روش های مهاجرت به یونان

اگر قصد زندگی در کشوری مقرون به صرفه با آب و هوای دل‌انگیز و همچنین مردمی صمیمی هستید، موسسه‌ی ویزا 724 مهاجرت به یونان را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کند. در این مقاله به بررسی تمامی روش‌های مهاجرت به این کشور پرداخته‌ایم!

برای آشنایی با جاذبه های دیدنی و توریستی یونان به لینک « مکان های گردشگری یونان » مراجعه نمائید.

نگاهی بر روش‌های موجود، جهت مهاجرت به یونان

کشور زیتون و سواحل آفتابی! یونان به علت زمینه‌های تاریخی و فلسفی، با آغوش باز پذیرای بسیاری از مهاجران است. از این رو، مهاجرت به یونان می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل جهت رشد و ترقی شما در بسیاری از زمینه‌ها باشد. از جمله ویزاهای مهاجرتی که راه ورود به یونان را برای شما باز می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کار: به علت نرخ بیکاری این  کشور(16%)، پیدا کردن شغلی مناسب در یونان برای افرادی خارج از اتحادیه‌ی اروپا تا حدودی دشوار است. 
 2. سرمایه‌گذاری: با کمترین هزینه نسبت به سایر کشورهای اروپایی و بدون نیاز به حضور در این کشور، می‌توانید اقامت یونان را برای خود و خانواده‌ی عزیزتان دریافت نمایید.
 3. تحصیل: اگر تابعیت یکی از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا را ندارید، برای تحصیل در یونان به ویزای تحصیلی این کشور نیاز خواهید داشت.
 4. تولد: اگر نوزادی که در این کشور متولد می‌شود دارای پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، جد پدری و یا حتی یک جد مادری دارای تابعیت یونان باشد، می‌تواند اقامت این کشور را بدست بیاورد.
 5. ازدواج با تبعه‌ی یونان. 
 6. خود حمایتی: ویزای تمکن مالی یونان مختص افرادیست که می‌توانند بدون کار در این کشور، هزینه‌های زندگی خود را به راحتی تامین نمایند.
 7. دعوت خویشاوندان: اگر یکی از خویشاوندان شما شهروند یونان باشد، می‌تواند از طریق یک دعوت‌نامه و همچنین حمایت مالی، زمینه‌ی مهاجرت شما به این کشور را فراهم نماید.
 8. ویزای توریستی: اگر قصد بازدید از جاذبه‌های تاریخی یونان را دارید و یا برای انجام مراحل اولیه‌ی ویزای خود مجبور به سفری کوتاه به این کشور هستید، ویزای توریستی یونان کمک فراوانی به شما خواهد کرد.
 9. ویزای طلایی.
 10. ویزای همراه: این ویزا برای اخذ اقامت همسر و فرزندان زیر 18 سال در ویزای تحصیلی، کاری و … صادر می‌شود.
 11. پناهندگی.

برای آشنایی با بهترین راه های اقامت و مهاجرت به کشور سوئد به لینک « روش های مهاجرت به سوئد» مراجعه نمائید.

مهاجرت و اخذ اقامت یونان

بررسی شرایط مهم در زمان مهاجرت به یونان

در زمان مهاجرت به یونان، نکات مهمی وجود دارد که می‌بایست حداکثر توجه خود را به آنها معطوف سازید. نکات مهمی که پیش‌نیاز مهاجرت شما به این کشور زیبا می‌باشند. رعایت این شروط اولیه به شما کمک خواهد کرد تا نه تنها در مسیر صحیح گام بردارید، بلکه مورد اخاذی افراد سودجو نیز قرار نگیرید. برای هر یک از روش‌هایی که در بخش قبل نام بردیم، می‌بایست شرایط خاصی را مهیا نمایید. به عنوان مثال، در ویزای کاری یونان بهتر است پیش از ثبت درخواست ویزا، حتما یک job offer معتبر از کارفرمایی یونانی تهیه کنید تا در این کشور با مشکل مواجه نگردید. در ویزای سرمایه‌گذاری یونان، می‌بایست حداقل 18 سال سن داشته باشید. حداقل سرمایه‌ای که می‌توانید از طریق این ویزا به کشور یونان وارد کنید، حداقل 400/000 یورو است. برای اخذ ویزای تحصیلی یونان، بدون داشتن پذیرش از مدرسه یا دانشگاه‌های این کشور نمی‌توانید ویزای تحصیلی دریافت کنید. توجه داشته باشید که هزینه‌ی تحصیل در این کشور تقریبا 2000 تا 20/000 یورو است.

برای آشنایی با بهترین راه های مهاجرت به بلژیک به لینک « روش های مهاجرت به بلژیک» مراجعه نمائید.

به کمک ویزای طلایی یونان می‌توانید در این کشور خوش آب و هوا خانه‌ی زیبایی خریداری کنید. بنابراین به حداقل 150 تا 200 هزار یورو احتیاج دارید. در زمان پناهندگی به یونان، تنها در حالتی می‌توانید اجازه‌ی ورود به این کشور را بدست آورید که بتوانید به کمک مدارک خاصی به دولت یونان ثابت کنید که در کشور خود از نظر روحی، جسمی، عقیدتی، سیاسی و یا … در معرض خطر هستید. توجه داشته باشید که علاوه بر تمکن مالی مورد نیاز هر روش، می‌بایست هزینه‌ی درخواست ویزا که مبلغی در حدود 40 تا 180 یورو است را نیز بپردازید.

خرید خانه در یونان ویزا 724

مراحل اخذ ویزا و مهاجرت به یونان

صرف نظر از نوع ویزای درخواستی، دولت این کشور مدارک خاصی را از شما درخواست می‌کند که لازمه‌ی انجام روند مهاجرت هستند. البته ثبت این مدارک، خود مستلزم پیمودن مراحل خاصی است. توجه داشته باشید که این مراحل را با دقت و ترتیبِ تعیین شده، پشت سر بگذارید. به عنوان مثال، در تمامی ویزاهای نام‌برده، در ابتدا می‌بایست با مراجعه به وب سایت رسمی اداره مهاجرت یونان، اطلاعات مربوط به مدارک و شرایط ویزای مورد نظر خود را مطالعه نمایید. سپس مدارک مورد نیاز را تهیه و هزینه‌های ثبت درخواست ویزا را پرداخت کنید. پس از آن، مدارک مورد نظر را در این وب سایت ثبت نموده و منتظر جواب اولیه‌ی اداره مهاجرت بمانید. در پایان نیز پس از مصاحبه با افسر اداره مهاجرت، در صورت موافقت با درخواست شما، ویزای مهاجرتی مورد نظر صادر خواهد شد.

آدرس وب سایت اداره مهاجرت یونان برای اطلاعات مربوط به مدارک و شرایط ویزای این کشور:

https://migration.gov.gr/en/

جهت کسب اطلاع از راه های مهاجرت و اقامت در کشور آلمان « روش های مهاجرت به آلمان» مراجعه نمائید.

بدیهی است که در هر روش به مدارک ویژه‌ای جهت اخذ ویزا احتیاج دارید! اما در این میان، مدارکی وجود دارند که در تمامی روش‌ها مشترک هستند. این مدارک عبارتند از:

 1. مدارک هویتی ترجمه شده به همراه پاسپورت دارای اعتبار.
 2. چند قطعه عکس پاسپورتی.
 3. بیمه نامه و مدارک سلامت.
 4. گواهی عدم سابقه‌ی کیفری.
 5. مدارک تمکن مالی.
 6. انگیزه‌نامه.
 7. توصیه‌نامه.
 8. گواهی پذیرش دانشگاه، job offer، مدارک ازدواج(در صورت تاهل) و یا هر مدرکی که بتواند شما را در روند اخذ ویزا یاری کند.
 9. مدارک تحصیلی، سابقه‌ی کاری و رزومه‌ی علمی به همراه ترجمه‌ی معتبر.
 10. مدارک مربوط به محل سکونت در یونان(در برخی روش‌های مهاجرتی نیاز است).

جهت کسب اطلاع از راه های مهاجرت و اقامت در کشور ایتالیا میتوانید به صفحه « مهاجرت به ایتالیا» مراجعه نمائید.

مکان های توریستی یونان ویزا 724

 

سوالات متداول

1) هزینه‌ی زندگی ماهانه در یونان چقدر است؟

کشور یونان در رتبه‌بندی گران‌ترین کشورهای دنیا، در رتبه‌ی 37 قرار دارد. هزینه‌ی زندگی برای هر فرد تقریبا 700 تا 800 یورو است. البته هزینه‌ی اجاره خانه نیز به این مبلغ اضافه می‌شود که چیزی مابین 800 تا 2/800 یورو در ماه می‌باشد.

از میان تمامی روش‌هایی که در بخش‌های پیشین به آنها اشاره کردیم، دریافت اقامت از طریق خرید ملک و مستغلات یکی از محبوب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است.

برای اخذ اقامت این کشور شما می‌بایست بالای 18 سال، بدون سابقه‌ی کیفری در 10 سال اخیر و همچنین مسلط به زبان و فرهنگ کشور یونان باشید. 

درخواست مشاوره رایگان

9 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *