ویزای بشر دوستانه


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۱۱/۲۱

 

ویزای بشر دوستانه

 

توجه :ویزا724 هیچگونه فعالیت ویزای بشردوستانه یا پناهندگی ندارد. لطفا با دفاتر ما تماس نگیرید. این صفحه فقط جهت راهنمایی ست.

ویزای بشر دوستانه چیست؟

احتمالا چیزهایی در مورد ویزای بشر دوستانه شنیده اید و می خواهید بدانید که آیا می توانید از این طریق مهاجرت کنید یا نه. ما در این مقاله قصد داریم در مورد شرایط مهاجرت از طریق درخواست ویزای بشر دوستانه، مدارک مورد نیاز و کشورهایی که این نوع ویزا را به ایرانی ها ارائه می دهند، صحبت نماییم.


ویزای بشر دوستانه (Humanitarian visa) در واقع، مختص متقاضیانی است که نیاز به حمایت بین المللی دارند و به هر دلیلی در کشور خود احساس ناامنی می کنند. در چنین شرایطی به متقاضی اجازه داده می شود تا زمانی که به درخواست تقاضای اقامت او رسیدگی می شود، به دلایل انسان دوستانه و با شرایط زندگی اولیه، در کمپ ها یا اردوگاه های پناهندگان آن کشور بماند.

 

* روشهای قانونی مهاجرت بسیار است؛ اگر تمایل دارید به صورت قانونی به کانادا مهاجرت کنید؛ می توانید به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه بفرمایید.

 

توجه 2: ارزانترین روش مهاجرت به آمریکا، لاتاری ست. به جای ویزای بشردوستانه می توانید در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

* اگر میخواهید پروسه ثبت نام لاتاری بدون خطا انجام شود، می توانید ثبت نام را به ما بسپارید و به لینک > پیش ثبت نام لاتاری مراجعه بفرمایید.

* اگر میخواهید پروسه لاتاری آمریکا را خودتان انجام دهید می توانید به لینک > ثبت نام لاتاری مراجعه بفرمایید.

 

ویزای بشر دوستانه چیست

 

ویزای بشر دوستانه برای چه افرادی مناسب است؟

همانطور که اشاره شد ویزای بشر دوستانه زمانی صادر می شود که متقاضی ویزا نیاز به حمایت بین المللی دارد. در این موارد متقاضی باید شرایطی داشته باشد که عبارت است از:

 

 • خطر سیاسی فرد متقاضی را تهدید کند.
 • فرد متقاضی در کشوری زندگی کند که در شرایط جنگ های داخلی و یا خارجی قرار دارد.
 • فرد متقاضی ویزا، تهدید شده و در خطر جانی قرار داشته باشد.
 • فرد متقاضی مورد آزار و اذیت قرار گرفته باشد.
 • فرد متقاضی در کشوری زندگی کرده باشد که قوانین و تبعیضات مذهبی، نژادی، جنسی و ملیتی بر آن کشور حاکم باشد.

 

علاوه بر اینکه ویزا بشر دوستانه به تنهایی یک مسیر مهاجرتی به حساب می آید، می توانند به عنوان ابزاری برای تسهیل پذیرش در سایر مسیرهای مهاجرتی مانند برنامه های حمایت مالی و انواع بورسیه ها نیز عمل نماید.

 

مدارک و مراحل درخواست ویزای بشر دوستانه چیست؟

قوانین درخواست ویزای بشر دوستانه در کشورهای مختلف متفاوت است. به طور مثال در برخی کشورها از جمله آرژانتین، برزیل، فرانسه، سوئیس، ایتالیا، فقط به افرادی که نیاز به حمایت بین المللی دارند محدود نمی شود، اما معمولاً تعداد محدودی دارد و با صلاحدید آن کشور صادر می شود. اما یک قانون کلی برای درخواست این نوع ویزا وجود دارد و آن این است که فرد متقاضی می بایست اثبات نماید در صورت بازگشت به کشورش، زندگی پر مخاطره ای خواهد داشت.


پیش از هر چیز برای درخواست ویزای بشر دوستانه می بایست اثبات نمایید شهروندی کشور مبدا را دارید. بدین معنی که باید پاسپورت و مدارک هویتی معتبری از کشور مبدا داشته باشید. علاوه بر این می بایست مدارک مستند و معتبری دال بر اقامت و زندگی پر خطر در کشور مبدا نیز ارائه دهید.


سپس می بایست از کشور مقصد درخواست پناهندگی نمایید. پس از آن، کشور مقصد با توجه به شرایط متقاضی، ویزا را صادر می نماید. به طور معمول مدت اعتبار این ویزا طولانی بوده و عموما به دریافت اقامت دائم آن فرد در کشور مورد نظر ختم می شود. البته این را نیز باید بگوییم که صدور ویزای بشر دوستانه نیز مدت زمان زیادی طول می کشد. در واقع، چیزی در حدود 18 تا 48 ماه زمان می برد. 

 

شرایط درخواست ویزای بشر دوستانه

 

در چه کشورهایی امکان درخواست ویزای بشر دوستانه وجود دارد؟

اما بهترین کشورها برای درخواست ویزای بشر دوستانه چه کشورهایی هستند؟ موضوعی است که در این قسمت به آن خواهیم پرداخت. در سال 2021 بیشترین تعداد صدور ویزای پناهندگی را به ترتیب کشورهای آلمان، استرالیا، کانادا، فرانسه، سوئیس، سوئد و انگلیس ثبت کرده اند. 

 

آلمان

با وجود اینکه شرایط کمپ های پناهندگی در آلمان وضعیت مناسبی ندارند، اما ویزای بشر دوستانه آلمان متقاضیان بسیاری دارد و آلمان بالاترین آمار صدور این نوع ویزا در سال های گذشته را به خود اختصاص داده است. اما توجه داشته باشید آلمان هنوز برنامه ای برای پذیرش از این طریق در سال 2023 اعلام نکرده است.

 

استرالیا

در حال حاضر، در میان کشورهایی که ویزای بشر دوستانه صادر می کنند، استرالیا بهترین گزینه است. ویزای بشر دوستانه استرالیا به 5 زیر شاخه تقسیم می شود:

 

 • ویزای کلاس 200

که مختص کسانی است که از درون کشور خود درخواست ویزا می کنند و به ویزای REFUGEE مشهور است. این ویزا، یک ویزای بسیار سخت گیرانه به حساب می آید.

 • ویزای کلاس 201

این ویزا برای کسانی صادر می شود که از نظر اعتقادات شخصی، مذهبی و دینی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

 • ویزای کلاس 202

برای افرادی بالاتر از 18 سال ساکن استرالیا یا نیوزلند که با نقض آشکار حقوق بشر مواجه شده اند، صادر می شود.

 • ویزای کلاس 203

این ویزا به ویزای نجات مشهور است و برای مواردی که توسط UNHCR به استرالیا ارجاع داده شده باشند، صادر می شود. این نوع درخواست سریع بررسی شده و فرد واجد شرایط به سرعت ویزا می شود.

 • ویزای کلاس 204

این ویزا مخصوص بانوان است. زنانی که خارج از کشور خود هستند و زندگی پر مخاطره ای دارند. 

 

درخواست ویزای بشر دوستانه

 

کانادا

برای درخواست ویزای بشر دوستانه کانادا که به ویزای H&C (humanitarian and compassionate grounds) معروف است، می بایست شرایط خاصی داشته باشید که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:


برای آشنایی با شرایط زندگی در کانادا به لینک « کار و زندگی مردم در کانادا» مراجعه نمائید.

 

 1. مهمترین شرط برای درخواست ویزای H&C این است که فرد متقاضی می بایست چند سالی را در خاک کانادا زندگی کرده باشد. یا یکی از افراد فامیل یا خانواده وی در حال زندگی در خاک کانادا باشند. یا با ویزای توریستی کانادا بارها به این کشور سفر کرده باشد. در هر صورت حضور فرد متقاضی در خاک کانادا برای درخواست ویزا، الزامی است.
 2. شانس موفقیت ویزای بشر دوستانه کانادا چیزی در حدود 20% است اما میزان تسلط فرد متقاضی بر یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسه شانس وی برای دریافت ویزا را بالا می برد.
 3. برای درخواست ویزای بشر دوستانه کانادا می بایست 550 دلار به ازای افراد بزرگسال و 150 دلار برای فرزندان پرداخت شود.

 

فرانسه

به طور کلی ویزای بشر دوستانه فرانسه یکی از سخت ترین روش های مهاجرت است. در حال حاضر این ویزا تنها برای یک چهارم متقاضیان صادر می شود و تحت حفاظت OFPRA قرار می گیرند. مابقی متقاضیان به کشور مبدا دیپورت می شوند. اما در نهایت، آنهایی که با درخواست شان موافقت شده است، یک مجوز اقامت 10 ساله  قابل تمدید، دریافت می کنند.


برای آشنایی با شرایط زندگی در فرانسه به لینک « هزینه زندگی در فرانسه» مراجعه نمائید.

 

انگلیس

مدت اجازه اقامت ویزای بشر دوستانه انگلیس شش ماه است و پس از این مدت فرد متقاضی می تواند به مدت 5 سال در خاک انگلیس اقامت داشته باشد. در نهایت نیز با تایید واجد شرایط بودن، می تواند اقامت دائم انگلیس را دریافت نماید.

 

برای آشنایی با شرایط زندگی در انگلستان به لینک « هزینه زندگی در انگلیس» مراجعه نمائید.

 

طبق آمار تقریبا با 33% از تقاضای شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای بشر دوستانه انگلیس موافقت می شود. کمپ های پناهندگی انگستان یکی از بدترین کمپ ها پناهندگی هستند و ممکن است با خطرات بهداشتی، مالی و جانی جدی روبرو شوید.

 

شرایط دریافت ویزای بشر دوستانه آمریکا

دولت آمریکا به افرادی که امکان پذیرش در کشور آمریکا را نداشته یا اینکه درخواست آنها رد شده است، اجازه میدهد تا از طریق ویزای بشر دوستانه به این کشور سفر نمایند. در صورتی که دلایل اضطراری قانع کننده‌ای داشته باشید، می توانید به طور موقت وارد کشور آمریکا شوید‌. در ادامه پس از ورود به کشور آمریکا می توانید برای دریافت وضعیت آزادی مشروط بشر دوستانه درخواست دهید.

همه افراد توانایی آزادی مشروط بشر دوستانه را دارند. با این حال باید شرایط لازم برای دریافت این ویزا را احراز نمایید. در غیر این صورت باید از روال عادی صدور ویزا که توسط وزارت امور خارجه آمریکا تعیین شده است، پیروی نمایید. در ضمن وزارت امور خارجه، این اجازه را به متقاضیان می دهد که از شرایط دریافت ویزای بشر دوستانه به عنوان راهی برای دور زدن روال عادی صدور ویزای آمریکا استفاده کنند.

 

شرایط مهاجرت از طریق ویزای بشر دوستانه

 

شرایط دریافت ویزای بشر دوستانه نروژ

کشور نروژ یکی دیگر از ارائه دهندگان ویزای بشر دوستانه به افراد خارجی است. وزارت امور خارجه نروژ به افرادی که دارای مشقت های سیاسی و سایر ملاحظات انسانی قانع کننده هستند، اجازه اقامت در نروژ را صادر خواهد نمود. شرایط اعطای این مجوز برای اقامت در کشور نروژ، نسبتاً سخت بوده و به پناهجویانی اعطا می‌شود که حداقل پاسپورت معتبری داشته باشند. در این صورت می توانند جهت دریافت ویزای بشر دوستانه از کشور نروژ درخواست نمایند.

 

ویزای بشردوستانه در کشور سوئیس

ویزای بشر دوستانه در کشور سوئیس، توسط دبیرخانه دولتی مهاجرت اعطا می‌شود. این ویزا زمانی صادر می‌شود که خطراتی زندگی فرد را در یک منطقه جغرافیایی تهدید کند. این درخواست باید به صورت شخصی، توسط فرد متقاضی در یکی از سفارت ها و کنسولگری های کشور سوئیس ارسال شود. این کنسولگری ها برای اعطای این ویزا، هیچ هزینه ای دریافت نخواهند کرد. با این حال، هزینه های مربوط به سفر و ترجمه مدارک بر عهده شما خواهد بود.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


انور حسنی :

چیطور میتونم ویزای بشر دوستانه استرلیا را چیطور میتونم بدست بیاورم ؟ کدام کشور بشتر مهاجر میپذیرد

شهرام دانش :

من یک ایرانی از قومیت بلوچ و مذهب اهل سنت هستم.چند سالی هست به دلیل عقاید سیاسی،مذهبی و قومی تحت تعقیب رژیم جمهوری اسلامی قرار دارم.من حدود 7سال در بدترین شرایط در کشور پاکستان و شهر کراچی حضور داشتم اما شرایط سخت در یک کشور دیگر مثل پاکستان مرا مجبور کرد به ایران برگردم با تمام خطراتی که در برگشت به ایران داشتم مجبور شدم به ایران برگردم.حالا دوباره بعد از جریان جمعه خونین زاهدان دوباره شرایط سخت تری برایم پیش آمد و دوباره آمدم پاکستان تا اینکه با این ویزای بشر دوستانه آشنا شدم حالا از شما خواهش میکنم کمک کنید تا از این شرایط سخت دربیام.ممنون از لطف شما. شهرام دانش

احمدولی :

سلام وقت بخیر من نظامی هستم وتقدیر نامه خارجی هم دارم

عارف محمدی :

سلام وقت بخیر من نیاز به کمک دارم بابام ولم کرده با مامانم زندگی میکنم چیزی نداریم از ترس طالب های امدم به ایران پناوردم خیلی وضعیتم خرابه کمک کنید. لطف

آرش فیضی :

سلام و درود خدمت شما من یک تبعه افغانی داخل ایران هستم آیا امکانی هسن که بتونم ویزای بشر دوستاته یکی از کشور های اروپایی رو دریافت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.

Rahmatulah :

سلام وعرض ادب.. بنده محصیل سال آخر دندانپزشکی هستم از کشور افغانستان اما متاسفانه به دلایل شرایط نابسامان اقتصادی مجبور شدم مهاجرت کنم و فعلا در کشور ایران هستم چطور و به کدام کشور ها خواست پناهندگی بدهم که شانس شان بالاتر هست ، ممنون..!

hamed :

سلام حامد محمدی استم یک تن از نظامی ها افغانستان فعلا در تهران زنده کی میکنم مدت دو سال میشه جانم خودم فامیل در خطر بود طالب ها تهدیدم کردن فرار کردم به کشور ایران پنا آوردم لطفا با همکاری کنید

sara :

باسلام من وپسرم9سال باکیس مذهبی در ترکیه پناهنده بودیم وقبولی سازمان ملل داریم و پسرم بصورت غیرقانونی وارد انگلیس شد والان تازه اقامت گرفته و من بدلیل مشکلات به ایران ریپورت شدم آلان چطور میتونم پیش پسرم برم باچه ویزایی یه راهی برام بذارین ؟

سلام

در صورت داشتن دعوت نامه از پسرتان میتوانید با ویزای توریستی اقدام کنید.

 لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

visa724.com/تماس-باما

لینداکاظمی :

سلام و عرض ادب من درحال تحصیل کلاس دهم هستم و میخواستم بپرسم از چه روشی میتونم به اروپا مهاجرت کنم ممنونم

با سلام

با توجه به شرایط شما در صورت داشتن تمکن مالی میتوانید درخواست ویزای دانش آموزی دهید،لطفا با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

visa724.com/تماس-باما

sanaz :

سلام من ارشد معماری هستم و باوجود اینکه 10 مقاله کنفرانس بین المللی و 2 اکسپت isi و همچنین تجربه عضویت در کارهای پژوهشی را داشتم، اما متاسفانه ب دلیل معلولیت حرکتی ک دارم هیچ شرکت و ارگان دولتی و حتی خصوصی با درخواست کارم موافقت نکردن و عملا بعد از این همه تلاش و سختی ها و شرایط سخت و نامناسب فضاهای شهری و... حالا ک میبایست از نتایج زحماتم و حداقل از یک کار و درآمد برای گذران زندگیم ب عنوان یک انسان بهرمند بشم، متاسفانه از کوچکترین حقوق انسانی هم محروم هستم. لطفا بفرمایید ک شرایط من برای ویزاشدن مناسب هست؟ و اینکه کدوم کشور شرایطش مناسب تر برای افراد معلول. با تشکر از شما.

با درود 

باید به سفارت کشورهای مذکور مراجعه بفرمایید.

Saeid pardis :

سعید ردیس سلام من یک معلم هستم با 29 ستل سابقه تدریس در مقطع متوسطه دوم با مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق( الکترونیک) از دانشگاه ازاد قزوین با توجه به حقوق پایین معلم و قوانین ظالمانه این کشور که باعث اذیت و ازار و از دست رفتن خانه و زندگی شده. چگونه از ویزای بشر دوستانه استفاده کنم و به گشور ایتالیا یا المان مهاجرت کنم. ممنونم

لیلا مرادی منفرد :

سلام من به معلم هستم رشته تحصیلی من زبان انگلیسی هست و 20 سال سابقه تدریس در مدرسه ایتدایی دارم با توجه یه شرایط موجود و وضعیت حقوق معلمان در کشور چطور می تدانم از ویزای بشر دوستانه استفاده کنم ‌ ایا امکانش هست ؟ زبان المانی هم سطح B1می خوانم

با درود

بعید از بخاطر حقوق ‌ویزای بشر دوستانه بگیرید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.