هزینه های زندگی و تحصیل در دومینیکا

دومینیکا کشوری در شرق دریای کارائیب است. شکوفایی و رشد اقتصادی و همچنین پاسپورت این کشور که از با ارزش ترین پاسپورت های دنیا است آن را به مقصدی جذاب برای مهاجرت تبدیل کرده است. هزینه زندگی در دومینیکا و تامین مخارج از بزرگترین نگرانی های افرادیست که قصد مهاجرت به دومینیکا را دارند. در این مقاله هزینه زندگی و تحصیل در دومینیکا را بررسی می کنیم.

هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا

هزینه زندگی در دومینیکا برای هر شخص بسته به شرایط متفاوت خواهد بود.دومینیکا نسبت به آمریکا و کشورهای اروپایی کشور ارزانتری به حساب میاید.به طور میانگین هزینه زندگی در دومینیکا  8 درصد از هزینه زندگی در آمریکا کمتر است. عمده ی این هزینه شامل هزینه تحصیل در دومینیکا برای دانشجویان و اجاره منزل است و سایر هزینه ها از جمله حمل و نقل،درمان،خورد و خوراک،خدمات و …. بخش دیگر هزینه زندگی در دومینیکا را شامل میشود.

به طور میانگین هزینه زندگی در دومینیکا برای یک خانواده چهار نفره که مستاجر هستند در حدود 4000 دلار آمریکا براورد میشود که حدود 1000 دلار از این رقم شامل هزینه اجاره خانه مناسب برای یک خانواده در مرکز شهر است.هزینه اجاره خانه در اطراف شهر ارزانتر است و از 300 دلار شروع می شود. سایر هزینه ها به صورت میانگین به شکل زیر خواهد بود :

یک وعده غذا در رستوران معمولی در شهر: 5.5 دلار آمریکا

یک کیلو گوشت قرمز : 5.02 دلار آمریکا

یک کیلو سیب: 2.3 دلار آمریکا

یک لیتر آب معدنی: 1.4 دلار آمریکا

بلیط قطار داخل شهری : 1.27 دلار آمریکا

اجاره تاکسی داخل شهر: 2.5 تا 5 دلار آمریکا

یک لیتر بنزین: 1.2 دلار آمریکا

یک جفت کفش : 85 دلار آمریکا

شلوار لی: 38 دلار آمریکا

بلیط سینما: 4.9 دلار آمریکا

زمین تنیس: 13.9 دلار آمریکا

اینترنت ماهیانه: 25 دلار آمریکا

علاوه بر خرج های گفته شده برای دانشجویان هزینه تحصیل در دومینیکا نیز بخش مهمی از هزینه های زندگی در دومینیکا را دربر میگیرد.

هزینه پایین زندگی در دومینیکا با وجود رفاه نسبی

هزینه تحصیل در دومینیکا

هزینه تحصیل در دومینیکا از مهمترین ابهامات و چالش های افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. سه سطح متوسطه،کارشناسی و تحصیلات تکمیلی از سطوح تحصیلی در دومینیکا هستند.تحصیل در مدرسه که برای کودکان در بازه سنی 5 تا 17 سال است رایگان است و هزینه آن از طرف دولت محلی پرداخت میشود. بسته به مقطع تحصیلی شما هزینه تحصیل در دومینیکا و بالطبع هزینه زندگی در دومینیکا متفاوت خواهد بود. دومینیکا 11 دانشگاه معتبر در رنکینگ یو اس نیوز دارد. در مقطع کارشناسی بیشتر دروس به زبان محلی دومینیکا یا همان زبان اسپانیایی می باشد و عمدتا این دوره ها برای دانشجویان بومی رایگان هستند ولی دوره هایی به زبان انگلیسی هم وجود دارد که اکثر این دوره ها پولی هستند.

مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد و دکتری می شود. این دوره ها عمدتا به زبان انگلیسی است.در صورتی که قصد تحصیل در این مقاطع را داشته باشید از امتیازاتی برخوردار می شوید و همچنین اجازه کار دانشجویی پاره وقت در حدود 10 ساعت در هفته را خواهید داشت که می تواند بخشی از هزینه زندگی در دومینیکا را برای شما جبران کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی دومینیکا:

 1. نامه پذیرش دانشگاه دومینیکا
 2. پاسپورت
 3. عدم داشتن سابقه کیفری و سو پیشینه
 4. تاییدیه سلامت نظام پزشکی
 5. تمکن مالی و گزارش گردش حساب

به طور میانگین هزینه تحصیل در دومینیکا برای مقاطع مختلف تحصیلی به صورت زیر خواهد بود:

 1. هزینه ترمی مهندسی : 4800 دلار آمریکا
 2. هزینه ترمی علوم پایه : 3800 دلار آمریکا
 3. هزینه ترمی علوم پزشکی : 5100 دلار آمریکا

هزینه تحصیل در دومینیکا

درآمد مشاغل در دومینیکا :

در همه شاخص های اقتصادی و سنجش وضعیت یک کشور هزینه ها باید با درآمد سنجیده شود. هزینه زندگی در دومینیکا را بررسی کردیم و حالا می خواهیم یک بررسی درمورد درامد مشاغل در دومینیکا داشته باشیم. دومینیکا در سالهای اخیر از کشورهای پیشرو در زمینه کاهش نرخ بیکاری بوده است و سرمایه گذاری خارجی و ورود دانشجویان متخصص به پویا بودن بازار کار در دومینیکا کمک شایانی کرده است.داشتن اطلاعات دقیق در مورد مشاغل برای افرادی که از طریق تحصیلی هم قصد مهاجرت دارند کمک خواهد کرد تا بتوانند کار دانشجویی پاره وقت متناسب با رشته و بازار را شناسایی کنند و با آشنایی با حقوق میانگین این مشاغل بتوانند هزینه های زندگی در دومینیکا را قبل از آمدن محاسبه کنند.

بر طبق اطلاعات لینکدین مشاغل با بازار کار خوب در دومینیکا در سال 2023 عبارتند از:

 1. متخصص فناوری اطلاعات
 2. متخصص نرم افزار
 3. بازاریاب و فروش
 4. مدیر منابع انسانی
 5. توسعه دهنده وب
 6. پرستار
 7. حسابدار

میانگین درآمد مشاغل مختلف در دومینیکا بر حسب دلار آمریکا :

 1. متخصص فناوری اطلاعات : 2700 دلار
 2. متخصص فرانت اند : 2500 دلار
 3. متخصص بک اند : 2900 دلار
 4. حسابدار : 2200 دلار
 5. معلم دبیرستان : 1700 دلار
 6. پرستار: 2400 دلار
 7. فروشنده حرفه ای : 1600 دلار
 8. بازاریاب: 1500 دلار

کمترین میزان درآمد طبق قانون کار دومینیکا در حدود 2 دلار آمریکا به ازای هر ساعت میباشد،به عبارتی اگر دانشجویان حداقل 10 ساعت در هفته اجازه کار داشته باشند می توانند با 20 دلار بخشی از هزینه زندگی در دومینیکا را جبران کنند.

هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا امروزه یکی از ارزشمندترین پاسپورت های دنیا به شمار می رود.در رنکینگ امسال پاسپورت دومینیکا شماره 32 جهان است و امکان سفر بدون ویزا به 87 کشور با پاسپورت دومینیکا امکان پذیر است. در سال 2021 دولت دومینیکا 13 میلیون دلار به منظور ارتقا سیستم گذرنامه این کشور هزینه کرد. روش های مرسوم برای دریافت پاسپورت دومینیکا خرید ملک و شرکت در طرح سرمایه گذاری در دومینیکا است.بر اساس طرح جدید دولت دومینیکا متقاضیان میتوانند با سرمایه گذاری 50000 دلاری بر طبق قوانین اقدام به دریافت پاسپورت دومینیکا کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت visa724  مراجعه کنید.

به طور میانگین در یک پروسه 6 ماهه امکان دریافت پاسپورت دومینیکا وجود دارد. با سرمایه گذاری در دومینیکا افراد این امکان را دارند که هزینه زندگی در دومینیکا را برای خود کاهش دهند و همچنین پس از مدتی با اخذ پاسپورت دومینیکا می توانند امکان سفر به بسیاری از کشورهای قدرتمند جهان از جمله آمریکا،انگلیس،چین و ….. را فراهم کنند.همچنین امکان دیگری که با اخذ پاسپورت دومینیکا میسر میشود اخذ پاسپورت همراه برای سایر اعضای خانواده است.از مهمترین دلایلی که ایرانیان کمتر نسبت به اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام کرده اند میتوان به ناشناخته بودن دومینیکا برای موسسات مهاجرتی داخل ایران و ناشناخته بودن این کشور در ایران و همچنین عدم آگاهی نسبت به اعتبار پاسپورت دومینیکا در ایران و دور بودن به لحاظ جغرافیایی اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت دومینیکا :

 1. گردش مالی حساب
 2. اسناد مالی
 3. قرارداد سرمایه گذاری
 4. سند خرید ملک
 5. گواهی سو پیشینه

به طور کلی هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا از حداقل 100.000 دلار آمریکا از طریق سرمایه گذاری در این کشور بر طبق قوانین دولتی میباشد.

هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا

سوالات متداول در مورد دومینیکا :

چه راههایی برای دریافت پاسپورت دومینیکا وجود دارد؟

خرید ملک و شرکت در طرح های دولت.

چه کسانی واجد شرایط اخذ پاسپورت هستند؟

علاوه بر سرمایه گذاری گفته شده شما باید عدم سو پیشینه داشته باشید.

آیا اخذ ویزای همراه امکان پذیر است؟

بله.

هزینه زندگی در دومینیکا چقدر است؟

هزینه زندگی در دومینیکا بسیار ارزانتر از کشورهای اروپایی و امریکا است با این حال رفاه نسبی وضعیت خوبی دارد.

آیا اخذ ویزای دانشجویی امکان پذیر است؟

بله بسته به رشته و مقطع تحصیلی امکان گرفتن پذیرش دارید . در مقاطع تحصیلات تکمیلی عمده کلاس ها به زبان انگلیسی است و پولی هستند. هزینه تحصیل در دومینیکا نسبتا ارزان است.

آیا پاسپورت دومینیکا ارزشمند است ؟

طبق آمار رسمی در سال 2022 پاسپورت دومینیکا پاسپورت شماره 31 جهان از نظر با ارزش بودن است.

بررسی هزینه های زندگی و تحصیل در دومینیکا به صورت عمومی

جدا از همه موارد گفته شده، هزینه های زندگی و تحصیل در دومینیکا به یک سری متغیر های عمومی هم بستگی دارد. متغیر های عمومی، می توانند به صورت مستقیم هزینه های زندگی و تحصیل در دومینیکا را تحت تاثیر خود قرار دهند. یکی از همین متغیر های مهم مربوط به اجاره خانه است. هزینه های مربوط به اجاره خانه در دومینیکا ثابت نبوده و با تورم کم و زیاد می شود.

افراد برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن همواره باید به این متغیر ها توجه داشته باشند. یک آپارتمان تک خوابه برای اجاره به صورت متوسط به 200 دلار به ازای هر ماه هزینه نیاز دارد.  البته که با داشتن مقداری سرمایه اولیه، شما می توانید نسبت به خرید خانه هم در این منطقه اقدام نمایید.

از جمله دیگر مواردی که می توانند روند محاسبه هزینه زندگی در دومینیکا را تحت تاثیر خود قرار دهند مربوط به رشته ای است که شما در آن تحصیل می کنید. مسلما تحصیل در رشته های مهندسی دومینیکا به هزینه ای متفاوت از رشته های پزشکی نیاز خواهد داشت. پس قبل از اقدام برای مهاجرت به این منطقه شما باید با یک کارشناس و مشاور حرفه ای مشورت کنید.

هزینه های زندگی و تحصیل در دومینیکا

نحوه کاهش هزینه های زندگی در دومینیکا

سبک زندگی مهم ترین عاملی است که می تواند هزینه های زندگی و تحصیل در دومینیکا را تحت تاثیر خود قرار دهد. برای مهاجرت با سرمایه کم، شما باید بتوانید سبک زندگی و استایل زندگی مطلوبی را برای خود انتخاب کنید.

انتخاب سبک زندگی مطلوب به شما اجازه می دهد تا خیلی راحت و بدون هیچ چالش خاصی نسبت به کاهش هزینه ها اقدام نمایید. خودداری از تهیه لوازم غیر ضروری، استفاده از مواد خوراکی با قیمت مناسب و زندگی در محله های عادی از جمله مواردی هستند که شما باید به آنها توجه کنید.

درخواست مشاوره رایگان

8 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. زهرا داداشی

  شرایط اخذ ویزا و مهاجرت به دومینیکا برای خانواده سه نفره (زن و شوهر و فرزند چهارساله)

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *