مهاجرت به ترکیه

با کمک موسسه‌ی ویزا 724 و آگاهی از انواع روش‌های مهاجرت به ترکیه، اقامت و شهروندی این کشور اوراسیایی را بدست آورید!

انتخاب بهترین روش مهاجرت به ترکیه

با مهاجرت به ترکیه، سطح متفاوتی از رفاه اجتماعی را تجربه کنید. اگر قصد زندگی در ترکیه را دارید و یا حتی خواهان زندگی در کشورهای پیشرفته‌ی دنیا هستید، ترکیه می‌تواند به عنوان پلکانی به سوی قله‌های موفقیت، راهگشای شما عزیزان باشد. برای مهاجرت به ترکیه راه‌های قانونی فراوانی وجود دارد که با توجه به هدف مهاجرتی شما دارای اولویت خواهند بود. از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تحصیل: در دانشگاه‌های این کشور می‌توانید به دو زبان انگلیسی و یا ترکی تحصیل کنید. دانشگاه‌های ترکیه از استانداردهای بین المللی برخوردارند، به همین علت برای ورود به این دانشگاه‌ها می‌بایست در آزمون‌های مختلفی شرکت نمایید.
 2. کار: با دریافت مجوز از وزارت کار و رفاه اجتماعی ترکیه، می‌توانید در کشوری مشغول به کار شوید که دارای نرخ بیکاری 11% است که در مقایسه با کشورهای اروپایی ( با نرخ 5% )، عدد بسیار امیدوارکننده‌ای است. 
 3. سرمایه‌گذاری: راه‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری در ترکیه وجود دارد. می‌توانید از طریق خرید اوراق بهادار، خرید ملک، خرید سهام شرکت‌ها، کارآفرینی، ثبت شرکت و یا سرمایه‌گذاری در بانک‌های ترکیه‌ای در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. 
 4. ازدواج با یک شهروند ترکیه‌ای.
 5. تولد فرزند: براساس قوانین ترکیه، به کودکان دارای حداقل یک والد دارای تابعیت ترکیه، بدون توجه به محل تولد کودک، تابعیت ترکیه اعطا می‌شود.
 6. ویزای توریستی: این ویزا به منظور بازدید و انجام کارهای اولیه‌ی برخی انواع ویزا (و اعتبار حداکثر 3 ماه) صادر می‌شود.
 7. پناهندگی: افرادی که از این راه به کشور ترکیه مهاجرت می‌کنند معمولا به دلیل داشتن عقاید مذهبی، سیاسی، گرایش‌های جنسی و … در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. البته توجه داشته باشید که در ترکیه رفتار بسیار نامناسبی با پناهجویان می‌شود.

برای آشنایی با دریافت ویزای کشور ترکیه از طریق خریداری ملک به لینک « اقامت ترکیه با خرید ملک» مراجعه نمائید.

مهاجرت به ترکیه

قوانین و شرایط مهاجرت به ترکیه

شرایط کلی مهاجرت به ترکیه، با توجه به نوع روش انتخابی و هدف شما از مهاجرت، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، برای مهاجرت تحصیلی می‌بایست به زبان انگلیسی یا ترکی تسلط کامل داشته باشید. در مهاجرت کاری ترکیه، علاوه بر تسلط کامل به زبان ترکی، می‌بایست از یک کارفرمای ترکیه‌ای نیز پیشنهاد کاری معتبر داشته باشید. برای ثبت شرکت در ترکیه، می‌بایست حداقل 5 نیروی ترک استخدام نموده و بیمه و مالیات شرکت را به صورت منظم پرداخت نمایید و بسیاری قوانین اختصاصی دیگر! با این حال، در کنار این قوانین اختصاصی، قوانین فراوان دیگری نیز وجود دارد که در میان تمامی این روش‌ها یکسان هستند. به عنوان مثال، برای هر یک از این روش‌ها باید تمکن مالی مورد نیاز روش درخواستی را داشته باشید. ارائه‌ی مدرک زبان ترکی در بسیاری از این روش‌ها الزامی است.

برای کسب اطلاع از شیوه های مهاجرت به کشور استرالیا به لینک « راه های مهاجرت به استرالیا» مراجعه نمائید.

