ویزای آفریقای جنوبی توریستی

مدت اقامت

طبق رشته درخواستی

مدت اعتبار

طبق رشته درخواستی

مدت اخذ ویزا

هزینه

طبق درخواست

هشدار ها : لطفا از سپردن پاسپورت و مدارک شناسایی خود به افراد ناشناس خودداری نمایید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای آفریقای جنوبی توریستی

شاید سخت ترین قسمت درخواست ویزای گردشگری هر کشور از جمله ویزای توریستی آفریقای جنوبی ، بخش جمع آوری اسناد و مدارک آن باشد. بسیاری از افراد قادر به تکمیل مدارک خواسته شده نیستند یا در ارائه کامل و بدون کم و کاست اسناد کوتاهی می کنند، که این می تواند باعث ریجکت درخواست آن ها شود. پس باید قبل از ارائه درخواست خود به سفارت این کشور مطمئن شوید که همه چیز تکمیل است. این مدارک شامل موارد زیر می شوند.

 • گذرنامه دارای اعتبار حداقل تا 1 ماه پس از تاریخ برگشت از سفر با دارا بودن حداقل 2 صفحه خالی
 • پرداخت هزینه مربوط به ویزا
 • ارائه اظهارات بانکی برای اثبات توانایی مالی و بودجه کافی برای پرداخت هزینه های سفر
 • ارائه اسناد مربوط به فرزندان، اسناد مربوط به حضانت یا سرپرستی آن ها، نامه رضایت سرپرست خردسال بدون همراه
 • بیانیه هدف از سفر به آفریقای جنوبی
 • ارائه دو عکس رنگی از پاسپورت
 • تکمیل فرم درخواست ویزا به صورت کامل
 • بلیط رفت و برگشت مسافرت با هواپیما

ارزانترین نرخ خدمات ویزای آفریقای جنوبی را در ویزا724 به صورت مستقیم دریافت می کنید

هزینه ویزای آفریقای جنوبی

90 روز کاری

همکار: 330 دلار

مسافر: 350 دلار

در صورت تمایل خدمات رزرو هتل و پرواز در ویزا724 ارائه می گردد. برای اطلاعات بیشتر با ما درباشید.

خلاصه

بسیاری از افراد مایل هستند ویزای توریستی آفریقای جنوبی دریافت کنند تا بتوانند با استفاده از آن سفری هیجان انگیز و خاطره ساز را به این کشور داشته باشند. آفریقای جنوبی به دلیل زیرساخت های توریستی عالی و انتخاب متنوع اقامتگاه ها، از ارزان قیمت گرفته تا لوکس و گران بسیار معروف است. برترین مقصد گردشگری آفریقای جنوبی دارای خطوط ساحلی و سواحل زیبا در نزدیکی آن است، بسیاری از تورهای تماشای نهنگ، مناظر شگفت انگیز و دارای یک منطقه ساحلی پیاده روی با تعداد زیادی رستوران و مکان های خرید عالی برای بازدیدکنندگان تدارک دیده شده است تا مسافران از هر نقطه از دنیا از گردش در این فضا لذت ببرند.

اما برای شروع یک سفر هیجان انگیز به این منطقه نیاز به دریافت ویزا دارید. آنچه که ما قرار است در اینجا از آن صحبت کنیم، شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای گردشگری آفریقای جنوبی، هزینه درخواست ویزا، نحوه درخواست و علل ریجکت شدن درخواست از سوی سفارت این کشور است.

مقدمه

برای درخواست ویزای توریستی آفریقای جنوبی چه اسنادی لازم است؟ مراحل درخواست این ویزا و نحوه انجام آن چگونه است؟ آیا برای دریافت ویزای گردشگری این کشور باید هزینه پرداخت کنیم؟ شهرت آفریقای جنوبی به عنوان یک مقصد گردشگرپذیر بالاست. این جذابیت را افرادی که حتی یکبار به این کشور سفر کرده اند بیشتر درک می کنند. همین باعث شده است که اغلب آن ها سفر به این نقطه از دنیا را به دیگران نیز پیشنهاد دهند.

شهرهای آفریقای جنوبی مقصد مناسبی برای گذراندن تعطیلات متفاوت است. در اینجا می توانید با سواحل فوق العاده چشم نواز، مجموعه بازی های سرگرم کننده و مشهور در دنیا، مکان های تاریخی مربوط به جنگ و کوه های با عظمت و بسیاری دیگر از جذابیت های مورد توجه به عنوان یک توریست آشنا شوید و به معنای واقعی کلمه از آن لذت ببرید.

این کشور برای هر قشری با هر سطح بودجه مناسب است. این به خود شما بستگی دارد که بخواهید در یک خانه روستایی یا کمپینگ ها اقامت کنید یا در یک هتل لوکس فوق لاکچری و پنج ستاره، در اصل این کشور برای بودجه جیب شما مناسب خواهد بود. با این اوضاع و احوال بیایید ببینیم که چگونه می توان به این کشور سفر کرد؟ آیا آفریقای جنوبی از آن کشورهایی است که برای پذیرش مسافران بین المللی مجوز ورود یا همان روادید را صادر می کند؟

ویزای توریستی آفریقای جنوبی

شرایط درخواست ویزای توریستی آفریقای جنوبی

شرایط درخواست ویزا گردشگری آفریقای جنوبی از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود. برای مثال برخی از کشورها بدون صدور روادید از این کشور قادر به سفر آن هستند. علاوه بر این افراد زیر از دریافت این مجوز معاف هستند.

 • دارندگان گذرنامه یا سند مسافرتی آفریقای جنوبی
 • رانندگان تجاری برخی خودروهای سنگین
 • افراد مرتبط با نظامیان آفریقای جنوبی
 • داوطلبان وابسته به سازمان ملل متحد

تبعه های برخی از کشورها در صورتی که اقامت کمتر از 30 روز داشته باشند، نیازی به پرداخت هزینه ویزا نخواهند داشت. اما مسافران کشور ما هم باید ویزا دریافت کنند و هم هزینه آن را پرداخت کنند.

برای اینکه به این کشور سفر کنید، نیاز دارید تا با استفاده از اسناد و مدارکی نشان دهید که علاقه دارید که پس از سفر به کشور خود برگردید. همچنین برای دریافت روادید این کشور باید فاقد هر گونه سابقه کیفری باشید. از دیگر شرایط لازم برای دریافت ویزای گردشگری آفریقای جنوبی، ارائه بیانیه هدف از سفر برای قانع کردن افسر ویزا است، پس تا می توانید آن را با دقت بنویسید. شاید کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی خبره یا کسی که قبلا سفر موفق به این کشور داشته، بهترین پیشنهاد برای شما باشد.

ویزای آفریقای جنوبی

تمکن مالی مورد نیاز ویزای توریستی آفریقای جنوبی

ویزای بازدید کننده برای مسافران بین المللی آفریقای جنوبی صادر می شود که به آن ها اجازه می دهد به طور موقت برای اهداف تجاری یا گردشگری به این کشور سفر کنند. این ویزا هم هدف شما از سفر به آفریقای جنوبی را نشان می دهد و هم اثبات می کند که شما برای سفر به این کشور مورد قبول افسر ویزا و برای سفارت قابل اعتماد بوده اید.

اما یکی از موارد مهم هنگام درخواست ویزای اغلب کشورها چه گردشگری، چه کاری، چه تجاری و چه توریستی، میزان تمکن مالی و اثبات توانایی ساپورت هزینه های متقاضی در این کشور است.

اطلاعات دقیقی از میزان تمکن مالی مورد نظر اداره مهاجرت آفریقای جنوبی در دسترس نیست، اما می توانید قبل از درخواست با سوال از سفارت پاسخ پرسش خود را دریافت کنید. اما به طور کلی یک قاعده وجود دارد که باید از آن پیروی کنید. برای مثال مدت زمان اقامت خود را در کشور مقصد محاسبه کنید. هزینه روزانه هر نفر را که در این کشور باید متحمل شوید، تخمین بزنید و در نهایت با ضرب به یک عدد کلی برسید. در نهایت معمولا باید کمی بیشتر از میانگین هزینه در حساب بانکی خود داشته باشید تا مجوز ورود به آفریقای جنوبی برای مقاصد گردشگری به شما اعطا شود.

هزینه های دولتی ویزای گردشگری آفریقای جنوبی

برای صدور ویزای توریستی آفریقای جنوبی هزینه ای دریافت می شود و باید این هزینه آن را با توجه به اطلاعات سفارت بررسی کنید؛ زیرا این هزینه سالانه به روز می شود. هزینه ای که بابت درخواست ویزای گردشگری آفریقای جنوبی درخواست می شود، در کشورهای مختلف با ارزهای مختلف قابل پرداخت است.

هزینه ویزای آفریقای جنوبی با توجه به نوع ویزا و سرعت پردازش آن متفاوت است. برای مثال سه گزینه سرعت پردازش وجود دارد که هر یک از آن ها هزینه خاص خود را خواهند داشت. سرعت پردازش عادی و استاندارد، سرعت پردازش سریع و سرعت پردازش ویژه.

با توجه یه اینکه کدام یک از این روش ها را برای بررسی ویزای گردشگری آفریقای جنوبی انتخاب می کنید، هزینه آن هم متفاوت خواهد بود. این هزینه به طور متوسط بین 29 تا 90 دلار آمریکا متغیر خواهند بود. به عبارتی هزینه ویزای این کشور برای ویزای بازدید کننده برنامه DHA 425 رند و هزینه خدمات VFS آن 1350 رند خواهد بود.

هزینه ویزای توریستی آفریقای جنوبی

نحوه ثبت درخواست ویزای گردشگری آفریقای جنوبی

شاید راحت ترین راه برای برخی از افراد این باشد که به صورت مراجعه حضوری به کنسولگری آفریقای جنوبی کارهای مربوط به ویزای گردشگری این کشور را انجام دهند. برای این کار شخص متقاضی باید قبل از حضور در محل سفارت آفریقای جنوبی، درخواست خود را به صورت الکترونیکی ارائه دهد و برای کارهای مربوط به انگشت نگاری وقت سفارت رزرو کند. برای این کار باید به سایت رسمی اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنید و فرم های مربوطه را برای بررسی درخواست ویزا پر کنید.

پس از گذر از این مرحله به شما وقت سفارت برای بررسی درخواست ویزای توریستی آفریقای جنوبی داده می شود که باید با ارائه اسناد و مدارک و برای مصاحبه مربوط به دریافت ویزا خود را برای رفتن به کنسولگری این کشور آماده کنید.

اما کشور آفریقای جنوبی شرایط دریافت گذرنامه الکترونیکی برای برخی از کشورها از جمله کامرون، کنگو، اتیوپی، هند، مکزیک، فیلیپین، عربستان، چین، کنیا، نیجریه، پاکستان، اوگاندا و البته کشورمان فراهم کرده است. این طرح که به صورت آزمایشی در حال اجرا است به متقاضیان خدمات غیر حضوری درخواست ویزا را ارائه می دهد.

ایرانیان می توانند برای سفرهای کوتاه گردشگری از طریق evisa درخواست خود را ارائه دهند. البته ناگفته نماند این به معنای عدم مراجعه حضوری به شکل کامل نیست و متقاضیان هنوز باید به سفارت مراجعه کنند. بر این اساس متقاضیان دریافت ویزای گردشگری آفریقای جنوبی می توانند فرم درخواست را پر کنند. در این فرم اطلاعات مختلفی از جمله نام، تاریخ تولد، ملیت، کشور پاسپورت، محل تولد، اطلاعات تماس، شماره پاسپورت و صدور پاسپورت و تاریخ انقضای آن باید ارائه شود.

زمان پردازش و بررسی این روش نهایتا سه روز کاری است و پس از دریافت متقاضی می تواند تا 30 روز در آفریقای جنوبی اقامت داشته باشد. البته این زمان تا 60 روز بعد هم قابل تمدید خواهد بود.

ویزای توریستی آفریقای جنوبی

عوامل اصلی ریجکتی ویزای توریستی آفریقای جنوبی

پارامترهای مختلفی هستند که می توانند مانع صدور ویزای شما توسط سفارت آفریقای جنوبی شوند. در حالی که مقامات رسیدگی کننده ویزای آفریقای جنوبی موظف نیستند دلایلی را برای وتوی ویزا ارائه دهند، انگیزه های اولیه برای رد ویزا از عدم ارائه دلایل کافی برای سفر و اثبات ناکافی بودجه (برای حمایت از اقامت در مقصد) تا سابقه سفرهای نامنظم  یا تراول هیستوری نامناسب متفاوت است. به طور کلی این دلایل می توانند شامل موارد زیر باشند.

 • بی ثباتی مالی
 • داشتن سابقه سفر نامناسب
 • انتخاب اشتباه ویزا
 • عدم ارائه اسناد و مدارک خواسته شده
 • پر کردن فرم به شکل ناقص یا اشتباه
 • عدم اعتبار گذرنامه
 • داشتن سوابق کیفری
 • عدم اثبات وابستگی به کشور مبدا برای بازگشت در موعد مقرر

ویزای توریستی آفریقای جنوبی

جمع بندی

از شهرهای بی نظیر آفریقای جنوبی گرفته تا سواحل جذاب و حتی فرهنگ جالب توجه این کشور می تواند برای افرادی که اهل سفر هستند یک نقطه هیجان انگیز برای ماجراجویی و ثبت خاطرات فراموش نشدنی باشد.

بناها و موزه های گوناگون، زندگی در خانه های روستایی، بر روی قله کوه و حتی در نزدیکی حیات وحش در فضای طبیعی، دیدار از پارک های مشهور، غذاهای متنوع و مقرون به صرفه، قایق سواری، بازدید از آکواریوم، شنا و آفتاب گرفتن لب ساحل تنها بخشی از جذابیت های آفریقای جنوبی برای گردشگران خارجی است.

ما در اینجا برای کسانی که دوست دارند سفری به این نقطه از دنیا داشته باشند و ویزای توریستی آفریقای جنوبی را دریافت کنند، درباره مسائل متعددی صحبت کردیم. از اسناد و مدارک، هزینه و شرایط لازم برای روادید گرفته تا نحوه درخواست و دریافت این ویزا. در نهایت می توانید با در پیش گرفتن این مسیر از تجربه یک سفر هیجان انگیز لذت ببرید.

مطالب مرتبط :

ویزای کانادا تضمینی بدون شینگن

ویزای دانش آموزی کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای تحصیلی

مهاجرت به کانادا

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

3 + 1 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *