قبولی در لاتاری آمریکا

در این مقاله به آموزش تصویری مراحل بعد از قبولی در لاتاری آمریکا می پردازیم. با این هدف که این کار را به صورت صحیح انجام داده و به رویای خود در گرفتن گرین کارت آمریکا دست یابید.

آموزش مراحل بعد از قبولی در لاتاری آمریکا

در صورتی که در لاتاری گرین کارت آمریکا پذیرفته شده باشید، باید مراحل زیر را به دقت و در طی چند ماه طی کنید.

برای آشنایی با بهترین راه های مهاجرت به آمریکا به لینک « روش های مهاجرت به آمریکا» مراجعه کنید.

تکمیل نمودن فرم DS-260

فرم DS-260 در اصل مختص افرادی است که قصد مهاجرت به کشور آمریکا را دارند. این فرم بایستی برای دریافت گرین کارت آمریکا توسط فرد متقاضی به طور کامل و با دقت تمام، تکمیل گردد. در این فرم، اطلاعات شخصی درباره خود و اعضای خانواده تان همچون همسر و یا فرزندان زیر 21 سال مورد پرسش قرار می گیرد. تکمیل نمودن فرم مربوطه پیش نیاز ادامه دادن مراحل بعد از قبولی در لاتاری آمریکا خواهد بود. 

برای تکمیل نمودن فرم DS-260 در ابتدا بایستی کد قبولی خود در لاتاری آمریکا را عنوان کیس نامبر (case number)  شناخته می شود، مورد نیاز خواهد بود. در مرحله اول باید این کد را در محل مربوطه در این لینک، وارد نمایید.

وب سایت درج کد قبولی در لاتاری آمریکا:
https://ceac.state.gov

وارد نمودن کیس نامبر فرم DS-260

در مرحله بعد باید با وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز وارد حساب شوید.

ورود به حساب

در ادامه وارد فرم آنلاین DS-260 خواهید شد. در اینجا باید اطلاعات مورد نیاز را به طور کامل و دقیق تکمیل نموده و ارسال نمایید.

برای کسب اطلاع از برترین دانشگاه ها در آمریکا به لینک « لیست دانشگاه های آمریکا» مراجعه نمائید.

 ویزای لاتاری آمریکا

پس از تکمیل اطلاعات مربوطه یک فرم رسید جهت تکمیل فرم آنلاین DS-260 برای شما همانند تصویر زیر صادر می شود.

برای آشنایی با کسب و کار جدید در آمریکا و دلایل موفقیت ایجاد استارتاپ به لینک « ده استارتاپ موفق آمریکا» مراجعه نمائید.

رسید تکمیل فرم آنلاین DS-260

آمادگی برای مصاحبه در سفارت آمریکا

پس از اینکه اطلاعات مربوط به فرم DS-260 را تکمیل نمودید، در جهت تعیین وقت سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه اقدام نمایید. روش های گرفتن وقت سفارت آمریکا در کشورهای همسایه همچون ترکیه، ارمنستان، امارات و عمان به صورت مفصل و تصویری در آرشیو مقالات ویزا724  موجود هستند. شما میتوانید با مطالعه و مشاهده نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا، در جهت رزرو وقت سفارت مبادرت نمایید.

برای دریافت آموزش نحوه تعیین وقت سفارت آمریکا در کشور ارمنستان به لینک « وقت سفارت آمریکا در ارمنستان» مراجعه نمائید.

گرفتن تاییدیه مدارک پزشکی از پزشک معتمد سفارت آمریکا

تمامی برندگان لاتاری آمریکا نیاز به تایید مدارک پزشکی خود توسط پزشک معتمد سفارت آمریکا خواهند داشت. برای انجام این کار بایستی حدود 14 روز قبل از وقت مصاحبه، توسط یک پزشک سرکنسولگری ایالات متحده، تحت معاینه کامل قرار بگیرید. انجام این معاینات معمولاً یک تا دو ساعت طول می کشد.

گواهی تمکن مالی و اسپانسر برای برندگان لاتاری آمریکا

اگرچه مقامات ایالات متحده با مهاجران رفتار دوستانه ای دارند، اما به هیچ فرد بی بضاعتی نیاز ندارند. بنابراین، هنگام درخواست شهروندی و گرین کارت لاتاری آمریکا، باید آنها را متقاعد کنید که می توانید از خود حمایت کنید یا می توانید از حمایت اقوام یا دوستان بهره مند شوید. برای انجام این کار باید لیست اموال خود را نوشته و ترجمه نمایید. همچنین دارایی های بانکی خود را به دلار تبدیل نموده و فرم ترجمه شده صورت حساب خود را هنگام مصاحبه به همراه داشته باشید.

مدارک لازم جهت مصاحبه در کنسولگری سفارت ایالات متحده

برندگان لاتاری آمریکا بایستی هنگام مراجعه به سفارت جهت مصاحبه نیازمند ارائه یک سری مدارک، خواهند بود. از جمله این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • شناسنامه، پاسپورت و سایر مدارک هویتی.
 • رونوشت صفحه متریک پاسپورت.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای افراد بالاتر از 16 سال.
 • گواهی ازدواج و طلاق.
 • رسید تکمیل فرم آنلاین DS-260. 
 • سوابق خدمت سربازی و معافیت برای آقایان.
 • عکس.
 • و …

جهت کسب اطلاع درخصوص نحوه دریافت و شرایط ویزای تحصیلی آمریکا به لینک » پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا مراجعه نمائید.

دقت داشته باشید که اصل تمامی این مدارک باید به همراه فتوکپی و ترجمه آن ها هنگام مراجعه به سفارت، برای مصاحبه گرین کارت آمریکا همراه شما باشند.

مصاحبه برندگان قرعه کشی لاتاری آمریکا

مصاحبه برندگان لاتاری آمریکا در سفارت آمریکا امری نسبتا ساده بوده که توسط افسر سرکنسولگری انجام خواهد گرفت. مصاحبه به زبان انگلیسی و یا به زبان محلی کشوری خواهد بود که سفارت آمریکا در آن واقع است.

مدت زمان یک مصاحبه انفرادی معمولا 5 دقیقه طول کشیده و چیزی که اهمیت بیشتری دارد، بررسی مدارک شما خواهد بود. مدارک شما در این گام به دقت بررسی شده و هرگونه مغایرت می تواند به رد درخواست فرد متقاضی گرین کارت آمریکا منجر شود. در این صورت همواره توصیه می شود تا در درج اطلاعات داده شده نهایت دقت را داشته باشید.

فرایند بعد از مصاحبه برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا

پس از تایید شما در مصاحبه گرین کارت مربوط به لاتاری آمریکا، ویزای شما در پاسپورت شما درج خواهد شد. اولین سفر شما به ایالات متحده در جهت فعال کردن گرین کارت باید تا حداکثر شش ماه پس از صدور گواهی پزشکی صورت بگیرد.البته بازه خاصی برای حداکثر زمان اقامت در آمریکا در این گام تعیین نشده است و فقط شما می توانید یک سفر چند روزه را در برنامه خود بگنجانید. 

حدود 3 تا 6 ماه پس از سفر مربوط به فعال سازی گرین کارت آمریکا، برای شما یک گرین کارت به آدرسی که مشخص می کنید، ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است که گرین کارت آمریکا به هیچ آدرسی در خارج از کشور ارسال نخواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با مراحل بعد از قبولی در لاتاری آمریکا آشنا ساختیم. اگر از برندگان خوش شانس گرین کارت آمریکا هستید و در پروسه دریافت گرین کارت خود نیاز به کمک و مشاوره دارید، می توانید از خدمات مشاوره ویزا 724 بهره مند شوید. کارشناسان ما منتظر تماس شما جهت ارائه خدمات مشاوره تخصصی در حوزه مهاجرت به آمریکا هستند.

درخواست مشاوره رایگان

5 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

 1. امید اخش

  باسلام. من کارشناسی پرستاری دارم و متاهل هستم. فرزندی ندارم و مشغول به کار هستم. تمام سرمایه من در حال حاضر حدود ۵۰۰ میلیون تومان است. اگر در لاتاری برنده شوم قاعدتا ۵۰۰ میلیون تومان نمی‌تواند نشان دهنده تمکن مالی من باشد. آیا پرستار بودن من می تواند دولت آمریکا را متقاعد کند که گرین کارت آمریکا را دریافت کنم؟
  از جهت اینکه پرستاری شغل پر تقاضا در همه کشور هاست عرض کردم. در کل با این شرایطی که دارم توصیه می کنید من به دنبال لاتاری باشم یا نه؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *