مهاجرت از طریق پرورش ماهی در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۸/۲۹

 

 

فرآیند پرورش ماهی به صورت تجاری در مخازن و استخرها برای تولید غذا است. صنعت ماهیگیری کانادا نقش کلیدی در موفقیت اقتصاد کانادا دارد و ماهیگیری یک صنعت جهانی است. در کانادا، صنعت ماهی طیف گسترده ای از محصولات غذایی دریایی ایمن و پایدار را به بازارهای داخلی و بین المللی عرضه می کند. در ادامه این رمان قصد داریم تا ضمن معرفی شرایط شروع یک کسب و کار پرورش ماهی در این کانادا، به توضیح هزینه های آن نیز بپردازیم.با ما همراه باشید!

پرورش ماهی در کانادا

 DFO(دپارتمان شیلات و اقیانوس ها) بر مدیریت منابع آبی کانادا نظارت می کند و با ماهیگیران در سراسر این کشور همکاری می کند تا از پایداری اقیانوس ها و شیلات داخلی کانادا اطمینان حاصل کند. صنعت ماهیگیری کانادا بیش از 75 درصد محصولات برداشت شده و سپس فرآوری شده در کانادا را صادر می کند. ایالات متحده یکی از مهم ترین بازارها برای صادرات غذاهای دریایی کانادا است و حدود 64 درصد از تجارت غذاهای دریایی کانادا را تشکیل می دهد. همچنین چین (11%)، اتحادیه اروپا (10%)، ژاپن (4%) و هنگ کنگ (2%) نیز کشور های کلیدی هستند.

 

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا

 

مراحل راه اندازی پرورش ماهی در کانادا

کسب و کار پرورش ماهی یک سرمایه گذاری تجاری سودآور اقتصادی است. انواع زیادی از گونه های ماهی با رشد سریع وجود دارد. برداشت غیرمسئولانه ماهی منجر به کاهش گونه های طبیعی و انقراض برخی گونه های ماهی می شود. بنابراین، کسب و کار پرورش ماهی راهی برای حفظ گونه ها و جلوگیری از کاهش منابع طبیعی است. ماهی یک غذای غنی از پروتئین، خوشمزه و سالم با کلسترول پایین است. بنابراین ماهی و محصولات مرتبط با ماهی در سراسر جهان تقاضای زیادی دارند. پرورش ماهی نقش بسزایی در اقتصاد دارد و فرصت های شغلی بسیاری را در خدمات جانبی و عملیات ارائه می دهد. این تجارت مستلزم نظارت دقیق روزانه و دانش ویژه است.

 • یکی از مزیت های اولیه پرورش ماهی در کانادا این است که به شرکت ها این امکان را می دهد که تقریباً در هر مکانی ماهی تولید کنند و حتی تولید نژادهای خاص را کنترل کنند که در نهایت به برآورده شدن تقاضای مصرف کننده کمک می کند.
 • یکی دیگر از مزیت های اصلی پرورش ماهی این است که می تواند مقدار ثابتی ماهی را در طول سال در اختیار ما قرار دهد. بنابراین، از طریق استفاده از آبزی پروری، می توان از عرضه پایدار ماهی اطمینان حاصل کرد، که می تواند بسیار مهم باشد، به ویژه در مناطقی که جمعیت محلی برای بقا به این عرضه ماهی متکی هستند.
 • تجارت پرورش ماهی یک سرمایه گذاری تجاری پرسود در سراسر جهان است.
 • همچنین، پرورش ماهی منبع درآمد مهمی برای بسیاری از مردم فراهم می کند. بنابراین، به ویژه در مناطقی که فرصت‌های تجاری زیادی وجود ندارد، پرورش ماهی می‌تواند راهی عالی برای مردم محلی برای راه‌اندازی کسب‌ و کار خود و رهایی از فقر در بلند مدت باشد.
 • به سادگی می توانید ماهی ها را تا زمانی که برای فروش یا بازاریابی آماده شوند و نیازی به صید گسترده ماهی های وحشی نداشته باشند در تانک پرورش دهید.
 • به طور کلی، ماهی ها با طیف گسترده ای از مواد مغذی و غذاهای غنی شده با پروتئین یا گلوله ها در مزارع پرورش ماهی تغذیه می شوند. بنابراین ماهی های مزرعه سالم تر از ماهی های وحشی می شوند و در واقع انواع مختلفی از گونه های ماهی در سراسر جهان وجود دارد. بنابراین می توانید گونه های مورد نظر را برای کسب و کار پرورش ماهی خود انتخاب کنید. ماهی در سراسر جهان محبوب است، به همین دلیل یک بازار ماهی خود تاسیس شده برای شما وجود دارد و شما لازم نیست نگران باشید که آنها را کجا بفروشید.
 • شما می توانید یک کسب و کار پرورش ماهی را در مقیاس بزرگ یا کوچک راه اندازی کنید و همه اینها به منابع در دسترس شما بستگی دارد. و اگر بودجه یا پول کافی برای راه اندازی این تجارت ندارید، می توانید برای وام بانکی درخواست دهید.

مراحل شروع پرورش ماهی در کانادا

هزینه راه اندازی یا خرید یک مزرعه پرورش ماهی در کانادا

کسب و کار پرورش ماهی شامل دو نوع پرداخت هزینه است که عبارت است از هزینه های سرمایه ثابت و هزینه های عملیاتی. هزینه سرمایه ثابت بیشتر شامل حوضچه های ساخت و ساز، زمین و ساختمان، وسایل نقلیه برای حمل و نقل، کنتورهای اکسیژن، چندین مخزن و غیره می شود. اگرچه هزینه عملیاتی شامل خرید بچه ماهی یا تخم ماهی، برق، نیروی کار، سوخت، دارو، شیمیایی، بیمه، مالیات، هزینه حمل و نقل و سایر هزینه های نگهداری می شود. قبل از ورود به کسب و کار، باید محاسبه دقیق هزینه پروژه پرورش ماهی خود را تهیه کنید. محاسبات بسته به نوع ماهی که برای پرورش ماهی انتخاب می کنید، مساحت کل زمین و خروجی مورد نظر تغییر می کند.

اگر در حال راه اندازی یک مزرعه ماهی تجاری هستید، به زمینی برای استخرها، موتورها، تجهیزات برای حفاری استخرها، دستگاه های احیا، غذای ماهی، تجهیزات مدیریت استخر، تجهیزات پردازش ماهی، پمپ های تجاری و غیره نیاز دارید. محاسبه دقیق هزینه پروژه پرورش ماهی پیشنهادی قبل از شروع یک تجارت بر اساس نوع ماهی که برای پرورش انتخاب می کنید، بسیار متفاوت است. هزینه های راه اندازی می تواند کمتر از 100000 دلار یا بیش از 1 میلیون دلار باشد. برخی از تجهیزات اصلی این صنعت شامل موارد زیر است:

 • پمپ ها (10 تا 200 دلار)
 • تجهیزات تست آب(2000 تا 3000 دلار)
 • توری/ قرقره سین(متری 12 تا 25 دلار)
 • مخازن ماهی/ استخر(50 تا 500 هزار دلار، بسته به سایز و تعداد می تواند متفاوت باشد.)
 • دستگاه های هوادهی(26 تا 180 دلار)
 • گریدرهای ماهی(2 تا 30 دلار)

ماهی قابل پرورش در کانادا

گونه های ماهی قابل پرورش در کانادا

معمولاً باله ‌ماهی ‌ها با بیش از 26 گونه مختلف باله‌ ماهی، بزرگترین بخش صنعت در کانادا را تشکیل می‌دهند. پر طرفدار ترین گونه ماهی که معمولاً در کانادا پرورش می‌یابد، ماهی قزل آلا است. شورای ملی مراقبت از حیوانات مزرعه در حال تدوین اولین آیین نامه عملی کانادا برای باله ماهی های پرورشی است. در ادامه لیستی از ماهی های محبوب قابل پرورش در کانادا قید شده است:

 • قزل آلا(Trout)
 • چارچوب قطبی(char)
 • راک باس(Rock Bass)
 • دریاچه چوب(Lake Chub)

 

مطلب پیشنهادی : راه اندازی قنادی در کانادا

 

هزینه خرید زمین جهت راه اندازی پرورش ماهی در ده استان مهم کانادا

هزینه خرید زمین در ده استان مهم کانادا

دستمزد کارگران مزرعه پرورش ماهی در کانادا

متوسط ​​دستمزد یک پرورش دهنده ماهی 35047 دلار در سال و 17 دلار در ساعت در کانادا است. متوسط محدوده حقوق و دستمزد برای یک کشاورز ماهی بین است 28،537 $ و 41288 $. به طور متوسط، مدرک دبیرستان بالاترین سطح تحصیلات برای یک پرورش دهنده ماهی است.

کارگر مزرعه صدف:

حقوق: 16.50 دلار در ساعت

وظایف:

 • کمک به تکنسین های آبزی پروری در بهره برداری از جوجه کشی های ماهی یا سایر مزارع آبزیان.
 • دسته بندی صدف ها

کارگر کارخانه - فرآوری ماهی:

حقوق: 16.22 دلار در ساعت

وظایف:

 • حمل و نقل ماهی و صدف به محل کار.
 • نگهداری از ماشین آلات، تجهیزات و ساختمان های کشاورزی
 • مرتب کردن ماهی ها را بر اساس گونه، وزن و مقصد

پردازشگر محصولات جانبی ماهی

حقوق: 14.40 دلار در ساعت

وضایف:

 • برش، تمیز و کوتاه کردن ماهی یا غذاهای دریایی قبل از بازاریابی یا فرآوری بیشتر
 • مهارت های ویژه برش و پاک کننده های گیاهی ماهی و غذاهای دریایی.

مدیر آبزی پروری

حقوق: 100000 تا 180000 دلار در سال

وظایف:

 • مدیریت ماهی جوجه کشی، ماهی مزرعه یا دیگر مزرعه آبزی.
 • طراحی و ساخت قلم ها، ایستگاه های شناور و رشته ها یا نرده های جمع کننده برای مزارع دریایی.

 

بازرس ایمنی مواد غذایی

حقوق: 1229 دلار - 1546 دلار در هفته

وظایف: در ایجاد استانداردهای ایمنی مواد غذایی و همکاری با سایر وزارتخانه ها و سازمان های ایمنی مواد غذایی با شعب و آژانس های همکار همکاری می کند.

 

 


سوالات متداول


آیا در کانادا آبزی پروری امکان پذیر است؟

آبزی پروری، پرورش ماهی، صدف و گیاهان آبزی در آب شیرین یا شور است. در کانادا اولین بار از آبزی پروری برای تقویت ذخایر طبیعی استفاده شد. اکنون این یک صنعت تجاری در مقیاس بزرگ در سراسر کشور است که مزایای اقتصادی مستقیم و غیرمستقیم را برای بسیاری از اقتصادهای محلی و منطقه ای فراهم می کند.

کدام ماهیگیری برای کانادا ارزشمندتر است؟

ماهی قزل آلا، تخصص شیلات اقیانوس آرام، برای صادرات کنسرو می شود و با ارزش ترین کالای تولید ماهی کانادا را تشکیل می دهد. همچنین هالیبوت تازه و شاه ماهی کنسرو و فرآوری شده نیز صادر می شود.

قابل پرورش ترین ماهی در کانادا کدام است؟

گونه اصلی ماهیان پرورشی در کانادا توسط ماهی قزل آلا با 70.5 درصد از کل ماهیان در آبزی پروری و پس از آن صدف با 15.1 درصد پیشتاز است. آبزی پروری سهم قابل توجهی در اقتصاد کانادا دارد که مجموعاً 2.1 میلیارد دلار درآمد و شغل در کانادا در سال 2009 داشته است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.