ویزای تحصیلی اتریش

مدت اقامت

طبق رشته درخواستی

مدت اعتبار

طبق رشته درخواستی

مدت اخذ ویزا

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش

مدارک ذیل به صورت کلی عنوان می شود (ارائه تمامی آنها میتواند اجباری نباشد). ارائه مدارک دیگر، افزون بر مدارک زیر به نوع درخواست بستگی دارد.

الف) مدرک شناسایی جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش: 

1. پاسپورت جدید و قدیم متقاضی و همراهان 

2. عکس جدید 3٫5*4٫5 زمینه سفید متقاضی و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود.

3. سند ازدواج و شناسنامه متقاضی و تمامی همراهان (ترجمه رسمی همراه با مهر قوه قضاییه)

ب) مدارک شغلی جهت درخواست ویزا تحصیلی اتریش (سرپرست و همراهان)

ج) مدارک تحصیلی جهت درخواست ویزا

د) مدارک مالی و ملکی جهت درخواست ویزا

ه) فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزای تحصیلی اتریش: یک فرم کامل از اطلاعات شخصی در غالب Word برای متقاضی و تمامی همراهان به صورت جداگانه تهیه نموده و به کارشناسان موسسه تحویل دهید. (آدرس محل کار متقاضی و همراهان، آدرس محل سکونت، شماره تماس محل سکونت، شماره تماس محل کار متقاضی و همراهان، شماره همراه متقاضی دارای واتساپ فعال، کدپستی محل سکونت و محل کار متقاضی و همراهان، توضیحاتی کامل راجع به سمت شغلی متقاضی و همراهان)

نکات مهم:

 • در برخی موارد ممکن است افسر ویزا از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از 3 ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند. و گاهی در برخی پرونده ها به درخواست آفیسر گواهی عدم سوء پیشینه برای شما و اعضای خانواده ای که بالای 18 سال دارند الزامی است.
 • دسترسی کامل به فرد متقاضی تا زمان اعزام برای انگشت نگاری الزامی می باشد. 
 • کپی برابر اصل تمامی مدارک تهیه گردد.
 •  مسئولیت ارائه مدارک جعلی و ترجمه غلط مدارک بر عهده فرد متقاضی می باشد. در انتخاب دارالترجمه رسمی بسیار دقت داشته باشید.

– قبل از اقدام به تهیه مدارک برای درخواست ویزا تحصیلی اتریش، با متخصصان ما مشورت فرمایید.

توضیحات :

قصد  دارید برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنید؟ با شرایط و نحوه دریافت این ویزا آشنا هستید؟ اتریش یکی از مقاصد اروپایی مناسب برای تحصیل بین المللی است، هر چند که از نظر توریستی یک کشور گران قیمت محسوب می شود.

پایتخت اتریش به عنوان یکی از گران ترین مناطق در اروپا محسوب می شود، به طوری که وین در زمستان مکانی برای گذراندن تعطیلات ثروتمندان محسوب می شود. اما نکته تعجب آور ماجرا در عین هزینه های بالای زندگی در اتریش، تحصیل رایگان متقاضیان اروپایی است.

البته دانشگاه های این کشور حتی برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا هم شهریه هایی مقرون به صرف دارند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد این کشور را یکی از گزینه های تحصیلی مناسب در بین سایر کشورهای واقع در قاره سبز می دانند.

برای کسانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، بزرگترین دغدغه علاوه بر هزینه شهریه و زندگی، گرفتن پذیرش دانشگاه مورد نظر و البته دریافت ویزای دانشجویی این کشور است. برای آگاهی از جزئیات بیشتر پیرامون این مسائل به خواندن مطلب ادامه دهید.

ویزای تحصیلی اتریش

دریافت ویزای تحصیلی اتریش

1) پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش یا هرکشوری در قاره اروپا با توجه به رشته انتخابی مسافر در نظر گرفته خواهد شد.

2) در مرحله اول اقدام به پذیرش دانشگاهای اتریش و در مرحله دوم اقدام به اخذ ویزای اتریش خواهیم داشت.

3) در صورتی که مدارک تحصیلی شما کامل بوده و دارای مدارک و افتخارات تحصیلی درخشانی باشید از طرف دانشگاههای اتریش بورسیه خواهید شد.

5) با انتخاب گزینه “تماس با کارشناس” و یا “رزرو وقت مشاوره” ما را از انتخاب خود مطلع سازید. در اولین فرصت با شما تماس گرفته خواهد شد.

نحوه دریافت ویزای دانشجویی اتریش

کسانی که خارج از اتحادیه اروپا قصد دارند برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنند، باید حداقل  بیش از 6 ماه قبل از شروع کلاس ها برای این کار برنامه ریزی داشته باشند تا بتوانند اقامت اتریش را دریافت کنند.

تا زمانی که بتوانید بیمه درمانی مناسبی را برای خود ایجاد کنید، مدرک اقامت را دریافت کنید و از سرمایه خوبی برخوردار باشید، دریافت ویزای تحصیلی این کشور به مراتب بسیار راحت تر خواهد بود. اما برای دریافت این ویزا، باید طبق مراحل زیر پیش بروید.

1.اولین کاری که باید بکنید، پس از تعیین دانشگاه و تعیین رشته، این است که درخواست خود را به مدیریت دانشگاه ارسال کنید. حین ارائه درخواست شاید مجبور شوید تا توانایی مالی خود را با استفاده از مدارک بانکی معتبر اثبات کنید و یا هزینه ای را بابت ثبت نام پرداخت کنید.

2. پس از گذر از مرحله اول، باید با استفاده از ارائه اسناد لازم برای تهیه ویزای دانشجویی، درخواست خود را به سفارت اعلام کنید.

3. اگر همه چیز خوب پیش برود روند بررسی درخواست ویزای تحصیلی اتریش  شما ممکن است تا 3 ماه نیز طول بکشد پس صبور باشید و از قبل این زمان را پیش بینی کنید.

4. در صورت قبول درخواست شما، زمان ملاقات برای دریافت ویزا فرا می رسد. این مرحله هم ممکن است تا 6 هقته طول بکشد. اما در این مرحله باید مدارک خواسته شده خود را به سفارت تحویل دهید. تصمیم گیری کنسولگری اتریش و افسر ویزا در مورد ارائه ویزا به شما ممکن است حدود 1 ماه طول بکشد. اما در صورت قبولی باید ظرف مدت سه روز پس از حضور در اتریش در این کشور ثبت نام کنید و آدرس خود را به مقامات گزارش دهید.

معرفی دانشگاه های برتر اتریش

دلایل قانع کننده زیادی برای تحصیل در خارج از کشور در اتریش وجود دارد: تحصیل در سطح جهانی در دانشگاه های مشهور، کیفیت بالای زندگی با هزینه ارزان زندگی و شهریه بسیار پایین برای دانشجویان بین المللی، این مزایا با وجود دانشگاههای متعدد و صدها دوره آموزش زبان انگلیسی است که با وجود کوچک بودن این کشور اما طیف گسترده ای از انتخاب ها را برای متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اتریش فراهم می کند.

مطمئنا بیشتر افرادی که قصد دارند در خارج از کشور مشغول ادامه تحصیل شوند، بزرگترین هدفی که دارند پذیرش در دانشگاه های برتر کشور مقصد است. مگر اینکه هدف از تحصیل آن ها تنها دریافت اقامت آن کشور و به تبع آن هموارتر شدن مسیر برای مهاجرت دائم آن ها باشد. در هر صورت برای دریافت ویزای دانشجویی اتریش، بد نیست با دانشگاه های برتر این کشور آشنا شوید تا شاید هنگام تصمیم گیری انتخاب بهتری داشته باشید.

1.تحصیل در دانشگاه وین University of Vienna

شاید بتوان با اطمینان گفت که برترین دانشگاه اتریش با قدمت نزدیک به 800 ساله خود، برترین دانشگاه این کشور برای تحصیل به شمار می آید. دانشگاه وین در سال 1365 توسط رودلف چهارم، دوک اتریش تأسیس شد و از دانشگاه سوربن پاریس الگو گرفت. این دانشگاه محلی برای تحصیل بیش از 94000 دانشجو از جمله 28.000 دانشجوی بین المللی است. دانشگاه وین قدیمی ترین دانشگاه در جهان آلمانی زبان و بزرگترین موسسه تحقیقاتی در اتریش محسوب می شود.

دانشگاه وین سابقه درخشانی در تحصیل دانشمندان بزرگی مثل اروین شرودینگر و زیگموند فروید دارد. این دانشگاه در رده 150 لیست دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفته است.

دانشگاه وین به دلیل کیفیت آموزشی خود در صدر انتخاب متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اتریش قرار دارد. این دانشگاه به دلیل برنامه های متعدد هنر و علوم انسانی، علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، علوم زندگی و پزشکی، علوم اجتماعی و مدیریت، علوم کامپیوتر، اقتصاد و تجارت، ریاضیات و فیزیک مشهور است.

آدرس سایت: https://www.univie.ac.at /

شهریه: 1730 یورو در سال برای دانشجویان خارجی و 897 دلار برای دانشجویان داخلی

شرایط پذیرش: مدرک پایانی تحصیل در دوره متوسطه از یک مدرسه یا موسسه معتبر داخلی یا خارجی، معدل تحصیلی مناسب با میانگین 2.5، تسلط بر زبان انگلیسی تافل 80 و یا آیلتس 6، پتانسیل پیشرفت، مدرک کارشناسی حداقل 3 ساله برای دوره های ارشد

2. تحصیل در دانشگاه TU Wien

دومین مرکز تحصیل پیشنهادی ما طبق لیست بهترین دانشگاه های دنیا، در کشور اتریش، دانشگاه تی یو وین است که در سال 2018 این دانشگاه بعد از دانشگاه وین در رتبه 191 دنیا قرار دارد.

افراد مشهور زیادی در این دانشگاه تحصیل کرده اند که از جمله آن ها می توان برنده جایزه نوبل شیمی یعنی ریچارد زیگموندی، کریستین داپلر و ویکتور کاپلان اشاره کرد.

به دلیل رتبه بالای این دانشگاه، تی یو وین می تواند یکی از انتخاب های دانشجویان قبل از درخواست ویزای تحصیلی اتریش باشد. این دانشگاه همانطور که احتمالا متوجه شده اید در پایتخت اتریش واقع شده است.

آدرس سایت: https://www.tuwien.at  

شهریه: 1453 یورو تا سال 2018، 2019، برای اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

شرایط پذیرش: مدرک لیسانس یا دیپلم معتبر، مکمل دیپلم، رونوشت سوابق، اثبات مهارت زبان آلمانی سطح A2، اثبات مهارت زبان انگلیسی حداقل B2، کپی گذرنامه، اثبات توانایی مالی

اتریش

3. دانشگاه اینسبروک اتریش University of Innsbruck

دانشگاه اینسبروک اتریش با دارا بودن رتبه 265 دنیا، در رده یکی از بهترین مراکز آموزشی تحصیل بین المللی قرار دارد. این دانشگاه در سال 1669 در این کشور تاسیس شد و دارای 15 برنامه تحصیل مختلف است.

اغلب دانشگاه های برتر دنیا به دلیل سابقه طولانی چند قرنی خود است که کیفیت آموزشی بالایی دارند، دانشگاه اینسبروک نیز از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی اتریش را دارید، می توانید این دانشگاه را برای آموزش خود مد نظر قرار دهید.

ارزش و اهمیت این دانشگاه را نه فقط به عنوان یک مرکز با رتبه برتر، بلکه در فارغ التحصیلان متعددی دانست که توانسته اند جایزه نوبل را دریافت کنندو یا با عناوین مختلف به عنوان دانشمند، استاد تدریس و محقق در سراسر دنیا مشغول به کار شوند. از ویژگی های برتر این دانشگاه می توان به انجام اکتشافات متعدد علمی در آن اشاره کرد.

آدرس سایت: https://www.uibk.ac.at

شهریه: 1677 دلار در سال

شرایط پذیرش: مدارک تحصیلی لیسانس یا دیپلم معتبر با نمره مناسب، تسلط زبانی، ثبت نام آنلاین و پس از آن به شکل حضوری

4.دانشگاه صنعتی گراتس Graz University of Technology

دانشگاه صنعتی گراتس که در سال 1585 در شهر گراتس اتریش تاسیس شد با دار بودن رتبه 275 یکی از بهترین دانشگاه های این کشور محسوب می شود. این دانشگاه قدیمی ترین موسسه تحقیقاتی و آموزشی علم و فناوری در اتریش است، به همین دلیل می تواند برای متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اتریش یک انتخاب مناسب محسوب شود.

ثبت نام در این دانشگاه بر اساس نتایج آزمون خواهد بود. این دانشگاه با تدریس 20 هزار دانشجو به شکل همزمان به عنوان یک دانشگاه بزرگ در اتریش محسوب می شود. برنامه های کارشناسی این دانشگاه شامل علوم طبیعی و ریاضیات با زیرمجموعه مهندسی شیمی و فرایند می شود.

دوره های ارشد دانشگاه صنعتی گراتس شامل برنامه های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات (علوم کامپیوتر، مهندسی اطلاعات و کامپیوتر و مهندسی نرم افزار و مدیریت)، علوم طبیعی و ریاضیات (مهندسی پزشکی و مهندسی شیمی و فرآیند) مهندسی ژئوتکنیک و علم تولید و مدیریت می شود. در دوره دکتری این دانشگاه نیز شاهد تدریس و ساپورت برنامه مهندسی زمین و مدیریت آب خواهیم بود.

آدرس سایت: http://www.uni-graz.at   

شهریه: 1677 دلار برای دانشجویان بین المللی و 852 دلار برای دانشجویان داخلی

شرایط پذیرش: مدرک ورودی دانشگاه عمومی خارجی (گواهینامه خروج از دبیرستان یا مدرک دانشگاهی)، اثبات مهارت زبان، ارائه اسناد مربوط به جوایز یا رونشوت سوابق

5. ویزای تحصیلی اتریش برای تحصیل در دانشگاه صنعتی وین Vienna University of Technology

دانشگاه فناوری وین در سال 1815 در اتریش تاسیس شد. این دانشگاه نیز مانند مراکز آموزشی قبلی یه عنوان یکی از رهبران برتر تحصیل در اتریش محسوب می شود. این دانشگاه در حال حاضر پذیرای بیش از 18 هزار دانشجو از نقاط مختلف دنیا است.

رشته های این دانشگاه با رتبه بندی 290 در دنیا شامل علوم کامپیوتر، علوم طبیعی، مهندسی و فناوری و فیزیک هستند که از نظر کیفیت در بین برترین دوره های آموزشی قرار دارند. از مزایای این دانشگاه این است که شانس پذیرش در آن بالا است. طبق آمار مشخص شده تنها کمتر از 10 درصد از دانشجویان هستند که ممکن است با رد درخواست پذیرش در دانشگاه فناوری وین مواجه شوند.

آدرس سایت: http://www.tuwien.ac.at

شهریه: 1677 دلار برای دانشجویان خارجی و 899 دلار برای دانشجویان داخلی

شرایط پذیرش: شرط معدل 2.5، اثبات تسلط زبان آلمانی و انگلیسی، تافل 81 و یا آیلتس 5.5، مدرک تحصیلی معتبر دیپلم برای دوره کارشناسی و لیسانس برای دوره ارشد

تحصیل در اتریش

 

بهترین رشته های تحصیلی در اتریش

وقتی قصد گرفتن ویزای تحصیلی اتریش را دارید، بخش مهمی از ماجرا انتخاب یک رشته تحصیلی مناسب است. رشته ای که هم مطابق با علاقه شما باشد، هم از نظر شهریه مناسب باشد.

کشور اتریش در میان تمامی رشته ها، به دوره های علوم انسانی مشهور است. این دوره به طور کلی شاکل آموزش، ارتباطات، تاریخ، حقوق و زبان می شود. از طرف دیگر رشته های روانشناسی و علوم پزشکی در این کشور نیز طرفداران خاص خود را دارد. اگرچه این کشور برای تحصیل رشته های دیگر نیز مناسب است چون دانشگاه های آن جایگاه خوبی در بین دانشگاه های رتبه برتر جهان دارند، اما اجازه دهید در ادامه شما را با رشته های پرطرفدار در این کشور بیشتر آشنا کنیم.

1.تحصیل رشته حقوق در اتریش

یکی از برنامه های پرطرفدار تحصیلی در تمام دنیا رشته حقوق است. این حرفه در اتریش یک رشته با پیشرفت سریع نیست، بلکه باید سال های زیادی را برای آن تلاش کنید تا بتوانید خود را یک وکیل یا مشاور حقوقی معرفی کنید. ناگفته نماند که زبان آلمانی شما برای تحصیل این رشته در اتریش باید در سطح خیلی خوبی باشد تا بتوانید دروس را درک کنید؛ زیرا مفاهیم آموزشی دشوار هستند. برای تحصیل رشته حقوق در اتریش بهترین دانشگاه ها شامل دانشگاه وین، دانشگاه سالزبورگ، دانشگاه اینسبروک، دانشگاه کارل فرانزنس گراتس و دانشگاه اقتصاد و تجارت وین می شوند.

شهریه: شهریه دانشکده های مختلف برای تحصیل رشته حقوق متفاوت است. این شهریه می تواند به طور میانگین 9 هزار یورو در سال باشد.

2. ویزای تحصیلی اتریش برای آموزش رشته روانشناسی

مدرک روانشناسی برای دانشجویانی است که علاقه مند به مطالعه رفتارهای فردی و اجتماعی هستند. این مطالعات شامل ذهن، شناخت، نظریه شخصیت، ادراک و عملکرد مغز می شود. این درجه تخصص های مختلفی در روانشناسی ارائه می دهد، مانند روانشناسی ورزشی، روانشناسی بالینی، روانشناسی اصلاحی و دیگر مباحث که هر کدام به یک حوزه مشخص روانشناسی می پردازند.

این رشته هم در کنار دیگر رشته های علوم انسانی و البته پزشکی در اتریش محبوبیت خاصی برای دانشجویان خارجی دارند. اگر قصد تحصیل این رشته را دارید می توانید در دانشگاه های برتر این رشته در اتریش یعنی دانشگاه وین، دانشگاه اینسبروک، دانشگاه گراتس و دانشگاه خصوصی وبستر وین پذیرش بگیرید.

شهریه: این شهریه به طور متوسط 2 هزار یورو در سال است که می تواند بسته به دانشگاه بیشتر هم باشد.

3. رشته مدیریت گردشگری و اوقات فراغت

اگرچه شاید رشته مدیریت گردشگری در کشور ما چندان برجسته و پر متقاضی نباشد، اما در کشورهای اروپایی، مهاجرپذیر و توریستی، این رشته های اغلب با متقاضیان زیادی برای تحصیل مواجه هستند. رشته مدیریت گردشگری شامل حوزه های متفاوتی می شود که هر دانشجو با توجه به علایق خود می تواند در آن ها مشغول به تحصیل شود. برای مثال مدیریت گردشگری، مدیریت مهمان نوازی، مدیریت هتلداری بین المللی و تجارت گردشگری برخی از این زیرشاخه ها محسوب می شوند.

شهریه: به طور متوسط هزینه تحصیل این رشته می تواند در هر سال متفاوت و حدود 9 هزار یورو باشد.

دانشگاه های اتریش

4. ویزای تحصیلی اتریش برای آموزش رشته های علوم پزشکی

لازم به تعریف رشته های علوم پزشکی نیست؛ زیرا این رشته هم به دلیل پرستیژ کاری و هم بخاطر آینده شغلی همیشه بسیار پر متقاضی بوده اند. اتریش هم به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی این رشته محسوب می شود، هر چند که تحصیل در این رشته شاید برای دانشجویان کمی چالش برانگیز باشد. دلیل این امر نیاز به تسسلط کافی به زبان آلمانی و کمی زبان لاتین برای درک بهتری دروس است.

در این رشته دانشجو با زمینه های مختلف ساختار و مکانیسم های عملکردی انسان، انکولوژی، ایمونولوژی، میکروبیولوژی، قلب و گوارش آشنا می شوند. دانشگاه های پزشکی وین، اینسبروک  گراتس هم سه مرکز رتبه برتر برای تحصیا این رشته در اتریش محسوب می شوند.

شهریه: اگرچه تحصیل رشته پزشکی برای دانشجویان اتحادیه اروپا می تواند رایگان باشد و حتی برخی دوره ها برای دیگر دانشجویان بین المللی حتی تا 1000 یورو است، اما به طور متوسط این شهریه بین 3 تا 7 هزار یورو در نوسان خواهد بود.

 در حال حاضر ویزا724 فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه ندارد، مطلب زیر صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه شده است و می تواند به شما جهت دریافت ویزای تحصیلی اتریش کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

5. اقتصاد

اقتصاد نیز یکی از رشته های محبوبی است که در دنیا طرفداران خاص خود را دارد. بنابراین چه خوب که این رشته را در یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان و قاره اروپا یاد نگیریم.

رشته های مربوط به اقتصاد شامل شاخه های متعدد مدیریت مالی، بازاریابی، حسابداری و به طور کلی زیرشاخه های مربوط به اقتصاد کلان است. کسانی که در این رشته مشغول به کار هستند، می توانند پس از فارغ التحصیلی در رشته های متعددی از جمله مدیریت پروژه، منابع انسانی، کنترل، بازاریابی و فروش، کنترل، حسابداری، مشاوره و تولید و تدارکات مشغول به کار شوند. برترین دانشگاه های اتریش برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش برای آموزش این رشته شامل دانشگاه وین WU، دانشگاه اینسبورک و دانشگاه یوهانس کپلر لینز می شوند.

شهریه: شهریه تحصیل در این رشته بسیار متغیر است. برای اطلاع کافی از آن به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

6. آموزش و پرورش

آموزش و پرورش هر کشور از جمله ستون های اصلی رشد آن کشور از پایه محسوب می شود. به همین دلیل آموزش متقاضیان مشاغل معلمی این رشته از اهمیت زیادی برخوردار است. اتریش به عنوان یکی از بهترین مراکز تحصیل این رشته محسوب می شود.

آموزش این رشته در اتریش علاوه بر مباحث کاربردی، به موضوعات دیگر از جمله فلسفه، روانشناسی و جامعه شناسی برای تربیت یک معلم تمام عیار می پردازد. دوره آموزشی این رشته بسته به دانشگاه تا ده ترم خواهد بود.

شهریه: شهریه دانشگاه های اتریش بین 800 تا 7500 یورو متغیر خواهد بود.

دریافت ویزای تحصیلی اتریش

7. ویزای تحصیلی اتریش برای آموزش رشته معماری

یکی از جذاب ترین رشته های حال حاضر دنیا رشته معماری است. این رشته در واقع ترکیبی از هنر، خلاقیت، مهندسی و طراحی است. این برنامه کاربردی بسیار متنوع است و در زمینه های گوناگون از ساخت و سازهای معمولی گرفته تا طراحی شهری، طراحی داخلی و ساخت سازه های خارق العاده کار می کند.

معماران نقش عمده و چشمگیری در طراحی شهرها و تعیین تصویر زیبا از آن ها دارند. این مسئله خصوصا در کشورهای اروپایی و کلان شهرهای کشورهای مدرن اهمیت بیشتری پیدا می کند.

چنین افرادی برای سهولت یادگیری باید ویژگی های مختلفی از جمله درک ریاضی، تفکر منطقی و انتزاعی، دانش عمومی ریاضی و فیزیک، خلاقیت و کنجکاوی با خود به همراه داشته باشند. فارغ التحصیلان رشته معماری در اتریش می توانند در شرکت های ساختمانی، دفاتر معماری، دفاتر برنامه ریزی و خدمات عمومی مشغول به کار شوند. دانشگاه های برتر اتریش برای تحصیل معماری به ترتیب شامل دانشگاه اینسبروک، دانشگاه فنی گراتس، دانشگاه فنی وین، دانشگاه طراحی هنری و صنعتی لینز، پردیس دانشگاه علوم کاربردی وین و آگادمی هنرهای زیبا وین هستند.

شهریه: هزینه متوسط تحصیل این رشته حدود 5200 یورو در سال است.

حرف پایانی

دریافت ویزای تحصیلی اتریش یکی از مباحث داغ مهاجرتی است که متقاضیان زیادی دارد. اتریش یک کشور مدرن اروپایی است که از نظر سطح زندگی، رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان و البته سطح کیفی آموزش در رده مطلوبی قرار دارد.

در اینجا به شما مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی اتریش، نحوه دریافت این ویزا را معرفی کردیم و از دانشگاه و رشته هایی سخن گفتیم که می تواند هدف آموزشی شما در این کشور باشد. با این حال ممکن است درخواست ویزای دانشجویی شما رد شود، هر چند که این حالت کمی نا امید کننده است، اما شما باز هم این شانس را خواهید داشت تا با رفع نواقص و تکمیل پرونده خود 12 ماه بعد دوباره درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهید.

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

5 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۷ دیدگاه

 1. حسین کریمیان

  سلام وقتتو بخیر
  من از یکی از دانشگاه های اتریش پذیرش گرفتم. می خواهم به همراه همسرم اقدام کنیم برای ویزا چه مدارکی برای همراه نیاز هست؟ آیا مدرک زبان آلمانی نیاز هست؟

 2. حسین کریمیان

  سلام وقتتو بخیر
  من از یکی از دانشگاه های اتریش پذیرش گرفتم. می خواهم به همراه همسرم اقدام کنیم برای ویزا چه مدارکی برای همراه نیاز هست؟ آیا مدرک زبان آلمانی نیاز هست؟

 3. طاهر خوش روش

  سلام. از دانشگاه ملی وین پذیرش دارم و حدود یکسال هست که منتظر ویزام. هر بار که میرم سفارت یه نامه میدن که شهرداری وین قبول نکرده. بنظر شما چکار کنم؟

 4. مهران ولیخانی

  سلام برای پذیرش در مقطع دکتری مهندسی نفت استخراج و اخذ فوق لیسانس معماری با بورسیه کامل سوال داشتم

 5. مهدی

  دانشجوی در حال تحصیل لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد هستم
  ۲۸ ساله
  در حال گذراندن دوره زبان آلمانی هستم
  حدود ۵۰ هزار یورو دارم
  امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش یا آلمان برای bsc مکانیک رو دارم؟

 6. مژده عليمرداني

  شرايط پذيرش ويزاي تحصيلي اتريش

 7. علیرضا مردانی

  سلام
  ما پذیرش دانشگاه دریافت کرده ایم می خواستم بپرسم تمکن مالی باید چند ماه در حساب باقی بماند