در زمان مهاجرت، دولت ترکیه از شما می‌خواهد تا با توجه به روش درخواستی خود، از تمکن مالی معینی برخودار باشید. به عنوان مثال، در مهاجرت کاری، تمکن مالی شما می‌بایست به اندازه‌ای باشد که بتواند زندگی شما را تا زمانی که درآمد ثابتی داشته باشید، تامین نماید. در مهاجرت تحصیلی، این تمکن مالی شامل هزینه‌های سالانه‌ی تحصیل و زندگی می‌باشد. در روش‌های سرمایه‌گذاری، با توجه به نوع ویزا متفاوت است. البته هزینه‌های دیگری نیز وجود دارند که ملزم به پرداخت آنها هستید. از جمله‌ی این هزینه‌ها می‌توان به هزینه درخواست مهاجرت و هزینه‌های ادارای ثبت درخواست اشاره کرد. برای آگاهی از تغییرات دقیق این هزینه‌ها، پیشنهاد می‌کنیم تا به وب سایت دولتی اداره مهاجرت ترکیه مراجعه نمایید و یا از طریق راه‌های تماسی که در این وب سایت قرار داده شده است، با ما تماس حاصل فرمایید.

تحصیل در موسسات آموزشی ترکیه

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به ترکیه

صرف نظر از روش مهاجرتی شما، مراحلی که برای اخذ انواع ویزای ترکیه پشت سر می‌گذارید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. خوشبختانه بسیاری از این مراحل در تمامی روش‌ها یکسان هستند و وجه تمایز آنها، تنها در مراحلی است که اختصاصا برای هر روش در نظر گرفته شده است. برای اینکه بتوانید ویزای مهاجرتی ترکیه را بدست آورید، می‌بایست به ترتیب زیر عمل نمایید:

 1. انتخاب هدف مهاجرت و بررسی مسیرهای موجود، جهت انتخاب مناسب‌ترین روش.
 2. مطالعه‌ی دقیق وب سایت رسمی اداره مهاجرت ترکیه.
 3. جمع‌آوری و ترجمه‌ی مدارک مورد نیاز.
 4. در برخی روش‌ها(مانند سرمایه‌گذاری، کاری و ازدواج) نیاز است تا به واسطه‌ی ویزای توریستی ترکیه برای بررسی و انجام برخی مراحل ابتدایی مهاجرت، به این کشور سفر کنید.
 5. ورود به خاک ترکیه.
 6. انجام اقدامات لازم جهت طولانی‌تر کردن مدت اقامت( تماس با مرکز درخواست iResidence ، تهیه‌ی بیمه سلامت ترکیه و پیگیری درخواست مجوز اقامت).
 7. انجام مصاحبه حضوری.

همانگونه که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، برای مهاجرت به ترکیه نیاز است تا برخی مدارک مورد نظر اداره مهاجرت را در وب سایت رسمی این کشور ثبت نمایید. از جمله مدارک مشترکی که برای این تقاضانامه به آنها نیاز دارید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. گواهی عدم سوء پیشینه‌ی کیفری.
 2.  بیمه‌نامه‌ی معتبر.
 3. پاسپورت و مدارک هویتی معتبر ترجمه شده.
 4. چند قطعه عکس پاسپورتی مربوط به 6 ماه اخیر.
 5. گواهی تمکن مالی و گردش حساب جاری در 6 ماهه‌ی اخیر.
 6. انگیزه‌نامه.
 7. توصیه‌نامه.
 8. رزومه‌ی تحصیلی، علمی و کاری به همراه ترجمه.
 9. رسید پرداخت هزینه مربوط به درخواست ویزا.

جهت آشنایی با بهترین انتخاب برای مهاجرت به کشور آمریکا به لینک « روش های مهاجرت به آمریکا» مراجعه نمائید. 

بناهای تاریخی ترکیه

سوالات متداول

1. چگونه می‌توان پس از مهاجرت به ترکیه، شغل مناسبی پیدا کرد؟ 

با توجه به رشته‌ی تحصیلی، سابقه‌ی کار و … می‌توانید با مراجعه به سایت‌های کاریابی ترکیه مانند kariyer.net، indeed.com، eleman.net، yenibiris.com و isilanlarikariyer.com شغل مورد نظر خود در این کشور را بدست آورید.

درخواست مشاوره رایگان

12 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *