ویزای هنگ کنگ توریستی

مدت اقامت

14 روز

مدت اعتبار

3 ماه

مدت اخذ ویزا

40 روز کاری

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ

از آنجایی که مسافران ایرانی در لیست تبعه کشورهای بدون ویزا قرار ندارند، باید برای سفر به هنگ کنگ یک سری اسناد را آماده و به کنسولگری این کشور ارائه دهند. از جمله این اسناد موارد زیر خواهند بود.

 • فرم سفارش ویزا و تکمیل کردن آن
 • گذرنامه دارای اعتبار تا یک ماه پس از برنامه بازگشت سفر از هنگ کنگ
 • ارائه اسناد مربوط به رزرو هتل و رزرو پرواز رفت و برگشت
 • 2 عکس هویتی رنگی
 • برای افراد خارج از اتحادیه اروپا باید یک مدرک بیمه به عنوان سند بازگشت به کشور و صورتحساب های بانکی چند ماه آخر ارائه شود.
 • بسته به نوع ویزایی که درخواست می کنید، باید مدارک خواسته شده را در پرونده CHINA پیوست کنید http://vsi-visa.com 

توضیحات :

در حال حاضر فعالیتی در خصوص کشور هنگ کنگ نداریم. لطفا سوال نفرمایید

لینک مرتبط > ویزای ژاپن

 

در صورت تمایل خدمات رزرو هتل و پرواز در ویزا724 ارائه می گردد. برای اطلاعات بیشتر با ما درباشید.

هنگ کنگ یکی از کشورهای آسیایی محسوب می شود که برای گردشگری فوق العاده است و علاقه گردشگران بین المللی خارج از آسیا نیز به آن افزایش یافته است. این شهر ترکیبی منحصر به فرد از سنت و مدرنیته، شرق و غرب، آرامش و در کنار آن هیجان و شلوغی است. هنگ کنگ به عنوان یک جز جدایی ناپذیر از چین همیشه گردشگران خارجی علاقه مند به خود را داشته است. اگر شما هم در دسته افرادی قرار دارید که می خواهید بازدید موقتی از این کشور داشته باشید، باید با شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای گردشگری هنگ کنگ، نحوه دریافت ویزا و هزینه های آن آشنا باشید.

نحوه دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ برای کسانی که دوست دارند از این نقطه از دنیا دیدن کنند، شاید کمی چالش برانگیز باشد. خصوصا برای افرادی که برای اولین بار قرار است به خارج از کشور مسافرت کنند و چندان با شرایط کلی دریافت ویزای کشورها و نحوه درخواست ویزا از هر سفارتی آشنا نیستند. اگرچه بسته به کشور، مدارک دریافت ویزای گردشگری و نحوه درخواست آن می تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی اغلب آن ها مراحل دریافت مجوز ورود تقریبا یکسانی دارند و اسنادی که لازم دارند نیز خصوصا در بحث ویزای توریستی به مدارکی خاص و مشابه ختم می شود.

هنگ کنگ یک مقصد عالی برای گروه های خانوادگی گردشگر از سراسر دنیا است. در این کشور انواع پارک ها، معابد، موزه ها و مناطق طبیعی برای بازدید و خاطره سازی وجود دارد. کودکانی که به این کشور سفر می کنند، جذب کارتون های دیزنی لند، بازدید از یک دهکده ماهیگیری و تراموا قله ویکتوریا می شوند.

هنگ کنگ با نام مستعار شهر جهانی آسیا به شهرت رسیده است. این کشور ترکیبی از شرق و غرب، مدرنیسم فناوری پیشرفته و سنت های اجدادی است که می تواند برای گردشگران ترکیب جالبی باشد. معماری، خرید، فرهنگ، غذا و حتی فضاهای سبز از دیگر دلایل جذاب بودن این نقطه است. می خواهید به هنگ کنگ سفر کنید؟ پس باید درباره شرایط درخواست ویزا، مدارک لازم، نحوه درخواست ویزا و هزینه آن بیشتر بدانید.

ویزای توریستی هنگ کنگ

شرایط درخواست ویزای توریستی هنگ کنگ

برای بسیاری از افرادی که قصد دارند به هنگ کنگ سفر کنند، این تصور پیش می آید که تشریفاتی که برای ویزای چین لازم است، برای دریافت ویزای هنگ کنگ هم در نظر گرفته می شود. اگرچه هنگ کنگ بخش جدایی ناپذیر چین است، اما این موضوع تا حدودی اشتباه است. ولی مقرراتی که در هنگ کنگ برای ویزا وضع می شود، تا حدود زیادی تحت وضعیت خاص کشور چین است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید افراد تبعه 170 کشور از دنیا می توانند بدون ویزا وارد هنگ کنگ شوند. این در حالی است که مدت زمان بازدید از هنگ کنگ برای مقاصد گردشگری، بین یک هفته تا 180 روز بسته به نیاز متغیر خواهد بود.

البته کشورهایی نیز هستند که برای سفر به هنگ کنگ نیاز به ویزا دارند که برای دریافت ویزا باید یک سری شرایط خاص را دارا باشند. از طرفی برخی از گردشگران هستند که قصد دارند علاوه بر هنگ کنگ از سرزمین اصلی چین دیدن کنند. چنین افرادی هم بسته به ملیت احتمالا نیاز به دریافت ویزای چین خواهند داشت.

با وجود روابط خوب چین با ایران، برای رفتن به هنگ کنگ، گردشگران ایرانی در لیست 170 کشور بدون نیاز به ویزا قرار ندارند و باید برای سفر به این منطقه ویزا دریافت کنند. متقاضیان باید شرایط زیر را برای دریافت این ویزا برآورده کنند.

 • متقاضی سفر به هنگ کنگ باید از بودجه لازم برای سفر به هنگ کنگ برخوردار باشد، بدون اینکه نیاز به کار در این کشور داشته باشد.
 • حسن نیت خود را از این سفر را ثابت کند.
 • برای چنین مسافرانی بلیط پرواز به کشور سوم به غیر از چین و ماکائو وجود داشته باشد.

ویزای گردشگری هنگ کنگ

هزینه ویزای گردشگری هنگ کنگ

برای دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ موظف هستید که مبلغی را به اداره مهاجرت این منطقه پرداخت کنید تا درخواست شما بررسی شود. از آنجایی که در صورت رد درخواست این هزینه به شما عودت داده نمیشود، پس هنگام درخواست از کامل بودن اسناد و دارا بودن شرایط پذیرش خود مطمئن باشید.

برای دریافت ویزا هنگ کنگ می توانید هزینه را از طریق پول نقد یا کارت بانکی پرداخت کنید. این هزینه برای ویزای عادی تا 6 ماه اقامت 163 دلار کانادا خواهد بود. برای دریافت ویزا به شکل سریع تر باید 230 دلار و برای ویزاها به شکل ویژه 276 دلار کانادا باید پرداخت کنید.

شهروندانی که قصد دارند مدت اقامت بیشتری (یکساله) در این کشور داشته باشند، باید 213 دلار کانادا برای روند عادی دریافت ویزا، 280 دلار برای دریافت ویزا به شکل سریع و 326 دلار کانادا برای دریافت ویژه ویزا پرداخت کنند.

ویزای توریستی هنگ کنگ

نحوه ثبت درخواست ویزای توریستی هنگ کنگ

مسافران برای دریافت ویزای توریستی هنگ کنگ باید به سفارت جمهوری چین در کشور مراجعه کنند. البته متقاضیان می توانند درخواست خود را به شکل پستی به اداره مهاجرت هنگ کنگ هم ارائه دهند. هنگام درخواست خود باید مدارک خواسته شده را به شکل تمام و کمال به این اداره تحویل دهید. برای اطلاع کامل از اسناد خواسته شده بهتر است از یک وکیل حرفه ای کمک بگیرید یا قبل از ارائه درخواست با سفارت این کشور در تماس باشید تا با رد درخواست ویزای هنگ کنگ مواجه نشوید.

البته درخواست ویزای هنگ کنگ را می توان به شکل الکترونیک و آنلاین نیز انجام داد. در این صورت باید به وب سایت اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنید و جزئیات مربوط به پر کردن فرم را مطالعه کنید. با این کار می توانید نوبت خود را رزرو کنید.

پس از طی کردن مراحل خواسته شده، در نهایت باید حدود دو هفته منتظر بمانید تا جواب درخواست برای شما ارسال شود. در صورت نیاز می توانید وضعیت را به شکل آنلاین چک کنید. کل فرایند درخواست ویزای توریستی هنگ کنگ ممکن است حدود 1 ماه طول بکشد، به همین دلیل اگر برای مدت زمان خاصی برنامه ریزی دارید، حتما از چند وقت قبل درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور یا کشور چین تحویل دهید.

علت ریجکتی ویزای توریستی هنگ کنگ

تا اینجا مقاله نحوه ثبت درخواست ویزای هنگ کنگ را متوجه شدیم. اما یکی از مباحث مهم پیرامون انواع ویزاها خصوصا نوع گردشگری، دلایلی است که باعث رد شدن درخواست متقاضیان می شود. افراد متقاضی دریافت ویزا به علل مختلف ممکن است از سوی افسر ویزا کشور مورد نظر رد صلاحیت شوند و درخواست آن ها جواب منفی بگیرد.

یکی از این عوامل اشتباهات رایجی است که اغلب متقاضیان مرتکب می شوند و آن هم این است که اسناد لازم را برای حمایت و اثبات خود را جمع آوری نمی کنند یا مدارک را ناقص تحویل می دهند. این عامل اغلب به دلیل بی توجهی افراد و یا کم اهمیت دانستن ماجرای اخذ ویزای توریستی رخ خواهد داد.

یکی دیگر از دلایل رایجی که ممکن است هر کسی با آن مواجه شود، عدم توجه به پر کردن صحیح فرم درخواست ویزا است. بررسی دستورالعمل های خواسته شده قبل از پر کردن هر بخش به راحتی می تواند شما را از این مرحله عبور دهد.

عدم اثبات توانایی مالی برای ساپورت سفر و داشتن سوابق خلافکارانه هم می تواند در ریجکت شدن درخواست ویزای هنگ کنگ بسیار موثر باشند.

جمع بندی

هنگ کنگ یکی از مهمترین قطب های تجاری در قاره آسیا محسوب می شود، این در حالی است که اتفاقا به عنوان یک مقصد گردشگری برجسته در جهان نیز به شمار می آید. اگر قرار باشد به عنوان یک توریست خارجی به این نقطه از دنیا سفر کنید، می توانید از جاذبه های گردشگری مختلف موجود در این کشور دیدن کنید که میراث و فرهنگ غنی آن را به تصویر می کشد.

اگرچه دیدن فرهنگ جالب هنگ کنگی ها برای ما فارسی زبانان می تواند جالب باشد، اما سفر به این کشور چالش های خاص خود را دارد. شاید مهم ترین بخش آن نحوه دریافت ویزای این کشور باشد. درخواست ویزای توریستی هنگ کنگ نیاز به اسناد و مدارک، داشتن شرایط لازم و پرداخت هزینه ویزا دارد تا در مرحله بررسی قرار بگیرد. در نهایت این افسر ویزا اداره مهاجرت این کشور است که صلاحیت شما را تایید یا رد می کند.

مطالب مرتبط :

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای تحصیلی

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

3 + 15 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. مریم

  حضور خود فرد برای اخذ ویزای توریستی اجباریه؟ اگه شخص در تهران ساکن نباشه میتونه از طریق شرکت یا نماینده کارهارو انجام بده؟