ویزای قزاقستان توریستی

مدت اقامت

30 روز

مدت اعتبار

3 ماه

مدت اخذ ویزا

14 روز کاری

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای قزاقستان توریستی

علاوه بر داشتن یک سری شرایط خاص که توسط کنسولگری این کشور اعلام می شود، برای سفر به قزاقستان باید بتوانید اسناد و مدارک خواسته شده را بدون هیچ کم و کاستی به کنسولگری این کشور ارائه دهید تا نظر مثبت افسران ویزا را جلب کنید. این مدارک شامل موارد زیر می شوند.

  • پاسپورت معتبر با حداقل 3 صفحه خالی و با بیش از 3 ماه تا تاریخ انقضا
  • اثبات توانایی مالی
  • اثبات سفر گردشگری
  • عکس از گذرنامه
  • بلیط رفت و برگشت و رزرو هتل
  • کارت اعتباری برای هزینه کردن در قزاقستان

توضیحات :

این مطلب صرفا جهت راهنمایی نگارش شده. ویزا724 فعالیتی در خصوص کشور ازبکستان ندارد و نمیتواند پاسخگوی سوالات شما باشد. لطفا تماس حاصل نفرمایید.

اگرچه قزاقستان به عنوان یک مقصد گردشگری شناخته شده محسوب نمی شود، اما بسیاری از افراد مایل به دریافت ویزای توریستی قزاقستان هستند. یکی از نکات جالب و جذاب درباره این کشور، وسیع بودن آن به عنوان پنجمین کشور دنیا است. به همین دلیل بیش از 5 مدل آب و هوایی در مناطق مختلف داراست و از تنوع جغرافیایی منحصر بفردی برخوردار است. از کوه های یخی و یخچال های عظیم گرفته، تا بیابان های پر جذبه، دره های مرموز و باشکوه و شاید هم گوشه ای دیگر از دریای خزر خودمان، همگی از جذابیت های خاص این نقطه از دنیا محسوب می شوند که توجه بسیاری از گردشگران خارجی را به خود جلب می کنند. این کشور مقاصد گردشگری فراوانی دارد که باعث جذب توریست ها از سراسر دنیا می شود. از جمله آن ها می توانیم به بایکونور شهر فضایی، موشک ها و سفینه فضایی، تنگه تورگن به عنوان مکانی جذاب برای کوهنوردی، سد طبیعی دریاچه کیندی، دریاچه بلخاش و تراز به عنوان شهر باستانی قزاقستان اشاره کنیم.

آشنایی با نحوه دریافت ویزای توریستی این کشور و شرایط آن از جمله چالش های گردشگران محسوب می شود. اگر شما هم بدتان نمی آید از این کشور آسیا میانه دیدن کنید، بهتر است درباره نحوه مسافرت به این کشور اطلاعات کافی کسب کنید.

ویزای قزاقستان

دریافت ویزای توریستی قزاقستان

اگر قصد سفر توریستی به قزاقستان را دارید، باید حتما از چند وقت قبل به کنسولگری این کشور درخواست ویزای خود را بر اساس نوع آن ارائه دهید. تمامی کشورهای جهان به جز شهروندان ایالات متحده آن هم تنها برای نیمی از ماه برای دیدن این کشور نیاز به ویزا دارند.

تمکن مالی مورد نیاز هنگام دریافت ویزای توریستی قزاقستان

یکی از مهم ترین سوالاتی که مسافران قزاقستان با آن مواجه هستند، این است که برای سفر به این کشور به طور متوسط به چقدر بودجه نیاز دارند. در پاسخ باید بگوییم که به طور میانگین شما باید حدود 19 دلار روزانه برای گذراندن تعطیلات خود در این کشور در نظر بگیرید.

هزینه اعلام شده شامل هزینه غذا، اسکان در هتل یا اقامتگاه و حمل و نقل است. بیشتر این مبلغ را هزینه اجاره هتل به خود اختصاص داده است. با این حساب اگر یک سفر دو نفره یک هفته ای پیش رو دارید، باید حدود 262 دالار بودجه مالی برای این کار در نظر بگیرید. هزینه ای که از طرف سفارت این کشور بررسی می شود و باید اسناد مربوط به آن را ارائه دهید.

البته ناگفته نماند که این میانگین هزینه ای است که می تواند برای برنامه ریزی بهتر برای سفر به این کشور به شما کمک کند و تمکن مالی ممکن است بیش از این مبلغ از سوی سفارت تعیین شود.

هزینه ویزای توریستی قزاقستان

هزینه دریافت دریافت ویزای توریستی قزاقستان

گرفتن ویزا و روادید برای هر کشوری هزینه های مختص به خود را دارد. ویزای قزاقستان هم از این قاعده مستثنی نیست. این هزینه شامل ویزای توریستی قزاقستان و دیگر انواع ویزا نیز می شود. برای دریافت ویزای یکبار ورود این کشور برای مقاصد توریستی و گردشگری نیاز دارید تا هزینه 60 دلار آمریکا را پرداخت کنید. اما این هزینه برای دریافت ویزای توریستی چندگانه 90 دلار آمریکا خواهد بود.

برای کسانی که قصد دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی را دارند، پرداخت هزینه 20 دلار آمریکا برای بررسی و دریافت آن ضروری خواهد بود. علاوه بر ویزای توریستی، ویزای چند بار ورود و تمدید آن برای 1 سال حدود 200 دلار آمریکا هزینه در بر خواهد داشت. اگر کسی قصد داشته باشد این تمدید تاریخ انقضا را برای 2 سال داشته باشد باید دو برابر هزینه یک سال یعنی 200 دلار را پرداخت کنند.

نحوه درخواست ویزای توریستی قزاقستان

شهروندان کشورهای واجد شرایط می توانند ویزای قزاقستان را به صورت آنلاین دریافت کنند. ویزای آنلاین نیازی به مراجعه به سفارت یا کنسولگری یا صف گرفتن در مرز برای دریافت ویزا را در هنگام ورود از بین می برد. البته متاسفانه این نوع ویزا شامل چندین کشور مختلف است که ایران جزو آن ها نیست.

مراحل دریافت این ویزا به شکلی است که متقاضی باید با طی کردن دو مرحله به کنسولگری قزاقستان درخواست خود را ارائه دهد تا با بررسی افسران ویزا مجاز بودن یا نبودن فرد برای دریافت ویزای توریستی این کشور مشخص می شود.

برای دریافت ویزای گردشگری قزاقستان در مرحله اول باید دعوتنامه رسمی از یک شرکت مسافربری تور محلی یا همان آژانس مسافربری در این کشور دریافت کنید و در مرحله بعد این نامه را به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سفارت قزاقستان ببرید تا شرایط شما سنجیده شود.

ناگفته نماند آژانس ارائه دهنده دعوتنامه باید مورد تایید این کشور بوده و دارای مجوز باشد. برخی از الزامات ورود شامل اعتبار بیش از 3 ماه گذرنامه و تمکن مالی است.

عوامل موثر بر ریجکتی ویزای گردشگری قزاقستان

متداول ترین دلایل عدم پذیرش درخواست ویزای توریستی قزاقستان از سوی کنسولگری این کشور به این دلیل است که متقاضی شرایط اولیه ویزای قزاقستان را برآورده نمی کند. برای مثال برخی از این دسته افراد در فرم درخواست پاسخ اشتباه وارد می کنند و یا کلا بخش ها را بی پاسخ می گذارند. دلایل دیگری از جمله عدم تمکن مالی مورد درخواست، عدم اثبات سابقه سفر مناسب، عدم اطمینان افسران ویزا از بازگشت متقاضی نیز می تواند از دیگر دلایل رد درخواست ویزا باشد.

ویزای گردشگری قزاقستان

جمع بندی

قزاقستان یکی از کشورهای دیدنی و جذاب برای گردشگران خارجی محسوب می شود. در این کشور می توانید شاهد یخچال ها، جنگل ها، کوه های پوشیده از برف و حتی دشت های خشک باشید. فرهنگ زیبا و جالب توجه در کنار ساختاری شهری سنتی و حتی مدرن باعث می شود که این کشور نقطه مناسبی برای گردشگران محسوب شود.

در این مطلب به بررسی ویزای توریستی قزاقستان پرداختیم و به سوالات احتمالی که اغلب شما برای دریافت ویزای این کشور با آن مواجه هستید، پاسخ دادیم. در صورت نیاز به مشاوره تخصصی تر و البته رایگان می توانید از طریق فرم موجود در سایت با کارشناسان ویزا 724 در ارتباط باشید.

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

1 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه