پذیرش در موسسه مدیریت فناوری دبی

معرفی موسسه مدیریت فناوری دبی

موسسه مدیریت فناوری دبی به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر این شهر شناخته می‌شود که امکان تحصیل در رشته مدیریت فناوری را برای متقاضیان از سراسر جهان ایجاد کرده است. در این مقاله از ویزا 724 می‌خواهیم شما را با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا کرده و به بررسی هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه بپردازیم.

برای آشنایی با بهترین راه های مهاجرت به دبی برای ایرانیان می توانید به لینک » روش های مهاجرت به دبی مراجعه فرمائید.

تحصیل در موسسه مدیریت فناوری دبی

شرایط دریافت پذیرش در موسسه مدیریت فناوری دبی

متقاضیانی که به ثبت نام در دوره‌های کارشناسی موسسه مدیریت فناوری دبی تمایل دارند، باید مدارک تحصیلی دبیرستان خود را برای دانشگاه ارسال کنند. همچنین متقاضیان دوره‌های کارشناسی ارشد MBA باید مدرک کارشناسی خود را به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده برای دانشگاه ارسال کنند. تمامی متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید یک متن انگیزه نامه با حداقل 300 کلمه را نگارش کنند. اثبات تسلط به زبان انگلیسی برای تحصیل در این دانشگاه همانند سایر دانشگاه‌های دبی مورد نیاز خواهد بود. رزومه، عکس در سایز پاسپورت، کپی از پاسپورت و ویزای تحصیلی دبی مورد نیاز خواهد بود. 

آدرس وب سایت رسمی دانشگاه مدیریت فناوری دبی:

https://www.imt.ac.ae/

آزمون های قابل قبول برای مهارت زبان انگلیسی

متقاضیانی که برای تحصیل در موسسه مدیریت فناوری دبی اقدام کردند و انگلیسی زبان مادری آنها نیست، باید مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی را ارائه دهند. از جمله مدارک قابل قبول می‌توان به آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی اشاره کرد. متقاضیان دوره‌های کارشناسی ارشد باید حداقل نمره 6 را در آزمون آیلتس کسب کنند؛ در حالی که حداقل نمره 5 برای متقاضیان دوره کارشناسی کافی است. در آزمون کتبی آیلتس حداقل نمره 550 برای متقاضیان دوره‌های کارشناسی ارشد کافی خواهد بود. در حالی که متقاضیان دوره‌های کارشناسی باید حداقل نمره 500 را در این آزمون کسب کرده باشند.

متقاضیانی که در آزمون اینترنتی آیلتس شرکت می‌کنند، باید حداقل نمره 61 را برای شرکت در دوره‌های کارشناسی موسسه مدیریت فناوری دبی داشته باشند. برای شرکت در دوره‌های کارشناسی ارشد این موسسه نیز حداقل نمره 79 تا 80 مورد نیاز خواهد بود. همچنین متقاضیان دوره‌های کارشناسی ارشد اگر در آزمون کامپیوتری تافل شرکت می‌کنند، باید حداقل نمره 213 را از این آزمون دریافت کنند. در حالی که متقاضیان دوره کارشناسی با داشتن نمره 173 نیز می‌توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند. اگر هم که در بخش انگلیسی آزمون EMSAT شرکت کرده‌اید، برای دوره‌های کارشناسی داشتن حداقل نمره 1100 کافیست. برای دوره‌های کارشناسی ارشد نیز باید حداقل نمره 1400 را داشته باشید‌.

برای کسب اطلاع از مهمترین و معتبرترین مراکز برگزار کننده آیلتس در کشورهای همسایه ایران می توانید به لینک » مراکز برگزار کننده آیلتس مراجعه فرمائید.

ددلاین موسسه مدیریت فناوری دبی

ددلاین موسسه مدیریت فناوری دبی

ددلاین موسسه مدیریت فناوری برای دوره‌های کارشناسی پاییز تا 30 جولای خواهد بود. برای شرکت در دوره‌های برگزار شده در آخر هفته‌ها در ترم پاییز، حداکثر تا 30 اوت وقت خواهید داشت‌. همچنین برای دوره‌های ترم بهار نیز باید تا حداکثر 30 ژانویه درخواست خود را برای دانشگاه ارسال کنید.

متقاضیانی که برای شرکت در دوره MBA دانشگاه ثبت نام می‌کنند، حداکثر تا 30 جولای برای ترم پاییز وقت خواهند داشت. دوره‌های اینترنتی MBA ترم پاییز، بهار و تابستان برگزار می‌شوند. شما حداکثر تا 15 آگوست برای ثبت نام در ترم پاییز، 15 ژانویه برای ثبت نام در ترم بهار و 15 مه برای ثبت نام در ترم تابستان فرصت خواهید داشت.

برای آشنایی با مزایا و معایب تحصیل در امارات می توانید به لینک » شرایط تحصیل در امارات مراجعه نمائید.

بورسیه های موسسه مدیریت فناوری دبی

موسسه مدیریت فناوری دبی چندین مدل از بورسیه‌های تحصیلی را برای جذب دانشجویان مستعد در نظر گرفته است. 

بورسیه تعالی تحصیلی: بورسیه تعالی تحصیلی به عنوان یکی از بورسیه‌های پرطرفدار این موسسه آموزشی شناخته می‌شود. این بورسیه بر این مبنا است که دانش آموزان با بالاترین معدل در سال دوازدهم از تخفیف 100 درصدی در شهریه برای ترم 1 و 2 برخوردار خواهند بود.

بورسیه شایستگی تحصیلی: این نوع از بورسیه تحصیلی موسسه مدیریت فناوری دبی، 20 درصد تخفیف را در شهریه برای دانشجویان مستعد دوره کارشناسی ارائه می‌کند.

طرح تخفیف خواهر و برادر: اگر اعضای یک خانواده به طور همزمان در این دانشگاه ثبت نام کنند، 10 درصد تخفیف را در شهریه ترم اول و آخر خواهند داشت.

طرح معرفی دانشجویان مستعد برای ثبت نام در دانشگاه: این طرح بدین صورت است که اگر دانشجوی مستعدی را برای ثبت نام در این دانشگاه معرفی کنید، 2000 درهم از شهریه شما برداشته می‌شود.

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در موسسه مدیریت فناوری دبی چقدر است؟

کل هزینه تحصیل در دوره‌های کارشناسی مدیریت که در موسسه مدیریت فناوری دبی برگزار می‌شوند، بر مبنای زمان برگزاری دوره‌ها خواهد بود. دانشجویانی که در دوره‌های طول هفته شرکت می‌کنند، باید شهریه کلی 142 هزار درهمی را برای 4 سال پرداخت کنند. در حالی که آن دسته از متقاضیان که در دوره‌های آخر هفته شرکت می‌کنند، باید شهریه 162 هزار درهمی را برای 4 سال تحصیلی پرداخت کنند.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در موسسه مدیریت فناوری دبی چقدر است؟

دانشجویانی که در دوره‌های کارشناسی ارشد مدیریت این دانشگاه شرکت می‌کنند، باید 95 هزار درهم را برای کل دوره تحصیلی پرداخت کنند.

اگر قصد سفر یا مهاجرت به دبی را دارید، برای آشنایی با هزینه‌های زندگی در این کشور می توانید به لینک » هزینه زندگی در دبی مراجعه فرمائید.

هزینه تحصیل و اسکان موسسه فناوری دبی

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، به بررسی شرایط و هزینه‌های تحصیل در موسسه مدیریت فناوری دبی پرداختیم. اگر به دنبال یک دانشگاه مناسب برای تحصیل در دوره‌های MBA هستید، این موسسه بین‌المللی در دبی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در صورتی که به دریافت راهنمایی‌های بیشتر درباره دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های امارات تمایل دارید، می‌توانید با کارشناسان ویزا 724 از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت در ارتباط باشید. 

سوالات متداول

1. مدت زمان دوره‌های کارشناسی مدیریت در این موسسه آموزشی چقدر است؟

کارشناسی مدیریت در موسسه مدیریت فناوری دبی 4 سال است. دوره‌های کارشناسی ارشد نیز به صورت یک ساله ارائه می‌شوند.

درخواست مشاوره رایگان

2 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *