ویزای تحصیلی آمریکا

مدت اقامت

14 روز

مدت اعتبار

1 ماه

مدت اخذ ویزا

4 روز کاری

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک لازم

شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید از شرایط دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و نحوه دریافت آن باخبر شوید؟ ایالات متحده یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در دنیا است که بیشتر دانشگاه های برتر دنیا در این کشور واقع شده اند. به همین دلیل با وجود شرایط سخت دریافت ویزای این کشور، بسیاری از داوطلبان تحصیل در خارج، مایل هستند مدرک خود را از دانشگاه های آمریکایی دریافت کنند.

هر داوطلب باید علاوه بر دارا بودن شرایط دریافت ویزای تحصیلی، بتواند شرایط خواسته شده از سوی دانشگاه یا کالج مورد نظر خود را نیز برآورده کند تا بتواند به راحتی به عنوان دانشجو قدم به خاک آمریکا بگذارد. از طرفی دلایل زیادی وجود دارند که می توانند مانع از دریافت ویزای تحصیلی از سوی افسر ویزا شوند. برخی از این دلایل می توان شامل عدم اثبات توانایی مالی یا شک و شبهه نسبت به قصد عدم بازگشت به کشور مبدا است که می تواند منجر به رد درخواست ویزا شود.

در این مقاله قصد داریم از شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایالات متحده صحبت کنیم، نحوه دریافت آن را برای شما بازگو کنیم و به معرفی دانشگاه های برتر، شرایط پذیرش دانشگاه ها، شهریه و رشته های پرمتقاضی این کشور بپردازیم.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

برای دریافت ویزای تحصیلی ایالات متحده مدارک ذیل به صورت کلی عنوان می شود (ارائه تمامی آنها می تواند اجباری نباشد). ارائه مدارک دیگر، افزون بر مدارک زیر به نوع درخواست بستگی دارد.

الف) مدرک شناسایی جهت درخواست ویزا تحصیلی آمریکا: 

  • پاسپورت جدید و قدیم متقاضی و همراهان
  • عکس جدید 3٫5*4٫5 زمینه سفید متقاضی و هر یک از همراهان، نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود.
  • سند ازدواج و شناسنامه متقاضی و تمامی همراهان (ترجمه رسمی همراه با مهر قوه قضاییه)

ب) مدارک شغلی جهت درخواست ویزا تحصیلی آمریکا (سرپرست و همراهان)

ج) مدارک تحصیلی جهت درخواست ویزا

د) مدارک مالی و ملکی جهت درخواست ویزا

ه) فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزای تحصیلی آمریکا: یک فرم کامل از اطلاعات شخصی در قالب Word برای متقاضی و تمامی همراهان به صورت جداگانه تهیه نموده و به کارشناسان موسسه تحویل دهید. (آدرس محل کار متقاضی و همراهان، آدرس محل سکونت، شماره تماس محل سکونت، شماره تماس محل کار متقاضی و همراهان، شماره همراه متقاضی دارای واتساپ فعال، کدپستی محل سکونت، محل کار متقاضی و همراهان، توضیحاتی کامل راجع به سمت شغلی متقاضی و همراهان)

نکات مهم:

  • در برخی موارد ممکن است افسر ویزا از شما مدارک معاینه پزشکی بخواهد که ممکن است بیش از 3 ماه به پروسه پرونده شما اضافه کند. گاهی در برخی پرونده ها به درخواست آفیسر گواهی عدم سوء پیشینه برای شما و اعضای خانواده ای که بالای 18 سال دارند الزامی است.
  • دسترسی کامل به فرد متقاضی تا زمان اعزام برای انگشت نگاری الزامی می باشد.
  • کپی برابر اصل تمامی مدارک تهیه گردد.
  • مسئولیت ارائه مدارک جعلی و ترجمه غلط مدارک بر عهده فرد متقاضی می باشد. در انتخاب دارالترجمه رسمی بسیار دقت داشته باشید.

نکته: قبل از اقدام به تهیه مدارک برای درخواست ویزا تحصیلی آمریکا، با متخصصان ما مشورت فرمایید.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا

اگرچه ویزای دانشجویی برای اکثریت متقاضیان تحصیل در آمریکا صادر می شود، اما به دلیل روابط بین ایران و آمریکا، دریافت این ویزا برای دانشجویان کشورمان کمی با سختی روبرو است. اما به طور کلی برای دریافت این ویزا باید یک سری مراحل را طی کنید تا بتوانید در این کشور مشغول به تحصیل شوید.

در قدم اول باید پذیرش دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنید را دریافت کنید. برای این کار باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و از شرایط پذیرش آن ها در رشته ای که به آن علاقه دارید، باخبر شوید. برای ثبت نام پذیرش دانشگاه باید ضمن ارائه مدارک هزینه ای را بابت ثبت نام پرداخت کنید.

برای اینکه بتوانید برای دریافت ویزا تحصیلی اقدام کنید، باید بتوانید در مدرسه مورد تایید SEVP پذیرفته شوید. در مرحله بعد از پذیرفته شدن درخواست از سوی دانشگاه باید درخواست ویزای خود را به سفارت یا کنسولگری آمریکا ارائه دهید. در این مرحله از شما خواسته می شود تا یک هزینه غیر قابل استرداد را برای درخواست ویزا پرداخت کنید.

هنگام درخواست ویزای تحصیلی آمریکا، باید تمامی اسناد و مدارکی که از شما خواسته شده است را جمع آوری کنید تا احتمال رد درخواست شما کمتر شود. درخواست ویزا را باید توسط فرم درخواست آنلاین پر کنید. پس از طی کردن تمامی مراحل زمان مصاحبه ای برای شما در نظر گرفته می شود که باید خود را برای حضور در این جلسه از هر لحاظ آماده کنید تا بتوانید رضایت افسر ویزا را جلب کنید.

شما می توانید حداکثر 120 روز قبل از تاریخ شروع برنامه مورد نظر خود درخواست ویزا دهید. به یاد داشته باشید، تاریخ درخواست شما تاریخی است که هزینه درخواست شما پرداخت می شود.

ویزای دانشجویی آمریکا

انواع ویزای دانشجویی آمریکا

دولت ایالات متحده سه نوع ویزای دانشجویی F-1، ویزای تبادل J و ویزای دانشجویی M را به داوطلبان ارائه می دهد. ویزای اول برای تحصیل در کالج یا دانشگاه معتبر ایالات متحده یا تحصیل زبان انگلیسی در موسسه زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. ویزای دوم برای شرکت در یک برنامه مبادله، از جمله تحصیل در دبیرستان و دانشگاه و نوع سوم برای  تحصیل یا آموزش غیر دانشگاهی یا حرفه ای در ایالات متحده در نظر گرفته شده است.

پس از انتخاب هر یک از این سه نوع ویزای تحصیلی آمریکا، بعد از پذیرش مرکز آموزشی مورد نظر، باید شرایط لازم برای هر ویزا را برآورده کنید تا بتوانید نظر مثبت کنسولگری این کشور را برای صدور ویزا جلب کنید.

مطلب پیشنهادی : استارتاپ ویزای کانادا

نکات مهم هنگام دریافت ویزای تحصیل در آمریکا

1) به دلیل قوانین جدید به هیچ عنوان پروسه ویزای تحصیلی آمریکا تضمینی نمیباشد

2) پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا یا هرکشوری در قاره آمریکا با توجه به رشته انتخابی مسافر در نظر گرفته خواهد شد.

3) در مرحله اول اقدام به پذیرش دانشگاه و در مرحله دوم اقدام به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا خواهیم داشت.

4) کل هزینه پذیرش دانشگاههای آمریکا طبق درخواست و کل هزینه ویزای تحصیلی طبق درخواست می باشد.

5) در صورتی که مدارک تحصیلی شما کامل بوده و دارای مدارک و افتخارات تحصیلی درخشانی باشید از طرف دانشگاههای آمریکا بورسیه خواهید شد.

برترین دانشگاه های آمریکا برای تحصیل

قبل از درخواست ویزا تحصیلی آمریکا، اولین کاری که باید انجام دهید، شناخت دانشگاه های این کشور برای تحصیل، شرایط پذیرش و شهریه هر یک از آنان است. ایالات متحده با دارا بودن بیش ترین جمعیت دانشجوی بین المللی که حدود 1 میلیون نفر است، پیشتازترین کشور و بهترین مقصد تحصیلی برای متقاضیان تحصیل خارجی محسوب می شود.

تلاش برای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی در ایالات متحده آسان نیست. فرایند درخواست پیچیده و رقابتی است، به این معنی که قبل از شروع کلاس ها، هر دانشجو به کار سخت و تلاش مداوم نیاز دارد. علاوه بر این، دریافت ویزای دانشجویی یک روند سریع نیست. هر متقاضی باید ماه ها قبل آمادگی خود را آغاز کند، شاید نقطه شروع کار هر دانشجو زمانی باشد که دانشگاه ها و رشته های مورد علاقه خود را بررسی می کند. در اینجا ما به شما کمک می کنیم تا 10 دانشگاه برتر آمریکا برای تحصیل را بهتر بشناسید.

1.دانشگاه پرینستون

پرینستون که در سال 1746 تاسیس شد، به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی مشهور در جهان شناخته می شود که به دنبال دستیابی به بالاترین سطح انتقال دانش و درک از آموزش و کشف چیزهای جدید است. این دانشگاه یکی از بهترین مراکز آموزشی در جهان برای تحصیل مقطع کارشناسی محسوب می شود.

آدرس سایت:  https://princeton.edu  

شهریه: 56010 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 6 درصد، رعایت حداقل معدل 3.9، الزامات SAT و ACT و الزامات زبانی، رونوشت و معدل دبیرستان، فرم درخواست، ارائه مقاله های کاربردی، توصیه نامه

دانشگاه پرینستون

2.ویزای تحصیلی آمریکا برای آموزش در دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایالت نیویورک و پنجمین دانشگاه قدیمی در ایالات متحده است. این دانشگاه تحت منشور سلطنتی در سال 1754 به عنوان کالج کینگ تأسیس شد. کالج کلمبیا، یکی از برجسته ترین کالج های هنرهای لیبرال جهان محسوب می شود. مسئولین این دانشگاه ادعا دارند که آنچه برای آن ها بیشتر اهمیت دارد، توانایی دانشجو در پیشرفت در کلمبیا است، نه توانایی آن ها در پرداخت هزینه آن. هدف دانشگاه کلمبیا این است که این مرکز را به گزینه ای مقرون به صرفه برای هر دانشجویی تبدیل کند. در حدی که حتی مسئولین این دانشگاه می توانند 100 درصد نیاز مالی همه متقاضیان سال اول و انتقال را برای هر چهار سال بدون استفاده از وام تامین کنند.

 

آدرس سایت: https://columbia.edu

شهریه: 63530 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 6 درصد، روند درخواست پذیرش کلمبیا برای همه دانشجویان بدون در نظر گرفتن تابعیت یا کشور محل اقامت آنها یکسان است. از آنجایی که پذیرش این دانشگاه بسیار رقابتی است، برای داشتن شانس مناسب برای پذیرش، باید معدل معادل 4.13 و معدل SAT نزدیک به 1580 یا نمره ACT حدود 34 را داشته باشید.

3.دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد به عنوان اولین دانشگاه تاسیس شده در آمریکا در سال 1636 به شمار می آید. این دانشگاه یکی از برترین موسسات آموزش عالی در دنیا است که متقاضیان تحصیل زیادی از نقاط مختلف این کره خاکی دارد. این دانشگاه در زمینه های مختلف، از علوم گرفته تا علوم انسانی، تحقیقات تأثیرگذاری در سطح دنیا انجام می دهد. دانشگاه هاروارد به قدری بزرگ است که 16000 کارمند و هیئت علمی از جمله 2400 استاد، مربی و مدرس را به خود جذب کرده است.

آدرس سایت: https://harvard.edu

شهریه: 55587 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 5 درصد، برای داشتن بهترین شرایط برای ورود، باید صدک 75 را با 1580 SAT یا 35 ACT هدف بگیرید. همچنین باید معدل 4.18 یا بالاتر داشته باشید. اگر معدل شما کمتر از این است، باید با نمره SAT/ACT بالاتری جبران کنید.

4.ویزای تحصیلی آمریکا برای آموزش در موسسه تکنولوژی ماساچوست

دانشگاه ماساچوست به عنوان یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های دولتی درجه یک در آمریکا محسوب می شود. دانشگاه ماساچوست بوستون یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی دارای رتبه ملی است که به دلیل فرهنگ فراگیر، تدریس دانشجو محور و ارتباطات عمیق با اقتصاد پررونق و زندگی مدنی غنی بوستون شناخته می شود.

 

آدرس سایت: https://web.mit.edu/

شهریه: 55878 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 7 درصد، به متقاضیان توصیه می شود معدل 3.0 یا بالاتر را داشته باشند. کسانی که زیر 3.0 هستند باید نمرات آزمون را ارائه دهند. حداقل شرط معدل برای این دانشگاه وجود ندارد. با این حال، متقاضیان تشویق می شوند که معدل 2.5 یا بالاتر را داشته باشند. از سایر شرایط هم باید به الزامات زبانی و مدارک مورد نیاز اشاره کنیم.

دانشگاه ییل

5.دانشگاه ییل

دانشگاه ییل در سال 1701 به عنوان مدرسه کالج در ایالات متحده منطقه نیوهیون تاسیس شد. این مرکز آموزشی به عنوان سومین موسسه قدیمی آموزش عالی در ایالات متحده و یکی از نه کالج استعماری است.

این دانشگاه علاوه بر فضای حرفه ای آموزشی در سایر برنامه ها از جمله موسیقی و برنامه های نمایشی سرآمد است و باعث ایجاد انجمن های شناخته ای شده ای از هنرمندان دانشجو شده است.

آدرس سایت: https://yale.edu

شهریه: 59950 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 7 درصد، متقاضیان رقابتی ییل نمرات آیلتس 7 یا بالاتر و نمرات آزمون پیرسون 70 یا بالاتر را دارند. نمرات مناسب درAST  و ACT، ارائه رونوشت ها، دو توصیه نامه از معلم و یک نامه مشاور، پرداخت هزینه 

lمطلب پیشنهادی : ویزای تحصیلی کانادا

 

6.ویزای تحصیلی آمریکا برای آموزش در دانشگاه استنفورد

استنفورد یکی از مدارس معتبر آمریکایی و یکی از بهترین دانشگاه ها در سطح جهان محسوب می شود. این دانشگاه در کنار دانشگاه های هاروارد، ییل، ماساچوست، کلمبیا و پرینستون از جمله بهترین مراکز آموزشی برای تحصیل بین المللی است.

 

آدرس سایت: https://stanford.edu

شهریه: 56169 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 5 درصد، پرداخت هزینه ثبت نام، نمرات خوب در آزمون های SAT یاACT ،  گزارش مدرسه و توصیه نامه مشاور، رونوشت رسمی یا نتایج تحصیلی، توصیه نامه از دو معلم

 

7.دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو از دیگر برجسته ترین دانشگاه های آمریکایی، در سال 1890 در محله هاید پایک شیکاگو تاسیس شد. این دانشگاه از یک کالج کارشناسی و پنج بخش تحقیقاتی فارغ التحصیل تشکیل شده است که شامل تمام برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه و برنامه های بین رشته ای است. شیکاگو دارای هشت مدرسه حرفه ای است.

از مزایای تحصیل در این دانشگاه این است که سیاست مدرسه شیکاگو بر اساس نژاد، رنگ، مذهب، جنسیت، گرایش جنسی، هویت جنسیتی، منشأ ملی یا قومی، سن، وضعیت به عنوان یک فرد دارای معلولیت، وضعیت جانباز محافظت شده، اطلاعات ژنتیکی یا سایر طبقات محافظت شده تبعیض قائل نمی شود.

آدرس سایت: https://uchicago.edu

شهریه: 60963 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 7 درصد، استاندارد پذیرش شروع از نخبگان، تست SAT یا ACT اختیاری، میانگین معدل 4.0 دبیرستان (با توجه به شرایط بسیار انتخابی حتی با این معدل هم پذیرش بسیار سخت و حتی بعید است.)، پرداخت هزینه 75 دلاری ثبت نام

ویزای تحصیلی آمریکا

8.ویزای تحصیلی آمریکا برای آموزش در دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا از دیگر دانشگاه های رتبه برتر آمریکا برای تحصیل دانشجویان خارجی است. این دانشگاه علاوه بر سطح کیفی آموزشی دارای فضای سبز گسترده، فضاهای تفریحی منحصربه فرد و معماری شاخص است. این دانشگاه از نظر سازمان به دوازده مدرسه تقسیم می شود. هر مدرسه زیر نظر یک رئیس اداره می شود. برخی از مدارس به بخشهای دیگر تقسیم می شوند. این دانشگاه دانشگاه مرتباً در لیست شادترین پردیس های کشور آمریکا رتبه بالایی دارد. شاید یکی از دلایل آن آزادی دانشجویان در برخی از بخش ها مثل انتخاب رشته است.

 

آدرس سایت: https://upenn.edu

شهریه: 61710 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 9 درصد، بر اساس تجزیه و تحلیل ها، برای داشتن شانس مناسب برای پذیرش، باید معدل 3.9 یا بالاتر را داشته باشید و نمره SAT نزدیک به 1570 یا نمره ACT 34 یا بالاتر داشته باشید. برای اینکه شانس بیشتری برای پذیرش در UPenn داشته باشید، یکی از دوره های آمادگی ACT یا دوره های آماده سازی SAT را امتحان کنید.

 

9.موسسه فناوری کالیفرنیا

دانشگاه کالیفرنیا یک موسسه تحقیقاتی و آموزشی علمی و مهندسی مشهور در جهان است، که در آن استادان و دانشجویان فوق العاده به دنبال پاسخ به سوالات پیچیده، کشف دانش جدید، نوآوری و تغییر آینده هستند. این دانشگاه در سال 1981 تاسیس شد و قدرت خود را مدیون آموزش های مهندسی است. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را دارند، دانشگاه کالیفرنیا را به عنوان مقصد تحصیلی خود در نظر می گیرند.

آدرس سایت: https://caltech.edu

شهریه: 58680 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 7 درصد، متقاضیان دانشگاه کالیفرنیا باید حداقل معدل 3.0 را کسب کنند و افراد غیر مقیم و دانشجویان بین المللی باید حداقل 3.4 نمره معدل را داشته باشند.

10.دانشگاه دوک

دانشگاه دوک در سال 1931 در ایالات متحده تاسیس شد و از بسیاری جهات منحصر به فرد است. این دانشگاه نه تنها از نظر معماری یک موسسه خاص محسوب می شود، بلکه بر خلاف عمر نه چندان طولانی نسبت به سایر دانشگاه های برتر آمریکا، از سطح علمی و کیفی خوبی برخوردار است. دوک از طرفداران بزرگ ذهنیت “سخت کار کن، سخت بازی کن” است و دانش آموزان اغلب بیرون از دانشگاه در حال انجام کارهای سرگرم کننده هستند.

آدرس سایت: https://duke.edu/

شهریه: 60489 دلار

شرایط پذیرش: نرخ پذیرش 8 درصد، پذیرش در دوک بسیار رقابتی است. بر اساس تجزیه و تحلیل ها، برای داشتن شانس مناسب برای پذیرش، باید نمره SAT نزدیک به 1560 یا نمره ACT حدود 35 را کسب کنید.

رشته های تحصیلی در آمریکا 

 در حال حاضر ویزا724 فعالیتی در خصوص خدمات مرتبط با این صفحه ندارد، مطلب زیر صرفا جهت راهنمایی شما عزیزان تهیه شده است و می تواند به شما جهت دریافت ویزای تحصیلی آمریکا کمک کند، پس با دقت مطالعه بفرمایید.

رشته های تحصیلی پر متقاضی در آمریکا

یکی از موارد مهمی که دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی آمریکا باید به آن توجه کنند، انتخاب رشته است. انتخاب رشته از چند جهت می تواند مورد توجه باشد، اول بر حسب علاقه باشد، دوم از نظر سطح رقابتی در ایالات متحده بررسی شود و سومین گزینه که معمولا از همه مهم تر است، شهریه آن رشته است که باید در دانشگاه های مختلف بررسی شود. در ادامه به معرفی ده رشته پرطرفدار در آمریکا می پردازیم که بر اساس آمار به دست آمده، به ترتیب بیشترین متقاضیان به تحصیل را به خود اختصاص داده اند.

 

1.داروسازی

رشته داروسازی در آمریکا، در رده مشاغل پردرآمد قرار دارد. به همین دلیل است که ما این رشته را در صدر لیست امروز قرار دادیم. هر چند که اغلب افراد برای دوره لیسانس این رشته درخواست دارند، اما درجات بالاتر این رشته از نظر مدرک به مراتب درآمد بهتری را در آمریکا به دنبال خواهد داشت. متوسط حقوق یک داروساز در این کشور، حدود 105 هزار دلار در سال است.

شهریه: هزینه تحصیل دولتی از 5191 دلار در سال شروع می شود. هزینه شهریه برخی مقاطع کارشناسی خصوصی بین 30 تا 60 هزار دلار و هزینه تحصیلات تکمیلی دکترا بین 150 تا 250 هزار دلار در مدارس خصوصی متغیر است.

2.علوم کامپیوتر

بسیاری از افراد برای تحصیل رشته کامپیوتر قصد دارند تا ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنند. البته که این افراد دست روی رشته حساسی گذاشته اند؛ زیرا در این کشور علوم رایانه تقریبا بر تمامی صنایع اثرگذار است.

رشته کامپیوتر خود به شاخه های متعددی تقسیم بندی می شود و هر یک از این شاخه ها می توانند در انواع صنایع مورد تقاضا باشند. این رشته به قدری محبوبیت دارد که حتی با داشتن مدرک کاردانی می توانید در ایالات متحده مشغول به کار شوید. متوسط درآمد یک متخصص کامپیوتر تحصیل کرده در آمریکا حدود 60 هزار دلار در سال است.

شهریه: شهریه دوره کارشناسی این رشته برای بومیان آمریکا حدود 13300 دلار، برای دانشجویان بین المللی 46497 دلار و برای مقاطع ارشد بالای 55 هزار دلار در سال می شود.

 

3.علوم بهداشتی

سومین رشته پرطرفدار در آمریکا برای تحصیل، رشته های علوم بهداشتی هستند. این رشته مجموع تمامی رشته های پزشکی و پیراپزشکی و بهداشتی می شود که البته در هر کشوری متقاضیان بسیار زیادی دارد.

افرادی که در رشته های وابسته به علوم بهداشتی تحصیل می کنند، شانس زیادی برای شاغل شدن در مراکز مختلف بیمارستانی،درمانگاهی و بهداشتی دارند. متوسط حقوق این افراد در مشاغل مختلف در آمریکا حدود 90 هزار دلار در سال است. به همین دلیل ویزای تحصیلی آمریکا برای این مشاغل پرطرفدار است.

شهریه: بر اساس گزارش منتشر شده در پاییز 2020 توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا، هزینه متوسط 4 سال حضور در دانشکده پزشکی در سالهای 2019-2020 222،250 دلار در موسسات دولتی و 330،180 دلار در کالج های خصوصی بوده است .

4.فناوری اطلاعات

شاید برای کسانی که قصد دارند ویزای دانشجویی آمریکا را دریافت کنند، فناوری اطلاعات هم همان رشته زیرمجموعه کامپیوتر محسوب شود، اما اهمیت این رشته در ایالات متحده به قدری بالا بود که ما تصمیم گرفتیم آن را به صورت مجزا معرفی کنیم.

کشور آمریکا یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا محسوب می شود که بخش عظیمی از قدرت خود را مدیون فناوری اطلاعات است. شاید به همین دلیل است که این رشته در آمریکا از ارزش بالایی برخوردار است. شاغلان این رشته در هر سال در حدود 80 تا 100 هزار دلار بسته به سابقه درآمد خواهند داشت.

شهریه: هزینه تحصیل در این رشته می تواند بین 5 تا 50 هزار دلار در سال و حتی در دانشگاه های خصوصی بیش از این مقدار باشد.

 

5.ویزای تحصیلی آمریکا برای رشته مهندسی

رشته مهندسی شامل طیف گسترده ای از رشته ها مثل مهندس معمار، مهندس نفت، مهندس معدن، مهندس مکانیک، مهندس هوافضا و دیگر رشته های مهندسی می شود. این رشته بسیاری از تخصص های مختلف مرتبط و غیر مرتبط را در بر می گیرد و در تمامی کشورها به دلیل اهمیتی که دارد مورد توجه است. فارغ التحصیلان این رشته در ایلات متحده در هر سال حدود 130 هزار دلار درآمد خواهند داشت. به همین دلیل رقابت بر سر این رشته های پردرآمد بسیار بالا است.

شهریه: دریافت مدرک مهندسی در ایالات متحده در هر سال حدود 45 تا 60 هزار دلار هزینه دارد. این هزینه با توجه به رشته مهندسی، دانشگاه مور نظر و البته دوره تحصیلی متفاوت خواهد بود.

6.رشته مدیریت بازرگانی

مدیران بازرگانی خصوصا در ایالات متحده که مراودات گسترده ای با تمام دنیا دارد، ارزش بالایی دارند. این رشته می تواند افراد را در موقعیت های مختلف شغلی منصوب کند. موقعیت هایی که همگی به نوعی با تجارت گره خورده اند. کسانی که در این رشته مشغول به فعالیت کاری هستند، به عنوان تحلیلگر، مدیر یا مدیر عامل، مالک بیزینس و مواردی از این دست کار می کنند.

شهریه: متوسط شهریه برنامه مدیریت بازرگانی در مدارس آمریکا 6999 دلار برای ساکنان این کشور و 19689 دلار برای دانش آموزان خارج از ایالت برای سال تحصیلی 2020-2021 است.

7.ویزای تحصیلی آمریکا برای رشته امور مالی

مدرک امور مالی، یکی از مدارک مورد نیاز تمامی مشاغل است. حسابداری، بانکداری، بورس جهانی همگی از جمله رشته های مرتبط با امور مالی هستند که اقتصاد دنیا را تحت تاثیر قرار می دهند. اکثریت مشاغل چه کوچک و چه بزرگ به افراد تحصیلکرده حوزه امور مالی احتیاج دارند. چنین افرادی به طور متوسط در آمریکا حدود 120 هزار دلار در سال درآمد دارند.

شهریه: هزینه کل شهریه رشته امور مالی به طور کلی بین 24000 دلار تا 75000 دلار در سال متغیر است.

8.منابع انسانی

منابع انسانی متخصصان منابع انسانی مسئول جذب ، مصاحبه و قرار دادن کارگران در سمت های مربوط به خود هستند. آنها همچنین ممکن است روابط کارکنان  حقوق و دستمزد، مزایا و آموزش این افراد را مدیریت کنند. مدیران منابع انسانی وظایف اداری یک سازمان را برنامه ریزی، هدایت و هماهنگ می کنند. به همین دلیل است که این رشته در آمریکا طرفداران زیادی دارد.

شهریه: متوسط شهریه برنامه مدیریت منابع انسانی در مدارس 7940 دلار برای ساکنان بومی و 23103 دلار برای دانشجویان خارج از آمریکا است.

 

9.ویزای تحصیلی آمریکا برای رشته آموزش و پرورش

آموزش و پرورش همیشه پایه های یک کشور محسوب می شود. از طرفی تقاضا همیشه برای معلمان وجود خواهد داشت. اگرچه این رشته نسبت به سایر رشته هایی که در این لیست به شما معرفی کردیم از نظر درآمدی خیلی مطرح نیست، اما به دلیل میزان ارزشی که در جوامع ایفا می کند، همیشه پرمتقاضی بوده است.

شهریه: به طور متوسط هزینه تحصیل در آمریکا در هر سال برای دانشجویان خارجی حدود 37430 دلار است.

 

10.روانشناسی

یکی از بزرگترین نقاط قوت یک رشته روانشناسی تنوع بسیار زیاد مسیرهای شغلی است که برای فارغ التحصیلان در دسترس است. دانش آموزان می توانند تحصیلات و مدرک خود را طوری تنظیم کنند که بر زمینه های تخصصی که برای علایق آنها جذاب است تمرکز کنند. این رشته معمولا آینده خوبی برای محصلان خود به دنبال دارد.

شهریه: هزینه برنامه روانشناسی در دانشگاه های آمریکایی 7413 دلار برای ساکنان ایالت و 25548 دلار برای دانشجویان خارجی است.

ویزای تحصیلی آمریکا

جمع بندی

ویزای تحصیلی آمریکا، به عنوان یک هدف بزرگ برای بسیاری از متقاضیان خارجی تحصیل در این کشور محسوب می شود. ایالات متحده مهد بزرگترین دانشگاه های رتبه برتر دنیا است، به همین دلیل از نظر سطح کیفی و استانداردهای آموزشی در حدی قرار دارد که سالانه هزاران دانشجو خارجی را به خود جذب می کند.

اگرچه با توجه به آنچه در این مقاله گفتیم، دریافت ویزای دانشجویی آمریکا بسیار سخت است، اما غیر ممکن نخواهد بود. بهتر است قبل از درخواست پذیرش تمامی جوانب کار را بسنجید تا درخواست ویزای شما رد نشود.

همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران و وکلای ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا میتوانید سوالات خود را در قسمت مشاوره رایگان مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید. همچنین میتوانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

مطالب پیشنهادی:

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

12 + 10 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *