنید. این معمول ترین و سنتی ترین شیوه درخواست ویزا برای هر کشوری است. در این حالت باید اسناد خواسته شده را جمع آوری و به سفارت تحویل دهید.

اما کشور کنیا درخواست ویزای توریستی کنیا را برای برخی از کشورها از جمله ایران به شکل الکترونیک فراهم کرده است که ویزای خود را به شکل آنلاین درخواست دهند. برای این کار نیاز به ایمیل و کارت اعتباری برای پرداخت هزینه ویزا دارید.

از آنجا که دریافت مجوز ویزای سفارت کنیا ممکن است چند هفته طول بکشد، به مسافران توصیه می شود که قبل از تاریخ سفر مورد نظر خود برای کارهای مربوط به ویزا با سفارت این کشور قرار ملاقات بگذارند.

عوامل اصلی برای ریجکتی ویزای توریستی کنیا

زمانی که درخواست ویزای کنیا از سوی سفارت رد می شود، معمولاً به این دلیل است که متقاضی هنگام تکمیل فرم اشتباه کرده یا برخی از اطلاعات مهم را در اختیار کنسولگری و افسران ویزا قرار نداده است. اگر مسافر تمام شرایط لازم برای ویزا را نداشته باشد ممکن است از سوی افسر ویزا ریجکت شود.

برای جلوگیری از این کار متقاضی باید تمامی جزئیات وارد شده در درخواست را دقیقاً با موارد چاپ شده در گذرنامه مطابقت داشته دهد. هر گونه تفاوت در داده ها، حتی از نظر املایی پذیرفته نمی شود. هنگام تکمیل شماره گذرنامه، تاریخ صدور و تاریخ انقضا باید بسیار دقت کرد.  هنگام کپی ارقام حتی یک اشتباه کوچک می تواند منجر به رد درخواست ویزا شود.

ویزای گردشگری کنیا

جمع بندی

کنیا کشوری در آفریقا است که از نظر گردشگری در سال های اخیر رشد زیادی داشته است به طوری که بخش زیادی از درآمد خود را از این راه به دست می آورد. این کشور به دلیل آب و هوای مطلوب ، سواحل جذاب، پارک های سافاری و حیات وحش متنوع خود مورد توجه توریست ها از سراسر دنیا قرار گرفته است.

برای سفر به این کشور قاره آفریقا باید یک مجوز ورود در قالب ویزای توریستی کنیا دریافت کرد. این مجوز می تواند به مدت زمان 90 روز اجاره اقامت در کنیا را به فرد مورد نظر بدهد. دریافت ویزای کنیا شرایط و مدارک خاص خود را دارد و از دو روش الکترونیک و حضور در محل سفارت قابل دریافت است.

 

مطالب مرتبط :

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری Express Entry

ویزای تحصیلی

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

3 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۴ دیدگاه

 1. سیدامان انوری

  سلام و درود، برای اتباع افغانی هم خدمات ارایه می کنید یا خیر؟
  تشکر

 2. Mohammad ali

  ایا با ویزه سیاحتی کنیا میتوانم انجا کار کنم

 3. Sayed Abdul Sajjadi

  من استاد رشته گردشگری دیپارتمنت توریزم از افغانستان هستم، آیا من می توانم؟ سفر ۱۶ روز توریستی در کشور کنیا داشتم باشم؟ اگر بله هزینه مجموعه اش چند خواهد شد؟
  تشکر

 4. مرادی

  ویزا کنیا برای اتباع افغان به چه صورت؟