شرایط جوی کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۱۰/۰۷

 

شرایط آب و هوایی کانادا

 

دلایل موثر در تنوع شرایط آب و هوایی کانادا کدامند؟

از آنجا که عرض جغرافیایی کانادا دارای گستردگی زیادی می باشد، آب و هوای کانادا در نقاط مختلف این کشور بسیار متنوع است. جریان های اقیانوسی تاثیر مهمی بر آب و هوای این کشور دارد. جریان آب های گرم گلف استریم که منشا آن در اقیانوس اطلس است و جریان آلاسکا که سرچشمه آن در اقیانوس آرام می باشد، در تغییرات آب و هوا اثرگذار است. بادهای غربی که از سمت دریا به سوی خشکی می‌وزند، مهمترین جریان هوای تاثیرگذار این کشور در سواحل اقیانوس آرام هستند. 

 

مطلب پیشنهادی: آب و هوای پرنس ادوارد

 

آب و هوای کانادا

 

آب و هوای کانادا در دو سوم ناحیه شمالی کشور مشابه آب و هوای شمال اسکاندیناوی است. زمستان این ناحیه بسیار سرد و دوره تابستان کوتاه و خنک است. دشت های داخلی منطقه مرکزی جنوبی از آب و هوای معمولی قاره ای برخوردار است. یعنی دارای زمستان های بسیار سرد و تابستان های گرم بوده و بارش در این منطقه کم است. به طور کل به غیر از سواحل غربی، تمام بخش های کانادا در فصل زمستان دارای دمای متوسط زیر صفر است و پوشش مداوم برف در آن دیده می شود. اطلاعات کامل را در وب سایت ویزا724 مشاهده نمایید.


آب و هوای شهرهای کانادا در فصول مختلف

 • آب و هوای تورنتو: 

آب و هوای تورنتو قاره ای است. میانگین دمای ژانویه حدود 4.2- درجه سانتیگراد است. در تابستان، میانگین دمای جولای حدود 22.2 درجه سانتیگراد بوده و می تواند از 32 درجه سانتیگراد با رطوبت 100 درصد بیشتر شود. میزان بارندگی سالانه حدود 834 میلیمتر است. 

 

برای اطلاع از شرایط تحصیل و زندگی در تورنتو کانادا به لینک « هزینه ها و زندگی در تورنتو» مراجعه نمائید. 

 

تورنتو

 

مطلب پیشنهادی: آب و هوای آلبرتا

 

 • آب و هوای ونکوور: 

میانگین دمای ونکوور که در ساحل غربی واقع شده در ماه ژانویه 3 درجه سانتیگراد است و در جولای میانگین 18 درجه سانتیگراد را دارد. در بخشی از ساحل ونکوور، میانگین بارندگی سالانه حدود 1000 میلیمتر می باشد.

 

ونکوور کانادا

 

 • آب و هوای پرنس ادوارد: 

آب و هوای جزیره پرنس ادوارد به دلیل آب و هوای گرم خلیج سنت لارنس معتدل است. تابستان‌ها، بین ژوئن و آگوست، هوا گرم با رطوبت بسیار کم می باشد. گرم ترین ماه های تابستان جولای و آگوست هستند. زمستان ها از نوامبر تا آوریل هوا سرد و برفی و گاه همراه با طوفان شدید است. بهار و پاییز دمای هوا معتدل بوده و زمان بسیار خوبی برای سفر به جزیره پرنس ادوارد است.


برای کسب اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در پرنس ادورارد کانادا به لینک « سرمایه گذاری در پرنس ادورارد کانادا» مراجعه فرمائید. 

 

پرنس ادوارد کانادا

 

 • آب و هوای ساسکاچوان: 

در دشت های داخلی رجینا واقع در ساسکاچوان، میانگین دما زمستان از 18- تا 19 درجه سانتیگراد در تابستان تغییر می کند. دامنه دمای روزانه در سواحل کمتر از مناطق داخلی می باشد. بالاترین دمای ثبت شده تاکنون 45 درجه سانتیگراد بوده که در سال 1937 در میدیل و Yellow Grass از شهرهای ایالت ساسکاچوان به ثبت رسیده است.

 

ساسکاچوان کانادا

 

 • آب و هوای کبک: 

آب و هوای کانادا در جنوب انتاریو و کبک مانند آب و هوای قسمت هایی از بخش‌های غرب میانه آمریکا می باشد. یعنی دارای تابستان‌هایی با آب و هوای گرم و مرطوب و زمستان‌هایی سرد و برفی است. دریاچه های بزرگ در داخل کشور، به اعتدال نواحی جنوب کبک و انتاریو کمک می کند.


برای دریافت اطلاعات کامل درباره شهر کبک در کانادا به لینک « همه چیز درباره کبک کانادا» مراجعه فرمائید. 

 

کبک کانادا

 

 • آب و هوای واترلو: 

آب و هوای واترلو از نوع قاره ای مرطوب با تابستان گرم است. به خاطر تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد تفاوت‌های فصلی در این ناحیه زیاد است. در قیاس با دیگر نقاط کانادا، واترلو آب و هوای معتدل دارد.

 

وااترلو در کانادا

 

 • آب و هوای کلگری: 

آب و هوای کلگری از نوع دشتی-استپی است. بنابراین به طور معمول حتی در زمستان دارای هوای آفتابی لذتبخش است. بارش های اندک آن بیشتر در تابستان می بارد. کلگری هر چهار فصل را دارد به طوری که دمای هوا در تابستان 30 درجه سانتیگراد و میانگین دمای روزانه در زمستان 1.4- درجه سانتیگراد است.

 

کلگری کانادا

 

 • آب و هوای آلبرتا: 

آلبرتا به دلیل آب و هوای قاره ای، از دیگر استان های کانادا آفتاب بیشتری دارد. زمستان‌های آلبرتا خشک، آفتابی و سرد است. البته وقتی هوای گرم و خشک بادهای شینوک از سوی اقیانوس آرام از دامنه‌های شرقی کوه‌های راکی می وزد، می‌تواند در یک ساعت دما را تا 42 درجه سانتیگراد افزایش دهد.  

 

ایالت آلبرتا کانادا

 

 • آب و هوای ادمونتون: 

آب و هوای کانادا در ادمونتون از نوع آب و هوای دشتی-استپی است. به طور معمول بیشتر اوقات حتی در زمستان هوا آفتابی و بیشتر بارندگی های آن در تابستان است. ادمونتون، دارای تابستان‌های طولانی و نیمه ابری و زمستان‌های برفی و یخبندان همراه با وزش باد و ابر است. در طول سال، دما از 3 درجه فارنهایت تا 35 درجه سانتیگراد متغیر است. ادمونتون دارای آب و هوایی خشک و مقدار کمی رطوبت تابستانی است که موجب آزار بیشتر مردم می باشد.

 

ادمونتون کانادا

 

 • آب و هوای نوا اسکوشیا: 

منطقه نوا اسکوشیا توسط آب احاطه شده و دارای آب و هوای معتدل است. البته شرایط آب و هوایی آن به شرایط قاره ای نزدیک تر است تا شرایط جوی دریایی. دمای شدید شرایط جوی قاره ای توسط آب و هوای اقیانوس متعادل می شود.
 

نوا اسکوشیا در کانادا

 

 • آب و هوای نیوفاندلند و لابرادور: 

این دو منطقه دارای زمستان های نسبتا سرد و تابستان های گرم تا خنک هستند. میانگین دمای جولای 5 تا 10 درجه سانتیگراد و در شمال لابرادور تا 15 درجه سانتیگراد در ساحل جنوبی جزیره می رسد. در نواحی شرقی، برخورد جریان سرد لابرادور در امتداد سواحل نیوفاندلند و لابرادور توسط جریان گلف استریم هوا را خنک کرده و باعث ایجاد مه مکرر نیز می‌شود.

 
شهر لابرادور کانادا

 

 • آب و هوای نیوبرانزویک: 

شرایط جوی نیوبرانزویک با شرایط آب و هوایی اروپای مرکزی مطابقت دارد. این منطقه یکی از گرم ترین نواحی کانادا با میانگین دمای روزانه 11 درجه سانتیگراد است. آب و هوا به طور معمول سرد و مرطوب است. ماه های فصل تابستان مشخص است و به ندرت کاملا گرم می شود.

 

شهر نیوبرانزویک کانادا

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.