روش های مهاجرت به فرانسه

اگر زیبایی‌های زندگی در کشور فرانسه شما را مجذوب خود کرده است، راه‌های فراوانی وجود دارد که موسسه‌ی مهاجرتی ویزای 724 می‌تواند جهت مهاجرت به فرانسه شما عزیزان را یاری کند. برای آشنایی بیشتر با این مسیرهای پر پیچ و خم با ما همراه باشید!

برای آشنایی با شرایط و مخارج زندگی در فرانسه به لینک « هزینه های زندگی در فرانسه» مراجعه نمائید.

آشنایی با روش‌های مهاجرت به فرانسه

مطمئنا مهاجرت به فرانسه، کشوری که بیشترین کمپانی‌های مد و فشن را در خود جای داده است، شما را نیز وسوسه می‌کند. کشوری که به آزادی بیان، مذهب و هر نوع گرایش دیگری معروف است! کشوری که برج ایفل آن، میعادگاه عشاق است. راه‌های فراوانی وجود دارد که از طریق آنها می‌توانید اجازه‌ی ورود و همچنین اقامت این کشور خوش آب و هوا را بدست آورید. از جمله‌ی این راه‌ها می‌توان به انواع زیر اشاره کرد:

 1. ویزای توریستی فرانسه.
 2. سرمایه‌گذاری: راه‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری در فرانسه وجود دارد. استارت‌آپ، ثبت شرکت، خرید ملک، خرید بیزینس پلن سودآور، خود حمایتی و … از جمله روش‌هایی هستند که به کمک آنها می‌توان اقامت این کشور پیشرفته را بدست آورد.
 3. تحصیل: اگر قصد تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های فرانسه را دارید و یا حتی مایل به یادگیری زبان این کشور می‌باشید، اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بهترین گزینه برای شما عزیزان خواهد بود.
 4. کار: در صورت داشتن شرایط مناسب جهت کار در فرانسه، ویزایی که از این طریق دریافت می‌کنید یکی از کم‌هزینه‌ترین و آسان‌ترین روش‌های مهاجرت به فرانسه است. حتی اخذ blue card فرانسه از طریق ویزای کاری این کشور بسیار راحت است.
 5. ازدواج با فردی فرانسوی.
 6. تولد: براساس آخرین تغییرات، کودکانی که در خاک فرانسه به دنیا می‌آیند در صورتی می‌توانند ویزای تولد فرانسه و تابعیت این کشور را بدست آورند که دارای حداقل یک والد فرانسوی یا والدی دارای تابعیت فرانسه باشند.
 7. ویزای همراه فرانسه.
 8. ویزای هنرمندان فرانسه: همانگونه که می‌دانید، فرانسه کشور برجسته‌ترین طراحان دنیاست. از این رو، برای ورود برخی مشاغل خاص، ویزای مجزایی در نظر گرفته شده است. البته این ویزا تنها به افراد برجسته در زمینه‌های هنری، ورزشی، پژوهشی، کسب وکار و همچنین علم و ادب تعلق می‌گیرد.
 9. پناهندگی.

برای آموزش گام به گام و تصویری وقت سفارت فرانسه به لینک « وقت سفارت فرانسه » مراجعه نمائید.

مهاجرت به فرانسه

مروری بر شرایط مهاجرت به فرانسه

اولین موضوعی که در زمان مهاجرت از اهمیت بسیاری برخوردار است، توجه به قوانینی است که دولت این کشور از تمامی متقاضیان مهاجرت توقع دارد تا به آنها توجه کنند. قوانینی که سبب تفکیک مسیرهای مهاجرتی و همچنین انتخاب افراد شایسته‌تر از میان تمامی درخواست‌کنندگان می‌شود. به عنوان مثال در ویزای سرمایه‌گذاری فرانسه، حداقل به 30،000 یورو سرمایه‌ی اولیه احتیاج دارید که در صورت اخذ ویزای همراه نیز به ازای هر فرد، مقداری به این مبلغ افزوده خواهد شد. حتی در برخی انواع سرمایه‌گذاری(مانند روش خود حمایتی و استارت‌آپ) در صورتی می‌توانید برای دریافت ویزا درخواست دهید که سن شما بیشتر از 40 سال باشد. در ویزای تحصیلی فرانسه، با توجه به مقطع و رشته‌ی تحصیلی خود می‌بایست به زبان فرانسوی یا انگلیسی تسلط داشته باشید. هزینه‌‌ی تحصیلی سالانه در این مدارس و دانشگاه‌ها مابین 1000 تا 30،000 یورو است.

برای کسب اطلاع از مخارج تحصیل در فرانسه به لینک « هزینه تحصیل در فرانسه» مراجعه فرمائید.

در ویزای کاری فرانسه، شغل مورد نظر شما می‌بایست 3 ماه در فرانسه و پس از آن، 3 ماه در اتحادیه‌ی اروپا آگهی شده باشد. در صورتی که فرد مناسبی از این مناطق پیدا نشود، می‌توانید برای شغل مذکور درخواست دهید. در ویزای ازدواج فرانسه، شرط اعطای تابعیت، ازدواج با فردی فرانسوی‌الاصل و یا شخصی دارای اقامت دائم فرانسه است. حتی برای دریافت این ویزا می‌بایست به کمک مدارک خاصی صحت و صداقت ازدواج خود را ثابت نمایید. برای پناهندگی به فرانسه، می‌بایست در سازمان PADA ثبت نام کنید. علاوه بر آن، مدارکی را به کنسولگری فرانسه ارائه دهید که نشان دهند شما از نظر عقیدتی، سیاسی، جنسی، مذهبی و … در کشور خود در خطر هستید. علاوه بر تمامی این موارد، هزینه‌ی درخواست ویزاهای نام‌برده مبلغی در حدود 40 تا 100 یورو می‌باشد.

تحصیل در فرانسه

برای بررسی روش‌ های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌ گذاری به لینک « ویزای سرمایه‌ گذاری فرانسه » مراجعه فرمائید.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به فرانسه

پیش از هرگونه اقدام جهت مهاجرت به فرانسه، می‌بایست به برخی نکات اساسی توجه نمایید. به عنوان مثال، از آنجایی که قوانین مهاجرت هر ساله دچار تغییراتی می‌شود؛ در گام نخست به وب سایت اداره مهاجرت مراجعه نمایید و این قوانین و پیش‌نیازها را مطالعه کنید. سپس مدارک مورد نیاز را تهیه و ترجمه کنید. پس از آن، فرم‌های مربوط به ویزای مورد نظر را تکمیل کرده و به همراه مدارک درخواستی ثبت نمایید. چند روز بعد از ثبت درخواست ویزا، می‌بایست با افسر اداره مهاجرت مصاحبه کنید و وی را متقاعد نمایید که فرد شایسته‌ای برای ویزای مورد نظر هستید. در پایان نیز در صورت قبول درخواست شما، ویزای مذکور صادر خواهد شد.

آدرس سایت اداره مهاجرت فرانسه:

https://www.ofii.fr/en/

از جمله مدارک مشترکی که در تمامی انواع ویزا، در زمان اپلای به آنها احتیاج دارید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مدارک هویتی ترجمه شده، پاسپورت معتبر و چند قطعه عکس پاسپورتی.
 2. توصیه‌نامه و انگیزه‌نامه.
 3. گواهی تمکن مالی.
 4. گواهی عدم سوء پیشینه.
 5. مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی.
 6. ترجمه‌ی مدارک تحصیلی، رزومه‌ی علمی و سابقه‌ی کاری.
 7. بیمه‌نامه‌ی معتبر و گواهی سلامت.
 8. مدارک اختصاصی ویزای مورد نظر.

جهت آشنایی با جاذبه های  توریستی و دیدنی در کشور فرانسه به لینک « مکان های توریستی فرانسه» مراجعه نمائید.

جاذبه‌ های توریستی فرانسه

مطلب پیشنهادی: مهاجرت به مجارستان

سوالات متداول

1) هزینه‌های زندگی در فرانسه چگونه است؟

از جمله موضوعات مهم در زمان مهاجرت، هزینه‌های مربوط به زندگی در این کشور است. اگر بخواهید از عوامل تاثیرگذاری همچون شهر مورد نظر، سبک زندگی و تعداد افراد همراه صرف‌نظر کنید؛ مبلغ 1،200 تا 3،200 یورو در ماه برای یک فرد مجرد کافی است.

این موضوع که شما با چه نیتی به فرانسه سفر می‌کنید و شرایط عمومی شما چگونه است، تاثیر فراوانی در بهینه‌سازی روش‌های مهاجرتی دارد. اما با بررسی پرونده‌ی بسیاری از مهاجران مشاهده شده است که به طور تقریبی اخذ ویزای کاری و تحصیلی مناسب‌تر از سایر روش‌ها می‌باشد. در میان انواع روش‌های سرمایه‌گذاری نیز روش خود حمایتی به علت عدم نیاز به انتقال پول به فرانسه، یکی از روش‌های پرطرفدار است.

با نگاهی کلی به روش‌هایی که تا کنون ذکر کردیم، اقدام از طریق ویزای کاری به واسطه‌ی دریافت job offer و پس از آن ویزای تحصیلی، از جمله ارزان‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور فرانسه می‌باشند.

درخواست مشاوره رایگان

15 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *