وقت سفارت بلژیک


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۱۰/۱۳

وقت گرفتن سفارت بلژیک

 

 قبل از مهاجرت به بلژیک مهم است که افراد برای انجام کارهای بیومتریک یا تحویل مدارک از سفارت بلژیک زمان را برای این موارد دریافت کنند. ما در این بخش درباره نحوه تعیین وقت سفارت بلژیک به شما توضیحاتی می دهیم. تا انتها همراه ما باشید.

توصیه می شود بدون داشتن دعوتنامه از اقوام درجه یک برای ویزای بلژیک اقدام نفرمایید؛ شانس بسیار ضعیفی دارد. 

برای محدوده شینگن در ویزا724 می توانیم برای ویزای فرانسه و ویزای ایتالیا به صورت فول گارانتی اقدام کنیم.


اولین مرحله برای درخواست وقت سفارت بلژیک، مراجعه به سایت VFSGLOBAL است. با مراجعه به این سایت صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود که شما در کادر ابتدای صفحه مبدا و مقصد خود را وارد می کنید.

 

مهاجرت به بلژیک

در صفحه جدید سه مرحله اصلی برای شما نمایش داده می شود. برای ادامه مراحل باید به پایین صفحه بروید.

 

تعیین وقت سفارت بلژیک

 

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا


در این بخش انواع ویزا، مراحل و گزینه تعیین وقت وجود دارد. برای انتخاب زمان بر روی گزینه تعیین وقت کلیک کنید.

 

تعیین وقت سفارت بلژیک


در صفحه جدید توضیحاتی درج می شود و همچنین در یک قسمت متن گزینه تعیین وقت وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید.

 

تعیین وقت سفارت بلژیک


با کلیک بر روی گزینه تعیین وقت به صفحه جدیدی وارد می شوید. در این صفحه باید ایمیل و پسورد خود را وارد کنید و در صورتی که قبلا به این سایت وارد نشده اید از گزینه NEW USER استفاده کنید و به عنوان یک کاربر جدید وارد شوید.

 

تعیین وقت سفارت بلژیک از ایران


با وارد کردن ایمیل و اطلاعات به صفحه جدیدی با هدف تعیین وقت وارد می شوید. از سمت چپ گزینه SCHEDULE APPOINTMENT را انتخاب کنید.

 

تعیین وقت سفارت بلژیک


در صفحه جدید مبدا، مقصد، نوع ویزا و محل قرار را مشخص کنید.

 

نحوه ی گرفتن وقت از سفارت بلژیک


با ثبت موارد گفته شده به شما یک لینک نمایش داده می شود که با کلیک بر روی آن در یک کادر اولین زمان موجود نمایش داده می شود.

 

وقت آنلاین سفارت بلژیک


با انتخاب زمان در جدول برای شما یک فایل گذاشته می شود، آن را دانلود کنید و زمان ملاقات را مشاهده کنید. همچنین اگر قصد داشته باشید که برای چند نفر قرار ملاقات تعیین کنید می توانید اطلاعات افراد را به صورت تک به تک وارد کنید. اطلاعات مورد نیاز در این مورد عبارتند از نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل، شماره پاسپورت و... در کادر زیر مشاهده می کنید.

 

وقت غیر حضوری سفارت بلژیک

 

با سپری کردن مراحل فوق یک ایمیل برای شما ارسال می شود که در آن روز و ساعت مراجعه به سفارت ذکر شده است؛ در صورتی که قصد مراجعه ندارید می توانید از طریق همان ایمیل اقدام به لغو جلسه ملاقات کن

دریافت وقت سفارت ایتالیا  و وقت سفارت تحصیلی ایتالیا در ویزا724 به صورت VIP دریافت می شود.

اگر قصد دریافت ویزای آلمان را دارید می توانید به صفحه ویزای آلمان و صفحه وقت سفارت آلمان مراجعه بفرمایید.

ید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های مهاجرت به بلژیک به لینک > شرایط مهاجرت به بلژیک مراجعه نمایید.

 

آپدیت جدید گرفتن وقت سفارت بلژیک در vfs:

آموزش تصویری گرفتن وقت سفارت بلژیک در تهران

برای دریافت وقت سفارت بلژیک در شهر تهران باید به وبسایت رسمی کارگزاری سفارتخانه این کشور در ایران یعنی VFS Global مراجعه نمایید. این وب سایت کارگزاری رسمی سفارت خانه بلژیک در تمامی کشورهای جهان به شمار می رود. وب سایت برای سفارت بلژیک در ایران به زبان فارسی بوده و می توانید به راحتی نسبت به ثبت درخواست خود جهت وقت سفارت بلژیک در ایران اقدام نمایید. برای شروع روند درخواست وقت سفارت بلژیک در ایران لازم است تا روندی را که بر اساس تصاویر زیر قرار داده ایم، در وبسایت رسمی کارگزاری این سفارت در ایران پیروی نمایید. 

 

برای مراجعه به کارگزاری رسمی سفارت بلژیک در ایران باید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://visa.vfsglobal.com/irn/fa/bel

 

رزرو وقت

 

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، هنگامی که وارد صفحه وب سایت مربوطه می شویم چهار آیکون مختلف که ارائه دهنده خدمات مختلفی هستند، مواجه می شویم. برای دریافت وقت سفارت بلژیک باید بر روی آیکون نارنجی که متن «هم اکنون رزرو کنید» وجود دارد را انتخاب نماییم.

 

انتخاب گزینه

 

همانطور که در تصویر بالا مشخص شده، توضیحات مربوط به انجام درخواست وقت سفارت بلژیک داده شده است. وب سایت، جهت انجام تمامی درخواست ها از متقاضیان تقاضا می کند تا مبلغ حدود یک میلیون تومان را به عنوان ودیعه در جهت صحت اطلاعات ارسالی واریز نمایند. لازم به ذکر است که این مبلغ در صورت صحت اطلاعات ارسال شده حضور شما در محل سفارت در زمان مشخص شده، به شما بازگردانده خواهد شد. با این حال اگر اطلاعات و مدارک شما ناقص بوده مبلغ به عنوان جریمه بازپرداخت نخواهد شد. 

 

برای آشنایی با جاذبه‌های دیدنی بلژیک به لینک > مکان های دیدنی بلژیک مراجعه کنید.

 

همچنین توصیه می شود که نوع ویزا خود را با دقت تمام انتخاب نمایید. بدین دلیل که انتخاب ویزای اشتباه نیز از جمله موارد نقص اطلاعات محسوب شده مبلغ پرداخت شده مسترد نخواهد شد. با علم به این اطلاعات می توانید با کلیک بر روی آیکون نارنجی رنگ یه متن هم اکنون اقدام کنید، در آن وجود دارد کار خود را آغاز نمایید.

 

ورود به اکانت VFS GLOBAL

 

زمانی که آیکون نارنجی رنگ گفته شده را کلیک نمایید، وارد صفحه فوق خواهید شد. در این صفحه که به نوعی ورودی پنل وب سایت VFS Global است، شما باید اطلاعات حساب خود را در صورت وجود وارد نمایید. با این حال در صورتی که تا به حال وارد این وب سایت نشده اید و یا اینکه بیش از صد روز از ورود شما به پنل گذشته باشد، اکانت شما غیر فعال گردیده است. بدین ترتیب باید از طریق آیکون New user صفحه مربوط به ثبت نام در وب سایت و ایجاد حساب کاربری جدید بشوید. در این گام وارد صفحه زیر خواهید شد.

 

ایجاد اکانت در VFS GLOBAL

 

اگر اطلاعات مربوط به ثبت نام در حساب وب سایت VFS Global را به درستی انتخاب کنید و گزینه SUBMIT را زده باشید، وب سایت به شما خواهد گفت که جهت فعال سازی، ایمیلی برای شما ارسال کرده است. 

 

ایمیل فعالسازی

 

با مراجعه به صندوق ایمیل شخصی خود، با پیامی همچون پیام موجود در تصویر زیر مواجه خواهد شد. این پیام حاوی یک لینک است که با کلیک بر روی آن وارد پنل ورود به حساب کارگزاری سفارت بلژیک، همانند تصویر زیر خواهد شد.

 

ورود به حساب ثبت نام شده

 

پس از وارد کردن اطلاعات مربوط به حساب خود در پنل کارگزاری سفارت بلژیک، وارد پنل مدیریتی خود خواهید شد. شمایل این پنل همانند تصویر زیر خواهد بود.

 

انتخاب سفارت بلژیک در تهران

 

جهت دریافت وقت سفارت بلژیک در ایران، کاری که باید انجام دهید این است که از طریق منوی Actions که در سمت چپ تصویر بالا قرار دارد، گزینه مربوط به تنظیم زمان ملاقات که با عنوانSchedule appointment قرار دارد را انتخاب نمایید. در این بخش باید سفارت تهران را به همراه هدف خود از سفر به بلژیک را وارد نمایید.

 

انتخاب نفرات

 

در گام بعدی باید از طریق آیکون بنفش رنگ Add applicant مشخصات خود و همراهانتان را وارد نمایید‌.

 

تکمیل اطلاعات

 

پس از تکمیل اطلاعات مورد نیاز در صفحه بالا جداگانه برای تمام افرادی که قصد سفر با آنها به کشور بلژیک را دارید، وارد صفحه زیر خواهید شد. در صفحه زیر باید تاریخ دقیق جلسه حضور خود در سفارت را انتخاب نموده و کار خود را تکمیل نمایید.

 

انتخاب تاریخ

 

پس از تعیین زمان دقیق برای مراجعه به محل سفارت بلژیک در کشور ایران و پرداخت هزینه هایی که پیشتر به آن‌ها اشاره کرده بودیم، برگه رسیدگی به عنوان تایید قرار ملاقات برای شما صادر خواهد شد‌. لازم به ذکر است که شما باید با به همراه داشتن این برگه و تمامی مدارکی که در وب سایت سفارت جهت حضور در محل سفارت خانه اعلام شده است، در زمان مقرر حضور یابید.

 

رسید رزرو وقت سفارت بلژیک

 

لینک های مرتبط:

وقت سفارت ایتالیا

وقت سفارت کانادا

> وقت سفارت اتریش

وقت سفارت سوئد

 

دلایل ریجکت درخواست ویزا از سفارت بلژیک

دلایل متعددی می تواند موجب ریجکت شدن درخواست ویزای شما شود. پیش از اقدام به رزرو وقت از سفارت بلژیک، باید این موارد را به دقت بررسی نموده و مشکلات احتمالی را برطرف نمایید. عمده دلایلی که موجب ریجکت شدن درخواست ویزا می شود، عبارتند از:

 1. چنانچه از زمان اعتبار گذرنامه شما کمتر از 3 ماه باقی مانده باشد یا پاسپورت تان ایراد و نقص داشته باشد.
 2. صفحات خالی پاسپورت تان کمتر از 2 صفحه باشد.
 3. در مواقعی که دعوت نامه یا پرینت حساب بانکی که باید به پلیس بلژیک تحویل داده شود، اعتبار نداشته باشد یا جعلی باشد.
 4. چنانچه سابقه کیفری یا سوء پیشینه داشته باشید.
 5. بلیط مناسب برای اقامت در یک هتل پس از ورود به کشور بلژیک نداشته باشید.
 6. تمکن مالی تان اثبات نشده باشد.
 7. بیمه نامه مسافرتی نداشته باشید.
 8. مدارک تان برای اخذ ویزای تحصیلی اشکال یا نقص داشته باشد.
 9. فرم درخواست ویزا را به درستی تکمیل نکرده باشید.
 10. ویزای قبلی شما توسط پلیس بلژیک ریجکت شده باشد.

برای مهاجرت تان به بلژیک، دلایل غیر منطقی داشته باشید و قادر نباشید آفیسر سفارت را توجیه نمایید.

 

سفارت بلژیک در تهران

 

مراحل اخذ وقت از سفارت

به طور کلی برای گرفتن وقت مصاحبه از سفارت بلژیک باید مراحل زیر را طی نمایید:

 1. در اولین گام باید در سایت کارگزاری سفارت بلژیک، یک حساب کاربری ایجاد کنید.
 2. سپس از طریق حساب کاربری تان، تاریخ های موجود را بررسی کرده و زمان مورد نظرتان برای مصاحبه را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله باید هزینه وقت مصاحبه را باید به صورت آنلاین پرداخت نمایید. برای اطلاع از مبلغ آن می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.
 4. در نهایت منتظر بمانید تا تاییدیه وقت سفارت به آدرس ایمیلی که در درخواست تان ثبت کرده اید، ارسال شود.

 

کارگزار رسمی سفارت بلژیک

 

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 همراه شما بودیم و آموزش تصویری دریافت وقت سفارت بلژیک در تهران که به صورت کامل این مراحل را به شما آموزش دادیم. در صورتی که برای ادامه روند دریافت ویزای خود، نیاز به دریافت مشاوره های ویژه و تخصصی دارید، استفاده از خدمات مشاوره ویزا 724 به شما پیشنهاد می شود. شما می توانید هر گونه راهنمایی را که برای مسیر دریافت ویزای کشور بلژیک یا هر کشور دیگر نیاز دارید، از کارشناسان ویزا 724 سوال نمایید.


سوالات متداول


چه مدت طول می کشد تا تاریخ مصاحبه برای ویزا از سفارت بلژیک دریافت کنید؟

درخواست مصاحبه حدود 60 روز طول  می کشد تا پردازش شود. در برخی موارد خاص، پردازش ممکن است بیش از 6 ماه طول بکشد.

آیا برای کارهای بیومتریک باید از سفارت بلژیک از قبل وقت تعیین کنم؟

بله، برای این مورد شما باید به صورت آنلاین اقدام به تعیین وقت از سفارت بلژیک کنید.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


aisa :

سلام وقتتون بخیر من میخواستم برای بلژیک وقت vfs بگیرم همه وقت ها پر هست من برای چند ماه اینده میخوام من همش سایت رو چک میکنم آیا تایم مشخصی باز میکنن تایم رو؟ من شروع کنم مدارکم رو اماده کردن؟ چون تازه پذیرش گرفتم

soda :

سلام وقت بخیر من برادرم بلژیک هست میخواد دعوتنامه بفرسته برای مادرم .اما نام برادرم در شناسنامه مادرم نیست و همینطور مشخصات مادرم در شناسنامه برادرم نیست.آیا مانع جواب منفی نمیشه؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید. تشکر

با درود

باید در نامه ای توضیح دهید به سفارت.

سینا صالحی :

سلام وقت به خیر من مراحلی که گفتید انجام دادم ولی وقتی به تعیین مرکز میرسم میگه there are no open seats for the selected center. این یعنی الان تا چند وقت دیگه نوبت نمیدن؟ من تا سه ماه دیگه نیاز دارم وقت.

مشخص نیست، فعلا وقتها بسته ست.

فرید ناطقی :

سلام من برای سه شنبه پیش رو 21 فوریه از سفارت بلژیک وقت سفارت دارم. و می خوام حدود 40 روز وقت سفارتمو به عقب بندازم یعنی حدودا اوایل اوریل. نه از طریق سایت VFS و نه از طریق تماس تلفنی با سفارت موفق نشدم. سایت خطا میده .سفارت هم کمک مثبتی نداره. میتونید شما راهنمایی و کمکی به بنده کنید. با تشکر

با درود 

ایمیل بزنید

FSA :

به عنوان کاربر جدید میخوام وارد بشم اماد قسمت پسوورد رو قبول نمیکنه هر چی میزنم!!!

Fereshteh :

سلام من از روشی که اعلام کردید رفتم آخرش برام تاریخ آورد منم گزینه ی ادامه رو زدم و بعد آمدن تاریخ هیچ فایلی وجود نداشت که دانلود کنم و اینکه به غیر از خودم برای کس دیگه ایی وقت نمی گیرم و نمیدونم الان اون وقت برام رزرو شده یا نه

ساناز جعفری :

سلام برای وقت سفارت بلژیک سوال داشتم. برای ویزای کنفرانس. ممنون

zahra :

سلام زمانی که میخوام یوزر جدید ایجاد کنم همش خطا میده با این متن Sorry, Something has gone wrong! We are unable to connect you to our appointment booking system. Please try again on a single device, after you have closed all browser windows, disconnected from a VPN and cleared your cache memory. If you still continue to see an error, please Tweet our 24x7 Customer Care Team @VFSGlobalCare about the error. Go Back to home →

نیلوفر :

لیست پزشکان معتمد سفارت بلژیک برای ویزای تحصیلی

به سایت سفارت مراجعه بفرمایید.

نیلوفر :

لیست پزشکان معتمد سفارت بلژیک ،برای تکمیل مدارک ویزای تحصیلی

سید مسعود شمس موسوی :

5 سال پیش برای پدر و مادرم از طریق دعوت نامه خواهرم از لوکزامبورگ درخواست ویزا شینگن به مقصد لوکزامبورگ را به سفارت بلژیک دارم و کارمون انجام شد. الان دوباره میخواهم اقدام کنم. خواهرم برای پدر و مادرم دعوتنامه فرستاده. آیا از طریق سفارت بلژیک میتوانم اقدام کنم؟ از طریق سایت vfs اقدام کردم ولی وقت نمیده، چکار کنم. ممنون از توجه شما.

مجددا سایت فعال خواهد شد

ساغر یاری :

با سلام. من کارفرمایی‌رو در بلژیک پیدا کرده‌ام که میخواستم بدونم بهتر هست ویزای Au pair درخواست بدم یا یک ویزای تحصیلی برای گذروندن دوره زبان فرانسوری.

مبارک است اما متوجه سوال شما نشدم

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.