مکان های دیدنی و توریستی فرانسه

مقدمه

فرانسوی های با محبت کشورشان را “l’Hexagone” می نامند چرا که به شکل یک شش ضلعی است. ما در این مقاله قصد داریم جذاب ترین مکان های دیدنی و توریستی فرانسه را به شما معرفی کنیم. این فرصت را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

مکان های دیدنی و توریستی فرانسه

1. پاریس: دیدنی ترین شهر فرانسه

بی شک پاریس اولین انتخاب برای سفر و بازدید از مکان های دیدنی و توریستی فرانسه است. پاریس یکی از بزرگترین شهرهای اروپاست و عنوان زیباترین و رومانتیک ترین شهر جهان را یدک می کشد. در واقع، این شهر کانون گردشگری فرانسه است. کمتر شهری در دنیاست که می تواند ادعا کند به اندازه پاریس مکان های دیدنی مثال زدنی دارد. این شهر مملو از شاهکارهای معماری، از برج ایفل گرفته تا کلیسای نوتردام است.

موزه لوور (Louvre) برترین موزه پاریس که منعکس کننده میراث غنی این شهر است، مجموعه ای از هنرهای زیبا و استثنایی جهان را در خود جا داده است. همچنین، موزه های اورسی (Musée d’Orsay) و اورانژری (Musée de l’Orangerie) نیز از جمله موزه های مشهور پاریس هستند که گنجینه های هنر امپرسیونیستی فرانسه را به نمایش می گذارند.

برای آشنایی با هزینه زندگی در فرانسه به لینک «مقایسه‌ ای اجمالی بر هزینه زندگی در فرانسه» مراجعه نمائید.

برای آشنایی با هزینه تحصیل در فرانسه به لینک «هزینه تحصیل در فرانسه چقدر است؟» مراجعه نمائید.

از جمله سایر مکان های دیدنی و توریستی فرانسه در پاریس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– طاق پیروزی Arc de Triomphe
– خیابان شانزه لیزه Avenue des Champs-Élysées
– ساکره کور Sacré Coeur
– سنت شاپل Sainte-Chapelle
– مولن روژ Moulin Rouge
– ابلیسک اقصر The Luxor Obelisk

به شما قول می دهیم، تجربه خرید کتاب در محله لاتین (Latin Quarter)، قدم زدن در شانزه لیزه و تماشای مردم از تراس کافه ای در بلوار سن ژرمن دوپره (Saint-Germain-de-Prés) خاطره ای است که هیچ گاه فراموش تان نخواهند شد.

جاذبه های گردشگری فرانسه

2. پروونس: منطقه روستای جذاب

بر خلاف آسمان خاکستری پاریس و شمال فرانسه، منطقه جذاب پروونس در اغلب مواقع سال غرق در آفتاب درخشان مدیترانه ای است. این منطقه از دنیای مدرن به دور است و طبیعت بکر دست نخورده ای دارد. تپه های پرفراز و نشیب با مجموعه ای از مزارع کوچک، باغ های زیتون، آفتابگردان و مزارع اسطوخودوس، از جمله جاذبه های گردشگری فرانسه در این منطقه هستند. 

علاوه بر این، دو مقصد Saint-Paul-de-Vence (شهری قرون وسطایی با دیوارهایی زیبا) و Gordes نیز از جمله جاذبه های گردشگری فرانسه در منطقه پروونس هستند که بازدیدکننده های بسیاری را به خود جذب نموده اند.

3. کاخ ورسای: مظهر تجمل و قدرت مطلق

کاخ ورسای یکی از معروف ترین مکان های دیدنی و توریستی فرانسه است که در نزدیکی پاریس قرار دارد. بهتر است بدانید که این کاخ در فهرست یونسکو ثبت شده است. این کاخ مجلل قرن هفدهمی که برای لوئی چهاردهم (پادشاه خورشید) ساخته شده، مظهر پر شکوهی از قدرت مطلق پادشاهی در فرانسه است.

نمای باشکوه باروک، تالار آیینه خیره کننده و باغ های مزین به فواره، بی شک جذاب ترین نمایی است که در سفرتان خواهید دید. 

ورسای

4. استراسبورگ: عجیب و غریب و فرهیخته

استراسبورگ با جذابیت های دنیای قدیم، بینندگان خود را مسحور می کند. کوچه های سنگ فرش شده قرون وسطایی، هزارتوی لذت بخش کوچه های باریک با خانه های نیمه چوبی نقاشی شده با پاستل، کلیسای باستانی و میدان عمومی مملو از میزهای کافه ها در فضای باز، قطعا شیرین ترین تجربه سفرتان خواهد شد. نمای پرآذین و نفس گیر کلیسای جامع در قلب استراسبورگ، تحسین هر بیننده ای را بر می انگیزد.

5. نیس: شهری تاریخی مربوط به دوران یونان باستان
نیس به عنوان یکی از مشهورترین مکان های دیدنی و توریستی فرانسه از قرن هجدهم و زمانی که توریست های ثروتمند انگلیسی از آب و هوای مدیترانه ای زمستانی این شهر لذت می بردند، همواره مقصد گردشگران بسیاری بوده است. نیس با ساحلی شنی زیبا، آب های آبی شفاف و هوای گرم و آفتابی، بهترین شهر فرانسه برای مسافران ساحلی است.

برای آشنایی با ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه به لینک «آموزش رایگان ثبت درخواست ویزای تحصیلی فرانسه» مراجعه نمائید.

از جمله مکان های دیدنی این شهر می توان به:

– باغ گیاه شناسی Jardin Botanique de la Ville de Nice
– قلعه Château/Castle نیس
– موزه هنرهای آسیایی
– نیس قدیم Vieux Nice
– خرابه های رومی در سمنلوم Roman ruins at Cemenelum، اشاره نمود.

قلعه نیس

6. لیون: پایتخت غذای جهان 

لیون نیز یکی دیگر از مکان های دیدنی و توریستی فرانسه است که توسط رومیان تاسیس شده است. این شهر نقش مهمی در تولد سینما دارد. همچنین، این شهر به دلیل غذاهایش معروف است. ماچون های سنتی (traditional mâchons)، کوک اووین (coq au vin) و تاکوهای فرانسوی (French tacos)، از جمله غذاهای این شهر هستند و مطمئن باشید از آنها لذت خواهید برد. 

لیون یکی از مهمترین سایت های تاریخی فرانسه است که ثبت یونسکو نیز شده است. معماری خانه های آن، تاریخی بس طولانی دارند. از جمله مکان های دیدنی و توریستی فرانسه در این شهر می توان به:

– تئاتر روم باستان The Odeon of Lyon
– آمفی تئاتر سه گول در خرابه های رومی Amphitheatre of the Three Gauls
– کلیسای جامع لیون
– لیون قدیم (محله های قرون وسطی و رنسانس)
– کلیسای نوتردام دو فورویر Basilica of Notre-Dame de Fourvière
– موزه هنرهای زیبای لیون، اشاره نمود. 

برج ایفل

بازدید از فرانسه بدون برج ایفل ناقص خواهد ماند. برج ایفل را که شاهکار قرن نوزدهم می دانند، در سال 1889 میلادی به کمک 8 هزار قطعه فلزی توسط گوستاو ایفل ساخته شد. این برج دارای 320 متر ارتفاع بوده که در آن زمان منتقدان زیادی داشته است. با این حال امروزه به عنوان یک سازه دوست داشتنی و غیر قابل تعویض در پاریس شناخته می شود. فرانسوی ها به برج ایفل بانوی آهنین لقب داده‌اند. قابل توجه است که بازدیدکنندگان به کمک آسانسور موجود در داخل برج می‌توانند 276 متر بالا رفته و سطح شگفت انگیزی از چشم انداز شهر پاریس را مشاهده کنند.

مکان های دیدنی و توریستی فرانسه

ریویرا فرانسه ( Côte d’Azur )

شیک ترین خط ساحلی فرانسه را کوت دازور یا همان ریویرا فرانسه دانسته‌اند. این ساحل از سن تروپه تا منتون، در کنار مرز ایتالیا ادامه یافته است. این مکان به نام ساحل آبی شناخته می شود. نامی مناسب برای توصیف زیبایی مسحور کننده دریای مدیترانه.

این ساحل در فصل تابستان میزبان تعداد زیادی از عاشقان ساحل و بازدید کنندگان است. بهترین سواحل شنی را می‌توانید در آنتیب پیدا کنید. همچنین در آن حوالی یک شهر قدیمی شگفت انگیز با موزه های عالی وجود دارد. در سن تروپه، سواحل عمومی و خصوصی زیبایی را در کنار دهکده ماهیگیری پرووانسال مشاهده خواهید کرد.

مونت سنت میشل

مونت سنت میشل، یکی دیگر از مکان های دیدنی و توریستی فرانسه است که در فهرست یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این منطقه زیبا یک جزیره صخره ای در سواحل نرماندی است که هرم دریاها نیز شناخته می شود. این مکان، از جاذبه های توریستی اصلی این منطقه است که یکی از بناهای شگفت انگیز با معماری قرون وسطایی و مناره های گوتیک سر به فلک کشیده است. در اینجا کلیسای آبی نیز وجود دارد که ساخت آن به قرن یازدهم میلادی باز میگردد. این کلیسا از مقاصد مهم زیارتی مسیحیان به شمار می‌آید که با نام ارش لیم بهشتی نیز معروف است.

درخواست مشاوره رایگان

1 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *