مهاجرت کاری به کانادا ویژه مهندسین شبکه


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

 

 

مهندسی شبکه یکی از زیرشاخه های مهندسی کامپیوتر است و شرایط مهاجرت به کانادا برای مهندسین کامپیوتر به طور کلی بسیار مهیاتر از سایر رشته ها می باشد. اگر شما یک مهندس شبکه یا کامپیوترید و به دنبال مهاجرت به کانادا هستید، شانس بسیاری برای موفقیت دارید و در سراسر کانادا می توانید مشغول به کار شوید چرا که تمامی استان های این کشور برای مهندسین شبکه و کامپیوتر تقاضا می دهند به طوری که حتی بدون پیشنهاد شغلی نیز می توانید برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

 

* در حال حاضر فرصتهای شغلی مناسبی در کمپانی های معتبر کانادایی فراهم شده که میتوانید با قبولی در آزمون و مصاحبه مربوطه، شغلی واقعی در کانادا داشته و ویزای کار کانادا دریافت نمایید؛ برای کسب اطلاعات تکمیلی این طرح می توانید با دفاتر ما در تماس باشید یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید تا شرایط شما به دقت بررسی گردد. (ظرفیت محدود)

 

شرایط زیر برای شرکت در این طرح الزامی ست:

سن: 20 الی 45

تحصیلات: حداقل فوق دیپلم مرتبط با شاخه های مختلف برنامه نویسی، مهندسی یا امنیت شبکه، IT، نرم افزار، طراحی، کامپیوتر و...

تمکن مالی: حداقل 30 هزار دلار کانادا

مهارت زبان انگلیسی: در حد آیلتس 6

سابقه کاری: حداقل 1 سال مرتبط و قابل اثبات

 

 

ارزانترین روش مهاجرت کانادا از زبان آقای حلاج پور (عضو رسمی ICCRC کانادا)

برای مشاهده دیگر ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

بدون شک شما در مقالات بسیاری خوانده اید که داشتن یک پیشنهاد شغلی برای درخواست ویزای کاری جهت مهاجرت به کانادا یک پیش نیاز برای اقدام از طریق برنامه مهاجرتی Express Entry است، ولی مهاجرت به کانادا برای مهندس شبکه بدون پیشنهاد شغلی و از طریق گزینه های دیگری نیز امکان پذیر خواهد بود و روشهای مهاجرت به کانادا برای مهندس کامپیوتر بسیار متنوع است، حتی افرادی که به تازگی مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند نیز واجد شرایط برای اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق نامزدی استان ها و یا برنامه مهاجرتی فدرال می باشند.

 

مهاجرت مهندسین شبکه به کانادا

 

کد NOC مهندسین شبکه

از آنجایی که تقاضا برای مهندس شبکه در کانادا بسیار زیاد است، این شغل در لیست مشاغل هدفمند، معروف به لیست NOC قرار دارد، کد مربوط به مهندسان کامپیوتر در این لیست، 2147 و کد مربوط به تکنسین های شبکه کامپیوتر 2281 است که این خبر بسیار خوبی برای مهندسین کامپیوتر واجد شرایط در سراسر جهان است که قصد مهاجرت به کانادا و زندگی و کار در این کشور پیشرفته را دارند.

 

روش مهاجرتی Express Entry صرفاً روشی بر مبنای بانک اطلاعاتی است که اداره مهاجرت کانادا برای انتخاب نامزدها و افراد مناسب جهت اعطای ویزای اقامت دائم این کشور مورد استفاده قرار می دهد و در صورتی که شما یک مهندس کامپیوتر هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید، از دو طریق برنامه افراد متخصص فدرال و برنامه استانی کانادا می توانید اقدام نمایید. مهندسین کامپیوتر از سراسر جهان واجد شرایط ورود به سیستم اکسپرس هستند مشروط بر اینکه مهارت، تجربه و مدارک مناسب و لازم را در کشور خود به دست آورده باشند.

 

عناوین شغلی برای مهندسی کامپیوتر در کانادا

مهندسان کامپیوتر که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، بعد از مهاجرت می توانند تحت عناوین شغلی مختلف مشغول به کار شوند که عبارتند از مهندس طراحی مدار (ASIC)، تحلیلگر برنامه ریزی ظرفیت، مهندس کامپیوتر سخت افزار (نرم افزار مشمول این برنامه نمی شود)، مهندس سیستم های رایانه ای، متخصص ارتباطات رایانه ای، متخصص ارتباطات داده، طراح شبکه فیبر نوری، طراح مدار سخت افزار، مهندس طراحی سخت افزاری، مهندس توسعه سخت افزاری، معماری کامپیوتر، معمار فنی سخت افزار، معمار زیرساخت - فناوری اطلاعات (IT)، طراح و مهندس ریزپردازنده، مهندس سیستم مایکروویو، مهندس سیستم های انتقال مایکروویو، معمار و طراح شبکه سیستم های رایانه ای، مهندس شبکه - سخت افزار ارتباطات، متخصص شبکه سیستم های رایانه ای، مهندس سیستم شبکه، مهندس تست شبکه، مهندس ارتباطات نوری، مهندس سخت افزار ارتباطات نوری، مهندس سیستم های نوری - ارتباطات از راه دور، مهندس سیستم رادیو، مهندس انتقال داده های ماهواره ای، مهندس سخت افزار الکترونیک فضاپیما، طراح سیستم - سخت افزار، معمار فنی - سخت افزار، مهندس مخابرات، مهندس سخت افزار مخابرات، متخصص سخت افزار ارتباطات از راه دور، متخصص ارتباطات از راه دور سیستم های رایانه ای، متخصص سیستم های مخابراتی و مهندس شبکه ارتباطات بی سیم. لازم به ذکر است تمامی این مشاغل توسط مهندسین کامپیوتر انجام می شود و افرادی که متخصص در زمینه های نامبرده شده هستند، واجد شرایط برنامه دریافت ویزای کاری و اقامت دائم و مهاجرت به کانادا می باشند که تحت دسته خاصی از لیست NOC با کد 7251 اعمال می شود.

 

 مهاجرت مهندسین به کانادا

 

مهارت های لازم برای مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس شبکه

مهندسین کامپیوتر سخت افزار و ارتباطات از راه دور

تجزیه و تحلیل نیازهای کاربر و طراحی و توسعه معماری و مشخصات سیستم، تحقیق، طراحی، توسعه و ادغام سخت افزارهای رایانه ای و ارتباطی مانند ریزپردازنده ها  برد مدارهای یکپارچه و لیزرهای نیمه هادی، توسعه و هدایت شبیه سازی های تصدیق طراحی و تست نمونه اولیه و اصلی اجزاء، نظارت، بازرسی و ارائه پشتیبانی طراحی در هنگام ساخت، نصب و اجرای سخت افزار رایانه و ارتباطات از راه دور، برقراری و حفظ روابط با تامین کنندگان و مشتریان، در صورت نیاز، رهبری تیم های مهندسین، تکنسین ها و تدوین کنندگان طراحی و توسعه سخت افزار رایانه و ارتباطات.

 

مهندسین سیستم شبکه و داده های ارتباطی

تحقیق، طراحی و توسعه معماری شبکه سیستم اطلاعات و ارتباطات، ارزیابی و ادغام سیستم شبکه و سخت افزار و نرم افزار ارتباط داده، مستندسازی و بهینه سازی ظرفیت و عملکرد شبکه های سیستم اطلاعات و ارتباطات، رهبری و هماهنگی تیم های متخصصان طراحی در توسعه و ادغام معماری سیستم اطلاعات و ارتباطات، سخت افزاری و نرم افزاری.

 

همانطور که مشاهده کردید، وظایف و مهارت هایی که یک مهندس شبکه یا کامپیوتر برای مهاجرت به کانادا نیاز دارد، بسیار زیاد و پیچیده است و به همین دلیل است که دولت فدرال و استان های مختلف کانادا به دنبال جذب مهندسین شبکه هستند و امنیت شبکه و به دنبال آن امنیت شغلی افراد واجد شرایط مهاجرت به کانادا در سراسر نقاط این کشور تضمین شده می باشد.

 

مهاجرت به کانادا ویژه مهندسین شبکه

 

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس شبکه

افرادی که در رشته های مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق یا الکترونیک، فیزیک مهندسی یا علوم کامپیوتر تحصیل کرده و دارای مدرک کارشناسی هستند، می توانند به عنوان مهندس شبکه اقدام به مهاجرت به کانادا نمایند و ممکن است در برخی از رشته ها نیاز به مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا نیز باشد در یک رشته مهندسی مرتبط باشد و باید توجه داشته باشید مدارک و مجوزهای شما باید توسط یک انجمن استانی یا منطقه ای مهندسین حرفه ای تایید شود و طبق گزارشات آنها می توانید به عنوان یک مهندس حرفه ای در کانادا شروع به فعالیت کنید.

 

مهندسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند بعد از مهاجرت به کانادا باید در یک دوره آموزشی معتبر سه یا چهار ساله شرکت و تحت نظارت، سابقه کسب کنند و بعد از کسب نمره قبولی در آزمون عملی و حرفه ای می توانند برای کار در کانادا و اخذ اقامت دائم آن اقدام نمایند. در صورتی که تمامی مدارک فوق را ندارید، نا امید نشوید چرا که تمامی آنها را لازم نیست در یک مرحله ارائه دهید و می توانید ارسال برخی از آنها را به تعویق بیندازید، در بسیاری موارد، برای شروع تنها مدرک لیسانس و سابقه کاری شما همان چیزی است که لازم است.

 

نحوه مهاجرت به کانادا به عنوان مهندس کامپیوتر و امتیاز مورد نیاز

اولین مرحله در روند مهاجرت به کانادا، محاسبه امتیاز برای ورود به برنامه Express Entry با استفاده از سیستم جامع رتبه بندی کانادا (CRS) می باشد. سیستم جامع رتبه بندی به مواردی از قبیل سن، صلاحیت ها و مهارت های متقاضی، توانایی زبان انگلیسی و فرانسوی، مهارت های همسر و تجربه و سابقه کاری متقاضی تعلق می گیرد. این فاکتورها علاوه بر ارائه امتیازهای مهم در CRS، امتیازات کلی مهاجرت متقاضی را نیز در بر می گیرند که باید حداقل 67 امتیاز باشد. بعد از اینکه ثابت شد متقاضی امتیاز لازم برای درخواست مهاجرت به کانادا را دارد، یک نامه دعوت به درخواست (ITA) از اداره مهاجرت کانادا به عنوان جواب درخواست برای ورود به برنامه مهاجرتی اکسپرس دریافت می کند که بعد از دریافت این نامه تنها 60 روز فرصت دارد تا یک درخواست رسمی ارائه دهد، بنابراین تحت هیچ شرایطی نباید قبل از دریافت این نامه و یا تایید امتیازات از طریق تست های مختلف، ارزیابی مدارک و صلاحیت حرفه ای نسبت به درخواست در برنامه اکسپرس اقدام نماید، چرا که پس از دعوت به درخواست ویزای كانادا، نمی توانید به عقب برگردید و این موارد را برای تایید ارسال کنید و این کارها باید از قبل انجام پذیرد. توجه داشته باشید پروفایل شما در برنامه اکسپرس برای مهاجرت به کانادا تنها یکسال اعتبار دارد و بهتر است که با آگاهی کامل، اطلاعات دقیقی را ارائه دهید.

 

 

مهندسان کامپوتر در کانادا

 

ارزیابی مهارت ها و صلاحیت های مهندسین برای مهاجرت به کانادا

فرآیند تایید مهارت ها، تجربیات و سابقه کاری و صلاحیت های مهندسین شبکه و کامپیوتر، ارزیابی مهارت و صلاحیت نام دارد که با دو هدف انجام می شود، هدف اول اینکه با یک ارزیابی مثبت مهارت ها می توانید امتیازات لازم را هم در برنامه اکسپرس CRS و هم در برنامه مهاجرت متخصصان فدرال کسب نمایید و هدف دوم اینکه ارزیابی مثبت مهارت ها برای مهاجرت به کانادا، شانس شما را برای واجد شرایط بودن معادل سازی کانادا، دو برابر می کند که این موضوع در هنگام ثبت نام های حرفه ای مربوطه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین داشتن مهارت های مهندسی کامپیوتر ارزیابی شده به این معنا است که شما از روز اول ورود به کانادا می توانید به عنوان یکی مهندس شبکه یا کامپیوتر مشغول به کار شوید.

 

مهاجرت به کانادا بدون ارائه جاب آفر به عنوان مهندس شبکه

در صورتی که مجموع نمرات شما در سیستم جامع رتبه بندی کانادا (CRS) یک نمره معقول و قابل قبول باشد و امتیازتان بالای 67 باشد، می توانید از طریق برنامه مهاجرتی اکسپرس برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری متخصصین دولت فدرال کانادا اقدام نمایید. از نظر فنی چیزی به نام حداقل نمره CRS لازم برای ارسال مشخصات مهندس کامپیوتر در برنامه Canada Express Entry وجود ندارد، البته، تضمین یک پیشنهاد شغلی که مستند باشد و به روش صحیح برای اهداف مهاجرتی انجام شود منجر به تقویت امتیاز شما تا 600 امتیاز فوری CRS می‌شود، بنابراین منطقی است که در صورت امکان به دنبال یک کارفرمای کانادایی برای دریافت پیشنهاد شغلی از سوی وی باشید. یکی از روش های خوب برای مهاجرت به کانادا برای مهندسین شبکه از طریق انجمن مهندسی برق و کامپیوتر کانادا (CSECE) است که همواره برای پیوستن مهندسان واجد شرایط در دسترس می باشد.

 

مهاجرت به کانادا  مهندسین شبکه

 

مدارک لازم برای جاب آفر مهندسی شبکه در استان های مختلف کانادا

اگر مهندس شبکه هستید و به دنبال پیشنهاد شغلی از کانادا هستید (فرقی نمی کند کدام استان کانادا باشد) باید حداقل 3 سال سابقه کار در ایران داشته باشید و ارائه بیمه اجباری می باشد، همچنین باید تمکن مالی شما حداقل 47 هزار دلار کانادا باشد و دارای مدرک زبان آیلتس  با نمره حداقل 6.5 باشید، در این صورت می توانید به راحتی برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید و از روز اول ورود به خاک این کشور با درآمد 4000 هزار دلار در ماه شروع به کار نمایید.

 

بازار کار و میزان درآمد مهندسین شبکه در استان های مختلف کانادا

بعد از مهاجرت به کانادا به عنوان یک مهندس شبکه که زیر مجموعه ای از مهندسی کامپیوتر است، می توانید در هر یک از شهرهای کانادا مشغول به کار شوید، حتی در روز اول ورودتان به کانادا، چون همانطور که گفته شد تقاضا برای مهندسین در تمامی استان های کانادا بسیار زیاد است و به دنبال آن فرصت های شغلی بسیاری در انتظار مهندسین شبکه در کانادا است. شما می توانید در هر یک از شهرهای کانادا به عنوان کارمند مستقیم و یا پیمانکار مشغول به کار شوید و خبر خوب اینکه درآمد مهندسین کامپیوتر در کانادا نسبت به اروپا، انگلیس و آسیا بیشتر است و از آنجایی مهندسان کانادا کاملاَ متحد هستند، شما نیز به عنوان یک مهندس شبکه از پشتیبانی انجمن مهندسان کانادا در سراسر این کشور برخوردار خواهید بود.

 

مشاغل مختلفی برای مهندسین شبکه در تمامی استان های کانادا وجود دارد و فرقی نمی کند که شما کدام شهر را برای مهاجرت به کانادا برگزیده اید، در سراسر کانادا درآمد مهندسین شبکه بین 46 تا 97 هزار دلار کانادا در سال است که این مبلغ برای مهندسین شبکه بدون سابقه و تازه وارد، سالانه 50 هزار دلار، برای تحلیلگر شبکه 27 هزار دلار در سال، برای مهندس مشاور شبکه 37 هزار دلار و برای مهندسین پشتیبان شبکه 48 هزار دلار کانادا در سال می باشد.

به طور کلی استان های انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا مقصد بسیار خوبی برای مهندسین شبکه است، البته اگر توانایی شما در زبان فرانسوی بالا است، استان کبک نیز می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد، دلیل این موضوع، تقاضای زیاد در این استان ها برای مهندسین شبکه و کامپیوتر است و هر کدام از این استان ها می تواند محیط کار بعدی شما باشد.

 

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من، مهیار حلاج پور (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت، به شماره پروانه R520250 هستم.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

ما در طول سالیان فعالیتمان، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ایم و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital ارائه می شود. در این شرکت گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارت آپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار، برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

> ویزای کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

سایتهای کاریابی رایگان کانادا

> مهاجرت برنامه نویسان

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Sadegh Tarkibi :

من مطالب مربوط به مهاجرت کاری به کانادا ویژه مهندسین شبکه رو خوندم و تمام شرایط رو دارم، خواستم راهنمایی کنید.

می‌توانید مشخصات خود را، برای بررسی دقیق شرایط، در فرمهای ارزیابی رایگان وارد نمایید

و یا برای دریافت مشاوره تخصصی (حضوری یا غیر حضوری)، به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.