راه اندازی رستوران در دبی

در ابتدا باید بدانید که برای راه اندازی یا خرید یک بیزینس در دبی به ثبت شرکت در دبی نیاز دارید؛ ویزا724 با بهترین کیفیت و با مناسب ترین نرخ خدمات ثبت شرکت و راه اندازی شرکت به شما را ارائه می دهد. برای آشنایی با چگونگی ثبت شرکت به لینک > ثبت شرکت دبی مراجعه کنید.

مراحل راه اندازی رستوران در دبی:

1. در ابتدا باید شرکت شما را ثبت کنیم و مجوزهای لازمه را دریافت کنیم

2. افتتاح حساب بانکی در بانکهای معتبر دبی انجام می شود

3. انتخاب لوکیشن و نوشتن بیزینس پلن حرفه ای انجام می شود.

4. دریافت مجوزهای شهرداری، آتش نشانی و وزارت بهداشت دبی.

5. اجاره ملک و تهیه تجهیزات.

6. استخدام نیروهای مورد نیاز و شروع به کار.

7. ارائه پلن تبلیغاتی دقیق برای یکسال.

هزینه راه اندازی رستوران بیرون بر در دبی:

ما به عنوان یک تیم متخصص در زمینه راه اندازی بیزینس در دبی توصیه می کنیم که به جای راه اندازی رستوارن در دبی و رقابت با برندهای بزرگ از نظر دکوراسیون و … رستوران بیرون بر در دبی راه اندازی بفرمایید. با برنامه ریزی دقیق و بیزینس پلن حرفه ای و ارائه کیفیت غذای خوب به خوبی می توانید سود قابل توجهی کسب کنید. بهتر است به جای هزینه دکوراسیون سنگین بودجه تبلیغات خود را افزایش دهید.

هزینه های زیر به طور میانگین و بر حسب تجربه ما برای راه اندازی رستوران بیرون بر به دست آمده است (در محله هایی همچون، جمیرا، وصل، صفا و…)

1. هزینه لایسنس ها، مجوزها و اقامت یک نفر: حدود 55 هزار درهم 

2. هزینه اجاره مکان مناسب حدود 40 متر برای یکسال: حدود 500 هزار درهم 

3. هزینه حداقل سه کارگر برای یکسال برای انجام امور: حدود 150 هزار درهم 

4. هزینه راه اندازی، وسایل و تامین مواد اولیه یک سال: حدود 250 هزار درهم 

5. هزینه های جاری و آب و برق و گاز و شهرداری برای یکسال: حدود 50 هزار درهم 

6. هزینه های تبلیغات و بازاریابی  و پرداخت کمیسیون به اپلیکیشن هایی همچون نون و تلبات برای یک سال: حدود 50 هزار درهم 

درآمد یک رستوران بیرون بر در دبی:

برحسب تجربه ما در صورتی که هزینه های موارد بالا رعایت شود می توانید سود ماهانه حدود 100 هزار درهم به صورت خالص داشته باشید که البته با محبوبت برند و افزایش تبلیغات بسیار می توانید بیشتر از این مبلغ درآمد داشته باشید.

صفر تا صد خدمات راه اندازی رستوران در دبی توسط تیم ما در دبی انجام می شود. کافیست با ما در تماس باشید.

برای راه اندازی رستوران در دبی شما به دو مدرک اصلی نیاز خواهید داشت: مجوز افتتاح کسب و کار تجاری و مجوز طبخ و آماده سازی غذا.

شما ملزم به دریافت مجوز تجاری قبل از دریافت مجوز طبخ غذا خواهید بود. دریافت مجوز تجاری یک الزام برای تمامی مشاغل در امارات بوده و تنها مختص رستوران‌ها نخواهد بود.

برای آشنایی با شرایط و نحوه افتتاح حساب بانکی در دبی به لینک> افتتاح حساب در دبی مراجعه نمایید.

برای دریافت مجوز تجاری جهت راه اندازی رستوران در دبی شما باید به دپارتمان توسعه اقتصادی دبی یعنی DED مراجعه کنید. البته مراجعه به این دفتر برای رستوران‌هایی الزامی خواهد بود که در مناطق اصلی سرزمینی شهر دبی احداث می‌شوند. رستوران‌هایی که قرار است تا در مناطق آزاد شهر دبی احداث شوند، تنها کافی است تا به اداره مدیریت آن منطقه آزاد خاص مراجعه کنند. در بین انواع مجوزهای تجاری، حرفه‌ای، صنعتی و گردشگری، برای راه اندازی رستوران در دبی لازم است تا مجوز تجاری دریافت کنید. هنگامی که زمان تحویل مدارک شما می‌رسد، شما باید کپی گذرنامه کلی سهامداران را به همراه قرارداد اجاره محلی برای افتتاح رستوران در آن منطقه داشته باشید.

برای دریافت مجوز طبخ غذا جهت راه اندازی رستوران در دبی لازم است تا مجوز تجارت و طرح رستوران خود را به اداره کنترل مواد غذایی دبی یا همتای آن در منطقه آزاد انتخابی شما تحویل دهید. در صورتی که تاییدیه این بخش را نیز دریافت کردید، می‌توانید وارد مراحل بعدی راه اندازی رستوران در دبی شوید.

رستورانی در دبی

هزینه اجاره محلی برای راه اندازی رستوران در دبی

برای راه اندازی رستوران در دبی قاعدتاً نیاز به اجاره یک محل مناسب خواهد بود. محلی که قرار است تا به عنوان رستوران انتخاب کنید، باید محلی پر رفت و آمد باشد که رقبای زیادی نیز در آن منطقه وجود نداشته باشند. از جمله محل‌های مناسب برای راه اندازی رستوران در شهر دبی (Dubai) می‌توان به نزدیکی مراکز خرید، هتل‌های بزرگ، بازار و سواحل شهر دبی اشاره کرد‌. 

برای آشنایی با شرایط اجاره دفتر کار و مغازه در دبی به لینک > اجاره مغازه در دبی مراجعه نمایید.

با توجه به اینکه متوسط هزینه اجاره فضای مناسب برای راه اندازی رستوران در دبی حدود 1500 درهم برای هر متر مربع در سال است، هزینه اجاره یک سالن 500 متر مربعی برای یک سال در حدود 750 هزار درهم خواهد بود. لازم به ذکر است که این هزینه‌ها جدا از هزینه‌های جاری و هزینه‌هایی برای آب و برق و گاز رستوران خواهد بود.

هزینه خرید تجهیزات رستوران در دبی

هزینه خرید تجهیزات رستوران در دبی

برای راه اندازی رستوران در دبی نیاز به خرید تجهیزات رستورانی نیز خواهید داشت. بسته به نوع فعالیت شما و همچنین حجم کاری به هنگام راه‌ اندازی رستوران، به میزان متفاوتی از تجهیزات رستورانی نیاز دارید. با این حال، به طور میانگین باید حداقل 10 هزار تا 20 هزار درهم را برای خرید تجهیزات رستورانی در دبی کنار بگذارید.

حقوق کارکنان رستوران در دبی

برای راه اندازی رستوران در دبی، نیاز به استخدام پرسنل مجرب برای کسب و کار خود خواهید داشت. هر کدام از پرسنل نیز بسته به مسئولیت و میزان فعالیتشان حقوق و درآمد متفاوتی خواهد داشت. با این حال به طور میانگین باید حداقل درآمد 3000 درهمی را برای حقوق هر یک از کارکنان بگذارید. در ادامه با میانگین حقوق هر یک از مسئولیت‌های رستوران در شهر دبی آشنا خواهید شد.

• مدیر رستوران: 5200 درهم در ماه‌

• دستیار مدیر: 5000 درهم در ماه

• سرآشپز: 9500 درهم در ماه

• کمک آشپز: 3200 درهم در ماه

• گارسون: 3200 درهم در ماه

• صندوقدار: 2000 درهم در ماه

• مسئول نظافت: 2500 درهم در ماه

افتتاح رستوران در دبی

بعد از افتتاح رستوران در دبی چقدر درآمد خواهید داشت؟

میزان درآمدی که پس از راه اندازی رستوران در دبی به دست می‌آورید، به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. از جمله این عوامل می‌توان به درآمدها، هزینه‌ها، حاشیه سود و نرخ رشد رستوران شما اشاره کرد. بر طبق منابع معتبر می‌توان انتظار داشت که حداقل حاشیه سود 20 درصدی را برای رستوران‌ها در دبی داشته باشیم. بدین ترتیب اگر رستوران شما بتواند حدود 100 هزار درهم در ماه درآمد داشته باشد، میزان سود خالص شما بر طبق این محاسبه حدود 20 هزار درهم در ماه خواهد بود. 

با این وجود، این ارقام تخمینی هستند و سود واقعی بسته به عملکرد و کارایی رستوران شما ممکن است متفاوت باشد. جهت افزایش سود باید فروش خود را افزایش داده و هزینه‌ها را نیز کاهش دهید. همچنین باید رضایت مشتری را بهبود بخشیده و در راستای افزایش سهم خود در بازار رستوران داری در دبی گام بردارید.

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با شرایط راه اندازی رستوران در دبی، هزینه‌ها و تمام جزئیات آن آشنا کردیم. در پایان، در صورتی که برای شروع یا انتقال کسب و کار خود به دبی نیاز به راهنمایی‌های بیشتری دارید، کارشناسان ویزا 724 می‌توانند به شما در این راه کمک کنند.

سوالات متداول

بله. شما می‌توانید پرسنل رستورانتان را از اتباع خارجی همچون ایرانیان در دبی انتخاب کنید.

بله. در صورت افزایش سودآوری و جهت دریافت سهم بیشتری از بازار قادر خواهید بود تا شعبه‌های بیشتری را در مکان‌های مختلف شهر دبی تاسیس کنید.

 

درخواست مشاوره رایگان

12 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. رضا پارسادل

    باعرض سلام برای افتتاح فروشگاه صنایع چوبی در دبی میخواستم نظر شما را جویا شوم چون شغل بنده در تهران هم همین است .منظور از صنایع چوبی فروش مبلمان و سرویس خواب ونیز غذا خوری ..‌یا فقط فروش میز تلویزیون و کنسول .ممنون میشم هزینه افتتاح ونظر کلی در مورد این شغل را بفرمایید.

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *